Operacija "Kula"

Post Reply

Da li je operacija "Kula" stvarna opasnost ili predizborna kampanja SDA?

DA
1
17%
NE
1
17%
NE ZNAM
4
67%
 
Total votes: 6

User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#1 Operacija "Kula"

Post by -Chesterfield- »

https://www.federalna.ba/ifimes-za-kriz ... ovic-n3g57

Opasnost ili predizborna kampanja SDA?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#2 Re: Operacija "Kula"

Post by Prpa.ba »

Separatizam, kao i pravoslavni i katolicki ekstremizam su stvarne i kontinuirane prijetnje.

Kao i kriminal i beskrupuloznost krnje SDA da zadrzi vlast tamo gdje su joj SNSD i HDZ dozvolili.

Oboje moze biti tacno.
User avatar
Truba
Posts: 81642
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#3 Re: Operacija "Kula"

Post by Truba »

samo je dovoljno napisati IFIMES

i ne čitati dalje



osim separatizma pravoslavaca i katolika žestoki je problem muslimanska želja za dominacijom prebrojavanjem i hegemonijom
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#4 Re: Operacija "Kula"

Post by Njanjavi »

Black swan wrote: 24/01/2022 09:10 samo je dovoljno napisati IFIMES

i ne čitati dalje



osim separatizma pravoslavaca i katolika žestoki je problem muslimanska želja za dominacijom prebrojavanjem i hegemonijom
Imal ujko u tvojoj glavi na ovim prostorima Bosanaca jaraniko il su ti svi u ta tri tabora?
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#5 Re: Operacija "Kula"

Post by Njanjavi »

Kamo sreće da nam je ta zelja za dominacijom jaca, da nismo ovako debilno merhametli i lijeni.
Davno bi mi vas nizbrdo kakvo ko brabonjke pocerali da je tako kako pricas...
User avatar
Truba
Posts: 81642
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#6 Re: Operacija "Kula"

Post by Truba »

Njanjavi wrote: 24/01/2022 09:14
Black swan wrote: 24/01/2022 09:10 samo je dovoljno napisati IFIMES

i ne čitati dalje



osim separatizma pravoslavaca i katolika žestoki je problem muslimanska želja za dominacijom prebrojavanjem i hegemonijom
Imal ujko u tvojoj glavi na ovim prostorima Bosanaca jaraniko il su ti svi u ta tri tabora?
pitaj to prpa.ba on spominje neke katolike u pravoslavne
ja se samo nadovezao
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#7 Re: Operacija "Kula"

Post by emigrazione »

Pa ne mozes biti ravnopravan kada si 7 puta malobrojniji, nije prirodno jednostavno
User avatar
Truba
Posts: 81642
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#8 Re: Operacija "Kula"

Post by Truba »

Njanjavi wrote: 24/01/2022 09:15 Kamo sreće da nam je ta zelja za dominacijom jaca, da nismo ovako debilno merhametli i lijeni.
Davno bi mi vas nizbrdo kakvo ko brabonjke pocerali da je tako kako pricas...
mogli biste vi jače žešće čvršće ali biste izgubili međunarodnu podršku
pa bi bilo isto :D
User avatar
Truba
Posts: 81642
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#9 Re: Operacija "Kula"

Post by Truba »

emigrazione wrote: 24/01/2022 09:18 Pa ne mozes biti ravnopravan kada si 7 puta malobrojniji, nije prirodno jednostavno
to ima veze s rezultatima rata i snagom HVOa koju niste 8 puta brojniji uspjeli za godinu poraziti
:sax:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#10 Re: Operacija "Kula"

Post by Njanjavi »

Black swan wrote: 24/01/2022 09:19
Njanjavi wrote: 24/01/2022 09:15 Kamo sreće da nam je ta zelja za dominacijom jaca, da nismo ovako debilno merhametli i lijeni.
Davno bi mi vas nizbrdo kakvo ko brabonjke pocerali da je tako kako pricas...
mogli biste vi jače žešće čvršće ali biste izgubili međunarodnu podršku
pa bi bilo isto :D
Vidim ja dusa se tebi nadovezivat i gurkat pod nos svoj ujko paket aranzman.
Ko te ne zna moj ujkane...
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#11 Re: Operacija "Kula"

Post by Njanjavi »

Eo sace pocet i bajkice o ustaskim komandosima i velikom srcu hvo ratnika...
Velim ja, ko ga ne zna, skupo bi ga platio.
Ovako te preskupo izadje i da je dzaba :)
User avatar
Truba
Posts: 81642
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#12 Re: Operacija "Kula"

Post by Truba »

poslije mi bude žao što se spuštam na vašu razinu ovdje a jedini vam je cilj nekog isprovocirati da pobije blokadu
a i često kažem nabrzaka nešto pa me se kasnije proziva
a i bude mi žao ako nekog uvrijedim
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#13 Re: Operacija "Kula"

Post by Njanjavi »

Black swan wrote: 24/01/2022 09:29 poslije mi bude žao što se spuštam na vašu razinu ovdje a jedini vam je cilj nekog isprovocirati da pobije blokadu
a i često kažem nabrzaka nešto pa me se kasnije proziva
a i bude mi žao ako nekog uvrijedim
Et vidis ima to i nekih benefita.
Naucio si se ponasat na forumu ko insan.
Jos da se naučite ponasat u domovini kako bog zapovjeda i mrka kapa :)
izvrsni direktor
Posts: 9321
Joined: 20/12/2018 16:11

#14 Re: Operacija "Kula"

Post by izvrsni direktor »

Cilj operacije 'Kula' je da se uruši ekonomski sistem Federacije BiH, gdje se odvija tri četvrtine ekonomskih tokova u cijeloj državi, i da se sruši premijer Fadil Novalić
:lol: :lol:
Dalje od ovog nema potrebe citati.

Rusenje premijera novalica dovodi do urusavanja federacije :lol:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15 Re: Operacija "Kula"

Post by 90minut »

Black swan wrote: 24/01/2022 09:20
emigrazione wrote: 24/01/2022 09:18 Pa ne mozes biti ravnopravan kada si 7 puta malobrojniji, nije prirodno jednostavno
to ima veze s rezultatima rata i snagom HVOa koju niste 8 puta brojniji uspjeli za godinu poraziti
:sax:
Regularna hrvatska vojska amblemi i amblemi mrtvih hrvatskih vojnika su ovdje padali i ptica na grani zna da je dolazila iskljucivo hrvatska vojska i da je HVO bio u zadnjim redovima i to sve nedovoljno naoruzana Armija BiH.

Danas hrvatski narod ne postoji u BiH s tim omjerom snaga koju spominješ i naoruzanjem koje je takvo kakvo jeste opet više milijardu puta nego tad i pocetnom pozicijom ne bi izdrzali ni 2 mjeseca opet bi morala dolaziti regularna hrvatska vojska da ih vadi.

A da se razumijemo Herceg Bosna je potucena do koljena jer danas ne postoji uopšte, a prvi su napali isto kao što smo mi od srba potuceni samo što nismo imali nikakvu pocetnu poziciju ni u naoruzanju ni o svijesti da ce biti rata.

Danas?

Kao što rekoh ne postoje uopšte sami se pobrinuli za to sama cinjenica da ti ovo pišeš i živiš među balijama kojima moraš spustati glavu i raditi za njih govori mnogo toga.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#16 Re: Operacija "Kula"

Post by Novak20 »

-Chesterfield- wrote: 24/01/2022 08:19 https://www.federalna.ba/ifimes-za-kriz ... ovic-n3g57

Opasnost ili predizborna kampanja SDA?
:lol:
Izmišljotina tursko-bošnjačkog instituta iz Slovenije koja je povezala toliko gluposti i nelogičnosti da oni pametniji ovu analizu vide kao bošnjački politički proljev dok je oni gluplji kusaju bez problema. :D
User avatar
emigrazione
Posts: 7370
Joined: 01/09/2010 13:40

#17 Re: Operacija "Kula"

Post by emigrazione »

Black swan wrote: 24/01/2022 09:20
emigrazione wrote: 24/01/2022 09:18 Pa ne mozes biti ravnopravan kada si 7 puta malobrojniji, nije prirodno jednostavno
to ima veze s rezultatima rata i snagom HVOa koju niste 8 puta brojniji uspjeli za godinu poraziti
:sax:
Pusti se rata zivota ti i da nije bilo rata isto bi ti bilo, jebe ti se za BiH kada imas Hrvatsku, imas svu mogucu komociju u BiH, ne placas poreze, doprinose, naknade i masu drugih klinaca koje mi placamo i opet si nezadovoljan...zapravo sve sto zelis je odlomiti komad ove drzave i priheftati ga susjedima, da se ne lazemo bezveze....e pa cinjenica je da priheftati mozes samo trokut Livno-Z.Mostar-Neum, e to je rezultat tog vaseg nepostojeceg ratnog poraza kojeg spominjes...i da se to dogodi sta vi kao narod imate od toga?!
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#18 Re: Operacija "Kula"

Post by seln »

emigrazione wrote: 24/01/2022 14:30 e pa cinjenica je da priheftati mozes samo trokut Livno-Z.Mostar-Neum, e to je rezultat tog vaseg nepostojeceg ratnog poraza kojeg spominjes...i da se to dogodi sta vi kao narod imate od toga?!
Bio bi svoj na Draganovom.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#19 Re: Operacija "Kula"

Post by Kolinda »

Operacija Kula :lol: :lol: , pa zar ovakve stvari još netko puši :lol:

Igrom slučaja sam par puta gledao ovoga lobistu iz Ljubljane, lik se zadao na veliko :lol:
mishic
Posts: 6242
Joined: 28/04/2011 16:29

#20 Re: Operacija "Kula"

Post by mishic »

Oni koji su Dejtonom bili nagrađeni i čija agresija na suverenu, međunarodno priznatu i samostalnu Republiku Bosnu i Hercegovinu je bila oproštena, ubrzo nakon potpisivanja Dejtona počeli su "tražiti hljeba nad pogčom". Shvatili su da sila, drskost i bezobrazluk koji su rezultirali ratnim zločinima, pljačkom i genocidom imaju prođu, mogu biti zanemareni i oprošteni i da predstavljaju dobitnu kombinaciju. Zbog toga se odmah nakon Dejtona poćelo manipulisati njime, opstruirati ga, tumačiti prema vlastitom nahođenju i ne provoditi njegove odredbe.

Iza toga stajala je namjera da se kada se, steknu povoljniji uvjeti, nastavi realizacija Dejtonom prekinutih planova i ciljeva do kojih se sada krenulo političkim sredstvima. Jedno vrijeme Visoki predstvnici su to ometali ali nikada nije jenjavao politički pritisak da se napravi još neki korak naprijed, da se bar za malo primakne konačnom cilju, formiranja HZHB ili osamostaljenja RS-a. Išlo se ka tome da se uz već Dejtonom napravljene ustupke dobije i još koji dodatni u čemu, nažalost, kako se sada jasno vidi, neke probosanske stranke koje su bile na vlasti nisu štedile. Valjda "radi mira u kući" ili još vjerovatnije radi određenih parcijlnih interesa ti ustupci su prevljeni nemilice.

Takav tok događaja redovno je ohrabrivao drskost i bezobrazluk HDZ-a i SNSD-a da su počeli sa otvorenim ucjenama, prijetnjama, blokadama i testiranjima Visokih predstvnika i njihove odlučnosti da rade svoj posao, tumače Dejton i obezbijede provođenje njegovih odredbi. Pioniri tih antidejtonskih i antidržavnih aktivnosti imali su osiguranu zaštitu i kod istočnog i kod zapadnog susjeda a novi Visoki predstavnici postajali su zabrinuti za očito kršenje, neprovođenje i opstrukcije Dejtona.

To je onda bio signal da se slobodno može krenuti i u otvoreno, ničim prikriveno i potpuno rušenje Dejtona, da se može otvoreno atakovati na Ustavni poredak i rušenje države, odnosno u konačno i finalno dovršenje ratnih planova i ciljeva. Sav prethodni period bio je popraćen neviđenim kriminalom, pljačkom, destrukcijom i privrede i pravosuđa i svega što je trebalo rezultirati nezadovoljstvom naroda jer se nacionalistička homogenizacija mogla provoditi i održavati samo u uvjetima što večeg nezadovoljstva u kojem "zaštitnici štite svoj narod od onih drugih koji ih ugrožavaju."

I sve ovo pred svjetskom javnošću na isti način na koji je vršena i otvorena agresija pred kamerama i cijelim svijetom. Kreatori Dejtona i oni koji su bili zaduženi da prate, nadgledaju i osiguraju njegovu provedbu jednostavno su zaboravili tu svoju obavezu a kada bi ih neko podsječao na to govorili su da je vrijeme da to sad konačno čine domeće snage. Tako smo ponovo dospjeli u stanje koje je po mnogo čemu bliže onom preddejtonskom nego bilo kojem koje bi bilo popravljivo, rješivo i perspektivno...

I ponovo se zavrću ruke, traže kompromisi iznuđuju rješenja... Ponovo se nefunkcionalni Frankeštajn ili luđačka košulja silom navlaći onome ko je u ime kompromisa postao povijesni gubitnik, ponovo se agresija i agresori nagrađuju novim ustupcima i ponovo se pravi novi eksperiment koji neće i ne može funkcionirati već smim tim što je eksperiment. Demokratija kao najfunkcionalniji oblik uređenja jednog društva i države ponovo se uskraćuje onome kome je mnogo toga već nekoliko puta uskraćivano i reducirano.

Vrijeme je da se jednom konačno kaže, ne, mi nismo srušili Dejton, srušili su ga drugi, ne, mi nismo opstruirali njegovu provedbu, činili su to drugi, ne, mi nismo činili agresiju, činili su je drugi, pa čak ni ratne zločine ni približno onoj mjeri u kojoj to drugi jesu, i sa naše strane više nema niti može biti daljeg popuštanja, kompromisa, ustupaka i bilo čega što je i za milimetar ispod univerzalnih standarda i principa po kojima funkcioniraju sva evropska demokratska društva...

Nama se ultimatumi i ucjene sa svih strana serviraju svakodnevno, vrijeme je da se jednom jasno i glasno kaže, Bosna i Hercegovina jeste i mora biti uređena kao jedinstvena, cjelovita, nedjeljiva, suverena i međunarodno priznata država sa zaštićenim ljudskim i građanskim pravima kao u svim zemljama Evrope i to je minimum ispod koga niko u ovoj zemlji ne smije pristati. Takav čvrst ultimatum zadobio bi podršku većine domačeg javnog mnijenja ali i međunarodne zajednice i jedino on nas može spasiti od ponovnog eksperimentisanja sa nama, našim sudbinama i našom budučnošću.

Zemlja se prazni, privreda propada, sigurnost je sve upitnija, budućnost neizvjesnija i mi ne možemo biti veći gubitnici nego što jesmo!
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#21 Re: Operacija "Kula"

Post by Novak20 »

Kolinda wrote: 25/01/2022 14:27 Operacija Kula :lol: :lol: , pa zar ovakve stvari još netko puši :lol:

Igrom slučaja sam par puta gledao ovoga lobistu iz Ljubljane, lik se zadao na veliko :lol:
K'o da ga je Milošević napravio. :D
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#22 Re: Operacija "Kula"

Post by Kolinda »

Novak20 wrote: 25/01/2022 19:12
Kolinda wrote: 25/01/2022 14:27 Operacija Kula :lol: :lol: , pa zar ovakve stvari još netko puši :lol:

Igrom slučaja sam par puta gledao ovoga lobistu iz Ljubljane, lik se zadao na veliko :lol:
K'o da ga je Milošević napravio. :D
Ne znam ko je ali onaj ne želi nikome dobro, njemu kape pare što više nereda napravi....
Post Reply