opadanje kose

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#551 Re: opadanje kose

Post by manekenka u penziji »

@lavor:

ja sam primjetila da meni kosa počne opadati u ovom periodu i onda tako nastavi citavu zimu,
ako to sve popratim stresom, ne mogu odvod od tuš kabine da očistim :D
pokušaj da ne misliš na to, jer i to stvara stres.
promjeni šampon, manje peglaj, i ne očekuj rezultate u kratkom periodu i bit će ako Bog da dobro.
(da samo još jednom napomenem da se ne sikiraš :-D )
User avatar
sarajlija80
Posts: 2074
Joined: 26/07/2013 10:37

#552 Re: opadanje kose

Post by sarajlija80 »

respo wrote:ima li neki recept da se malo prorijedi kosa jer mi je pregusta ( po mom vidjenju naravno)
Care ne znas kakvo blago imas,i jas sam nekad davno imao ko u vepra kosu i isto kao ti imal nesto da malo prorjedi ,e care cim je malo prordjecis jebo si joj mater za sva vrmena,ja sam tako svoju sjebo,sisaj se samo na keca to ti je moj savjet.
tutku
Posts: 1340
Joined: 18/06/2011 12:10

#553 Re: opadanje kose

Post by tutku »

Evo da i ja iznesem svoju muku ovdje :D
Prije nekih godinu dana primjetio sam da mi kosa opada, pa sam procitao da je to sasvim normalno u nekom jesenjem periodu, nista posebno, ali me svakako iznenadilo da mi nikada prije uopce nije opadala kosa - u onoj mjeri da se moze primjetiti. Medjutim, nakon par mjeseci sam primjetio da imam manje kose, tj da je opala.. Nista to nije strasno, medjutim kada se okupam fino se vidi na tom mjestu rijetka kosa...takodjer mi je i frizerka rekla da mi se kosa pocela prorijedjivati, pa sam se malo zabrinuo, tek mi je 21. godina. Sto se tice genetskih predispozicija, od starog svi imaju kosu kao cetku, dok kod stare skoro svi celavi - pa pretpostavljam da sam to pokupio :D
Cudno mi malo da nemam ni zaliske visoke niti sta, vec jednostavno da mi kosa pocela da prorijedjuje na nekim mjestima, i to vec traje evo oko godinu dana.. i dalje to nije neki ogroman problem u sustini, mada ja bih htio da znam sta mi je ciniti.. koristio sam i sampon od koprive, pa onaj folisan, sada koristim fitoval - u sustini nisam primjetio neku razliku ni sa jednim. najveci problem ustvari mi je ucestalo javljanje peruti i cinjenica da kosu moram prati skoro svaki dan jer postane masna pa se jos vise vidi rijetka kosa na nekim mjestima. Mislio sam obaviti ovaj pregled kod katedrale, zna li neko je li moze svaki dan i kako to ide ?
hvala :D
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#554 Re: opadanje kose

Post by lavorpunvode »

gdje kod katedrale? u onoj apoteci na cosku?
ja jos nikad ne odoh dermatologu, sve kontam smanjit ce se, al jucer sam nakon pranja kose prezivjela pravi horor, tim vise sto sam veeeliki panicar kad su u pitanju te stvari, pa je pala odluka: ove sedmice pravac na dermatologiju na KCUS.
malo sam googlala o njima i pronasla da imaju neke najsavremenije uredjaje kojima ispituju korijen dlake i tjeme i da zaista ozbiljno rade preglede. potrazi i ti o tome malo, i otidji gore, nakon apoteke, ako nista, jer vecinom u apotekama svima daju slicnu dijagnozu, i predlazu koristenje istih proizvoda. :roll:

evo link: http://www.kcus.ba/trihoskopija__pregle ... giju_kcus_
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#555 Re: opadanje kose

Post by BJB »

Meni je kosa pocela opadati od kako sam je pocela vezati u rep..I najbolja mi je kad mi je do ramena pa se gotovo ni ne cesljam..
Perem je svaki dan jer se masti..Trazeci savrsen sampon nabasala sam na neki website gdje zena pise o tome kako se bori da sprijeci opadanje i da treba izbjegavati sampone koji sadrzeSodium Laureth Sulfate-zapravo bilo kakve sulfate i skontam kako mi kosa ne opada kad je perem Uniq one samponom na kojem pise da ej bez parabena i sulfata, a opada cak dok je ispirem kad perem ovim drugim samponima...
Smuckacu opet i onaj domaci sampon, samo sam namislila umjesto djecijeg staviti neki blagi sampon bez sulfata.
Ovaj recept je davno postavila neka forumashica, ja prepisala, pa evo da napisem i ovdje, hvala joj ko god da je i gdje god da je sada..
90ml kantarionovog ulja-
100ml maslinovog ulja
100ml pantenol rastvora
AD kapi
500 ml Kosili sampona

A evo recept broj 2

Becutan za kosu djeciji
30 ml kantarionovog ulja
30 ml tinkture od koprive, a mogu i uljne kapi protiv anemije,
15 ml AD 3 uljne kapi
150 ml pantenol rastvora..
tutku
Posts: 1340
Joined: 18/06/2011 12:10

#556 Re: opadanje kose

Post by tutku »

Ovi recepti mi se svidjaju :D
pokusam i ja pa javim kakva je situacija, jedno vrijeme sam koristio samo ovaj bebi sampon - becutan i sjecam se da je se dobro pokazao, ali sam ga nakon izvjesnog vremena ostavio jer se pocela javljati perut ...

@lavorpunvode : hajde pa javi kakva je situacija na KCUS, ako je koristan pregled, da ih i ja posjetim :D
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#557 Re: opadanje kose

Post by BJB »

Ma ja cu djeciji sampon zamijeniti jednim od ovih bez sulfata i parabena, jer nakon sto sam koristila takve sampone, primjecujem koliko mi kosa opada od ovih sa sulfatima..
I svidja mi se sto se kosa bas oporravi i ojaca, i obavezno ostavini nekoliko minuta da djeluje..
tutku
Posts: 1340
Joined: 18/06/2011 12:10

#558 Re: opadanje kose

Post by tutku »

mozda sampon od koprive sa biotinom...
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#559 Re: opadanje kose

Post by lavorpunvode »

jel neko od vas pio Merz special kaps? za pocetak dobih preporuku da pocnem s tim i da pocnem koristiti ducray sampone :roll:
sour cherry
Posts: 4015
Joined: 21/12/2012 20:57

#560 Re: opadanje kose

Post by sour cherry »

lavorpunvode wrote:jel neko od vas pio Merz special kaps? za pocetak dobih preporuku da pocnem s tim i da pocnem koristiti ducray sampone :roll:
Pila sam ih ja.Nisam neku promjenu vidjela.Ja ih nisam pila zbog kose nego zbog noktiju jer su mi tanki i ostali su tanki :D Ne sjećam se kakav učinak ima na kosu. :)
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#561 Re: opadanje kose

Post by lavorpunvode »

sour cherry wrote:
lavorpunvode wrote:jel neko od vas pio Merz special kaps? za pocetak dobih preporuku da pocnem s tim i da pocnem koristiti ducray sampone :roll:
Pila sam ih ja.Nisam neku promjenu vidjela.Ja ih nisam pila zbog kose nego zbog noktiju jer su mi tanki i ostali su tanki :D Ne sjećam se kakav učinak ima na kosu. :)
sjecas li se cijene slucajno? :cry:
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#562 Re: opadanje kose

Post by Afanasi_94 »

Probat ću i ja taj drugi recept s obzirom da mi se u tom prvom ne sviđa maslinovo ulje. Ne preferiram ga baš, gadno mi je. :-) Hvalaa.
sour cherry
Posts: 4015
Joined: 21/12/2012 20:57

#563 Re: opadanje kose

Post by sour cherry »

lavorpunvode wrote:
sour cherry wrote:
lavorpunvode wrote:jel neko od vas pio Merz special kaps? za pocetak dobih preporuku da pocnem s tim i da pocnem koristiti ducray sampone :roll:
Pila sam ih ja.Nisam neku promjenu vidjela.Ja ih nisam pila zbog kose nego zbog noktiju jer su mi tanki i ostali su tanki :D Ne sjećam se kakav učinak ima na kosu. :)
sjecas li se cijene slucajno? :cry:
Oko 20 KM,čini mi se,ako ne i više.
tutku
Posts: 1340
Joined: 18/06/2011 12:10

#564 Re: opadanje kose

Post by tutku »

lavorpunvode wrote:gdje kod katedrale? u onoj apoteci na cosku?
ja jos nikad ne odoh dermatologu, sve kontam smanjit ce se, al jucer sam nakon pranja kose prezivjela pravi horor, tim vise sto sam veeeliki panicar kad su u pitanju te stvari, pa je pala odluka: ove sedmice pravac na dermatologiju na KCUS.
malo sam googlala o njima i pronasla da imaju neke najsavremenije uredjaje kojima ispituju korijen dlake i tjeme i da zaista ozbiljno rade preglede. potrazi i ti o tome malo, i otidji gore, nakon apoteke, ako nista, jer vecinom u apotekama svima daju slicnu dijagnozu, i predlazu koristenje istih proizvoda. :roll:

evo link: http://www.kcus.ba/trihoskopija__pregle ... giju_kcus_
Kako prodje ovaj pregled, koliko je koristan? :D
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#565 Re: opadanje kose

Post by lavorpunvode »

tutku wrote:
lavorpunvode wrote:gdje kod katedrale? u onoj apoteci na cosku?
ja jos nikad ne odoh dermatologu, sve kontam smanjit ce se, al jucer sam nakon pranja kose prezivjela pravi horor, tim vise sto sam veeeliki panicar kad su u pitanju te stvari, pa je pala odluka: ove sedmice pravac na dermatologiju na KCUS.
malo sam googlala o njima i pronasla da imaju neke najsavremenije uredjaje kojima ispituju korijen dlake i tjeme i da zaista ozbiljno rade preglede. potrazi i ti o tome malo, i otidji gore, nakon apoteke, ako nista, jer vecinom u apotekama svima daju slicnu dijagnozu, i predlazu koristenje istih proizvoda. :roll:

evo link: http://www.kcus.ba/trihoskopija__pregle ... giju_kcus_
Kako prodje ovaj pregled, koliko je koristan? :D
nisam radila pregled, za pocetak sam samo dobila preporuku za sampon i vitamine za kosu, ali je dokt rekla da bi mi svakako uradila taj pregled ako se stanje ne popravi ubrzo.
otidji i ti slobodno, nista neces izgubiti :)
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#566 Re: opadanje kose

Post by Krizzia »

BJB wrote:
Becutan za kosu djeciji
30 ml kantarionovog ulja
30 ml tinkture od koprive, a mogu i uljne kapi protiv anemije,
15 ml AD 3 uljne kapi
150 ml pantenol rastvora..
Ja koristim Afroditin sampon od koprive i umjesto kanterionovog, ricinusovo ulje. Ostalo isto. Ovo mi je preporodilo kosu.
gap
Posts: 69
Joined: 13/01/2006 17:53
Location: Sarajevo

#567 Re: opadanje kose

Post by gap »

Dok koristih silne preparate kosa mi je i dalje silno opadala.
Kako pređoh na najobičniji šampon od koprive, stade kao rukom odneseno :-)
heytheredelilah
Posts: 4
Joined: 18/03/2013 14:36

#568 Re: opadanje kose

Post by heytheredelilah »

Zdravo svima!

Zanima me, da li je neko od vas koristio šampon Vichy Dercos Neogenic i kakvi su rezultati? Da li se isplati kupiti ga? Nemam toliko problema sa ispadanjem kose,ali je zaista rijetka. Vlasište mi se vidi i kosa izgleda slijepljeno.

Hvala unaprijed :)
Muuky
Posts: 646
Joined: 04/11/2011 10:53

#569 Re: opadanje kose

Post by Muuky »

Eh citam ovde neko pominje sampone phyto i jos ovaj neki sa slovom J,jer i meni fkt treba sampon ili sta vec za ispadanje tj gubitak kose
Pa vas molim ako mi mozete preporucit koji je najboljii i gde kupiti.. a i hteo bi da odem na pregled kose i gde da odem?
BJB
Posts: 4520
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#570 Re: opadanje kose

Post by BJB »

Krizzia wrote:
BJB wrote:
Becutan za kosu djeciji
30 ml kantarionovog ulja
30 ml tinkture od koprive, a mogu i uljne kapi protiv anemije,
15 ml AD 3 uljne kapi
150 ml pantenol rastvora..
Ja koristim Afroditin sampon od koprive i umjesto kanterionovog, ricinusovo ulje. Ostalo isto. Ovo mi je preporodilo kosu.
Jos nisam smuckala mjesavinu, ali sam isprobala tri sampona bez sulfata i kosa mi puno manje opada..
Ipak cu smuckati ono ali sa jednim od ovih sampona..
Samponi bez sulfata su :
Image12GBP, ali je jako gust i treba ga pola kapljice...Kosa se lako rascesljava i ne masti od njega..
Image Green people neutral scent free shampoo- nije uopste los, ali se kosa ne rascesljava tako lako kao od prvog, ne opada kosa od nejga nimalo.
Image Mirise na trave, isushi kosu poprilicno, ali se meni kosa ubrzo umasti od njega..Kosa ne opada od njega i treba ga vrlo malo.
I ako ne vezem kosu u rep preko noci, puno manje opada, ali opet kad je ne svezem ujutro mi je glava k'o Cocin bubanj.
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#571 Re: opadanje kose

Post by lavorpunvode »

mene je izlijecilo shishanje. za pola duzine :( :shock:
Brus Lee
Posts: 850
Joined: 01/10/2010 19:35

#572 Re: opadanje kose

Post by Brus Lee »

Jedan dobronamjeran savjet, kome opada kosa, a nije genetski faktor u pitanju, neka provjeri nivo zeljeza u krvi. Nizak nivo zeljeza (ne mora biti ispod donje granice normale) moze dovesti do opadanja kose + stres (ispiti, trazenje posla, zena sara :D i sl).
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#573 Re: opadanje kose

Post by Krizzia »

BJB wrote:
Krizzia wrote:
BJB wrote:
Becutan za kosu djeciji
30 ml kantarionovog ulja
30 ml tinkture od koprive, a mogu i uljne kapi protiv anemije,
15 ml AD 3 uljne kapi
150 ml pantenol rastvora..
Ja koristim Afroditin sampon od koprive i umjesto kanterionovog, ricinusovo ulje. Ostalo isto. Ovo mi je preporodilo kosu.
Jos nisam smuckala mjesavinu, ali sam isprobala tri sampona bez sulfata i kosa mi puno manje opada..
Ipak cu smuckati ono ali sa jednim od ovih sampona..
Samponi bez sulfata su :
Image12GBP, ali je jako gust i treba ga pola kapljice...Kosa se lako rascesljava i ne masti od njega..
Image Green people neutral scent free shampoo- nije uopste los, ali se kosa ne rascesljava tako lako kao od prvog, ne opada kosa od nejga nimalo.
Image Mirise na trave, isushi kosu poprilicno, ali se meni kosa ubrzo umasti od njega..Kosa ne opada od njega i treba ga vrlo malo.
I ako ne vezem kosu u rep preko noci, puno manje opada, ali opet kad je ne svezem ujutro mi je glava k'o Cocin bubanj.

Ovaj prvi bi mogla naruciti.
Primjetila sam takodjer ogromnu razliku izmedju Afroditine koprive sa pantenolom i koprive sa biotinom. Ovaj prvi je ala Likvi, dok mi je drugi savrsen.
Shonfon
Posts: 61
Joined: 25/05/2008 19:46

#574 Re: opadanje kose

Post by Shonfon »

BJB wrote:
Krizzia wrote:
BJB wrote:
Becutan za kosu djeciji
30 ml kantarionovog ulja
30 ml tinkture od koprive, a mogu i uljne kapi protiv anemije,
15 ml AD 3 uljne kapi
150 ml pantenol rastvora..
Ja koristim Afroditin sampon od koprive i umjesto kanterionovog, ricinusovo ulje. Ostalo isto. Ovo mi je preporodilo kosu.
Jos nisam smuckala mjesavinu, ali sam isprobala tri sampona bez sulfata i kosa mi puno manje opada..
Ipak cu smuckati ono ali sa jednim od ovih sampona..
Samponi bez sulfata su :
Image12GBP, ali je jako gust i treba ga pola kapljice...Kosa se lako rascesljava i ne masti od njega..
Image Green people neutral scent free shampoo- nije uopste los, ali se kosa ne rascesljava tako lako kao od prvog, ne opada kosa od nejga nimalo.
Image Mirise na trave, isushi kosu poprilicno, ali se meni kosa ubrzo umasti od njega..Kosa ne opada od njega i treba ga vrlo malo.
I ako ne vezem kosu u rep preko noci, puno manje opada, ali opet kad je ne svezem ujutro mi je glava k'o Cocin bubanj.
Gdje se mogu kiupiti ovi samponi bez sulfata u Sarajevu???
User avatar
MissS7
Posts: 26
Joined: 17/03/2013 21:39

#575 Re: opadanje kose

Post by MissS7 »

Crveni luk!

http://lifepressmagazin.com/uradi-sam/u ... anja-kose/

Kazu da nema nista bolje od ovoga, prirodno i jeftino, jedino miris luka nije ugodan i naravno treba biti uporan da bi dobio rezultate. :)
Post Reply