Opel Astra H Dizel

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#76 Re: Opel Astra H Dizel

Post by Sodom1 »

Haris.ba wrote:
Sodom1 wrote:Ja vozim opela , ali necu ga ponovo uzeti
Što?
Pa evo vec kolega je napisao , promjeniti malo ,4 haman 5 godina i preko 100 k km ,od mene dosta
Neko je spominjao tu hrdju kod Opela , nisu se oni nje rjesili jos kako treba , pogotovo mostovi .
I to je jedan od razloga.
Meni je jako cudno kad ljudi napisu ,vozam auto par godina nikad nista od kvarova samo mali servis, pa eto i ja sam pozelio da budem te srece.
Cim skupim pare menjam za Mondea ili Superb , dotad drndamo u Opelu :) , ah da imam i Alfu tako da ima sta za popravljati :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#77 Re: Opel Astra H Dizel

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote:
Nema vise uzimanja, nije rat
sto krades moje fazone??? da ti nije dino merlin sta u rodu?? amaru nesto supljiras a ti isti ko i on...
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#78 Re: Opel Astra H Dizel

Post by SONY_91 »

Sodom1 wrote:Meni je jako cudno kad ljudi napisu ,vozam auto par godina nikad nista od kvarova samo mali servis, pa eto i ja sam pozelio da budem te srece.
Cim skupim pare menjam za Mondea ili Superb , dotad drndamo u Opelu :) , ah da imam i Alfu tako da ima sta za popravljati :lol:
5 godina ja vozam i osim remenice alternatora i da sjetio sam se prošle godine početkom podložak jednog injektora nisam imao vanrednih ulaganja. Mislim da će me uz set kvačila i zamajac dočekati i termostat i uskoro amortizeri možda i to je to. Ja sam zadovoljan. Otac je na Astri F imao jedini problem sa limarijom. Nikad je ne bi prodao da mu više nije dosadilo svake druge godine raditi taj lim. Ja na Astri H sa 347.000 nemam još nigdje znakova korozije. Dizana i pregledana detaljno pred početak ove zime. Sve je to kakav te primjerak zapadne. Evo otac je prije nepuni mjesec uvezao sebi Astru J ST i mislim da će odmah morati turbinu otvarati. Ne vuče mu kako treba ali u pitanju je auto sa 250.000, nije ništa strašno. Ovdje ljudi dosta kude Opela ali valjda su većinom one kako su oni čuli nešto od nekoga koji je isto tako čuo. Kod nas se od 88. vozi Opel i dalje će. Prošlo ih je dosta. Jedino je otac prošle godine vozao Citroena C4 2010. i jedva je čekao da ga se riješi. I ja gledam da opet kupim ili Astru J GTC ili Insigniu ali eto teško mi se moje riješiti jer nedam ju u 'bescijenje' bez obzira na kilometre. Ja Mondeo ili Superb ne bi ni pogledao spram Insignije. Ali svakom njegovo.
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#79 Re: Opel Astra H Dizel

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote:
Nema vise uzimanja, nije rat
sto krades moje fazone??? da ti nije dino merlin sta u rodu?? amaru nesto supljiras a ti isti ko i on...
Hahah, cuj tvoj fazon?! :lol:
Jesi li zastitio patent mozda??? :mrgreen: Cijela BiH se zeza s tim "tvojim" fazonom, tuzi sve redom, ne provaljuj se zivota ti.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#80 Re: Opel Astra H Dizel

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote: Hahah, cuj tvoj fazon?! :lol:
Jesi li zastitio patent mozda??? :mrgreen: Cijela BiH se zeza s tim "tvojim" fazonom, tuzi sve redom, ne provaljuj se zivota ti.
naravno da je moj,nesto nisam primijetio da si ranije pisao ...bas cijela bih? ti neki kozmopolit pa obisao cijelu drzavu...ne prepoznah te na prvu..
p.s. nisam ja tuzibaba da tuzim i prijavljujem postove,zna se ko to radi ovdje...
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#81 Re: Opel Astra H Dizel

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote:
konektovan wrote: Hahah, cuj tvoj fazon?! :lol:
Jesi li zastitio patent mozda??? :mrgreen: Cijela BiH se zeza s tim "tvojim" fazonom, tuzi sve redom, ne provaljuj se zivota ti.
naravno da je moj,nesto nisam primijetio da si ranije pisao ...bas cijela bih? ti neki kozmopolit pa obisao cijelu drzavu...ne prepoznah te na prvu..
p.s. nisam ja tuzibaba da tuzim i prijavljujem postove,zna se ko to radi ovdje...
Nemam namjeru ulaziti u raspravu s tobom zbog ovoga, i nesto dokazivati. To sto ne koristim cesto na forumu, ne znaci da ne znam za to, i nema potrebe da me prozivas, nije mi namjera da nekog provociram takvim komentarom, tebe ili bilo koga. Sala je u pitanju. Poyy :mrgreen: :thumbup:
KANTONALAC
Posts: 105
Joined: 29/09/2011 09:02

#82 Re: Opel Astra H Dizel

Post by KANTONALAC »

Da se i ja uključim u diskusiju. Kod mene je treća generacija opela, od kadeta, preko astre g do zagire b. Zaista sam zadovoljan autima.Istina ja puno ne prelazim. Zafira b sa 1.9 motorom i 120 ks je ideala. Do sada sam samo ulagao u redovne (ovlaštene) servise. Vozila me nisu (osim astre g mojom krivicom) ostavila na putu. Opel je od 1997. Rjesio problem sa hrđom karoserije. Na ovim prostorima vozaju se auta u principu koja su obišla zemaljsku kuglu :) uz upitno održavanje i svi mi očekujemo da budu ispravni ko "novi". Na zapadu vijek isplativosti vozila je 5-6 godina a poslije se smatra da ista treba zamjeniti. Dok kod nas "grobovi" od 20 godina se prodaju "ko iz fabrike".Naša kupovna moć je na nivou jednog yuge a pitanje je da li bi mnogi mogli i to priuštiti, jer je takvo stanje u državi. Za 5-6000 KM nemože se kupiti vozilo bez mane bar bez ulaganja od još 2-3000 km da bi bilo u okviru sigurnosnih propisa.Ali tako je kako je.
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#83 Re: Opel Astra H Dizel

Post by SONY_91 »

KANTONALAC wrote:Da se i ja uključim u diskusiju. Kod mene je treća generacija opela, od kadeta, preko astre g do zagire b. Zaista sam zadovoljan autima.Istina ja puno ne prelazim. Zafira b sa 1.9 motorom i 120 ks je ideala. Do sada sam samo ulagao u redovne (ovlaštene) servise. Vozila me nisu (osim astre g mojom krivicom) ostavila na putu. Opel je od 1997. Rjesio problem sa hrđom karoserije. Na ovim prostorima vozaju se auta u principu koja su obišla zemaljsku kuglu :) uz upitno održavanje i svi mi očekujemo da budu ispravni ko "novi". Na zapadu vijek isplativosti vozila je 5-6 godina a poslije se smatra da ista treba zamjeniti. Dok kod nas "grobovi" od 20 godina se prodaju "ko iz fabrike".Naša kupovna moć je na nivou jednog yuge a pitanje je da li bi mnogi mogli i to priuštiti, jer je takvo stanje u državi. Za 5-6000 KM nemože se kupiti vozilo bez mane bar bez ulaganja od još 2-3000 km da bi bilo u okviru sigurnosnih propisa.Ali tako je kako je.
I kod mene je u Astri H GTC taj 1.9 120KS. Ja sam kupio auto sa 285.000 i ja sam u startu očekivao da će biti ulaganja ali eto bio sam pošteđen nekih 60.000. Sad ću imati oko 2000KM i trebam sad kukati kako Opel ne valja pa drvlje i kamenje. Svako vozilo je malte ne u 'pet deka' što bi naš narod rekao, bira kome je šta po volji.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#84 Re: Opel Astra H Dizel

Post by mali_milojica »

Uvala oko 2000 KM,mogla bi i reg uskoro,drzi ne daj 3000. Bolje ti je auto dati za, bubam, 6000 a to što si planirao uložiti,dodaj za novi auto.
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#85 Re: Opel Astra H Dizel

Post by konektovan »

mali_milojica wrote:Uvala oko 2000 KM,mogla bi i reg uskoro,drzi ne daj 3000. Bolje ti je auto dati za, bubam, 6000 a to što si planirao uložiti,dodaj za novi auto.
I sta bi dobio na kraju?? Opet macka u zavezanoj vreći?!
To ulaganje može biti vrlo lako, zamajac, kvačilo, eto nas odmah na milji, veliki servis, mali i zaokružiti na 2 milje.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#86 Re: Opel Astra H Dizel

Post by mali_milojica »

konektovan wrote:
mali_milojica wrote:Uvala oko 2000 KM,mogla bi i reg uskoro,drzi ne daj 3000. Bolje ti je auto dati za, bubam, 6000 a to što si planirao uložiti,dodaj za novi auto.
I sta bi dobio na kraju?? Opet macka u zavezanoj vreći?!
To ulaganje može biti vrlo lako, zamajac, kvačilo, eto nas odmah na milji, veliki servis, mali i zaokružiti na 2 milje.
Mislim da proda svoj auto,a ne da kupi za 6000.

Ovako će se uvaliti pare,sve zamjeniti i na kraju će ga debili opet smarati i ucjenjivati. Haman mu niko to neće priznati.
Znam po sebi. Ima u Zivinicama isti auto ko tvoj za 5000 :-)
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#87 Re: Opel Astra H Dizel

Post by 530i »

Ako je auto dobar ja bih zamijenio set kvačila i vozio dalje, jer za malo više para upitno je koliko će bolji auto biti.
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#88 Re: Opel Astra H Dizel

Post by konektovan »

mali_milojica wrote:
konektovan wrote:
mali_milojica wrote:Uvala oko 2000 KM,mogla bi i reg uskoro,drzi ne daj 3000. Bolje ti je auto dati za, bubam, 6000 a to što si planirao uložiti,dodaj za novi auto.
I sta bi dobio na kraju?? Opet macka u zavezanoj vreći?!
To ulaganje može biti vrlo lako, zamajac, kvačilo, eto nas odmah na milji, veliki servis, mali i zaokružiti na 2 milje.
Mislim da proda svoj auto,a ne da kupi za 6000.

Ovako će se uvaliti pare,sve zamjeniti i na kraju će ga debili opet smarati i ucjenjivati. Haman mu niko to neće priznati.
Znam po sebi. Ima u Zivinicama isti auto ko tvoj za 5000 :-)
Ma znam, ali čovjek nece prodavati auto, bar nije naveo da hoće. Čovjek zbog sebe ulaze i vjerovatno će ga zadržati. Evo sad, i da imam 9 000 KM, teško da možeš naći neko auto a da nećeš imati odmah ulaganja u isto.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#89 Re: Opel Astra H Dizel

Post by mali_milojica »

Mislim da prodaje i traži drugi auto
Ja samo kažem da odvaga.
Auto mu vrijedi 7-8k npr i vec ga samaraju sa ponudama od 6000 bubam. Sad će se uvaliti 2-3k a auto opet vrijedi 7-8k i možda ga neće smarati sa ponudama od 6000. Daj glupanu auto za 6000 nek sam pravi zamajce i ostalo,a to što si planirao uložiti,sa svim parama na kamaru traži drugi auto sebi.
Kažem,znam po sebi. Ulozi,napravi,greske nema. Dodje da vidi moj auto,znas ima tamo negdje isti tvoj auto 2000 jeftiniji,ali eto on se baš mog svezao,ali da ga dobije po cijeni onog iza sedam mora i sedam gora.
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#90 Re: Opel Astra H Dizel

Post by SONY_91 »

Ma htjeo sam ja nju prodati ali nema ponuda. Nisam ja ni tražio nešto nerealno, na 6500 bi ju vjerovatno prodao. Do 6/2018 je registrovana. Ali, problem je kilometraža i zamajac a ima Astri na olx i jeftinijih. Ali ja nju nedam zbog opreme jer rijetko će se pronaći da ima istu opremu Astra. Mene ona dobro služi. Ja ju lično sebi uvezao i imam od prvog dana do danas servisnu ali ništa to ne vrijedi kad je 347.000 na satu. Jer kad bih ju na pijacu odvezao bilo bi vozila iz ranih devedesetih koja su manje prešla a to izgleda samo se danas gleda. Historija samog auta nikoga ne zanima.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#91 Re: Opel Astra H Dizel

Post by mali_milojica »

SONY_91 wrote:Ma htjeo sam ja nju prodati ali nema ponuda. Nisam ja ni tražio nešto nerealno, na 6500 bi ju vjerovatno prodao. Do 6/2018 je registrovana. Ali, problem je kilometraža i zamajac a ima Astri na olx i jeftinijih. Ali ja nju nedam zbog opreme jer rijetko će se pronaći da ima istu opremu Astra. Mene ona dobro služi. Ja ju lično sebi uvezao i imam od prvog dana do danas servisnu ali ništa to ne vrijedi kad je 347.000 na satu. Jer kad bih ju na pijacu odvezao bilo bi vozila iz ranih devedesetih koja su manje prešla a to izgleda samo se danas gleda. Historija samog auta nikoga ne zanima.
Nemoj biti emotivac.
Bolje sad na njoj popusiti 1000,nego se uvaliti još 2000 sa nadom da će to neko prepoznati. A neće.
Jel kod tebe GTC
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#92 Re: Opel Astra H Dizel

Post by ado-šampion »

Ma vole svi lagati sebe da ce za 6 hiljada dobiti auto koja je vozio pop nedjeljom do crkve i koje ima magicnih 140 k na satu. Zato je auto s toliko kilometrazom pravo tesko prodati.
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#93 Re: Opel Astra H Dizel

Post by SONY_91 »

mali_milojica wrote:Bolje sad na njoj popusiti 1000,nego se uvaliti još 2000 sa nadom da će to neko prepoznati. A neće.
Jel kod tebe GTC
Jeste, GTC je.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#94 Re: Opel Astra H Dizel

Post by amar1994 »

SONY_91 wrote:Ma htjeo sam ja nju prodati ali nema ponuda. Nisam ja ni tražio nešto nerealno, na 6500 bi ju vjerovatno prodao. Do 6/2018 je registrovana. Ali, problem je kilometraža i zamajac a ima Astri na olx i jeftinijih. Ali ja nju nedam zbog opreme jer rijetko će se pronaći da ima istu opremu Astra. Mene ona dobro služi. Ja ju lično sebi uvezao i imam od prvog dana do danas servisnu ali ništa to ne vrijedi kad je 347.000 na satu. Jer kad bih ju na pijacu odvezao bilo bi vozila iz ranih devedesetih koja su manje prešla a to izgleda samo se danas gleda. Historija samog auta nikoga ne zanima.
ne znam da li je moje misljenje ispravno , ali ja bi popravio i vozio dok se ne raspadne bukvalno :?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#95 Re: Opel Astra H Dizel

Post by 530i »

SONY_91 wrote:Ma htjeo sam ja nju prodati ali nema ponuda. Nisam ja ni tražio nešto nerealno, na 6500 bi ju vjerovatno prodao. Do 6/2018 je registrovana. Ali, problem je kilometraža i zamajac a ima Astri na olx i jeftinijih. Ali ja nju nedam zbog opreme jer rijetko će se pronaći da ima istu opremu Astra. Mene ona dobro služi. Ja ju lično sebi uvezao i imam od prvog dana do danas servisnu ali ništa to ne vrijedi kad je 347.000 na satu. Jer kad bih ju na pijacu odvezao bilo bi vozila iz ranih devedesetih koja su manje prešla a to izgleda samo se danas gleda. Historija samog auta nikoga ne zanima.
Takav auto ako i budeš prodavao prodaj nekome poznatom - jer nije zavala kao 90% ostalih.

Ako je sve ostalo OK, zamijeni taj zamajac i set kvačila i vozi dalje, usput uštediš malo para i kupiš bolje.

Jer za 6500 (recimo) + 3000 teško da ćeš kupiti neki puno bolji auto, u smislu stanja i ulaganja. Ovako sa svojim barem znaš na čemu si.
User avatar
SONY_91
Posts: 1843
Joined: 09/09/2009 12:24
Location: Somewhere in Posavina

#96 Re: Opel Astra H Dizel

Post by SONY_91 »

amar1994 wrote:
SONY_91 wrote:Ma htjeo sam ja nju prodati ali nema ponuda. Nisam ja ni tražio nešto nerealno, na 6500 bi ju vjerovatno prodao. Do 6/2018 je registrovana. Ali, problem je kilometraža i zamajac a ima Astri na olx i jeftinijih. Ali ja nju nedam zbog opreme jer rijetko će se pronaći da ima istu opremu Astra. Mene ona dobro služi. Ja ju lično sebi uvezao i imam od prvog dana do danas servisnu ali ništa to ne vrijedi kad je 347.000 na satu. Jer kad bih ju na pijacu odvezao bilo bi vozila iz ranih devedesetih koja su manje prešla a to izgleda samo se danas gleda. Historija samog auta nikoga ne zanima.
ne znam da li je moje misljenje ispravno , ali ja bi popravio i vozio dok se ne raspadne bukvalno :?
Pa popraviti ću ja auto jer mi je potrebno. A, vidjeti ćemo šta dalje. U februaru ili martu ona ide na zamjenu zamajca i seta kvačila, zamijeniti ću i termostat te sva četiri amortizera. To bi trebalo sa rukama biti negdje do 2000 KM, tako sam planirao i onda vozi dalje do 400.000 :D .
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#97 Re: Opel Astra H Dizel

Post by Sodom1 »

SONY_91 wrote:
KANTONALAC wrote:Da se i ja uključim u diskusiju. Kod mene je treća generacija opela, od kadeta, preko astre g do zagire b. Zaista sam zadovoljan autima.Istina ja puno ne prelazim. Zafira b sa 1.9 motorom i 120 ks je ideala. Do sada sam samo ulagao u redovne (ovlaštene) servise. Vozila me nisu (osim astre g mojom krivicom) ostavila na putu. Opel je od 1997. Rjesio problem sa hrđom karoserije. Na ovim prostorima vozaju se auta u principu koja su obišla zemaljsku kuglu :) uz upitno održavanje i svi mi očekujemo da budu ispravni ko "novi". Na zapadu vijek isplativosti vozila je 5-6 godina a poslije se smatra da ista treba zamjeniti. Dok kod nas "grobovi" od 20 godina se prodaju "ko iz fabrike".Naša kupovna moć je na nivou jednog yuge a pitanje je da li bi mnogi mogli i to priuštiti, jer je takvo stanje u državi. Za 5-6000 KM nemože se kupiti vozilo bez mane bar bez ulaganja od još 2-3000 km da bi bilo u okviru sigurnosnih propisa.Ali tako je kako je.
I kod mene je u Astri H GTC taj 1.9 120KS. Ja sam kupio auto sa 285.000 i ja sam u startu očekivao da će biti ulaganja ali eto bio sam pošteđen nekih 60.000. Sad ću imati oko 2000KM i trebam sad kukati kako Opel ne valja pa drvlje i kamenje. Svako vozilo je malte ne u 'pet deka' što bi naš narod rekao, bira kome je šta po volji.
E ovako u 4 i po godine ili ti ga da bude tacnije presao nesto oko 110 000 km auto sam kupio sa 83 000 km
- Manzeta 2 puta
-Stabilizator 1 put plus nosac stabilizator bio pukao morao i to varit, kad je talambirao poderem manzetnu od letve volana
-3 krajnice 2 kugle i i na lafetu isto dvi kugle sto dodju ne zanm kako se to zove
-novi diskovi sa paknama
-zadnje diskove tokario jednom plus pakne
-otpadne zadnja pakna odljepila se pa haj opet tokari daj novu paknu :twisted:
- 3-4 puta isao na spuru , kreteni ne znaju napraviti
-Mjenjao celjust zadnja ljeva , pa opet nakon toga daj opet ih razradjuj , jednostavno tocak blokira i
- 2 x Spritzblech na zadnjim diskovima sto dodju , ubila ih hrdja
-4 amortizera
-prednji ljevi feder
- zadnji feder
- varenje mosta ima 2 godine
-varenje mosta jesenas plus nesto je opet mjenjano na lafetu ljevom
- letva volana
-alnaser
- uljna pumpa , tu me je ostavio u putu , sreca pred kucom . Tu sam ja pogresio mislim , jer nisam provjeravao ulje , palo ispod minimuma nisam dugo mjenjao , taj me kvar kostao 500 maraka
- jedno 7-8 puta sijalice u prednjim farovima , naizmjenicno ljevi desni ljevi desni ljevi desni
-isto tako 7-8 puta zadnje pozicije ljeva desna ljeva desna
- Auspuff vario jednom , zadnji lonac ,nosac
-Zastita oko zadnjeg lonca sarafi popucali od hrdje i to ucvrscivao
- Desni prsten zupcasti od ABS-a
- oklop kljuca , popucale tipke
- nosac motora prednji
Od kvarova sad sto ima , zadnji brisac ne vraca se u pocetnu poziciju pa se moram nadmudrivati s njim s tipkom
Zadnja ljeva vrata ne zakljucavaju na daljinski pa moram rucno
Treperila mi svjetla u kokpitu kad je na leru , prije jedno mjesec , sad se smirilo , ne znam sta je to bilo
Imam i Alfu 3-4 mjeseca nista joj :skoljka:
doduse nisam ni puno presao s njom mozda 300 kilometara :sax:
User avatar
konektovan
Posts: 40549
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#98 Re: Opel Astra H Dizel

Post by konektovan »

Citajuci sodomov referat, mogu samo reci, lijepi moj citroen. :mrgreen: :mrgreen:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#99 Re: Opel Astra H Dizel

Post by 530i »

Ovo varenje mosta mi je hit...nije valjda da toliko zahrđa.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#100 Re: Opel Astra H Dizel

Post by Ned071 »

meni je tokarenje pakni hit
Post Reply