opadanje kose

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#526 Re: opadanje kose

Post by Michun »

una_bo wrote:
Michun wrote:
una_bo wrote:Mozda da uradis test da vidis koji ti vitamini fale, mozda je i to znacajan faktor. Ja pijem B12 i kosa raste kao luda, ali probaj sa maskom od kokosovog ulja i ona je dobra za kosu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
B12 - jel papas puno od toga?
ne, jako sam mršava. a pijem i b komplex i ništa :D
Mrzim te :lol: :-)
User avatar
de facto.
Posts: 3077
Joined: 10/07/2011 18:49
Location: ...jer me more uvik spasi,život krade,more vrati,vrime prođe,al' stoje sati.Tu san dite,to me hrani.

#527 Re: opadanje kose

Post by de facto. »

una_bo wrote:Mozda da uradis test da vidis koji ti vitamini fale, mozda je i to znacajan faktor. Ja pijem B12 i kosa raste kao luda, ali probaj sa maskom od kokosovog ulja i ona je dobra za kosu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Uno mislim da nije do vitamina,jer pijem Oligovit sa svim vitaminima i mineralima.Jednostavno mislim da je preagresivan preparat.Uzela sam Marbo šampon 03,i nadam se poboljšanju.Blago tebi,ja sebi ne mogu dozvoliti B kompleks,jer bi mi se apetit otvorio,a nastojim ga zatvoriti. :D Gdje ću kupiti kokosovo ulje i po kojoj cijeni?
Drago mi je što tebi brzo raste kosa.
User avatar
de facto.
Posts: 3077
Joined: 10/07/2011 18:49
Location: ...jer me more uvik spasi,život krade,more vrati,vrime prođe,al' stoje sati.Tu san dite,to me hrani.

#528 Re: opadanje kose

Post by de facto. »

Michun,pošto si probala sve i svašta da li znaš za neke ampule koje provjereno podstiču rast nove kose koje se mogu nabaviti kod nas?
Kaže mi prijateljica kojoj stalno kukam "sve si govorila da ti je istanjiti kosu,eh eto ti sad". :D
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#529 Re: opadanje kose

Post by Michun »

de facto. wrote:Michun,pošto si probala sve i svašta da li znaš za neke ampule koje provjereno podstiču rast nove kose koje se mogu nabaviti kod nas?
Kaže mi prijateljica kojoj stalno kukam "sve si govorila da ti je istanjiti kosu,eh eto ti sad". :D
ja bi ipak isla na ove ducray - mozda da pitas da ti naruce u nekoj apoteci?
neoptide sprej.
za njega ti mogu garantovati da mi je pocela rasti nova kosa.
ako ne mogu naruciti, mozes sa ebay kupiti i dodje za 7 dana jer ga ima u ceskoj, blizu jel te.
User avatar
de facto.
Posts: 3077
Joined: 10/07/2011 18:49
Location: ...jer me more uvik spasi,život krade,more vrati,vrime prođe,al' stoje sati.Tu san dite,to me hrani.

#530 Re: opadanje kose

Post by de facto. »

Hvala na savjetu. :)
Radije ću naručiti na ebay-u nego da čekam da ovi to odrade.Ali first thing first,čekam rezultate from Marbo shampoo. :thumbup:
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#531 Re: opadanje kose

Post by una_bo »

U bademu kokosovo ulje, 8 km


Sent from my iPhone using Tapatalk
User avatar
de facto.
Posts: 3077
Joined: 10/07/2011 18:49
Location: ...jer me more uvik spasi,život krade,more vrati,vrime prođe,al' stoje sati.Tu san dite,to me hrani.

#532 Re: opadanje kose

Post by de facto. »

una_bo :kiss:
User avatar
dedovic.almir
Posts: 585
Joined: 04/03/2012 23:28
Location: DE
Contact:

#533 Re: opadanje kose

Post by dedovic.almir »

Najbolje je koristiti sredstva od koprive i nista drugo, na trzistu ima raznih preparata ali to je samo uzimaje novca, npr ima Vichy kolekcija koja je oko 50 EUR-a ali je bezze.

Kupiti neke vitamine u apoteci za kosu, i to je to.
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#534 Re: opadanje kose

Post by una_bo »

dedovic.almir wrote:Najbolje je koristiti sredstva od koprive i nista drugo, na trzistu ima raznih preparata ali to je samo uzimaje novca, npr ima Vichy kolekcija koja je oko 50 EUR-a ali je bezze.

Kupiti neke vitamine u apoteci za kosu, i to je to.
a možda koprivu, kako su ono naši preci koristili, skuhaju koprivu pa tim ispiru kosu. sigurna sam da je i to zdravije od bilo kojeg šampona u kojem ima koprive u tragovima. a možda pomogne i tinktura koprive? ja bih se posvetila uzroku problema, sigurno je stres u pitanju, nismo ni svjesni na koliko načina nas isti uništava.. pucamo gdje smo najtanji, nekome opada kosa, neko dobije čir, neko seboreju, itd.
User avatar
graue_maus
Posts: 3576
Joined: 13/11/2011 15:01

#535 Re: opadanje kose

Post by graue_maus »

ja sam se pomirila sa tim da opada , prije su mi davali neke vitaminske inekcije , vitamine u tabletama itd ......nista nije pomoglo na duzi period .......znaci dok koristim super je cim prestanem pocne da opada ........sad kupujem normalne sampone , i imam jednu masku ........stavim ponekad jasminovo ulje par kapi na vrhove kose i to je to .........
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#536 Re: opadanje kose

Post by Michun »

ako opada i raste onda je OK. ali ako opada i ne raste istom brzinom :sad:
ono sto znam da kosa kod zena opada zbog hormoniz. moze opadati zbog nedostatka zeljeza recimo. stres naravno, broj 1. zato je i meni bila opala.
ishrana je bitna, balans. malo vise ribe.
e sad, pomiriti se s tim da opada - NIKAD :-)
User avatar
una_bo
Posts: 628
Joined: 14/04/2010 15:50

#537 Re: opadanje kose

Post by una_bo »

graue_maus wrote:ja sam se pomirila sa tim da opada , prije su mi davali neke vitaminske inekcije , vitamine u tabletama itd ......nista nije pomoglo na duzi period .......znaci dok koristim super je cim prestanem pocne da opada ........sad kupujem normalne sampone , i imam jednu masku ........stavim ponekad jasminovo ulje par kapi na vrhove kose i to je to .........
normalno je da opadne do 200 vlasi kose dnevno, ali očito da tebi opada a sporo raste. stvarno, svi hvale kokosovo ulje da je dobro za rast kose.
što se vitamina tiče, najbolje da uradiš analizu šta ti nedostaje.
evo ovo je dobar članak.
http://www.moje-zdravlje.ba/njega-kose/ ... mineralima

ja znam da meni od B12 jako brzo raste kosa, inače je puževim korakom rasla a sad je zdrava, sjajna, gušća. doduše ja pijem i B komplex, i pošto imam specifičan način ishrane unosim više vitamina i minerala nego prije.
AthleticHeart
Posts: 29
Joined: 25/07/2013 16:35

#538 Re: opadanje kose

Post by AthleticHeart »

emir222 wrote:ljudi imam porblem sa kosom.nece da raste :)..imali iko kakav savjet posto se fakat nemam kome drugom obratit..hvala za svu pomoc...
Uradi analizu krvi i odnesi je svom doktoru, neka provjeri je li sve ok.
Ako vidiš da ti je slaba feritina u krvi to je znak nedostatka zeljeza. I nedostatak zeljeza često zna biti uzrok opadanja kose. Doktor ti moze preporučiti neke tablete-pilule koje ce ti stabilizovati zeljezo u krvi. Za kosu je takođe vazan vitamin B, pa u apoteci mozeš naći pivski kvasac u obliku tableta. Ima jako dobra svojstva, ne samo za kosu već također za nokte i kozu.

Nadam se da će ti biti od koristi, sretno!
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#539 Re: opadanje kose

Post by respo »

ima li neki recept da se malo prorijedi kosa jer mi je pregusta ( po mom vidjenju naravno)
Zaya
Posts: 56
Joined: 28/10/2007 20:41

#540 Re: opadanje kose

Post by Zaya »

Michun wrote: ishrana je bitna, balans. malo vise ribe.
Da, zbog joda koji je dobar za kosu.
Ali je stetan ako imas Hashimoto - kao ja - pa ti od njega jos vise opada kosa :(
User avatar
amiliana
Posts: 6523
Joined: 09/04/2013 13:44

#541 Re: opadanje kose

Post by amiliana »

respo wrote:ima li neki recept da se malo prorijedi kosa jer mi je pregusta ( po mom vidjenju naravno)
Metni zumance na glavu :D :D :lol: :lol: :lol:
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#542 Re: opadanje kose

Post by Partijaner »

Pozdrav ljudi.

Imam mladjeg brata koji pati od alopecija areate. To mu je pocelo jos od osnovne skole pa traje evo jos i dan danas. Pocelo su mu se pojavljivati krugovi na glavi, poslije 8 razreda mu bila narasla kosa i mislili smo da je sve uredu. Medjutim kad je poceo da ide u srednju opet u 2. godini se vratio stari problem i vec je poceo padat u depresiju, nije izlazio napolje sa drugovima, svaki put kad ode sa mnom negdje u kafic razmislja da li mu je otkrivena kosa srecom on to moze pokriti, stalno mu je ruka na glavi. Vadili smo sve nalaze sto se moze i hvala Bogu sve je uredu, ne pusi, ne pije, ide u fitness, ali ja ga nmg gledat kako se pati psihicki.

Otac mu je predlagao da se osisa na celavo, ali on nece jer kaze da bi mu glava izgledala kao kod onih sto pate od leukemije. Bio je u Austriji primao je neke vakcine, Volon-A ali nista znacajno, trenutno koristi pilfud pa negdje naraste kosa a negdje drugo pocinje opadat. Mene interesuje da li je problem tjemena generalno ili nesto iznutra jer nmg svhvatiti da kosa ujedno i opada i raste, prvo bijele dlacice koje predju u crnu. Zaista ne znam sta da cinimo vise, potrosli smo dosta novaca da nesto saznamo ali nista.

Da nije mozda problem u organizmu, mozda treba neke vitamine da pije, da li neko ima slican problem ?
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#543 Re: opadanje kose

Post by Michun »

Jes vala tuzno...ali ako ste nalaze radili i sve ok, onda je mozda to to. Poznajem dvije zenske osobe sa istim problemom, na kraju borbe su ostale bez kose, obrva...nose perike. Posebno opadanje u pecatima bez zarista (zub, upala neka jaca).
User avatar
vitamini
Posts: 1002
Joined: 18/05/2008 23:29

#544 Re: opadanje kose

Post by vitamini »

Partijaner wrote:Pozdrav ljudi.

Imam mladjeg brata koji pati od alopecija areate. To mu je pocelo jos od osnovne skole pa traje evo jos i dan danas. Pocelo su mu se pojavljivati krugovi na glavi, poslije 8 razreda mu bila narasla kosa i mislili smo da je sve uredu. Medjutim kad je poceo da ide u srednju opet u 2. godini se vratio stari problem i vec je poceo padat u depresiju, nije izlazio napolje sa drugovima, svaki put kad ode sa mnom negdje u kafic razmislja da li mu je otkrivena kosa srecom on to moze pokriti, stalno mu je ruka na glavi. Vadili smo sve nalaze sto se moze i hvala Bogu sve je uredu, ne pusi, ne pije, ide u fitness, ali ja ga nmg gledat kako se pati psihicki.

Otac mu je predlagao da se osisa na celavo, ali on nece jer kaze da bi mu glava izgledala kao kod onih sto pate od leukemije. Bio je u Austriji primao je neke vakcine, Volon-A ali nista znacajno, trenutno koristi pilfud pa negdje naraste kosa a negdje drugo pocinje opadat. Mene interesuje da li je problem tjemena generalno ili nesto iznutra jer nmg svhvatiti da kosa ujedno i opada i raste, prvo bijele dlacice koje predju u crnu. Zaista ne znam sta da cinimo vise, potrosli smo dosta novaca da nesto saznamo ali nista.

Da nije mozda problem u organizmu, mozda treba neke vitamine da pije, da li neko ima slican problem ?
Pokušajte sa Marbo preparatima, a posebno sa njihovim aktivatorom. Na njihovoj web stranici imaš porodajna mjesta, kao i iskustva ljudi sa istim i sličnim problemima.
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#545 Re: opadanje kose

Post by Partijaner »

Hvala vam lijepa. :thumbup:
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#546 Re: opadanje kose

Post by lavorpunvode »

ako neko od vas koristi jedan od ovih sampona, jedno vrijeme ih nemojte koristiti i vidite ima li poboljsanja. ja sam upravo shvatila od cega mi periodicno strahovito kosa opada. u periodima kada koristim ove palmolive sampone. predobro mirisu ali izgleda da sadrze nesto sto mojoj kosi uzasno smeta.

Image
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#547 Re: opadanje kose

Post by lavorpunvode »

bit ce da nisu ni ovi samponi krivi za moj problem.
znaci, kosa mi pojacano opada vec duze od godinu dana, uglavnom konstantno i ravnomjerno. da li sam umislila ili ne, vise ni sama ne znam, ali dosta se prorijedila i bas me brine. nekih 5 dana pijem tot'hemu, za poboljsanje zeljeza u krvi ali pomaka nema, doduse, ne znam ni koliko vremena je potrebno da bi to imalo bilo kakvog efekta na krvnu sliku.

ono sto zelim je da pitam vas koji imate istih problema, da li jos uvijek u nekoj od apoteka postoje oni pregledi kose i tjemena, dermatologu idem iduce sedmice i to vise necu odgadjati. samo da mi kaze da sam luda sto toliko brinem, ako nista drugo.
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#548 Re: opadanje kose

Post by Afanasi_94 »

lavorpunvode wrote:bit ce da nisu ni ovi samponi krivi za moj problem.
znaci, kosa mi pojacano opada vec duze od godinu dana, uglavnom konstantno i ravnomjerno. da li sam umislila ili ne, vise ni sama ne znam, ali dosta se prorijedila i bas me brine. nekih 5 dana pijem tot'hemu, za poboljsanje zeljeza u krvi ali pomaka nema, doduse, ne znam ni koliko vremena je potrebno da bi to imalo bilo kakvog efekta na krvnu sliku.

ono sto zelim je da pitam vas koji imate istih problema, da li jos uvijek u nekoj od apoteka postoje oni pregledi kose i tjemena, dermatologu idem iduce sedmice i to vise necu odgadjati. samo da mi kaze da sam luda sto toliko brinem, ako nista drugo.
I meni opada kosa ali u granicama normale najviše zbog toga što se farbam i što peglam kosu neka 2 puta sedmično. Mojoj prijatelji koja je imala uvećanu štitnu žlijezdu je opadala kosa prije operacije u ogromnim količinama. :-? Ne mora značiti da imaš neki ozbiljan problem, možda ti je kosa samo oštećena i treba ti šišanje. Svakako ti pregledaj da budeš sigurna da je sve okej. :D
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#549 Re: opadanje kose

Post by lavorpunvode »

eh problem je u tome sto vise nemam pojma sta su te granice normale. frizerka kaze da mi normalno opada i nije se iznenadila kolicinom kose na cetki, ali meni jednostavno nije normalno da kad god provucem ruku kroz kosu, znaci- kad god, na njoj ostane 5-6 dlaka, i vise od toga.
i ja sam se farbala do sad, ali sam prestala, jer sam se farbala u prirodnu boju, samo radi sjaja :-) peglam kosu otprilike svako 2-3 dana, ali opet.. lagala bih da kazem da ne primijetim dosta nove kose i sve to, ali bas frustrira vise :roll:
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#550 Re: opadanje kose

Post by Afanasi_94 »

lavorpunvode wrote:eh problem je u tome sto vise nemam pojma sta su te granice normale. frizerka kaze da mi normalno opada i nije se iznenadila kolicinom kose na cetki, ali meni jednostavno nije normalno da kad god provucem ruku kroz kosu, znaci- kad god, na njoj ostane 5-6 dlaka, i vise od toga.
i ja sam se farbala do sad, ali sam prestala, jer sam se farbala u prirodnu boju, samo radi sjaja :-) peglam kosu otprilike svako 2-3 dana, ali opet.. lagala bih da kazem da ne primijetim dosta nove kose i sve to, ali bas frustrira vise :roll:
Ja mislim da ti i ja imamo isti problem koji je urozkovan farbanjem i peglanjem kose i da nemaš nekog razloga za brigu. Sve je to normalno. Samo eto, malo je manje peglaj jer je pegla pravo zlo za kosu. :D
Post Reply