Online kupovina iz inostranstva

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3148
Joined: 22/07/2017 18:36

#1 Online kupovina iz inostranstva

Post by Leopard_SA »

Nisam našao nijednu temu na kojoj bi mogao postaviti ovo pitanje, a ukoliko ista postoji zamolio bih moderatora da postove prebaci tamo.
Želio sam naručiti jedan set alata za popravak elektronike sa ifixit.com: https://www.ifixit.com/Store/Tools/Esse ... 45-348?o=2
Na US store piše da je moguć shipping za Bosnu i Hercegovinu, ali kada hoću da naručim navedeni set, piše da trenutno ne postoji opcija slanja za Bosnu i Hercegovinu. Navedeni set se prodaje i na Amazonu, ali je poštarina oko 65 USD

Interesuje me da li postoji neka stranica poput ebay, Amazon i sl. koja prodaje ovakav alat i da šalje isti u Bosnu i Hercegovinu. Naravno, da je cijena poštarine razumna, a ne tri puta veća od cijene artikla.

Unaprijed hvala
avijon
Posts: 1529
Joined: 20/08/2012 22:10

#2 Re: Online kupovina iz inostranstva

Post by avijon »

Probaj preko pesoto.ba narucit jedino
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#3 Re: Online kupovina iz inostranstva

Post by sagosen »

@Leopard_SA Jesi li ovo gledao Hugh Jeffreys na YT? Ovaj ifixit ne bih nikada kupio. Ja ne znam na osnovu čega oni stavljaju ovakve cijene, vjerovatno jer to reklamiraju ih ovi youtuberi. Ovakav alat, identičan možeš naći za dosta manje novca, a da je čak i kvalitetniji.
User avatar
Leopard_SA
Posts: 3148
Joined: 22/07/2017 18:36

#4 Re: Online kupovina iz inostranstva

Post by Leopard_SA »

sagosen wrote: 20/03/2021 01:06 @Leopard_SA Jesi li ovo gledao Hugh Jeffreys na YT? Ovaj ifixit ne bih nikada kupio. Ja ne znam na osnovu čega oni stavljaju ovakve cijene, vjerovatno jer to reklamiraju ih ovi youtuberi. Ovakav alat, identičan možeš naći za dosta manje novca, a da je čak i kvalitetniji.
Pratim njega vec dugo i priznajem, zbog njega sam se odlucio za njihov set, doduse pomoglo je i to sto je link za njihove proizvode bio na njegovom kanalu
Mada, svejedno je ko je proizvodjac alata. Moj je problem u tome sto ni jedna od ovih stranica nema opciju slanja za Bosnu i Hercegovinu ili je ista veoma skupa.

Moze proci isti alat sa Olxa, ali problem je sto za navedene setove nema bas precizna kategorija na Olx pa je samim tim traziti iste gotovo nemoguce
Post Reply