Opel Astra - Vase iskustvo.

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#301 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by promaha »

1.4 turbak u astri j je sasvim ok za plina. Cak ga je moguce dobiti i sa fabrickim plinom...

ali isto tako je dosta vise volio da popije od ovog u K. ali zato ovaj sto je kod mene ne ide bas sa plinom (direktno ubrizgavanje) al buduci da je potrosnja cca 7l prosjek plin me i ne interesuje :D
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#302 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by drug_profi »

promaha wrote:1.4 turbak u astri j je sasvim ok za plina. Cak ga je moguce dobiti i sa fabrickim plinom...

ali isto tako je dosta vise volio da popije od ovog u K. ali zato ovaj sto je kod mene ne ide bas sa plinom (direktno ubrizgavanje) al buduci da je potrosnja cca 7l prosjek plin me i ne interesuje :D
A koji je u tebe?
promaha
Posts: 601
Joined: 04/01/2011 21:11

#303 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by promaha »

drugi profil wrote:
promaha wrote:1.4 turbak u astri j je sasvim ok za plina. Cak ga je moguce dobiti i sa fabrickim plinom...

ali isto tako je dosta vise volio da popije od ovog u K. ali zato ovaj sto je kod mene ne ide bas sa plinom (direktno ubrizgavanje) al buduci da je potrosnja cca 7l prosjek plin me i ne interesuje :D
A koji je u tebe?
1.4 turbo (110 kw) al je astra K u pitanju
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#304 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by drug_profi »

promaha wrote:
drugi profil wrote:
promaha wrote:1.4 turbak u astri j je sasvim ok za plina. Cak ga je moguce dobiti i sa fabrickim plinom...

ali isto tako je dosta vise volio da popije od ovog u K. ali zato ovaj sto je kod mene ne ide bas sa plinom (direktno ubrizgavanje) al buduci da je potrosnja cca 7l prosjek plin me i ne interesuje :D
A koji je u tebe?
1.4 turbo (110 kw) al je astra K u pitanju
Pa evo kaže čovjek da mu ovaj 1,4 NET po gradu uzme 8-9 litara. Dok je na otvorenoj cesti štedljiv kao u fabričkim specifikacijama.
Doduše K model je od J modela lakši skoro 100 kila, a od J sedana 200 kila.
Svejedno ide plin Zavoli ili Landi Renzo, pa će mi biti svejedno koliko popije.
NediM17
Posts: 21684
Joined: 05/11/2009 11:49

#305 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by NediM17 »

taj novi 1.4 turbak ima tzv. "lspi" problem, tako da bih ja zaobisao taj motor.

lspi- low speed pre ignition... rezultati su da celo klipa bukvalno izgori, i steta je haos...
stari 1.4t sa obicnim mpi ubrizagavanjem je dobar u smislu izdrljivosti, ali ne ide nesto impresivno... ide ok, ali nista specijalno.

problem sa motorom nikada nije zabiljezen u kombinaciji sa automatskim mjenjacem, tako da ko ga vec ima, neka izbjegava napucavanje gasa u previsokom stepenu prenosa sa 800rpm.

s tim da je taj novi prava azdaha, i nova k je laksa.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#306 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by amar1994 »

drugi profil wrote:
Pa evo kaže čovjek da mu ovaj 1,4 NET po gradu uzme 8-9 litara. Dok je na otvorenoj cesti štedljiv kao u fabričkim specifikacijama.
Doduše K model je od J modela lakši skoro 100 kila, a od J sedana 200 kila.
Svejedno ide plin Zavoli ili Landi Renzo, pa će mi biti svejedno koliko popije.
to nije NET motor od 140ks , nego novi EDIT sa direktnim ubrizgavanjem i 150ks :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#307 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by drug_profi »

amar1994 wrote:
drugi profil wrote:
Pa evo kaže čovjek da mu ovaj 1,4 NET po gradu uzme 8-9 litara. Dok je na otvorenoj cesti štedljiv kao u fabričkim specifikacijama.
Doduše K model je od J modela lakši skoro 100 kila, a od J sedana 200 kila.
Svejedno ide plin Zavoli ili Landi Renzo, pa će mi biti svejedno koliko popije.
to nije NET motor od 140ks , nego novi EDIT sa direktnim ubrizgavanjem i 150ks :thumbup:
Nisi me razumio. Pričam o "svojoj" astri, pa se osvrćem na K.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#308 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by amar1994 »

drugi profil wrote:
amar1994 wrote:
drugi profil wrote:
Pa evo kaže čovjek da mu ovaj 1,4 NET po gradu uzme 8-9 litara. Dok je na otvorenoj cesti štedljiv kao u fabričkim specifikacijama.
Doduše K model je od J modela lakši skoro 100 kila, a od J sedana 200 kila.
Svejedno ide plin Zavoli ili Landi Renzo, pa će mi biti svejedno koliko popije.
to nije NET motor od 140ks , nego novi EDIT sa direktnim ubrizgavanjem i 150ks :thumbup:
Nisi me razumio. Pričam o "svojoj" astri, pa se osvrćem na K.
:thumbup:
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 336
Joined: 05/04/2014 02:39

#309 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by the_hooligan_ec »

U pitanju je Opel astra h 1.6 twinport lpg oznaka motora z16xep.... U saobracajnoj pise euro 3 a citam da te oznake motora mogu biti samo euro 4.kako rpovjeriti i gdje u sarajevu da li je greska ili nije...
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#310 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by drug_profi »

the_hooligan_ec wrote:U pitanju je Opel astra h 1.6 twinport lpg oznaka motora z16xep.... U saobracajnoj pise euro 3 a citam da te oznake motora mogu biti samo euro 4.kako rpovjeriti i gdje u sarajevu da li je greska ili nije...
Mislim da nijedna H nije E3 norma. To je neka greška koja se nastala copy/paste i tako se nastavljala. Pitaj na tehničkom od koga trebaš donijeti papir da je to E4 ako ti je toliko bitno.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24846
Joined: 08/09/2005 20:08

#311 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by Haris.ba »

Isti slučaj sam imao. Samo što su mi stavili veću euro kategoriju.

Morao mijenjati dokumenta kao da sam ja pogriješio, i nisam htio. Ne znam kako funkcioniše sada sa ovim eko naljepnicama, da li samo po saobraćajnoj zalijepe, ili stvarno mjere. Ako je po saobraćajnoj, možeš imati problema ako zimi zabrane neku eko normu, ili ako uvedu cijenu registracije po eko normi.
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 336
Joined: 05/04/2014 02:39

#312 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by the_hooligan_ec »

Meni licno je bitno po svemu i kad prodajes auto i sto kazes ako uvedu neke zakone zimi kako im se digne...interesuje me kako provjeriti i gdje svakako koram novu saobracajnu i vlasnicku
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#313 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by _ado_ »

the_hooligan_ec wrote:U pitanju je Opel astra h 1.6 twinport lpg oznaka motora z16xep.... U saobracajnoj pise euro 3 a citam da te oznake motora mogu biti samo euro 4.kako rpovjeriti i gdje u sarajevu da li je greska ili nije...
Greska sigurno. Imam astru h sa istim motorom i euro 4 je. Da je bar euro 3, ne bih imao problema sa egr, egr kanalima, greskom P0171 :-D
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#314 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by drug_profi »

the_hooligan_ec wrote:Meni licno je bitno po svemu i kad prodajes auto i sto kazes ako uvedu neke zakone zimi kako im se digne...interesuje me kako provjeriti i gdje svakako koram novu saobracajnu i vlasnicku
Lako je za provjeriti. Evo ti na netu koliko hoćeš izvora. Svi kažu Euro 4.
Tebi je jedino bitno šta kaže tehnički tj. MUP, koji papir trebaš donijeti da se to ispravi.
Kad ti to kažu onda sve znaš.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#315 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by drug_profi »

Pazario. Astra J sedan, 2014. godina. Motor 1,4 turbo benzin 140 hp. Kilometraža 19300. (slovima DEVETNAEST hiljada i tristo kilometara).
Još godina garancije. Auto ko nov. Dosta dodatne opreme. Dva seta premium guma.
Cijena otprilike kao i kilometraža, plus trošak redovnog sevisa i registracije. Razlika od nove J sedan 1,4T sa istom opremom, oko 15K maraka.
Neko reče da se ne može naći tako nešto. Eto, samo treba strpljenja. Za godinu i po koliko tražim, samo su se 3 ovakvo mlade i malo vožene pojavile u oglasima.
Dva puta sam se nešto premišljao, pa otišlo dok sam se smislio.

Za koji dan ide konverzija na plin, samo da vidim u vezi garancije šta i kako.
NediM17
Posts: 21684
Joined: 05/11/2009 11:49

#316 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by NediM17 »

Plin ili Zavoli ili BRC, ostalo nemoj gledati.

Zelim puno sretnih i bezbriznih kilometara!
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#317 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by drug_profi »

NediM17 wrote:Plin ili Zavoli ili BRC, ostalo nemoj gledati.

Zelim puno sretnih i bezbriznih kilometara!
Hvala! Pa biće ono što Opel zastupnik odobrava, radi garancije i radi budućih peripetija, da ne bude - idi tamo - idi vamo. Znam da je to uglavnom Zavoli i Landi Renzo.
Throttle
Posts: 13002
Joined: 10/06/2016 12:35

#318 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by Throttle »

drugi profil wrote:
NediM17 wrote:Plin ili Zavoli ili BRC, ostalo nemoj gledati.

Zelim puno sretnih i bezbriznih kilometara!
Hvala! Pa biće ono što Opel zastupnik odobrava, radi garancije i radi budućih peripetija, da ne bude - idi tamo - idi vamo. Znam da je to uglavnom Zavoli i Landi Renzo.
AC Boras ti radi konverziju na plin, mislim Landi Renzo, vidi i s njima sta i kako
NediM17
Posts: 21684
Joined: 05/11/2009 11:49

#319 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by NediM17 »

Landi Renzo je isto italijanski sistem, gledam sad malo brosure, i u pitanju su vrhunske komponente. Tu isto ne bi trebao pogrijesiti. Kod Landi Renza mi se svidja sto imaju cak i svoje boce i multiventile. :thumbup:
Vidi i sa Betanijom/Berlijetom za ugradnju u Darkom-u.
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#320 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by drug_profi »

Da upoznat sam sa opcijama. Čim mi papiri budu gotovi idem u Berlijetu da prebacim garanciju na sebe, i onda da vidim gdje i za koliko para konverziju raditi.

Htio sam ovdje ponuditi svoju staru astru G, ali otisla je dok si reko keks. Samo sto sam je stavio u oglas.

A ova J turbo benzin je cudoviste od auta. Teleportira se ispred onog sto te pegla.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#321 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by amar1994 »

drugi profil wrote:i.

Htio sam ovdje ponuditi svoju staru astru G, ali otisla je dok si reko keks. Samo sto sam je stavio u oglas.
odlican je to auto :)

sa srecom neka je J 8)
User avatar
drug_profi
Posts: 50610
Joined: 16/07/2012 16:00

#322 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by drug_profi »

amar1994 wrote:
drugi profil wrote:i.

Htio sam ovdje ponuditi svoju staru astru G, ali otisla je dok si reko keks. Samo sto sam je stavio u oglas.
odlican je to auto :)

sa srecom neka je J 8)
Auto je izgleda bolji nego sam ga ja cijenio jer je jagma nastupila. :lol:
Hvala!
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 336
Joined: 05/04/2014 02:39

#323 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by the_hooligan_ec »

Samo da javim raja dotjero sam cara do duvara,naime otisao u bihamk na ilidzi ljudi uzwli kopiju saobracajne i broj.danas me zove covjek koji radi certifikaciju vozila provjereno sa mašinskog fakultet da je moja Astra h 1.6 twinport zvanicno euro 4 a ne 3 kako je prije pisalo u saobracajnoj.Odradio vandredni tehnički i sve sto ide i ponosni sam vlasnik zelenog stikera hahah..samo mi ne ide u glavu i dalje kako postoji osoba ili debil koji napamet nekome srozava fabricke karakteristike vozila upisujuci netacne podatke u saobracajne dozvole..Hvala ljudima iz bihamk ako ih ima na forumu..Ljubaznost na nivou..
gtc
Posts: 281
Joined: 29/08/2013 23:22

#324 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by gtc »

the_hooligan_ec wrote:Samo da javim raja dotjero sam cara do duvara,naime otisao u bihamk na ilidzi ljudi uzwli kopiju saobracajne i broj.danas me zove covjek koji radi certifikaciju vozila provjereno sa mašinskog fakultet da je moja Astra h 1.6 twinport zvanicno euro 4 a ne 3 kako je prije pisalo u saobracajnoj.Odradio vandredni tehnički i sve sto ide i ponosni sam vlasnik zelenog stikera hahah..samo mi ne ide u glavu i dalje kako postoji osoba ili debil koji napamet nekome srozava fabricke karakteristike vozila upisujuci netacne podatke u saobracajne dozvole..Hvala ljudima iz bihamk ako ih ima na forumu..Ljubaznost na nivou..
Pa meni je isto tako na Corsi C 1.3CDTI stajalo Euro3, a taj motor od prvog dana kad se poceo proizvoditi je Euro4 zadovoljavao. Jeb*ni debili sve vjeruj ccc
NediM17
Posts: 21684
Joined: 05/11/2009 11:49

#325 Re: Opel Astra - Vase iskustvo.

Post by NediM17 »

A meni na Cee'd-u stoji Euro5, a auto je 100% Euro4. Cak sam dobio i plavi stiker Euro5, niko nista za eko test prigovorio nije. :-)
Post Reply