Opel Astra J ili Hyundai I30

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

peli
Posts: 122
Joined: 30/04/2012 09:22

#1 Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by peli »

dragi forumasi, doslo na red da se kupi novi auto

e sad, u izboru su Opel Astra J 1.7CDTI i Hyundai I30 1.4 CRDI, nova vozila, u dilemi sam, koji da izaberem

lp
User avatar
Optimist
Posts: 13632
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#2 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by Optimist »

Cijena jednog, drugog? Da li uzimas na kredit? Koliko ga mislis vozati? Garancija na Astru je mislim dvije godine a na Hyundai 5.

P.S. Pogledaj i Kiu Cee'd, meni licno je malkice ljepsi od i30.
Edisontije
Posts: 126
Joined: 28/10/2012 20:16

#3 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by Edisontije »

Niti jedan niti drugi! Ja lično bih gledao vw i Škodu. Imam Opela, imao VW. :wink:
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#4 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by sema911s »

opel astra radjena na novoj platformi(citaj redizajniranoj) honudahi 98 kupio od gm slicnu sasiju i do sada samo kiti stvarcice na nju,.,

unutra taj honohuduhu izgleda fenomenalno al je sve plastika,., gruba plastika,. usminkan max,.
astra dosta ljepse izgleda i ipak se radi o opelu malo po meni boljoj firmi, naslijedju, koliko god honoluhu davao garancije oni ipak prave brodove, televizore,., robovlasnici.,.,

dosta je drugacije pogledat sebe u 06:30 u ogledalo i rec vozim opela nego honohulua,.,

i onda kada pogledas tog i30 svasta ti padne na pamet,.,slici mnogim avtima,.,



savjet uzimi oba provozaj,.,, al ne polako plati onome da ti nesere ako pritines malo vise gasa,., i samo ces tako vidjet kakav auto uzimas ,.,

al moj glas za opela,.., ipak je nekada raich bio vlasnik istih

te kie, chavrolete,deaovoue,., ja bi zobiso
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#5 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by johntra »

i ti ga sema moreš nakakiti nekad...
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#6 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by L u c i f e r »

Natorindža ga vala. :-)

Hyundai. :)
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#7 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by 530i »

Ne znam da li je to poređenje na mjestu, naime taj 1.4 CRDI mi izgleda poslabo za i30, nije to tako malo auto...
NediM17
Posts: 21629
Joined: 05/11/2009 11:49

#8 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by NediM17 »

Novi Cee'd !

Ljepsi i od Astre i od i30, a cijenom su tu negdje.

Za Cee'd i i30 pouzdano znam da i u najkokuznijem paketu imaju ABS, ESP, TCS, A/C i 2 ili cak 4 el. prozora.
Prosjecnom korisniku dosta.

Sto se tice 1.4 crdi motora, sasvim dovoljno za stedljivu voznju (6 brzina :) ), a ima sigurno kuveta i za potegnuti kada zatreba, ono sto je odlicna stvar na tom motoru je sto imas 220NM momenta raspolozivog vec od 1500 o/min.

Jos jedna, opet za prosjecnog korisnika, prednost tog motora je sto NEMA (nema ga ni 1.6 crdi) dvomaseni zamajac, i u perspektivi set kvacila nije skup. Ne znam imaju li ovi novi modeli kakvih djecijih bolesti, ali i ako ima tu je 7, odnosno 5 godina garancije. (prosli model prije redizajna je donekle kuburio sa stabilizatorima, ostalo sve 5).

sema- no comment !
Edisontije
Posts: 126
Joined: 28/10/2012 20:16

#9 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by Edisontije »

Niko nije spomenuo Škodu Rapid, predobar auto i svakako pouzdaniji od gore nabrojanih.
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#10 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by citro »

Edisontije wrote:Niko nije spomenuo Škodu Rapid, predobar auto i svakako pouzdaniji od gore nabrojanih.
Vozio, i ne skontah da je bas tako predobar. Prije bih rekao da je premali iznutra.
A izjave da je pouzdaniji od drugih treba uzeti sa velikom rezervom. Ne bih se bas kladio u to.

Kia Ceed (nova) mi je od gore pomenutih auta najbolja, najbolje izgleda a iznutra je za klasu bolja od Hyundai I30.

Ali, u toj klasi razmisli i o novom C4, slican je cjenovni razred, a najudobniji je auto od svih ovih. Takodjer, pun je opreme, ESP je serija itd itd.
Meni je licno, ovo je naravno moje subjektivno misljenje ali uzimam za pravo da ga izrazim jer ne vrijedjam nikoga, C4 sigurno najbolji izbor. Imam ga pa znam o cemu govorim, voznja u njemu je druga dimenzija u odnosu na GM i Korejce, a i Skode naravno.
U svakom slucaju sretno sa kupovinom, ali dobro razmisli jer se nov auto ne kupuje svaki dan niti svake godine.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#11 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by ranger »

citro wrote:
Edisontije wrote:Niko nije spomenuo Škodu Rapid, predobar auto i svakako pouzdaniji od gore nabrojanih.
Vozio, i ne skontah da je bas tako predobar. Prije bih rekao da je premali iznutra.
A izjave da je pouzdaniji od drugih treba uzeti sa velikom rezervom. Ne bih se bas kladio u to.

Kia Ceed (nova) mi je od gore pomenutih auta najbolja, najbolje izgleda a iznutra je za klasu bolja od Hyundai I30.

Ali, u toj klasi razmisli i o novom C4, slican je cjenovni razred, a najudobniji je auto od svih ovih. Takodjer, pun je opreme, ESP je serija itd itd.
Meni je licno, ovo je naravno moje subjektivno misljenje ali uzimam za pravo da ga izrazim jer ne vrijedjam nikoga, C4 sigurno najbolji izbor. Imam ga pa znam o cemu govorim, voznja u njemu je druga dimenzija u odnosu na GM i Korejce, a i Skode naravno.
U svakom slucaju sretno sa kupovinom, ali dobro razmisli jer se nov auto ne kupuje svaki dan niti svake godine.
kupuj svabu jarane, doci ce vrijeme i za prodaju tog auta i onda ce ti biti jasno zasto svabo (pa makar bio 70% amer).

vozio i ja rapida, motor 1.6tdi, oprema mislim osnovna... razocarao sam se ko nikad ni u jedno drugo auto..
kakva je ono onolika plastikurina unutra dragi Boze, uzasna crna plastika koja zvoni...a i generalno dizajn auta nezgrapan i apsolutno nemastovit, nikad se u nju ne bih zagledao. ne razumijem sta skoda pokusava sa tim rapidom al ono je po meni klasicno muda pod bubrege, osim motora nista dobro u njoj nema, bar sto se mene tice.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#12 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by sema911s »

jbga imam problema sa probavom pogotovo sa tim nazovi avftima,.,


iskreno za 26000km koliko kosta astra mozes kupit sebi neku hanss ljimuzinu koja je mnogo veca, sigurnija, i ono prije svega stabilnija, ima bolje motore, jest da je polovnjak al za te pare se moze naci bmw 525d, sa 80000km na satu a od ugodnosti koje nudi vozacu i putnicima da nepricamo,., e sada misljena su razlicita ovo je moje,.,
ja da imam te pare i da razmisljam o avtu evo ti liste pa proberi( legacy, a4,seria3,5, e-class, c-class) uporedis cijenu i servis tih avtica, onda sta nude neko ce se zadovoljit esp,abs(standardom u EU,kod nas nadoplata) dok neko ima dupe ko ja,.,

al jopet ide glas za astruu,., ipak ima neko naslijeđe,.,, jer po meni ko kupi te honoholulu, daeowouu,changecange,., je ono ko sto JK kaze,.,napravio sam djecu i sada cekam da odapnem,., zivot ti zavrsioo
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#13 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by citro »

ranger wrote:
citro wrote:
Edisontije wrote:Niko nije spomenuo Škodu Rapid, predobar auto i svakako pouzdaniji od gore nabrojanih.
Vozio, i ne skontah da je bas tako predobar. Prije bih rekao da je premali iznutra.
A izjave da je pouzdaniji od drugih treba uzeti sa velikom rezervom. Ne bih se bas kladio u to.

Kia Ceed (nova) mi je od gore pomenutih auta najbolja, najbolje izgleda a iznutra je za klasu bolja od Hyundai I30.

Ali, u toj klasi razmisli i o novom C4, slican je cjenovni razred, a najudobniji je auto od svih ovih. Takodjer, pun je opreme, ESP je serija itd itd.
Meni je licno, ovo je naravno moje subjektivno misljenje ali uzimam za pravo da ga izrazim jer ne vrijedjam nikoga, C4 sigurno najbolji izbor. Imam ga pa znam o cemu govorim, voznja u njemu je druga dimenzija u odnosu na GM i Korejce, a i Skode naravno.
U svakom slucaju sretno sa kupovinom, ali dobro razmisli jer se nov auto ne kupuje svaki dan niti svake godine.
kupuj svabu jarane, doci ce vrijeme i za prodaju tog auta i onda ce ti biti jasno zasto svabo (pa makar bio 70% amer).

vozio i ja rapida, motor 1.6tdi, oprema mislim osnovna... razocarao sam se ko nikad ni u jedno drugo auto..
kakva je ono onolika plastikurina unutra dragi Boze, uzasna crna plastika koja zvoni...a i generalno dizajn auta nezgrapan i apsolutno nemastovit, nikad se u nju ne bih zagledao. ne razumijem sta skoda pokusava sa tim rapidom al ono je po meni klasicno muda pod bubrege, osim motora nista dobro u njoj nema, bar sto se mene tice.
Mislim da ta prica o laksoj prodaji svabe lagano blijedi u posljednje vrijeme. Kada bacimo oko na nase ulice nedvojbeno se vidi da je udio automobila njemackih proizvodjaca prilicno olabavio. Sve je vise japanskih, korejskih i francuskih automobila. S obzirom da ja malo frekventnije mijenjam aute nego prosjecan korisnik mogu potvrditi da nije nista veci problem prodati i francuza ukoliko je primjerak uredan i odrzavan.
A brate jednom se i zivi, treba kupiti auto koje ti se svidja a sta ce biti za nekoliko godina kada dodje red za prodaju svakako niko od nas ne zna u ovom nasem neuredjenom okruzenju.
moke33-sa
Posts: 120
Joined: 23/06/2013 21:14

#14 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by moke33-sa »

peli wrote:dragi forumasi, doslo na red da se kupi novi auto

e sad, u izboru su Opel Astra J 1.7CDTI i Hyundai I30 1.4 CRDI, nova vozila, u dilemi sam, koji da izaberem

lp
ako kupujes opel astru onda bjezi od motora 1.7 CDTI ako vec hoces nju da kupis kupi s motorom 1.9 CDTI i miran si,sto se tice hxundai-a ne mogu da ti pognem ali za opela je provjereno.sretno u svakom slucaju sta god da odlucis.
User avatar
ElRe
Posts: 10793
Joined: 12/12/2011 11:28

#15 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by ElRe »

Edisontije wrote:Niko nije spomenuo Škodu Rapid, predobar auto i svakako pouzdaniji od gore nabrojanih.
Škoda Rapid je teški plastikaner unutra i ne moze u isti koš sa Astrom, mozda u baznoj verziji i30 i može.

Iskreno, pored Astre ne bih gledao drugi automobil u klasi. Pokazala se kao veoma kvalitetan automobil, bar po iskustvima koje ljudi ostavljaju na forumima.
User avatar
ElRe
Posts: 10793
Joined: 12/12/2011 11:28

#16 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by ElRe »

moke33-sa wrote:
ako kupujes opel astru onda bjezi od motora 1.7 CDTI ako vec hoces nju da kupis kupi s motorom 1.9 CDTI i miran si,sto se tice hxundai-a ne mogu da ti pognem ali za opela je provjereno.sretno u svakom slucaju sta god da odlucis.
Opel i Fiat su odavno izbacili 1.9 motor iz ponude. Cak se 1.7 pokazao boljim u pogledu DPF filtera. Od 2014. Opel ce u svojim automobilima ugradjivati vlastiti 1.6 CR TD motor.
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#17 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by staradis »

Meni kia ceed izgleda kao svemirski brod naspram njih

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2
User avatar
p206
Posts: 7948
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#18 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by p206 »

mislim da su ovi spomenuti do sada... što se tiče same praktičnosti svaki ima vrline i mane, kao i kod svakog auta...samo je pitanje na šta će čovjek zažmiriti







citroen xm
Posts: 18085
Joined: 17/04/2012 22:57

#19 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by citroen xm »

Dodaj i C4 jer je i on spominjan, a bar ovu Škodu dobija u svakom pogledu.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#20 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by johntra »

Meni samo nije jasno što Rapida gurate u ovu klasu, kad on ne pripada tu nikako?
Uglavnom, ako se već gleda Hyundai, nek se pogleda i KIA, čisto radi ljepote...i30 bukvalno po bilo čemu nije loše auto, osim što nekome ne leži dizajn, kako vanjski, tako i unutrašnji...kvaliteti materijala, motori, prostor unutra, ležanje i vožnja, sve je sasvim dobro...i slobodno se može nositi sa bilo kojim kompaktom...Astra je već star auto, ako ćemo biti iskreni, uskoro će i njena nova generacija, a najgore od svega je što se ne zna da li će Opel uopšte postojati kroz nekoliko godina, nažalost...
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#21 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by citro »

citroen xm wrote:Dodaj i C4 jer je i on spominjan, a bar ovu Škodu dobija u svakom pogledu.
Otpor, prijatelju, nesvjesni otpor.
Kaze moj poznanik da je najteze covjeka ubijediti da vozi Citroen, a onda ga kasnije nemozes istjerati iz njega.

@johntra, nisam te dobro razumio, kojoj to klasi Rapid pripada ako ne ovoj ?
User avatar
Optimist
Posts: 13632
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by Optimist »

Rapid je u klasi ovih niskobudzetnih limuzina zajedno sa Citroen C-eliyse i Peugeotom 301. Ne znam hoce li se Rapid Spaceback moci kasnije klasificirati kao kompakt i parirati i30, cee'd-u i slicnima.
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#23 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by citro »

Ne znam da je cijenom bas u toj klasi ...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#24 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by johntra »

Ovdje nema veze cijena sa klasom, Rapid je samo niskobudžetna limuzina, koja je zamijenila Fabiu sedan...to dokazuje i prostor za putnike, a i jeftinoća materijala koje se ugrađuju u nju, paleta motora i slično...o ovome smo se već raspravljali više puta na ovom forumu....
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#25 Re: Opel Astra J ili Hyundai I30

Post by citro »

Sto jest, jest ....
Post Reply