Operacija adenoma hipofize- Slovenija

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
dek
Posts: 528
Joined: 28/02/2005 23:53

#1 Operacija adenoma hipofize- Slovenija

Post by dek »

Pozdrav,
Ima li neko od forumaša iskustva sa operacijom adenoma hipofize u Sloveniji?
Koja klinika, neurohirug, cijena?
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#2 Re: Operacija adenoma hipofize- Slovenija

Post by nikeze »

Dr. Vinko Dolenc je operisao hipofizu u Sloveniji. Skupo je i koštalo je 30 000 km prije 14 godina. Dolenc je živ ali je u penziji.
Znam ženu kojoj je operisao tumor hipofize i živa je.
Njegov nasljednik je bio dr. Yousef Ardebili koji je dobio rak mozga i umro.
Ko to sad radi, stvarno ne znam.
Dr. Dolenc je bio među nekoliko najboljih na svijetu.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#3 Re: Operacija adenoma hipofize- Slovenija

Post by banjaluka078 »

Ne znam zašto baš Slovenija...moja prijateljica je operisana u Beogradu, radio je dr Joksimović, jedan od naj-naj, koji ordinira i u Banjaluci. Čisto preporuka, ako se ide za operaterom, a ne lokacijom.
dek
Posts: 528
Joined: 28/02/2005 23:53

#4 Re: Operacija adenoma hipofize- Slovenija

Post by dek »

Mislim da je i taj dr. Joksimović u penziji ali svejedno sam pročitao neka negativna iskustva.

Za Dolanca iz Slovenije i Gnjidića iz Hrvatske znam da su vrhunski ali su obojica u penziji.

A za Sloveniju sam pitao jer pretpostavljam da imaju najjaču kliniku i neurohirurge, možda griješim.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#5 Re: Operacija adenoma hipofize- Slovenija

Post by banjaluka078 »

dek wrote: 23/08/2021 10:29 Mislim da je i taj dr. Joksimović u penziji ali svejedno sam pročitao neka negativna iskustva.
Negativna za Joksimovića? Nisam čula. Znam baš (za) dosta ljudi kojima je bukvalno spasio živote i ovdje i u BG...mužu moje prijateljice je život visio o koncu, Joksimović nije dolazio tad, ali je putem video-linka navodio operatera u BL i vodio ga kroz operaciju, evo ovog živog i zdravog. Prijateljici je operisao adenom hipofize, kroz nos, super se oporavila.
Prošle godine je radio u BL, za ovu ne znam. U BG je u penziji, ali u BL svi oni honorano dolaze, imaju te neke mentorske ugovore.
Post Reply