Opasno tonemo

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

ibizza

Opasno tonemo

Post by ibizza » 29/09/2011 00:28

Sta je ovo ljudi,sta se desava u zadnje vrijeme sa drzavom,nikad nije bilo ovoliko mrznje,svi pricaju o nekim sranjima :roll:
-Drzava je bez vlasti evo godinu dana,a kako stvari stoje nece jedobiti jos zadugo
-GRAS blokirao grad
-Masinovodje prijete strajkom
-Rudari najavili strajk za 5.10.
-Nezaposlenost raste
-Utakmica u Lukavici,skandiraju nasi sugradjani ime ratnog zlocinca,vrijedjaju pokojnog vedrana Puljica i Srebrenicu
-Utakmica u BL,ulijecu satro navijaci u teren i sa stijenama gadjaju navijace Zeljeznicara.
-Utakmica u Mostaru,opet satro navijaci ulijecu u teren i ganjaju navijace protivnickog klupa,a u tome im pomazu domaci igraci ,kao i redari.

Da cujem vase misljenje,dali je ovo trenutna kriza,dali ima nade za ovu drzavu,bojite li se novih sukoba...?

Ja sam fkt razocaran u sve,nadao sam se da ce biti bolje,nisam imao neku pretjeranu zelju za odlaskom,al kako trenutno stvari stoje,sve vise i vise razmisljam da napustim domovinu.

Tercius
Location: "...bolje dva puta tri od jednom, nego ni jednom jednu dva puta..."

Re: Opasno tonemo

Post by Tercius » 29/09/2011 00:35

To je ono o cemu se pricalo odavno da ce jednog dana doci :| Socijalni nemiri?Vjerovatno.Oruzani sukobi?Nema teoretske.

Not My Idea

Post by Not My Idea » 29/09/2011 00:39

1. sumrak civilizacije...
2. usadjeno sjeme mrznje...
3. i ponajvise, previse slobodnog vremena i ekonomska kriza-glad, bijeda, neimastina

plejka2

Post by plejka2 » 29/09/2011 00:41

Tonemo mi odavno samo mnogi nisu obracali paznju na to.Nego nismo jedini izgleda da ce i eu potonuti :D
Evo jedan mali kopi paaaaste :D

SADA kad više nije upitno hoće li (i kada će) Hrvatska ući u Europsku uniju, nameće se novi problem - hoće li nas tamo itko dočekati? Jose Manuel Barroso u srijedu je postao prvi ozbiljni europski čelnik koji je preko usta prevalio mogućnost raspada EU.

> Barroso: Europskoj uniji prijeti raspad

Barroso je u svom govoru pozvao na solidarnost, čvršću integraciju unutar eurozone, i žrtvovanje nacionalnih interesa za dobrobit zajednice. Dužnička kriza je, međutim, efektivno urušila mit o europskom jedinstvu. Nije trebalo niti nekoliko sati da Englezi u korijenu srežu Barrosov prijedlog poreza na financijske transakcije, koji bi bio blagoslov za zajedničku europsku blagajnu, ali nikome ne bi bio u nacionalnom interesu.

Jaki više ne žele spašavati slabe

Sa sličnim problemima Europa se ove godine susretala često, posebno prilikom dogovora o modalitetu sanacije grčkog duga. Dužnička kriza za sada je barem djelomično pod kontrolom, ali prijetnja širenja na Italiju i Španjolsku svakim danom sve je veća. No, Njemačka i Nizozemska od svog stava, bez obzira na sve, ne odustaju. Dosta im je žrtvovanja u svrhu spašavanja "najslabijih karika".

Dok Nijemci i Nizozemci zahtijevaju da svoj dio tereta podnese i privatni sektor (čitaj: privatne banke), tome se žestoko protive Francuzi. Ne zato što im je u interesu zaštita tržišnog kapitalizma, već zbog izloženosti francuskih banaka koje ionako balansiraju na rubu krize. Čini se da je razdor postao prevelik, na što je jučer upozorio i visoki europski dužnosnik, izvor Financial Timesa, koji tvrdi da čak sedam od 17 zemalja eurozone više ne želi spašavati Grčku.

Raspad EU više nije katastrofična prognoza, nego realnost

Zbog nedostatka jedinstva na koje Barroso poziva, mnogi ugledni stručnjaci već predviđaju scenarij koji je donedavno bio svojstven samo najvećim katastrofičarima - najprije raspad eurozone, a zatim možda i Europske unije.

"Euro više nije moguće spasiti. Jedino pitanje je koliko dugo će europske vlade i Europska središnja banka odgađati neizbježno", napisao je u analizi za mađarski Index.hu Attila Szalay-Berzeviczy, glavni analitičar talijanskog UniCredita i bivši šef Budimpeštanske burze.

Dobitnik Nobelove nagrade za ekonomiju Paul Krugman, kolumnist New York Timesa, također upozorava na mogući raspad Europske unije. "Raspad EU i kriza europskih banaka mogli bi imati isti učinak kao i kolaps austrijske Credit-Anstalt banke 1931. godine. To je događaj koji je Veliku depresiju učinio 'velikom'. Europska unija više nema nikakvih sigurnosnih ventila", upozorava Krugman.

automatic

Post by automatic » 29/09/2011 00:44

izgleda da se mora bježati sa divljačkog balkana, nasilnost je rezultat urođenog mentaliteta koji se ne može promjeniti osim postepenom evolucijom u sljedećih 500 do 1000 godina, a ko će to čekati...

Hemel

Post by Hemel » 29/09/2011 00:48

automatic wrote:izgleda da se mora bježati sa divljačkog balkana, nasilnost je rezultat urođenog mentaliteta koji se ne može promjeniti osim postepenom evolucijom u sljedećih 500 do 1000 godina, a ko će to čekati...
a ko ce ugasiti svjetlo...

ibizza

Post by ibizza » 29/09/2011 00:50

automatic wrote:izgleda da se mora bježati sa divljačkog balkana, nasilnost je rezultat urođenog mentaliteta koji se ne može promjeniti osim postepenom evolucijom u sljedećih 500 do 1000 godina, a ko će to čekati...
:thumbup:
Svako jutro kad upalim komp procitam kako je neko bombu baci,kako je neko zboden,upucan,pretucen... :-?

sladak_ko_med

Post by sladak_ko_med » 29/09/2011 00:50

ibizza wrote:Sta je ovo ljudi,sta se desava u zadnje vrijeme sa drzavom,nikad nije bilo ovoliko mrznje,svi pricaju o nekim sranjima :roll:
-Drzava je bez vlasti evo godinu dana,a kako stvari stoje nece jedobiti jos zadugo
-GRAS blokirao grad
-Nezaposlenost raste
-Utakmica u Lukavici,skandiraju nasi sugradjani ime ratnog zlocinca,vrijedjaju pokojnog vedrana Puljica i Srebrenicu
-Utakmica u BL,ulijecu satro navijaci u teren i sa stijenama gadjaju navijace Zeljeznicara.
-Utakmica u Mostaru,opet satro navijaci ulijecu u teren i ganjaju navijace protivnickog klupa,a u tome im pomazu domaci igraci ,kao i redari.

Da cujem vase misljenje,dali je ovo trenutna kriza,dali ima nade za ovu drzavu,bojite li se novih sukoba...?

Ja sam fkt razocaran u sve,nadao sam se da ce biti bolje,nisam imao neku pretjeranu zelju za odlaskom,al kako trenutno stvari stoje,sve vise i vise razmisljam da napustim domovinu.
ku ćeš :twisted: neka te tu :oops: bori se 8-)

nije vani tako lijepo ko što te lažu :skoljka: i nisu ni tamo tako rahat ko što neki misle 8)

ibizza

Post by ibizza » 29/09/2011 00:50

Hemel wrote:
a ko ce ugasiti svjetlo...
Dodik :D

ema_

Post by ema_ » 29/09/2011 00:51

Što prije :run: odavde.

Promjena na bolje nema niti će biti, to je jasno svima, samo neki neće da kažu naglas. :sax:

Hemel

Post by Hemel » 29/09/2011 00:53

jah eto skoro pa smak svijeta... :roll: :D

Delirium

Post by Delirium » 29/09/2011 00:54

ako i potonemo,barem ce nas traziti za hiljadu godina kao Atlantidu :roll:

ibizza

Post by ibizza » 29/09/2011 00:56

sladak_ko_med wrote:
ibizza wrote:Sta je ovo ljudi,sta se desava u zadnje vrijeme sa drzavom,nikad nije bilo ovoliko mrznje,svi pricaju o nekim sranjima :roll:
-GRAS blokirao grad
-Nezaposlenost raste

nije vani tako lijepo ko što te lažu :skoljka: i nisu ni tamo tako rahat ko što neki misle 8)
Da se borim? Iskreno,nemam ja snage da se borim vise...Preko dvije godine cekam posao ,imam fax zavrsen,predavao sam na milion oglasa,al jednostavno nigdje nije upalilo.
A znam curu(jaranica) koja je neki dan sjedila na kafi i imala ponudu da birao posao gdje zeli da radi,a tek diplomirala.

plejka2

Post by plejka2 » 29/09/2011 01:04

Treba pogurat sa nekih 10-15 hiljada pa se onda moze ocekivat neki posao.. :roll:
Mnoge izgleda rat nije naucio sta znaci nemat(il su zaboravili) i kako je kad drugi odredjuje hoces bit ziv ili neces....
Treba se opet zaratit pa da ova gospoda sto diktira gdje ce ko radit-kolko ce ko platit.. popusi sve sto su pokrali i stekli na sebi svojstven nacin..
Last edited by plejka2 on 29/09/2011 01:10, edited 2 times in total.

sladak_ko_med

Post by sladak_ko_med » 29/09/2011 01:05

ibizza wrote:
sladak_ko_med wrote:
-GRAS blokirao grad
-Nezaposlenost raste

Da se borim? Iskreno,nemam ja snage da se borim vise...Preko dvije godine cekam posao ,imam fax zavrsen,predavao sam na milion oglasa,al jednostavno nigdje nije upalilo.
A znam curu(jaranica) koja je neki dan sjedila na kafi i imala ponudu da birao posao gdje zeli da radi,a tek diplomirala.
brate :roll: ako je samo posao u pitanju javi se na pp, a ako nastaviš da crnjačiš samo sebi škodiš a to ti ne valja, misliš meni je sve potaman što radim od 5 do 17 svaki dan, misliš da donosi sreću blagostanje u državi, pa eno ti samo primjer Finske koji je procenat tamo depresivnih a standard jedan od najboljih, dakle, nije sve tako sivo, idi s rajom na piće, provodi više vremena s ljudima koje voliš i kojima je stalo do tebe, i vidjećeš, džaba im svi ovi belaji koje ovi sumanuti prave, tebi bude ako ne lijepo, onda barem bolje :wink: :)

automatic

Post by automatic » 29/09/2011 01:10

Zemlja koja nudi mogućnosti
David Cameron pozvao građane BiH u V. Britaniju
Vlada Velike Britanije pokrenula je veliku svjetsku kampanju pod nazivom "Great" kojom se promoviše Velika Britanija kao mjesto za posjete,
studij, rad, investiranje i poslovanje.

zna li ko gdje ima povoljno kupiti velikih kofera, ali da nisu baš oni skroz jeftini kineski što se raspadaju kad ih pogledaš :D

diason

Post by diason » 29/09/2011 01:12

Potonuli smo mi davno,91' po meni,pomalo se nadali da će 96-97 na bolje krenuti ali i to je splasnulo brzo.Nažalost večina ljudi sastavlja kraj s krajem i u tom svemu je lako momku koji nema para za pive,putovanja,ne može curu imati jer je vazda kokuz lako nagovorit da mu je kriv onaj tamo musliman ,srbin ,hrvat za njegovo stanje,a ne vide pored zdravih očiju da mu "njegov" zarad svojih ciljeva kroji um.Sumnjam da će ikad biti bolje,barem ne za mog života.Ljudi su postali prejeftini,nikad se obraz nije gubio po manjoj cijeni nego danas.

pemanapemani
Has thanked: 5 times
Been thanked: 22 times

Post by pemanapemani » 29/09/2011 01:16

Izgradili su robovlasnički sistem u kojem 40% stanovništva direktno i indirektno zavisi od državne dojke. Tako su se osigurali od socijalnih nemira većih razmjera.
Građane su godinama mentalno silovali, a rezultat je nepovjerenje u vlastitu moć rasuđivanja. Više se vjeruje medijskim floskulama, nego vlastitim očima.
Godinama su "marljivo" radili kako bi omladini pokazali kako se poštenje, dosljednost, moral itd., ne isplate.
Navika je "majka znanja", a oni su nas navikli na svakodnevne pljačke, ranjavanja, ubistva... Malo smo se bunili, ali po starom dobrom običaju bolje se naviknuti na zadanu "temu".
Tonemo već 15 godina. Jednog lijepog dana, kako to biva u bajkama, dotaknemo dno, a onda će nam se same ponuditi dvije opcije - zauvijek ostati na dnu ili se snažno odgurnuti prema površini. Valjda se dogodi ovo drugo. Mada, kako funkcioniraju stvari, nisam baš siguran.

plejka2

Post by plejka2 » 29/09/2011 01:30

diason wrote:Ljudi su postali prejeftini,nikad se obraz nije gubio po manjoj cijeni nego danas.
Ma ljudi su danas postali takve karine da je mene fkt sramota sto sa nekima moram sjest,popit kafu,pozdravit se.. a znam kakav je..
Sugavo vrijeme pravo al ne treba gubit nadu ako nista bice bolje na onom svitu :D

automatic

Post by automatic » 29/09/2011 01:34

neki čak i u ambis tone za lovu i slavu, možda je to Naša Slamka spasa :oops:

ibizza

Post by ibizza » 29/09/2011 01:37

pemanapemani wrote:Izgradili su robovlasnički sistem u kojem 40% stanovništva direktno i indirektno zavisi od državne dojke. Tako su se osigurali od socijalnih nemira većih razmjera.
Građane su godinama mentalno silovali, a rezultat je nepovjerenje u vlastitu moć rasuđivanja. Više se vjeruje medijskim floskulama, nego vlastitim očima.
Godinama su "marljivo" radili kako bi omladini pokazali kako se poštenje, dosljednost, moral itd., ne isplate.
Navika je "majka znanja", a oni su nas navikli na svakodnevne pljačke, ranjavanja, ubistva... Malo smo se bunili, ali po starom dobrom običaju bolje se naviknuti na zadanu "temu".
Tonemo već 15 godina. Jednog lijepog dana, kako to biva u bajkama, dotaknemo dno, a onda će nam se same ponuditi dvije opcije - zauvijek ostati na dnu ili se snažno odgurnuti prema površini. Valjda se dogodi ovo drugo. Mada, kako funkcioniraju stvari, nisam baš siguran.
:thumbup: :thumbup:

Über Bosanac

Post by Über Bosanac » 29/09/2011 01:48

Tonemo jer smo neradnickog mentaliteta. Zasto ne tonu Turci i Nijemci??

Mi jos uvijek mislimo da smo socijalizmu gdje drzava treba da se brine za nase guzice a mi nista ne treba da radimo. E pa sad, dobro dosli u buducnost gdje je free for all.

Situacija u cijelom svijetu je kriticna, pa tako i kod nas. Prava revolucija i napredak polaze sa kucnog praga.

Hendrix

Post by Hendrix » 29/09/2011 08:46

Štrajkuje GRAS i ljudi hodaju pa se sjete da nešto nije u dure u državi ovoj, odavno mi tonemo samo nekad ljuljnemo nadole po par metara odjednom pa se onda opet vratimo na lagani tempo konstantnog nazadovanja.

Jedna generacija djece je odrasla u ovom sistemu i oni ne znaju za bolje, samo će nastaviti sa lažima,varanjima, prevarama , štelama, završavaće faksove po tržnim centrima, zapošljavaće ih mama i tata preko amidže, nastojaće da se penzionišu do 40 pa da onda lagano uživaju, ja stvarno nisam optimističan, jebiga treba biti realan i priznat da smo kao narod propaliteti žešći.

amrica

Post by amrica » 29/09/2011 08:51

pemanapemani wrote:Izgradili su robovlasnički sistem u kojem 40% stanovništva direktno i indirektno zavisi od državne dojke. Tako su se osigurali od socijalnih nemira većih razmjera.

:thumbup:

dresirani smo: suti i trpi!

atko

Post by atko » 29/09/2011 09:01

i dno bjezi od nas kad nas vidi pa nikad da ga dotaknemo ... a bilo bi dobro bar bi konacno imali cvrsto tlo pod nogama

Al politicari ce nam objasniti da mi u stvari vrlo stabilno stojimo samo se nivo vode iznad nas podize ... i da bi doblili podrsku za tu pricu ... pred izbore ce podjelit socijalu, dotatak za nezaposlenost, i povecati penzije za cijelih 6 KM , i niko sa drzavne dojke nece biti nogiran ...

Drustvu ko sto smo mi i stagnacija je izgleda nedodirljiv 'uspjeh' :roll:

Post Reply