opadanje kose

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

triple mama
Posts: 558
Joined: 18/03/2011 19:41

#626 Re: opadanje kose

Post by triple mama »

Vise zubara je potvrdilo da moram vaditi taj zub, ali ja odugovlacim jer mi zao... takodjer kazu da bi u mom slucaju bila alopecija da je od zuba, ali alopecija moze biti i od stresa... a ja se jos vise nerviram sto se nerviram :-) uglavnom, kontam ako je zub pukao i ulaze bakterije i dolaze u krvotok i idu u tjeme moze biti i to izrok :roll: ko zna...nemojte se smijati ali vise ne znam sta bi moglo biti
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#627 Re: opadanje kose

Post by moonca »

Da je korijen zuba puknut ti bi vec imala ozbljne probleme sa inferkcijom i konstantnim bolom.

Biotin od 10.000 mcg ja pijem i jedino sto sam primjetila je da nokti i kosa brze rastu.Da ce zaustaviti opadanje kose, nisam sigurna. :-)

A ti se nastavi i dalje nervirati.Od nervoze zenama pocinju brkovi rasti. :roll: ;-)
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#628 Re: opadanje kose

Post by madesa »

ja sam imao perut sigurno tri godine u nenormalnim kolicinama. jedino sto mi je pomoglo jeste vichy sampon za perut. Neki dan kupujem i vidim ljubicasto pakovanje i procitam da je za opadanje kose. Pa probajte ljudi
triple mama
Posts: 558
Joined: 18/03/2011 19:41

#629 Re: opadanje kose

Post by triple mama »

Pocela prati tim Vichi samponom pa cemo vidjeti. Po preporuci nakapam u njeganekoliko etericnih kapi ruzmarina... i ja vec par dana pijem biotin od 10000...jbg, ako vecne mogu sprijeciti da ova opada neka barem nove dlakebrze rastu
AmacSa
Posts: 21
Joined: 19/07/2016 14:05

#630 Re: opadanje kose

Post by AmacSa »

madesa wrote:ja sam imao perut sigurno tri godine u nenormalnim kolicinama. jedino sto mi je pomoglo jeste vichy sampon za perut. Neki dan kupujem i vidim ljubicasto pakovanje i procitam da je za opadanje kose. Pa probajte ljudi
Jel ti tjeme (kosa) masno ili suho (ili normalno)?
User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#631 Re: opadanje kose

Post by madesa »

AmacSa wrote:
madesa wrote:ja sam imao perut sigurno tri godine u nenormalnim kolicinama. jedino sto mi je pomoglo jeste vichy sampon za perut. Neki dan kupujem i vidim ljubicasto pakovanje i procitam da je za opadanje kose. Pa probajte ljudi
Jel ti tjeme (kosa) masno ili suho (ili normalno)?
Vise je masno.
triple mama
Posts: 558
Joined: 18/03/2011 19:41

#632 Re: opadanje kose

Post by triple mama »

Jos nesto da pitam... kosa mi opada samo kad je masna ... zna li neko logicko objasnjenje?
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#633 Re: opadanje kose

Post by Ena432 »

Cao svima!
Imam problem sa rastom kose vec oko 4 godine. Trenutno imam 20 godina. Prije 4 godine dobila sam hronicni gastritis, pankreatitis, te sam zbog toga pila trojnu terapiju. Nedugo poslije toga kosa mi se polahko stanjivala i opadala. Citava duzina kose (sto je otprilike malo duze od ramena) je skroz prorijedjena, tanka, toliko je ruzno kada se gleda izgleda kao da vise samo po nekolika pramena. Kosa mi uopste ne raste. Vec 4 godine primjecujem da mi je kosa svake godine u sve gorem stanju. Imala sam zaista dugu, gustu i jaku kosu.
Da li je moguce da se to desilo od lijekova?
Pokusavala sam sa raznim prirodnim preparatima, samponima, uljima i nista mi nije pomoglo. Stvarno me strah kako ce mi kosa izgledati za godinu, dvije..
Da li neko ima slicno iskustvo, savjet, bilo sta? Kontaktirala sam dermatologa i preporucuje mi detaljan internisticki kao i dermatoloski pregled, a sada na ovoj situaciji ne smijem da se usudim doktorima..
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#634 Re: opadanje kose

Post by soha96 »

Ena432 wrote: 24/04/2021 12:21 Cao svima!
Imam problem sa rastom kose vec oko 4 godine. Trenutno imam 20 godina. Prije 4 godine dobila sam hronicni gastritis, pankreatitis, te sam zbog toga pila trojnu terapiju. Nedugo poslije toga kosa mi se polahko stanjivala i opadala. Citava duzina kose (sto je otprilike malo duze od ramena) je skroz prorijedjena, tanka, toliko je ruzno kada se gleda izgleda kao da vise samo po nekolika pramena. Kosa mi uopste ne raste. Vec 4 godine primjecujem da mi je kosa svake godine u sve gorem stanju. Imala sam zaista dugu, gustu i jaku kosu.
Da li je moguce da se to desilo od lijekova?
Pokusavala sam sa raznim prirodnim preparatima, samponima, uljima i nista mi nije pomoglo. Stvarno me strah kako ce mi kosa izgledati za godinu, dvije..
Da li neko ima slicno iskustvo, savjet, bilo sta? Kontaktirala sam dermatologa i preporucuje mi detaljan internisticki kao i dermatoloski pregled, a sada na ovoj situaciji ne smijem da se usudim doktorima..
Idi doktorima, to ti je najbolji savjet. Sto se tice situacije, neces se kriti u rupi godinama zbog corone, postuj mjere i idi doktoru.
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#635 Re: opadanje kose

Post by Ena432 »

soha96 wrote: 25/04/2021 01:06
Ena432 wrote: 24/04/2021 12:21 Cao svima!
Imam problem sa rastom kose vec oko 4 godine. Trenutno imam 20 godina. Prije 4 godine dobila sam hronicni gastritis, pankreatitis, te sam zbog toga pila trojnu terapiju. Nedugo poslije toga kosa mi se polahko stanjivala i opadala. Citava duzina kose (sto je otprilike malo duze od ramena) je skroz prorijedjena, tanka, toliko je ruzno kada se gleda izgleda kao da vise samo po nekolika pramena. Kosa mi uopste ne raste. Vec 4 godine primjecujem da mi je kosa svake godine u sve gorem stanju. Imala sam zaista dugu, gustu i jaku kosu.
Da li je moguce da se to desilo od lijekova?
Pokusavala sam sa raznim prirodnim preparatima, samponima, uljima i nista mi nije pomoglo. Stvarno me strah kako ce mi kosa izgledati za godinu, dvije..
Da li neko ima slicno iskustvo, savjet, bilo sta? Kontaktirala sam dermatologa i preporucuje mi detaljan internisticki kao i dermatoloski pregled, a sada na ovoj situaciji ne smijem da se usudim doktorima..
Idi doktorima, to ti je najbolji savjet. Sto se tice situacije, neces se kriti u rupi godinama zbog corone, postuj mjere i idi doktoru.
Mislila sam jos prosle godine ali eto ovo se desi sa koronom i ne odoh. Otac mi je rizicna grupa pa najvise zbog njega ne smijem da se usudim, sacekala bih bar jos malo dok se ovaj val smiri. Ne znam do tada sta cu bar koliko toliko da probam oporaviti kosu..
-M84-
Posts: 127
Joined: 06/03/2021 12:42

#636 Re: opadanje kose

Post by -M84- »

Ena432 wrote: 25/04/2021 22:02
soha96 wrote: 25/04/2021 01:06
Ena432 wrote: 24/04/2021 12:21 Cao svima!
Imam problem sa rastom kose vec oko 4 godine. Trenutno imam 20 godina. Prije 4 godine dobila sam hronicni gastritis, pankreatitis, te sam zbog toga pila trojnu terapiju. Nedugo poslije toga kosa mi se polahko stanjivala i opadala. Citava duzina kose (sto je otprilike malo duze od ramena) je skroz prorijedjena, tanka, toliko je ruzno kada se gleda izgleda kao da vise samo po nekolika pramena. Kosa mi uopste ne raste. Vec 4 godine primjecujem da mi je kosa svake godine u sve gorem stanju. Imala sam zaista dugu, gustu i jaku kosu.
Da li je moguce da se to desilo od lijekova?
Pokusavala sam sa raznim prirodnim preparatima, samponima, uljima i nista mi nije pomoglo. Stvarno me strah kako ce mi kosa izgledati za godinu, dvije..
Da li neko ima slicno iskustvo, savjet, bilo sta? Kontaktirala sam dermatologa i preporucuje mi detaljan internisticki kao i dermatoloski pregled, a sada na ovoj situaciji ne smijem da se usudim doktorima..
Idi doktorima, to ti je najbolji savjet. Sto se tice situacije, neces se kriti u rupi godinama zbog corone, postuj mjere i idi doktoru.
Mislila sam jos prosle godine ali eto ovo se desi sa koronom i ne odoh. Otac mi je rizicna grupa pa najvise zbog njega ne smijem da se usudim, sacekala bih bar jos malo dok se ovaj val smiri. Ne znam do tada sta cu bar koliko toliko da probam oporaviti kosu..
To ti je 100% od lijekova.Uzimaj vitamine B i probaj ovo Minoxidil.

User avatar
madesa
Posts: 4190
Joined: 26/07/2013 02:37

#637 Re: opadanje kose

Post by madesa »

gdje kupiti ovaj Minoxidil?
splinter
Posts: 7349
Joined: 08/10/2011 12:28

#638 Re: opadanje kose

Post by splinter »

madesa wrote: 27/04/2021 07:37 gdje kupiti ovaj Minoxidil?
Pa imaš u svakoj apoteci, pod nazivom Pilfud 2 i 5% ili ako si vani preparat Rogaine
-M84-
Posts: 127
Joined: 06/03/2021 12:42

#639 Re: opadanje kose

Post by -M84- »

madesa wrote: 27/04/2021 07:37 gdje kupiti ovaj Minoxidil?
Ne znam zivim u inostranstvu.Minoksidil je sastojak u Rogain i ostalim slicnim preparatima.Znaci treba ti oni preparati sto imaju minoxsidil,i trebaju ti tablete koje uzimaju sa sastojkom finastride,a marke tih tableta su PROPECIA.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#640 Re: opadanje kose

Post by moonca »

Oprezno s upotrebom Rogain.a. imaju i ozbiljne nuspojave.. osobi je prouzrokovala krvarenje iz nosa...sve povezano s krvnim sudovima koji se navodno shire upotrebom istog....
..konsultovati dr... prije upotrebe -
use your illusion
Posts: 389
Joined: 10/07/2012 14:27

#641 Re: opadanje kose

Post by use your illusion »

Ja kontam kupiti onaj toppik hair fiber. Potpuno je bezbjedan a nije ni skup previše.
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#642 Re: opadanje kose

Post by Ena432 »

Da li moze imati stetno ili kontra dejstvo taj minoksidil? Ima li iskustava?
-M84-
Posts: 127
Joined: 06/03/2021 12:42

#643 Re: opadanje kose

Post by -M84- »

Ena432 wrote: 27/04/2021 21:59 Da li moze imati stetno ili kontra dejstvo taj minoksidil? Ima li iskustava?
Ja sam ga koristio i nema nikakvih problema,ali sam cuo ako si zena narastu ti brada i brkovi :lol:.Ma salim se kazu za zene je 2% ali znam neke zene koje korise 5% jacinu za muskarce bez ikakvih problema.
Ena432
Posts: 171
Joined: 07/01/2021 18:45

#644 Re: opadanje kose

Post by Ena432 »

-M84- wrote: 27/04/2021 22:55
Ena432 wrote: 27/04/2021 21:59 Da li moze imati stetno ili kontra dejstvo taj minoksidil? Ima li iskustava?
Ja sam ga koristio i nema nikakvih problema,ali sam cuo ako si zena narastu ti brada i brkovi :lol:.Ma salim se kazu za zene je 2% ali znam neke zene koje korise 5% jacinu za muskarce bez ikakvih problema.
Nakon koliko si primjetio rezultate? Vrijedi onda probati, vidjet cu sutra u nekoj apoteci ovaj od 2% za pocetak.
Scopio
Posts: 418
Joined: 04/11/2012 13:03

#645 Re: opadanje kose

Post by Scopio »

Glavna nuspojava minoksidila jest kad prestanes uzimat kosa će ti još više opadati tako da je to dvosjekli mač.

Za muškarce preporučam da posjete forum.hr, temu pod zdravlje opadanje kose pa imate više iskustava korištenja minoksidila i prospecije
-M84-
Posts: 127
Joined: 06/03/2021 12:42

#646 Re: opadanje kose

Post by -M84- »

Ena432 wrote: 28/04/2021 02:35
-M84- wrote: 27/04/2021 22:55
Ena432 wrote: 27/04/2021 21:59 Da li moze imati stetno ili kontra dejstvo taj minoksidil? Ima li iskustava?
Ja sam ga koristio i nema nikakvih problema,ali sam cuo ako si zena narastu ti brada i brkovi :lol:.Ma salim se kazu za zene je 2% ali znam neke zene koje korise 5% jacinu za muskarce bez ikakvih problema.
Nakon koliko si primjetio rezultate? Vrijedi onda probati, vidjet cu sutra u nekoj apoteci ovaj od 2% za pocetak.
5,6 mjeseci i vazno je da uzimas vitamine B.Evo na ovom klipu na 12:24 min ova govori o tome, o vitaminima B.

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#647 Re: opadanje kose

Post by Kikibombona »

tutku wrote: 20/10/2013 18:00 Evo da i ja iznesem svoju muku ovdje :D
Prije nekih godinu dana primjetio sam da mi kosa opada, pa sam procitao da je to sasvim normalno u nekom jesenjem periodu, nista posebno, ali me svakako iznenadilo da mi nikada prije uopce nije opadala kosa - u onoj mjeri da se moze primjetiti. Medjutim, nakon par mjeseci sam primjetio da imam manje kose, tj da je opala.. Nista to nije strasno, medjutim kada se okupam fino se vidi na tom mjestu rijetka kosa...takodjer mi je i frizerka rekla da mi se kosa pocela prorijedjivati, pa sam se malo zabrinuo, tek mi je 21. godina. Sto se tice genetskih predispozicija, od starog svi imaju kosu kao cetku, dok kod stare skoro svi celavi - pa pretpostavljam da sam to pokupio :D
Cudno mi malo da nemam ni zaliske visoke niti sta, vec jednostavno da mi kosa pocela da prorijedjuje na nekim mjestima, i to vec traje evo oko godinu dana.. i dalje to nije neki ogroman problem u sustini, mada ja bih htio da znam sta mi je ciniti.. koristio sam i sampon od koprive, pa onaj folisan, sada koristim fitoval - u sustini nisam primjetio neku razliku ni sa jednim. najveci problem ustvari mi je ucestalo javljanje peruti i cinjenica da kosu moram prati skoro svaki dan jer postane masna pa se jos vise vidi rijetka kosa na nekim mjestima. Mislio sam obaviti ovaj pregled kod katedrale, zna li neko je li moze svaki dan i kako to ide ?
hvala :D
Jarane, jesi li ocelavio? :D :D

Tema se ponovo aktuelizovala pa ugledah ovaj stari komentar. :D
tutku
Posts: 1340
Joined: 18/06/2011 12:10

#648 Re: opadanje kose

Post by tutku »

Kikibombona wrote: 29/04/2021 01:10
tutku wrote: 20/10/2013 18:00 Evo da i ja iznesem svoju muku ovdje :D
Prije nekih godinu dana primjetio sam da mi kosa opada, pa sam procitao da je to sasvim normalno u nekom jesenjem periodu, nista posebno, ali me svakako iznenadilo da mi nikada prije uopce nije opadala kosa - u onoj mjeri da se moze primjetiti. Medjutim, nakon par mjeseci sam primjetio da imam manje kose, tj da je opala.. Nista to nije strasno, medjutim kada se okupam fino se vidi na tom mjestu rijetka kosa...takodjer mi je i frizerka rekla da mi se kosa pocela prorijedjivati, pa sam se malo zabrinuo, tek mi je 21. godina. Sto se tice genetskih predispozicija, od starog svi imaju kosu kao cetku, dok kod stare skoro svi celavi - pa pretpostavljam da sam to pokupio :D
Cudno mi malo da nemam ni zaliske visoke niti sta, vec jednostavno da mi kosa pocela da prorijedjuje na nekim mjestima, i to vec traje evo oko godinu dana.. i dalje to nije neki ogroman problem u sustini, mada ja bih htio da znam sta mi je ciniti.. koristio sam i sampon od koprive, pa onaj folisan, sada koristim fitoval - u sustini nisam primjetio neku razliku ni sa jednim. najveci problem ustvari mi je ucestalo javljanje peruti i cinjenica da kosu moram prati skoro svaki dan jer postane masna pa se jos vise vidi rijetka kosa na nekim mjestima. Mislio sam obaviti ovaj pregled kod katedrale, zna li neko je li moze svaki dan i kako to ide ?
hvala :D
Jarane, jesi li ocelavio? :D :D

Tema se ponovo aktuelizovala pa ugledah ovaj stari komentar. :D
Nastupila je takozvana prilagodba datim okolnostima :D , sisanje na keca jos od dana ovog komentara, na koje sam se skroz navikao cak mi se i svidja kako mi stoji, tako da sad mi je jasno da je sve stvar perspektive :D
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#649 Re: opadanje kose

Post by soha96 »

tutku wrote: 29/04/2021 10:36
Kikibombona wrote: 29/04/2021 01:10
tutku wrote: 20/10/2013 18:00 Evo da i ja iznesem svoju muku ovdje :D
Prije nekih godinu dana primjetio sam da mi kosa opada, pa sam procitao da je to sasvim normalno u nekom jesenjem periodu, nista posebno, ali me svakako iznenadilo da mi nikada prije uopce nije opadala kosa - u onoj mjeri da se moze primjetiti. Medjutim, nakon par mjeseci sam primjetio da imam manje kose, tj da je opala.. Nista to nije strasno, medjutim kada se okupam fino se vidi na tom mjestu rijetka kosa...takodjer mi je i frizerka rekla da mi se kosa pocela prorijedjivati, pa sam se malo zabrinuo, tek mi je 21. godina. Sto se tice genetskih predispozicija, od starog svi imaju kosu kao cetku, dok kod stare skoro svi celavi - pa pretpostavljam da sam to pokupio :D
Cudno mi malo da nemam ni zaliske visoke niti sta, vec jednostavno da mi kosa pocela da prorijedjuje na nekim mjestima, i to vec traje evo oko godinu dana.. i dalje to nije neki ogroman problem u sustini, mada ja bih htio da znam sta mi je ciniti.. koristio sam i sampon od koprive, pa onaj folisan, sada koristim fitoval - u sustini nisam primjetio neku razliku ni sa jednim. najveci problem ustvari mi je ucestalo javljanje peruti i cinjenica da kosu moram prati skoro svaki dan jer postane masna pa se jos vise vidi rijetka kosa na nekim mjestima. Mislio sam obaviti ovaj pregled kod katedrale, zna li neko je li moze svaki dan i kako to ide ?
hvala :D
Jarane, jesi li ocelavio? :D :D

Tema se ponovo aktuelizovala pa ugledah ovaj stari komentar. :D
Nastupila je takozvana prilagodba datim okolnostima :D , sisanje na keca jos od dana ovog komentara, na koje sam se skroz navikao cak mi se i svidja kako mi stoji, tako da sad mi je jasno da je sve stvar perspektive :D
Trebao si otici doktoru, takav sablon opadanja kose i nije bas uobicajen za genetsko opadanje. Moguce da je neki drugi proces koji se moze zaustaviti.
13player2000
Posts: 18
Joined: 27/08/2013 21:34

#650 Re: opadanje kose

Post by 13player2000 »

Gdje kupiti minoxidil kirkland? Kupio sam kod lokalnih "prodavaca" i dobio ocigledan fejk. Ima li neko preporuku?
Post Reply