opadanje kose

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
emir222
Posts: 68
Joined: 26/08/2006 22:40
Contact:

#1 opadanje kose

Post by emir222 »

ljudi imam porblem sa kosom.nece da raste :)..imali iko kakav savjet posto se fakat nemam kome drugom obratit..hvala za svu pomoc...
Drumer
Posts: 886
Joined: 12/04/2005 09:41
Location: Bikodze, (gornje)

#2

Post by Drumer »

Zao mi je ali mislim da tu nema pomoci. Imam dva prijatelja koji su ocelavili u ranoj mladosti, a pokusali su manje vise sve da to sprijece i nije uspjelo. Moj ti je savjet da se pomiris sa tim. Al eto probaj sta god mozes za svaki slucaj...
titurel
Posts: 8
Joined: 25/08/2006 16:08

#3

Post by titurel »

Jarane kao prvo, pocni da se bavis sportom (dizi tegove ili slicno), i jedi sto vise stvari za vitaminima B i zeljeza.

Vitamin Biotin je vrlo vazna komponenta za nokte i kosu

Ako pusis prestani, i alkohol nebih ti preporucijo.


Poslje svakog pranja kose, sa hladnom vodom izaperi zbog cirkulacije krvi

to nije spas ali sporije se celavi.

Sve najbolje
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#4

Post by zena21 »

joj, znam da je to pravi problem. Imam brata koji je rano poceo celaviti... probao je razne sampone, isao na pregled kose i tjemena, sisao se na celavo skroz... ali slabo bilo sta pomaze... Mislim da se to ne moze zaustaviti jednom kad krene. Sorry :(
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#5

Post by car-x »

bobaneeee, eeeeeeeeej, napij se..
ibrik
Posts: 440
Joined: 15/01/2005 12:16

#6

Post by ibrik »

ma ne sikiraj se covjece...ja imam 23 godine i poceo sam uveliko celaviti...osisao se ne bas onako na luster, nego na milimetar i extra majke mi...ne bi sada pusti kosu nema tih para(mislim imam ja jos kose da mogu pustiti nisam bas skroz ocelavio :D :-D )...pokusao sam i ja svasta nesto, ali kad jednom opadne gotovo ti je...e jedino nisam probao one radikalne poteze tipa presadjivanja, onih sprejeva sa tv reklama i sl...kako god nemoj to shvatiti kao nesto negativno...vjeruj da ti zenske (ako te to sikira) nece zamjeriti sto nemas kose ako imas drugih kvaliteta 8) :D :-D
occulto
Posts: 22
Joined: 19/07/2006 11:48

#7

Post by occulto »

znam nekoliko preparata koji su pomogli mom prijatelju: prvo je sampon fitoval (mislim da je slovenski proizvod) a drugo je neki sampon koji se, cini mi se, zove rekonazol (misim da je srpski)

osim toga definitivno promijeni prehrambene navike.

sretnoooooooo
Vedo99
Posts: 34
Joined: 28/08/2006 19:31

#8 Protiv opadanja i prorijedjene kose

Post by Vedo99 »

Najbolje protiv opadanja kose ti je Minoxidil 5%, a da popunis kosu najbolji proizvod je Toppik. Ja vec celavim dvije godine, i sve sam probo nista nije radilo jel su sve naki nasi nedokazani proizvodi. Prije po godine, jaran mi reko za ovu radnju koji uvoze iz Amerike njihove dokazane proizvode sto rade od americke federalne zdrastvene organizacije. Minoxidil uzme oko 2-4 mjeseca da pocne da radi, ali ce ti zadrzati svu kosu i pocet ce nova da raste ko luda. Ali ti je najbolje da odma uzmes Toppik, fiberi za kosu i popuni sve gdje ti je prorijedjeno, ali nespada ni na kisu ni na vjetar. Tako da se nece primjetit da si celav, pogledaj slike korisnika. Imas nabaviti u Capello na Skenderiji, imaju web stranicu http://www.capello.biz sa informacijom.
Shoshana
Posts: 3271
Joined: 22/10/2005 21:48
Location: okolina Montreala

#9

Post by Shoshana »

Nemam pojma sta je dobro protiv opadanja kose, al' uvijek mozes reci:

"Imam ja preca posla za moje hormone nego sto je uzgajanje kose" :D
SherlockHolmes
Posts: 1259
Joined: 27/02/2005 23:58

#10

Post by SherlockHolmes »

Vid koliko samo imamo "prijatelja" koji celave... :D :lol: Hajde sad fino popisite svoje prave nickove, pa mozemo dalje
SHOCK
Posts: 200
Joined: 29/08/2004 16:41

#11

Post by SHOCK »

Mislim da je to najviše nasljedno, tako da ako su muški u tvojoj porodici ćelavi vrlo je vjerovatno da nema lijeka, iako naravno trebaš pokušati sve na što naletiš.
SHOCK
Posts: 200
Joined: 29/08/2004 16:41

#12

Post by SHOCK »

SherlockHolmes wrote:Vid koliko samo imamo "prijatelja" koji celave... :D :lol: Hajde sad fino popisite svoje prave nickove, pa mozemo dalje
Zar to nije izazov za Sherlocka da sam otkrije ?:D
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#13

Post by Nosferatu »

SHOCK wrote:Mislim da je to najviše nasljedno, tako da ako su muški u tvojoj porodici ćelavi vrlo je vjerovatno da nema lijeka, iako naravno trebaš pokušati sve na što naletiš.
Nasljedna je allopecia - ali ne preko oca vec preko majke. Zato su muski i celavi - jer imaju jedan - X hromosom (XX = zena, XY = muskarac), pa ti je onda - sta ti god bog podari.

Druga stvar - pored gena je DHT - Dehydrotestosteron - to je testosteron X 4 po svojoj jacini. Uglavnom sklop visine ovog horomona i gena - je ono sto ce prevagnuti po pitanju kose i stepena celavosti. Zbog testosterona si rutav po prsima, ledjima, brijes se dva put na dan, i slicno. Al' eto - ima i negativnih (ukoliko su prijasnje pobrojane pozitivne) efekata.

Moj ti je savjet da odes kod dermatologa jer je to njihova bransa. I pitas ih za savjet. Mozes ti nabaviti razne preparate - al' koristiti nesto - da bi poboljasao kozmeticki svoj izgled a ne znati - sta ti sa tjelom cini - nije bas preporucljivo. Barem da znas - koje su glavne - nus pojave pri koristenju sredstava i sta je najjeftinije a da je efikasno.

Inace, mislim da se moze - celavljenje usporiti. Ali - da ces nesto spasiti, cisto sumnjam. Mislim da je - mnogo bitnije da si fizicki fit nego da imas sop na glavi. Stoga - mjenjaj ono sto mozes promjeniti i prihvati ono sto takvim mora biti. Al' prije nego sto me poslusas - otidji kod dermatologa za svaki slucaj. Od viska glava zaboli al' kosa mozda naraste...
DONY
Posts: 1257
Joined: 20/07/2006 18:23

#14

Post by DONY »

Osisaj se na kratko i masiraj glavu dva puta dnevno,sigurno sec poboljsati situaciju.
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#15

Post by forUMASH »

...obrati se Dini Merlinu.... :D
Vedo99
Posts: 34
Joined: 28/08/2006 19:31

#16

Post by Vedo99 »

Hvala Nosferatu sto je fino objasnio za neznalike. A druga raje nebi trebala ugorsavat zivot onima kojima kosa opada, nek se vama desi pa ces vidjet kako ce ti biti. Samo je greska da se "proba" sve, jel ces potrositi pare i vrijeme, svaki lijek uzima vrijeme za djelovanje. Ja sam trazio sve lijekove ali pogledajte (ako znate engleski) na http://www.hairlosstalk.com sta su #1 preparati u svijetu za gubitak kose (hair loss) koji jed od alopecije. Najgore sto citam su ti naki navjeti od ljudi da nemozes nista uraditi, da se kratko sisas, ili da jedes luka, to mozda prije nije imalo lijeka. Ako zivis u Sarajevu, imate besplatan savjet i upotrebu u Capello na Skenderiji, http://www.capello.biz, a ja mislim da je telefon 062-206-106. Ima vise informacije o preparatima iz Amerike.

Ali vako ti je:
Jedino klinicki dokazano u USA i njihove FDA organizacije:
Minoxidil 5% losion za Muskarce
Rogaine (Women's Rogaine) za Zene
Propecia (ali ovo utjece na sex i hormone)

A za popunjavanje i najbolji izgled kose jedini u svijetu i najbolji ti je TOPPIK, mikrofiberi za kosu, super je proizvod.

Ko god nevjeruje da radi, nek ode na http://www.hairlosstalk.com i nek vide sta Ameri koriste, nemoj slusat nase koji neznaju.
User avatar
Nosferatu
Posts: 2157
Joined: 04/08/2006 03:34
Location: Give me your tired, your poor, Your huddled masses yearning to breathe free

#17

Post by Nosferatu »

Vedo99 wrote:Hvala Nosferatu sto je fino objasnio za neznalike. A druga raje nebi trebala ugorsavat zivot onima kojima kosa opada, nek se vama desi pa ces vidjet kako ce ti biti. Samo je greska da se "proba" sve, jel ces potrositi pare i vrijeme, svaki lijek uzima vrijeme za djelovanje. Ja sam trazio sve lijekove ali pogledajte (ako znate engleski) na http://www.hairlosstalk.com sta su #1 preparati u svijetu za gubitak kose (hair loss) koji jed od alopecije. Najgore sto citam su ti naki navjeti od ljudi da nemozes nista uraditi, da se kratko sisas, ili da jedes luka, to mozda prije nije imalo lijeka. Ako zivis u Sarajevu, imate besplatan savjet i upotrebu u Capello na Skenderiji, http://www.capello.biz, a ja mislim da je telefon 062-206-106. Ima vise informacije o preparatima iz Amerike.

Ali vako ti je:
Jedino klinicki dokazano u USA i njihove FDA organizacije:
Minoxidil 5% losion za Muskarce
Rogaine (Women's Rogaine) za Zene
Propecia (ali ovo utjece na sex i hormone)

A za popunjavanje i najbolji izgled kose jedini u svijetu i najbolji ti je TOPPIK, mikrofiberi za kosu, super je proizvod.

Ko god nevjeruje da radi, nek ode na http://www.hairlosstalk.com i nek vide sta Ameri koriste, nemoj slusat nase koji neznaju.
Hvala i tebi.

Vidim da znas o cemu pises.

Ko ima problema - neka procita Vedin savjet.
emir222
Posts: 68
Joined: 26/08/2006 22:40
Contact:

#18

Post by emir222 »

hvala vedo.Gledo sam onu stranicu i kontam da onaj toppik nije lose.danas sam narucio telefonom pa vam javim ljudi kako je proslo uglavnom fala svima na savetima...
emir222
Posts: 68
Joined: 26/08/2006 22:40
Contact:

#19

Post by emir222 »

e samo da kazem Vedo imas pice od mene onaj Toppik je haos.nemogu da vjerujem da uopste ima nesto onako.nema sanse da iko skonta da ono koristim.gdje sam god bio procelav samo onog stavim i gotovo.jos jednom fala.normala opet je osto isti problem sa opadanjem al nisam celav :-) .probacu i onaj minox al prvo odoh sta zbarit..hvala pasa
Vedo99
Posts: 34
Joined: 28/08/2006 19:31

#20

Post by Vedo99 »

Haha samo bari jarane, nema zime :x . Meni treba od 2 mjesaca nije znala da koristim Toppik dok joj nisam reko a vidila me svaki dan. Ma znaju Ameri sta rade, imaju lijek za sve. Kloniraju citave ljude, a da neznaju da se pobrinu za opadanje i prorijedjenu kosu. Za rast kose ti je najboli Minoxidil, nemoj dirati one Propecia tablete, razvaljuje hormone i mozes ostat impotentan, pa sta ces onda sa punom glavom kose.
emir222
Posts: 68
Joined: 26/08/2006 22:40
Contact:

#21

Post by emir222 »

sta da ti kazem burazeru osim fala.sreca pa sam uletio vamo na forum a bas sam konto da se izbrijem na nulu.al mislim da mije sad puno bolje.i za minox sam malo istrazivo kazu da radi pacemo probat .jos jednom fala...u potpisu CUPO
Efekt
Posts: 263
Joined: 18/07/2006 00:34

#22

Post by Efekt »

emir222 wrote:sta da ti kazem burazeru osim fala.sreca pa sam uletio vamo na forum a bas sam konto da se izbrijem na nulu.al mislim da mije sad puno bolje.i za minox sam malo istrazivo kazu da radi pacemo probat .jos jednom fala...u potpisu CUPO
PROVJERENO !!!!!!! Pricao mi covjek kojem vjerujem ! Otidji na selo i pokupi balegu ( kravlji izmet ) napuni u carapu i stavi na glavu preko noci.I tako 7 dana.Kosa ce se vratiti samo pazi da ti zena ili djevojka ne pobjegne.Sretno.
jeftinifilmovi
Posts: 102
Joined: 06/04/2006 18:27

#23 Re: Protiv opadanja i prorijedjene kose

Post by jeftinifilmovi »

Vedo99 wrote:Najbolje protiv opadanja kose ti je Minoxidil 5%, a.
Minoksidil se pravi u razmeri 3% minoksidila i 97% alkohola.
Zar postoji od 5%?
Koristim ga oko 7-8 godina! U pocetku je kosa stvarno rasla, kasnije jok, ali sprecava opadanje. Deluje na folikul dlake.
Inace protiv alopecije nema leka. To je genetska predodredjenost.
Muski hormon testasteron ( ili je teste... ) utice na opadanje kose. On preko krvi dospeva u koren dlake i unistava ga. Ako ti je predodredjeno da celavis... nema spasa. Mada minoksidil moze da je uspori, a u pocetku ti cak raste i nova dlaka.
Takodje nema veze da li ti familija samo sa muske strane imaju dobru kosu, jer ljudi misle, otac mu ima dobru kosu pa ce i on. Gleda se i familija zenturlaca. :D :D
Znaci protiv androgene alopecije nema leka. Protiv alopecije aretee, ima, jer je to opadanje u pecatima koje je prouzrokovano steresom. Ili je obrnuto. Bilo kako bilo.. kupi kapu ili kacket.
Vedo99
Posts: 34
Joined: 28/08/2006 19:31

#24 Ima lijek, i moze se zaustaviti.

Post by Vedo99 »

Ima lijek, i moze se zaustaviti, nemoj prepadat ljude sa problemom.

Nema ti minoksidil 3%, to ti je neko slago, nemoj davati ljudima pogresne informacije. Protic celavosti ima spasa vecini ljudi, genetsko jeste, ali Minoxidil djeluje da rastjera DHT od korijena kose, tako da ne zagusi, i kosa fino raste. Ako se nerazumijes, nemoj objasnjavat, sad ja moram sve da objasnim.

DHT (Dehydrotestosteron) je sto utjece na opad kose, nema nista da radi sa krvi, nego se skupi oko korijena kose, i pocne da zagusava, tako da je dlaka sve tanja i tanja, dok se skroz ne zagusi. Znaci ne opadne odma, nego postepeno.

Ima veze na tvoje roditelje, jel ti otac i mati imaju chromosone, ali ti nemogu to sad objasnjavat ako se nerazumijes, znaci od familije ce ta ti dolazi, sto jeste definicija "geneticko". Mater ima X i Y chromosone, znaci to isto utjece, ali ih je ona isto dobila od svojih roditelja. Neznam jel znas, ali oko 25% zena takodje imaju prorijedjenu kosu, i prave malo drukciju verziju Minoxidila za zene, koja je isto dokazana da radi.

Minoxidil 2% je patentovan od kompanije Pfizer u Americi u 1988 godini, dokazan od Americke Federalne Zdravstvene Organizacije da zadrzava kosu, i pomaze novom rastu. Prvi produkt se zvao i jos ze zove Rogaine. Kasnije su radili testove sa Minoxidil 5%, i bolji su jos bili rezultati jel je jaci rastvor.

Ako koga interesuju detalnji rezultati studija na Minoxidilu, pogledajte ove dvije studije, koje su od doktora, dokazane da Minoxidil 5% super djeluje (ako znate engleski), isto tako mozete procitati revizije od korisnika iz citavog svijeta na forumima:

1. Studija: 5% Topical Minoxidil as a Treatment for Androgenetic Alopecia in Males
By Elise A. Olsen, M.D. Published in the Journal of the American Academy of Dermatology, 47(3), 2002, pages 377-385.

2. Studija: Topical Minoxidil Therapy in Hereditary Androgenetic Alopecia
By Richard De Villez, M.D. Published in the Archives of Dermatology, 121(2), 1985, pages 197-202.

Ako koristis 3%, to nepostoji, jel nije ispravan razmjer i moze ti pogorsati stanje. Ako koristis minoxidil, preko 85% ljudi imaju pozitivne rezultate do kraja zivota. Ako ti je pomoglo prije, i sad ti opada, sigurno imas neki drugi problem, i ja bi ti preopurcio da odma vidis dermatologa. Uzmi Toppik i popunice ti se kosa odma, sta ce ti kapa, ovo je 21 stoljece. Fina frizura, nema veze jesi li celav, jel ti samo popuni sve za minutu.

Nije androgena nego "androgeneticka alopecija" - Znaci protiv toga ima lijeka. Ljudi sa opadanjem kose - koristi Minoxidil da ti kosa se zadrzi i raste, koristi Toppik da prekrijes. Haj sa srecom.
jeftinifilmovi
Posts: 102
Joined: 06/04/2006 18:27

#25

Post by jeftinifilmovi »

Ok druze. ( ide li prodaja? :D )
Minoksidil se prodaje svuda u svetu ali pod razlicitim nazivima. Cak i Bosna Lijek proizvodi minoksidil, pod nazivom Pulfid. Pakovanje je od 60% ml.
Koristim minoksidil preko 7 godina. :)
Srecno u prodaji. :razz:
Post Reply