Opel Astra all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#176 Re: Opel Astra all about

Post by Abu FEED el-Castro »

Ide maca oko tebe pazi da te ne ogrebe... :D

I ja navijam da astra ostane ako se to moze finansijski opravdat jer kao sto rekoh fino mi lezi :)

Hajd jos da zaokruzimo stvar, dakle koliko mi para treba za tu "kvalitetnu plinsku instalaciju"?
U Sarajevu jel imate nekog konkretnog preporuciti ili je manje-vise svejedno koga nadjem?

A sad da pitam taj plin jel steti motoru, jel ga suši ili šta mu radi, to je vec van ove teme a i ja se u to nista ne razumijem tako da je nesvrsishodno i potavljat pitanje sa moje stolice :)


Znaci:
a) pošto a da valja?
b) gdje?
User avatar
nineinchnails
Posts: 1667
Joined: 24/02/2009 12:09

#177 Re: Opel Astra all about

Post by nineinchnails »

Ja bih rado kupio ovu novu Astru. Auto je fantasticno.
Ipak, premisljam se da moj prvi izbor bude ipak Seat Leon.
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#178 Re: Opel Astra all about

Post by vukojebina »

johntra wrote:ultimativni dizajnerski poduhvat.... :lol:

Image
oo druze sa stilom, nisam te prepozno odma...cek malo da ti pokazem kako ove kante od opela zele da izgledaju kad porastu...


Image

Image
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#179 Re: Opel Astra all about

Post by AmADin_gospo »

Abu FEED el-Castro wrote:Hajd jos da zaokruzimo stvar, dakle koliko mi para treba za tu "kvalitetnu plinsku instalaciju"?
U Sarajevu jel imate nekog konkretnog preporuciti ili je manje-vise svejedno koga nadjem?

A sad da pitam taj plin jel steti motoru, jel ga suši ili šta mu radi, to je vec van ove teme a i ja se u to nista ne razumijem tako da je nesvrsishodno i potavljat pitanje sa moje stolice :)


Znaci:
a) pošto a da valja?
b) gdje?
950 KM s toroidnom bocom (umjesto rezervne gume) a servis je Darkom u lukavici iza Gavrić d.o.o. - Zastava predstavnika.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#180 Re: Opel Astra all about

Post by johntra »

I šta, ova ABT šestica kao nešto ljepša i kulturnija od one Astre? :-)
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#181 Re: Opel Astra all about

Post by madner »

Jao krize pozadi kod ovog Golfa. Da nije Tiguan? :D
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#182 Re: Opel Astra all about

Post by shibonja »

User avatar
sheikh
Posts: 764
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#183 Re: Opel Astra all about

Post by sheikh »

Lijepa je stvarno :D
ali unutrasnjos.... navigacija i ove tipke.... identicno kao u Citroenu C5 (cini mi se)
ne shvatam zasto komplikovati sa ovolikim brojem tipki :D
ostalo je sve ok :) Podsjeca me mnogo na Leona,ima nekih njegovih silueta,barem vise njegovig nego od prethodne astre :)
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#184 Re: Opel Astra all about

Post by madner »

sheikh wrote:Lijepa je stvarno :D
ali unutrasnjos.... navigacija i ove tipke.... identicno kao u Citroenu C5 (cini mi se)
ne shvatam zasto komplikovati sa ovolikim brojem tipki :D
ostalo je sve ok :) Podsjeca me mnogo na Leona,ima nekih njegovih silueta,barem vise njegovig nego od prethodne astre :)
Nego, reci ti nama sta mislis o BMWu, bezveze sto ima onoliko tipki jel? :D
User avatar
sheikh
Posts: 764
Joined: 17/10/2010 18:21
Location: Tamni vilajet

#185 Re: Opel Astra all about

Post by sheikh »

madner wrote:
sheikh wrote:Lijepa je stvarno :D
ali unutrasnjos.... navigacija i ove tipke.... identicno kao u Citroenu C5 (cini mi se)
ne shvatam zasto komplikovati sa ovolikim brojem tipki :D
ostalo je sve ok :) Podsjeca me mnogo na Leona,ima nekih njegovih silueta,barem vise njegovig nego od prethodne astre :)
Nego, reci ti nama sta mislis o BMWu, bezveze sto ima onoliko tipki jel? :D

Koliko znam nema ni blizu ovoliko tipki :)
Pogotovo u kombinaciji sa iDriveom :D :thumbup:
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#186 Re: Opel Astra all about

Post by Abu FEED el-Castro »

AmADin_gospo wrote:
Abu FEED el-Castro wrote: Znaci:
a) pošto a da valja?
b) gdje?
950 KM s toroidnom bocom (umjesto rezervne gume) a servis je Darkom u lukavici iza Gavrić d.o.o. - Zastava predstavnika.
Hvala velika.
I evo sad malo i ove teme na forumu prelistah i imaju dvije opcije, Darkom i Radić (i to nekakva dva ispade Radića da imaju :S )

Jel svejedno cijenom i kvalitetom kod kojeg cu nabasat?
Eto jos mi to odgovorite i necu vas vise peglat :D


http://autogasradic.com/Cenovnik.php
http://www.darkom.net/
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#187 Re: Opel Astra all about

Post by drndalo »

Necu hvaliti ni kuditi ni jednog ni drugog, jer nemam iskustva iz prve ruke... Prije 4-5 godina kad sam ja radio sebi plin, niko od njih nije mi odavao utisak nekoga kome cu ostaviti svoj auto... Pa sam to uradio negdje drugo, izvan SA... Dobro se raspitaj, po mogucnosti kod ljudi koji imaju iskustvo iz prve ruke, i onda presjeci, jer je majstor u svemu tome najbitnija stavka... Oprema je manje-vise iz istih izvora i kanala, sustina je podesavanje smjese plna i zraka, a to se programira na novijim sistemima... Dakle ono sto te moze zezati je nacin ugradnje i podesavanje ugradjenog, a to je do znanja, iskustva i htijenja majstora...

Za Darkom sam nedavno cuo jednu uslovnu preporuku, jer mi je blizak rod ugradio kod njega sistem i bio je inicijalno zadovoljan i odradjenim, i cijenom... U medjuvremenu je bio par sedmica vani, pa ga nije "testirao" i nastavak "zadovoljnosti" za sada ne znam... Navodno se uskoro i seli sa sadasnjeg mjesta u nove prostorije, uslovnije, bolje, itd...

Otidji do obojice u obilazak, vidi kako disu, sta nude, izgledaju li ozbiljni ili previse pametuju... Osjecaj cesto ne vara...
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#188 Re: Opel Astra all about

Post by AmADin_gospo »

ja uradio u darkomu, prešap 10k km i bez problema, odradio prvi servis/kontrolu na 5k km, zadovoljan uslugom, zadovoljan ljubaznošču.
User avatar
japo
Posts: 1987
Joined: 06/08/2007 16:45

#189 Re: Opel Astra all about

Post by japo »

hoćel mi ko objasniti ove razlike plina, injection, sekvent itd.... :oops: kontam uskoro ugraditi plin pa ne znam sta da trazim :D auto mi je injection bar tako piše na usisu :lol: i nije opel :skoljka:
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#190 Re: Opel Astra all about

Post by drndalo »

Pogledaj malo na temi koja je imala plin u nazivu...

Ukratko, ako ti je noviji "ajnspric", sa plasticnom usisnom granom, sve osim sekvencijalnog plinskog sistema ( 1 brizgaljka plina na svaki cilindar, ugradjene na usisnu granu) je fuseraj... Sada su i cijene sekvencijalnih sistema spale pa im je razlika u cijeni na starije "single" point manja, i skoro da se ne isplati zezati sa "starim"...

Ako ti je opet stariji motor sa "ajnspricom" benzina u 1 tacki, iliti single-point-injection, iliti ono sto kod nas u oglasima zovu "polu-ajnspric", onda ti sekvencijalni ne moze svakako... Mora stariji sistem...
User avatar
japo
Posts: 1987
Joined: 06/08/2007 16:45

#191 Re: Opel Astra all about

Post by japo »

hajd na temu plinsku :D i nema plastuičnu usuisnu granu postam sliku :D
User avatar
Gorštak
Posts: 784
Joined: 03/01/2008 13:27
Location: Između dva točka

#192 Re: Opel Astra all about

Post by Gorštak »

Ima li iko iskustava sa Astrom H 1.3 cdti. Odakle joj 60 kw, i kako ide?
User avatar
drndalo
Posts: 22797
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#193 Re: Opel Astra all about

Post by drndalo »

Iz turbo-punjaca.... :wink:

Ide osrednje, fali joj kubika, pa nema bas onog medjuubrzanja kao kod 1.9-2.0 tubro-dizela, pa se mora malo vise saltati, ali sasvim OK za svaki dan...
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#194 Re: Opel Astra all about

Post by citroen »

Gorštak wrote:Ima li iko iskustava sa Astrom H 1.3 cdti. Odakle joj 60 kw, i kako ide?
Mislish 66kw :D :D :D :D :D :D :D :D
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#195 Re: Opel Astra all about

Post by jefferson »

citroen wrote:
Gorštak wrote:Ima li iko iskustava sa Astrom H 1.3 cdti. Odakle joj 60 kw, i kako ide?
Mislish 66kw :D :D :D :D :D :D :D :D
Valjda iz tvornice dolaze ti kw :D
User avatar
Gorštak
Posts: 784
Joined: 03/01/2008 13:27
Location: Između dva točka

#196 Re: Opel Astra all about

Post by Gorštak »

:-) :mrgreen:

Jbg nemojte me Z. Ima li iko Astru 1.3 cdti sa pripadajućim konjima, pliz? :)
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#197 Re: Opel Astra all about

Post by shibonja »

Imao sam 1.7 CDTI 2008 godiste ,isla je ko zmaj sa 101 konjicem :) e sad ova 1.3 sa 90 konja vjerovatno ide ko baby zmaj :) ..inace nisu ih puno napravili , da sam na tvom mjestu 1.7 CDTI je pravi izbor ..
User avatar
Gorštak
Posts: 784
Joined: 03/01/2008 13:27
Location: Između dva točka

#198 Re: Opel Astra all about

Post by Gorštak »

shibonja wrote:Imao sam 1.7 CDTI 2008 godiste ,isla je ko zmaj sa 101 konjicem :) e sad ova 1.3 sa 90 konja vjerovatno ide ko baby zmaj :) ..inace nisu ih puno napravili , da sam na tvom mjestu 1.7 CDTI je pravi izbor ..
Nisam ja uopšte pomamljen za konjićima, žena, djeca, čir na želucu, ovo ono, prioriteti se mijenjaju :D
Sad vozim Astru G tolike snage i meni je to ok. Brine me ovo boldirano. :roll: Kad nešta valja, masovno se pravi. I lakše se nađu polovni dijelovi :)
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#199 Re: Opel Astra all about

Post by shibonja »

Gorštak wrote:
shibonja wrote:Imao sam 1.7 CDTI 2008 godiste ,isla je ko zmaj sa 101 konjicem :) e sad ova 1.3 sa 90 konja vjerovatno ide ko baby zmaj :) ..inace nisu ih puno napravili , da sam na tvom mjestu 1.7 CDTI je pravi izbor ..
Nisam ja uopšte pomamljen za konjićima, žena, djeca, čir na želucu, ovo ono, prioriteti se mijenjaju :D
Sad vozim Astru G tolike snage i meni je to ok. Brine me ovo boldirano. :roll: Kad nešta valja, masovno se pravi. I lakše se nađu polovni dijelovi :)
Razumijem sve ,zato i predlazem 1.7 CDTI :) ..ne znaci da 1.3 CDTI ne valja ,jednostavo slabiji motor a neznatna razlika u cijeni je ucinila da potraznja za ovim modelom ne bude velika a sa tim naravno i broj proizvedenih automobila.
A i 1.3 CDTI dostize brzine preko 170 km na sat ,mada ti to kao sto kazes ne igra ulogu ,,,elem surfaj po opel forumima ,naces dosta info..
User avatar
Gorštak
Posts: 784
Joined: 03/01/2008 13:27
Location: Između dva točka

#200 Re: Opel Astra all about

Post by Gorštak »

@shibonja thnx bro.
Tako sam i ja nekako smislio. Nego, ispala mi jedna fina sa tim motorom, šest brzina, ovo ono..., a cijena povoljna.
Uglavnom, valja polahko odustajati od nje. Biće opet ako Bog da. Dok je cash u džepu, bit će i auta :)
Post Reply