OpenGL i GeForce GT 440

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Bobi

Post Reply
Zecirovic

OpenGL i GeForce GT 440

Post by Zecirovic » 11/09/2011 00:15

Windows XP Service pack 3. Skoro sam nabavio ovu karticu, i slucajno pokusao da ucitam neku stariju igricu (5-6 godina) koja koristi OpenGL, kad javi gresku da su mi OpenGL drajveri zastareli. Imam drajvere za karticu i orginalne ali i ove najnovije dakle stare par dana. Pomocu softwera Geeks3D vidim da mi je verizja OpenGL 1.1, a kartica podrzava u svojim drajverima 4! Takodje pise da je rendering "GDI Generic", predpostavljam neko Windows rijesenje a ne od kartice.

Precesljao sam Google uzduz i popreko, nisam C++ programer da nesto mijenjam DLL fjalove, a ni kartica nije bas (bila) jeftina, pa da trebam jos da programiram :) Ako je neko imao neka iskustva, kako da "ukinem" ovaj Windows OpenGL drajver koji se dobija po defaultu i aktiviram od Nvidie drajvere za OpenGL :)

Decerto
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.

Re: OpenGL i GeForce GT 440

Post by Decerto » 11/09/2011 00:58

Skini driver sweeper...bootaj u safe modu,obrisi te drivere koje trenutno koristis,skini najstabilnije drivere za tu grafu (ne mora znaciti i najnovije,razgledaj po forumima) i to bi trebalo biti to.

Zecirovic

Re: OpenGL i GeForce GT 440

Post by Zecirovic » 11/09/2011 01:59

Evo pokusao sam tako sa dva rzlicita drajvera i nista. Oni malo stariji drajveri ne mogu na ovu graficku.

Post Reply