Operacija nosa

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Ranni
Posts: 120
Joined: 03/03/2019 12:54

#376 Re: Operacija nosa

Post by Ranni »

Pozdrav,

Ima li neko iskustva s MK Klinikom tj Dr. Sutalo i jos nekad doktorica s njim? Melika se zove cini mi se? Je li neko isao na pregled? Kaskvi su dojmovi?
Ima li neko iskustva s njima?
Kokakola1234
Posts: 19
Joined: 17/01/2020 13:51

#377 Re: Operacija nosa

Post by Kokakola1234 »

Update nakon 4 mjeseca,,, well... rezultati do sad i ne bas fantasticni, ja sam zadovoljna, obzirom da grbe nema, i to je sve!! 😤 Kako je otok opao, primjetila sam da mi ima kao udubina na lijevoj strani (i pod prstima kao da tu fali kosti/hrskavice).. vrh ostao isti kao i prije.. tako da, za toliko novaca koliko sam dala nisam najzadovoljnija, obzirom da sam mogla za manje novca isto dobiti, a mozda i bolje. Ali mi se ne da opet pod noz ici i sav oporavak prozivljavati, pa se zadovoljavam i tim da grbe nema. (Iako nije ni profil savrsen 🙄) ugl blago razocarana..
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#378 Re: Operacija nosa

Post by moonca »

. mogla si i slikom pokazati- nepravilnost moze biti lijepa... :thumbup:
Maja557799
Posts: 41
Joined: 25/01/2020 11:07

#379 Re: Operacija nosa

Post by Maja557799 »

377
A gdje si radila operaciju ?
Ja sam sada sve više sigurna da želim raditi kod Glumicica jer on dolazi u Sarajevo pa ne moram putovati
Šta mislite ?
Maja557799
Posts: 41
Joined: 25/01/2020 11:07

#380 Re: Operacija nosa

Post by Maja557799 »

Sad vidim gdje si radila . Kod dr Glusac u Makarskoj
Kažu treba godina da sve dodje na svoje
Kokakola1234
Posts: 19
Joined: 17/01/2020 13:51

#381 Re: Operacija nosa

Post by Kokakola1234 »

A i ja se tim vodim da traje to duze, iako, prijateljica se operirala i nakon cca 2 mjeseca imala je zeljeni oblik.. min promjene se desile do god dana. Meni vec evo 4 mj, a zatvoren postupak bio, i tanka koza, sto "garantuje" brzi oporavak. 😒 A i osim natecenog i bulbastog vrha, vidim da lijeva strana ima ta neka udubljenja (sta prije nije bilo), srecom ne vide se bas na prvu, ali jbg, kad to radis ne zelis bas ok rezultat, tko je radio, zna o cemu pricam.
iskreno, mislim da rad nije dobar ispao, ali eto, ponavljam se, nos bolji neg je bio i bar to.. samo mi zao sto nisam otisla bar nekome jeftinije, mozda bi i bolje ispao a za manje novca.
A sliku ne mogu postaviti, jedino mozda da pokusam u privat?!?
ela33
Posts: 20
Joined: 30/07/2012 23:25

#382 Re: Operacija nosa

Post by ela33 »

Kokakola1234 wrote: 20/10/2020 23:30 A i ja se tim vodim da traje to duze, iako, prijateljica se operirala i nakon cca 2 mjeseca imala je zeljeni oblik.. min promjene se desile do god dana. Meni vec evo 4 mj, a zatvoren postupak bio, i tanka koza, sto "garantuje" brzi oporavak. 😒 A i osim natecenog i bulbastog vrha, vidim da lijeva strana ima ta neka udubljenja (sta prije nije bilo), srecom ne vide se bas na prvu, ali jbg, kad to radis ne zelis bas ok rezultat, tko je radio, zna o cemu pricam.
iskreno, mislim da rad nije dobar ispao, ali eto, ponavljam se, nos bolji neg je bio i bar to.. samo mi zao sto nisam otisla bar nekome jeftinije, mozda bi i bolje ispao a za manje novca.
A sliku ne mogu postaviti, jedino mozda da pokusam u privat?!?
Zdravo! Nova sam na ovoj temi. Razmisljam o operaciji nosa kod dr. Glusca ili kod doktora Glumicica kad bude dolazio u Sarajevo. Mozes li mi poslati u privat sliku nosa prije i poslije? Da li sada dobro dises na obje nosnice? Znas li kod kojeg se doktora operisala tvoja prijateljica posto je zadovoljna rezultatima?
Kokakola1234
Posts: 19
Joined: 17/01/2020 13:51

#383 Re: Operacija nosa

Post by Kokakola1234 »

Moj savjet je da se raspitate i kod drugih dr. I ja sama sam tu gresku napravila, u uzi izbor bili glumicic, glusac i zambeli, ove koji se vrte po medijima i forumu. A citala sam da i u b.luci ima dobrih esteticara, samo mi daleko bilo pa sam odlucila za koga jesam
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#384 Re: Operacija nosa

Post by moonca »

Kokakola1234 wrote: 27/10/2020 15:41 Moj savjet je da se raspitate i kod drugih dr. I ja sama sam tu gresku napravila, u uzi izbor bili glumicic, glusac i zambeli, ove koji se vrte po medijima i forumu. A citala sam da i u b.luci ima dobrih esteticara, samo mi daleko bilo pa sam odlucila za koga jesam
Nisi. desava se da, da ne izgleda kako bi trebalo - zbog toga imas pravo, kod njega na popravku- doradu, ako je moguce... nije ni godina proshla.. :zoka:
Maja557799
Posts: 41
Joined: 25/01/2020 11:07

#385 Re: Operacija nosa

Post by Maja557799 »

ela33 wrote: 24/10/2020 15:50
Kokakola1234 wrote: 20/10/2020 23:30 A i ja se tim vodim da traje to duze, iako, prijateljica se operirala i nakon cca 2 mjeseca imala je zeljeni oblik.. min promjene se desile do god dana. Meni vec evo 4 mj, a zatvoren postupak bio, i tanka koza, sto "garantuje" brzi oporavak. 😒 A i osim natecenog i bulbastog vrha, vidim da lijeva strana ima ta neka udubljenja (sta prije nije bilo), srecom ne vide se bas na prvu, ali jbg, kad to radis ne zelis bas ok rezultat, tko je radio, zna o cemu pricam.
iskreno, mislim da rad nije dobar ispao, ali eto, ponavljam se, nos bolji neg je bio i bar to.. samo mi zao sto nisam otisla bar nekome jeftinije, mozda bi i bolje ispao a za manje novca.
A sliku ne mogu postaviti, jedino mozda da pokusam u privat?!?
Zdravo! Nova sam na ovoj temi. Razmisljam o operaciji nosa kod dr. Glusca ili kod doktora Glumicica kad bude dolazio u Sarajevo. Mozes li mi poslati u privat sliku nosa prije i poslije? Da li sada dobro dises na obje nosnice? Znas li kod kojeg se doktora operisala tvoja prijateljica posto je zadovoljna rezultatima?
Jesi iz Sarajeva? I ja sam 99% sigurna da zelim kod glumicica
ela33
Posts: 20
Joined: 30/07/2012 23:25

#386 Re: Operacija nosa

Post by ela33 »

Maja557799 wrote: 29/10/2020 14:58
ela33 wrote: 24/10/2020 15:50
Kokakola1234 wrote: 20/10/2020 23:30 A i ja se tim vodim da traje to duze, iako, prijateljica se operirala i nakon cca 2 mjeseca imala je zeljeni oblik.. min promjene se desile do god dana. Meni vec evo 4 mj, a zatvoren postupak bio, i tanka koza, sto "garantuje" brzi oporavak. 😒 A i osim natecenog i bulbastog vrha, vidim da lijeva strana ima ta neka udubljenja (sta prije nije bilo), srecom ne vide se bas na prvu, ali jbg, kad to radis ne zelis bas ok rezultat, tko je radio, zna o cemu pricam.
iskreno, mislim da rad nije dobar ispao, ali eto, ponavljam se, nos bolji neg je bio i bar to.. samo mi zao sto nisam otisla bar nekome jeftinije, mozda bi i bolje ispao a za manje novca.
A sliku ne mogu postaviti, jedino mozda da pokusam u privat?!?
Zdravo! Nova sam na ovoj temi. Razmisljam o operaciji nosa kod dr. Glusca ili kod doktora Glumicica kad bude dolazio u Sarajevo. Mozes li mi poslati u privat sliku nosa prije i poslije? Da li sada dobro dises na obje nosnice? Znas li kod kojeg se doktora operisala tvoja prijateljica posto je zadovoljna rezultatima?
Jesi iz Sarajeva? I ja sam 99% sigurna da zelim kod glumicica
Zdravo! I ja sam iz Sarajeva pa sam razmišljala raditi ili kod Glumicica posto dolazi u Sarajevo, ili eventualno otici u negdje u susjedne zemlje. Prijateljica je operirala nos kod Glumicica i zaista joj je lijepo uradio ali je ona i prvotno imala lijep nos. Ja ipak imam dosta zahtjevniji nos, velika devijacija septuma, spusten vrh nosa, nos savijen u oblik slova C, ne disem na jednu nosnicu uopce itd, pa se pitam kako bi to to Glumicic odradio jer mi je bitno i da lijepo, prirodno izgleda ali i da mofu napokon disati na obje nosnice. Moj nos izgleda slicno kao nos Emine Jahovic prije nego ga je operisala, zato vjerujem da bi Glumicic to dobro odradio jer je on njen nos operisao. Ali opet ne znam da li bi se isto potrudio i za nas koji nismo poznate ličnosti. Sada razmisljam i o doktoru Toncicu iz Hrvatske, ima dosta pozitivnih recenzija ali ga i vodi glas da ne radi uopće ili loše radi vršak nosa koji bih ja trebala uraditi jer mi ide prema dolje.
ela33
Posts: 20
Joined: 30/07/2012 23:25

#387 Re: Operacija nosa

Post by ela33 »

Također me zanima ako neko zna kod koga je ona djevojka Velida Sarak operisala nos. Pretpostavljam da nije neki strucan doktor ali bih ipak voljela znati ko je i izbjeci ga. Kod operacije nosa me upravo takvih komplikacija najviše strah. Ne znam koliko su učestale takve komplikacije poput nekroze tkiva, propadanja hrskavice itd. i da li bih to mogla kako izbjeći odabirom dobrog doktora ili je to jednostavno koliko imamo srece kako ce tkivo samo zarasti.
Maja557799
Posts: 41
Joined: 25/01/2020 11:07

#388 Re: Operacija nosa

Post by Maja557799 »

Toncic te ne uspava skroz samo da znas, kod njega nije totalna anestezija. Evo ja npr sam htjela i u Tursku ici ali zamisli nesto ti se desi s nosem a ne mozes mu otici tj moras kupovati avionsku kartu, on je druga država ti druga , šta ako se inficira nakon 5 dana a tebi karta i hotel vaze 8 dana ... Itd Itd Itd
Ja bi bas aliii bas da radim operaciju tu i gdje živim ( Sarajevo ) mada Glumicic samo dodje na dva dana i ode on ... ali opet , tu si na svome
Ja licno nikog ne znam iz Sarajeva da je operisao nos a voljela bi znati bar jednu osobu da je vidim iz bliza 😀
Maja557799
Posts: 41
Joined: 25/01/2020 11:07

#389 Re: Operacija nosa

Post by Maja557799 »

I mene to plaši hoće li se potruditi ili ne .. ali ako zna svoj posao valjda će uraditi najbolje sto može 🤷🏼‍♀️
ela33
Posts: 20
Joined: 30/07/2012 23:25

#390 Re: Operacija nosa

Post by ela33 »

Maja557799 wrote: 02/11/2020 22:10 Toncic te ne uspava skroz samo da znas, kod njega nije totalna anestezija. Evo ja npr sam htjela i u Tursku ici ali zamisli nesto ti se desi s nosem a ne mozes mu otici tj moras kupovati avionsku kartu, on je druga država ti druga , šta ako se inficira nakon 5 dana a tebi karta i hotel vaze 8 dana ... Itd Itd Itd
Ja bi bas aliii bas da radim operaciju tu i gdje živim ( Sarajevo ) mada Glumicic samo dodje na dva dana i ode on ... ali opet , tu si na svome
Ja licno nikog ne znam iz Sarajeva da je operisao nos a voljela bi znati bar jednu osobu da je vidim iz bliza 😀
Tako i ja razmisljam. Htjela sam ici u Tursku ali se bojim i da me nece dobro razumjeti sto zelim ili da će biti naknadno nekih komplikacija a ja im se necu moci obratiti.
Procitala sam bas puno foruma, iskustava i idalje sam nesigurna. Za Glumicica ima dosta i pozitivnih i negativnih iskustava, ali opet daleko vise pozitivnih. Iako ima dosta i negativnih iskustava opet razmisljam da je on najrazvikaniji doktor s razlogom i da obavlja vise operacija nosa nego drugi (barem sam tako cula da je kod njega uvijek sve ko na traci od velike guzve). Pretpostavljam da cak i da se svojski ne potrudi kao sto to radi poznatima opet ima vise iskustva i spretnosti nego drugi. Vidjela sam nekoliko Glumicicevih noseva koje su djevojke na drugim forumima postavljale i nije bas da svima radi preumjetni prcasti nos, bar se meni čini da radi lijepo i prirodnije noseve.

Ako ima netko s ovog foruma da je oprisao nos kod Glumicica molim da mi posalje sliku prije/poslije.
ela33
Posts: 20
Joined: 30/07/2012 23:25

#391 Re: Operacija nosa

Post by ela33 »

Čula sam da se osmijeh tj.gornja usna promijene nakon operacije nosa (posebice kada se vrh nosa radi), pa me zanima je li to privremeno i koliko se to primijeti, nakon koliko vremena se vrati isti osmijeh. Volim svoj osmjeh i usne i zaista ne bih voljela da se to promijeni s operacijom nosa. Jedan doktor mi je rekao da ce mi se gornja usna blago podici nakon operacije jer moram podici vrh nosa (visi jer je slomljena kost). Tada se nisam sjetila upitati je li to trajno ili ce se nakon nekog kraceg vremena vratiti usna na svoje prethodno stanje. Je li tko imao slicna iskustva?
Takoder me strah komplikacija poput nekroze tkiva, propadanja hrskavice, gubitka osjetila njuha itd. Koliko su česte takve komplikacije i ovise li one o stručnosti doktora ili o tome kako zarasta moje tkivo? Posebno me zanimaju iskustva ljudi koji su operirali se kod dr.Glumicica, jeste li imali ikakve slicne komplikacije i kako je operacija nosa utjecala na izgled osmijeha.
Maja557799
Posts: 41
Joined: 25/01/2020 11:07

#392 Re: Operacija nosa

Post by Maja557799 »

Najgore sto se može desiti je nekroza tj odumiranje tkiva . Ako se desi neka komplikacija ili nezadovoljstvo sami smo krivi ali ako ćemo gledati negativno onda nikad nećemo uraditi operaciju . Komplikacije su uvijek moguće to treba shvatiti .
Ja sam neki dan srela u Zari onu djevojku iz Sarajeva sto je radila operaciju nosa i dobila nekrozu i mislim da je otišla u Tursku da joj spase nos . Nos joj izgleda kao da je izgorio, kao da se istopio ne znam kako da objasnim .
ela33
Posts: 20
Joined: 30/07/2012 23:25

#393 Re: Operacija nosa

Post by ela33 »

Maja557799 wrote: 04/11/2020 00:31 Najgore sto se može desiti je nekroza tj odumiranje tkiva . Ako se desi neka komplikacija ili nezadovoljstvo sami smo krivi ali ako ćemo gledati negativno onda nikad nećemo uraditi operaciju . Komplikacije su uvijek moguće to treba shvatiti .
Ja sam neki dan srela u Zari onu djevojku iz Sarajeva sto je radila operaciju nosa i dobila nekrozu i mislim da je otišla u Tursku da joj spase nos . Nos joj izgleda kao da je izgorio, kao da se istopio ne znam kako da objasnim .
Toga me najviše strah. Radije bih kvrgav, kriv nos na koji ne mogu disati nego "istopljen" nos i muke kakve je ta djevojka prolazila. Zna li neko kod koga je ona radila? Kako dode do te nekroze? Koliko se cesto to desava nakon operacija nosa?
Maja557799
Posts: 41
Joined: 25/01/2020 11:07

#394 Re: Operacija nosa

Post by Maja557799 »

I ja sam tražila kod koga je radila nos i nisam mogla ništa naći . Kad sam je vidjela u Žari htjela sam je pitati da se i ja ne zeznem medjutim neugodno mi bilo 😐
Maja557799
Posts: 41
Joined: 25/01/2020 11:07

#395 Re: Operacija nosa

Post by Maja557799 »

Ni slucajno u nasu malu kliniku! Prvo bezobrazni su, nece da pokazu slike prije i poslije- satro privatnost pacienta.. pa mozes zamaglit oci.. to mi goviri da oni uopste ne rade estetske operacije.drugo zena koja je “ njihov zadovoljni pacijent “ mi je nudila intimne odnose sa njenim prijateljima na moju poruku kako je zadovoljna nosem. Trece i najvaznije- kada sam dosla na pregled sestru je boljela glava jer se sinoc napila a odgovor doktora je bio .... dame I gospodo I JA CU VECERAS PITI ?!?!?!?!? Molim ???? Wtf ????? 🤮🤮🤮 u zivotu to nisam dozivjela da tako doktor i sestra pricaju, znaci dno dna , pregled se ne naplacuje a da se naplacuje nebi fening dala
Kokakola1234
Posts: 19
Joined: 17/01/2020 13:51

#396 Re: Operacija nosa

Post by Kokakola1234 »

Meni se njuh vratio cim se tuferi izvadili i nos bio prohodan, znaci nakon par dana, a sto se tice usne, pa mjesec dva da se to vrati na svoje, malo od otoka osmjeh i usna cudno izgledaju, ali to se sve vrati. A sto se tice nekroze, zbilja rijedak slucaj, u zatvorenom tipu operacija to je min opasnost, da ne kazem nemoguca.
akcija007
Posts: 2806
Joined: 17/05/2008 23:50

#397 Re: Operacija nosa

Post by akcija007 »

Moje misljenje je da se estetka operacija nosa ne radi kod spec plasticne hirurgije iz razloga ato je on spec plastike od glave do pete

Preporucujem prof dr Ivicu Klapana u Zagrebu , spec je ORL i subspecijalista plasticne hirurgije glave i vrata.
Maja557799
Posts: 41
Joined: 25/01/2020 11:07

#398 Re: Operacija nosa

Post by Maja557799 »

Cinematorka

I ja cekam Glumicica da dodje u Sarajevo!

Pogledaj video Ela Jerkovic operacija nosa na youtube
Sve je detaljno snimila !
nestrpljivica+
Posts: 1
Joined: 29/01/2021 07:52

#399 Re: Operacija nosa

Post by nestrpljivica+ »

Bok cure,
Cinematorka i Maja,
Ja također čekam Glumičića da dođe u Sarajevo, jeste se vi već javile u polikliniku gdje dolazi?
Ja sam se javila prije točno godinu dana, ali sam mislila čitavo vrijeme da sigurno nema još zainteresiranih pa da mu se ne isplati dolaziti.
Korona my ass, eto cjepiva :izet: sad može doći.
Ne znam jeste li slale upit u Zg?
Ja koliko sam skužila gore dođe puno skuplje.

Ideja: Da zivka jedna svako par dana s upitom u polikliniku, pa ga možda i oni dodatno poguraju da im (nam) dođe?

Čitala sam previše foruma, kako god okrenem njemu se vratim.
Ja sam vidjela uživo jednu curu kojoj je on nos radio i to je najljepši nos koji sam ikada vidjela..
Virgo27
Posts: 1
Joined: 29/01/2021 21:10

#400 Re: Operacija nosa

Post by Virgo27 »

Bok. Da li neko zna kako se kreće cijena kod doktora Glumičića kada dolazi u Sarajevo? Hvalaaaa.
Post Reply