Online klix

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Bobi
Forum administrator
Posts: 32183
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#1851 Re: Online klix

Post by Bobi »

ZyzzSar wrote: 06/04/2022 19:53
selenofil wrote: 06/04/2022 18:32
Ne bih se bas slozila. Mada da je lakse naci dok si mladji/a, to sigurno.
je li ti imas nekog ili si slobodna
Ima tri mačke i dva maltezera, jel ti odgovara :D ?
User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#1852 Re: Online klix

Post by selenofil »

Bobi wrote: 06/04/2022 20:35
ZyzzSar wrote: 06/04/2022 19:53

je li ti imas nekog ili si slobodna
Ima tri mačke i dva maltezera, jel ti odgovara :D ?
Nemam ni to :lol: :lol: Promasen slucaj. 😜
orbita12
Posts: 477
Joined: 12/12/2019 19:23

#1853 Re: Online klix

Post by orbita12 »

Ja ih znam više što su prešli 30 pa se na kraju oženili , i to meni bliske osobe , a što je još zanimljivije je da su im cure , žene dosta mladje od njih 8,9 pa čak i 10 godina
User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#1854 Re: Online klix

Post by selenofil »

no_sikiriki wrote: 06/04/2022 19:44
Sydnor wrote: 06/04/2022 18:21 Ma ko nije do tridesete upoznao nekoga ili se oženio ili makar započeo neku vezu ima 2% šanse da nađe nekog i da ne ostane sam.

Ja iskreno, nikog ali nikog ne znam da je prešao tridesetu i da je kasnije našao nekog za vezu, kamoli nekog za brak.
S ovim se mogu složiti, ali samo u BiH kontekstu, i ne znam zašto je to tako kod nas. Na Zapadu je sasvim normalno imati momka/djevojku u četrdesetim, pedesetim itd. Ili se ponovo udati/oženiti nakon razvoda ili smrti partnera.
Kod nas se ljudi ponašaju kao da su umrli nakon tridesete. :mrgreen:
:thumbup:
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#1855 Re: Online klix

Post by Sydnor »

no_sikiriki wrote: 06/04/2022 19:44 Kod nas se ljudi ponašaju kao da su umrli nakon tridesete. :mrgreen:
Da sam bogdom sa tridesetim i mandrkno :D ne bih se danas patio i mučio sa mislima svaki dan.
User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#1856 Re: Online klix

Post by selenofil »

quote=Sydnor post_id=18051895 time=1649270671 user_id=405621]
no_sikiriki wrote: 06/04/2022 19:44 Kod nas se ljudi ponašaju kao da su umrli nakon tridesete. :mrgreen:
Da sam bogdom sa tridesetim i mandrkno :D ne bih se danas patio i mučio sa mislima svaki dan.
[/quote]
Svako zlo za neko dobro. :lol: :lol:

Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#1857 Re: Online klix

Post by Sydnor »

selenofil wrote: 06/04/2022 20:47 Svako zlo za neko dobro. :lol: :lol:

Ma kad mogu svi ostali deal with the love stuff što ne bih mogao i ja. Ili ti također :oops:

Bolje i to nego gluharit ko krme povazdan.
no_sikiriki
Posts: 17305
Joined: 11/12/2012 13:21

#1858 Re: Online klix

Post by no_sikiriki »

selenofil wrote: 06/04/2022 20:47 quote=Sydnor post_id=18051895 time=1649270671 user_id=405621]
no_sikiriki wrote: 06/04/2022 19:44 Kod nas se ljudi ponašaju kao da su umrli nakon tridesete. :mrgreen:
Da sam bogdom sa tridesetim i mandrkno :D ne bih se danas patio i mučio sa mislima svaki dan.
Svako zlo za neko dobro. :lol: :lol:


[/quote]

Ja kontam sad će biti "you don't have to deal with love stuff when you're dead." :mrgreen:

@Sydnor Vjeruj mi da ljudi imaju puno većih problema u životu od nemanja partnera. Ali to čovjek tek skonta kad ga strefi milion drugih problema, pa onda "pati" za onim prvobitnim problemom s kojim je zapravo mogao biti sretan.
McGradySA
Posts: 792
Joined: 24/02/2021 11:25

#1859 Re: Online klix

Post by McGradySA »

Naravno da ima i većih problema od nemanja partnera,ali slaba je to utjeha za Sydnora.Ne kaže se džaba da iza svakog uspješnog muškarca stoji žena,i ne mora to biti samo financijski uspješan muškarac.To može biti i voljen,ispunjen čovjek.Kada čovjek zadovolji osnovne potrebe onda neminovno dolazi na red žečja za ljubavi i da te žena cijeni.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#1860 Re: Online klix

Post by Sydnor »

no_sikiriki wrote: 06/04/2022 21:24 @Sydnor Vjeruj mi da ljudi imaju puno većih problema u životu od nemanja partnera. Ali to čovjek tek skonta kad ga strefi milion drugih problema, pa onda "pati" za onim prvobitnim problemom s kojim je zapravo mogao biti sretan.
Naravno da imaju.

Ja ne želim predstaviti sebe jadnikom sa najvećim problemom na svijetu :D ali svakog žulja nešto drugo i more ga drugačije stvari.

Na kraju krajeva i sam imam još nekih tegoba, tj ne znam mogu li se nazvati tegobama ili problemima ali postoje neke stvari u životu koje mi ne odgovaraju. Na neke mogu utjecati i rješavati ih, na neke jednostavno ne mogu jer nisu u mojoj moći.

Na kraju dana, svaki problem je lakši ako uz sebe imaš pravu osobu. Nekog ko tu nije reda radi, nego netko ko je uz tebe psihički i emotivno. Neko ko misli da si vrijedan njegove pažnje, neko ko će vjerovati u tebe kad ti možda sam sumnjaš.

Bolje imati probleme i podršku voljene osobe nego samo probleme. :mrgreen:

Sad kad smo riješili i to, odoh slušat Metallicu i spavat :lol:
no_sikiriki
Posts: 17305
Joined: 11/12/2012 13:21

#1861 Re: Online klix

Post by no_sikiriki »

Sydnor wrote: 06/04/2022 21:43
no_sikiriki wrote: 06/04/2022 21:24 @Sydnor Vjeruj mi da ljudi imaju puno većih problema u životu od nemanja partnera. Ali to čovjek tek skonta kad ga strefi milion drugih problema, pa onda "pati" za onim prvobitnim problemom s kojim je zapravo mogao biti sretan.
Naravno da imaju.

Ja ne želim predstaviti sebe jadnikom sa najvećim problemom na svijetu :D ali svakog žulja nešto drugo i more ga drugačije stvari.

Na kraju krajeva i sam imam još nekih tegoba, tj ne znam mogu li se nazvati tegobama ili problemima ali postoje neke stvari u životu koje mi ne odgovaraju. Na neke mogu utjecati i rješavati ih, na neke jednostavno ne mogu jer nisu u mojoj moći.

Na kraju dana, svaki problem je lakši ako uz sebe imaš pravu osobu. Nekog ko tu nije reda radi, nego netko ko je uz tebe psihički i emotivno. Neko ko misli da si vrijedan njegove pažnje, neko ko će vjerovati u tebe kad ti možda sam sumnjaš.

Bolje imati probleme i podršku voljene osobe nego samo probleme. :mrgreen:

Sad kad smo riješili i to, odoh slušat Metallicu i spavat :lol:
Ma dobro, ja sam ti od onih što tješi ljude tako što će im reći da može uvijek gore. :mrgreen: Vječiti optimista.
Enjoy Metallica, a i spavanje, da je meni toga. :lol:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1862 Re: Online klix

Post by soha96 »

Ma kakav brak i te gluposti. Mozda nekad iza 40-e. :mrgreen:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#1863 Re: Online klix

Post by Dr Kova »

Barenje preko društvenih mreža je za slabiće. Priđi ko pravo muško i razočaraj je uživo :mrgreen:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#1864 Re: Online klix

Post by dr_Evil »

no_sikiriki wrote: 06/04/2022 19:44
Sydnor wrote: 06/04/2022 18:21 Ma ko nije do tridesete upoznao nekoga ili se oženio ili makar započeo neku vezu ima 2% šanse da nađe nekog i da ne ostane sam.

Ja iskreno, nikog ali nikog ne znam da je prešao tridesetu i da je kasnije našao nekog za vezu, kamoli nekog za brak.
S ovim se mogu složiti, ali samo u BiH kontekstu, i ne znam zašto je to tako kod nas. Na Zapadu je sasvim normalno imati momka/djevojku u četrdesetim, pedesetim itd. Ili se ponovo udati/oženiti nakon razvoda ili smrti partnera.
Kod nas se ljudi ponašaju kao da su umrli nakon tridesete. :mrgreen:
Jest, ali na zapadu se obicno spaja porezna kartica i vibrator za parove, manje srce.
User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#1865 Re: Online klix

Post by selenofil »

Sydnor wrote: 06/04/2022 20:51
selenofil wrote: 06/04/2022 20:47 Svako zlo za neko dobro. :lol: :lol:

Ma kad mogu svi ostali deal with the love stuff što ne bih mogao i ja. Ili ti također :oops:

Bolje i to nego gluharit ko krme povazdan.
Ma ti ako mislis da ce ti partner nadomjesiti "rupe", varas se. Ako nisi zadovoljan i sretan sam sa sobom, 100 partnera ti ne moze pomoci. :D
A ja otprilike ovako razmisljam: ''Sa muškarcem treba da bude dobro. Loše mogu živjeti i sama." :D Ne trazim puno :D
no_sikiriki
Posts: 17305
Joined: 11/12/2012 13:21

#1866 Re: Online klix

Post by no_sikiriki »

dr_Evil wrote: 07/04/2022 09:43
no_sikiriki wrote: 06/04/2022 19:44

S ovim se mogu složiti, ali samo u BiH kontekstu, i ne znam zašto je to tako kod nas. Na Zapadu je sasvim normalno imati momka/djevojku u četrdesetim, pedesetim itd. Ili se ponovo udati/oženiti nakon razvoda ili smrti partnera.
Kod nas se ljudi ponašaju kao da su umrli nakon tridesete. :mrgreen:
Jest, ali na zapadu se obicno spaja porezna kartica i vibrator za parove, manje srce.
Kako ti kažeš. U mom uskustvu, to nije slučaj. Ljudi su jednostavno otvoreniji za takvo nešto i lakše je upoznati nekoga u različitim životnim razdobljima, nego kod nas. Kod nas je ta priča o obaveznoj žendibi/udaji u dvadesetim, i ako se ne desi tada, "otpisan" si.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#1867 Re: Online klix

Post by dr_Evil »

no_sikiriki wrote: 07/04/2022 10:47
Kako ti kažeš. U mom uskustvu, to nije slučaj. Ljudi su jednostavno otvoreniji za takvo nešto i lakše je upoznati nekoga u različitim životnim razdobljima, nego kod nas. Kod nas je ta priča o obaveznoj žendibi/udaji u dvadesetim, i ako se ne desi tada, "otpisan" si.
Nema puno veze sa godinama, nego vise sa tim sto tesko da ces ikada dobiti leptirice u stomaku poslije zavrsenog studija.

Ljubav prelazi u naviku, pa onda moze i navika u naviku. Sa nekim ti moze biti fino, i lijepo, i ugodno, i da se naviknes da ne mozes biti bez te osobe, i da ti bude vlazno na nekim podrucjima. Ali ljubavi nema bez one naivne djecije.

Poslije te naivne sve je sklapanje mozaika.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#1868 Re: Online klix

Post by auspuhc »

orbita12 wrote: 06/04/2022 20:39 Ja ih znam više što su prešli 30 pa se na kraju oženili , i to meni bliske osobe , a što je još zanimljivije je da su im cure , žene dosta mladje od njih 8,9 pa čak i 10 godina
Muskarci mogu postati pozeljniji u tridesetim nego sto su bili u dvadesetim. Nemaju oni problem kao zene. Pa imas dosta slucajeva da se muskarac od 35 ozeni sa curom od 25. Dok su suprotni slucajevi vec rijetkost.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1869 Re: Online klix

Post by irac300 »

Buckethead wrote: 07/04/2022 09:38 Barenje preko društvenih mreža je za slabiće. Priđi ko pravo muško i razočaraj je uživo :mrgreen:
Onaj osjecaj kada das sve od sebe da je fasciniras, a primjetis da ona gleda kroz tebe kao da si zrak. :lol:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1870 Re: Online klix

Post by soha96 »

auspuhc wrote: 07/04/2022 11:12
orbita12 wrote: 06/04/2022 20:39 Ja ih znam više što su prešli 30 pa se na kraju oženili , i to meni bliske osobe , a što je još zanimljivije je da su im cure , žene dosta mladje od njih 8,9 pa čak i 10 godina
Muskarci mogu postati pozeljniji u tridesetim nego sto su bili u dvadesetim. Nemaju oni problem kao zene. Pa imas dosta slucajeva da se muskarac od 35 ozeni sa curom od 25. Dok su suprotni slucajevi vec rijetkost.
Manje vise sve zene pocinju sa ozbiljnim padom izgleda poslije 23-24e godine dok muskarci tek tad postaju muskarcine. U tridesetim mozes izgledati vrhunski ako vodis racuna o sebi i ako imas srece da ti ne opada kosa. :lol:
Zena u tridesetim je vec druga prica.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#1871 Re: Online klix

Post by auspuhc »

soha96 wrote: 07/04/2022 11:32
auspuhc wrote: 07/04/2022 11:12

Muskarci mogu postati pozeljniji u tridesetim nego sto su bili u dvadesetim. Nemaju oni problem kao zene. Pa imas dosta slucajeva da se muskarac od 35 ozeni sa curom od 25. Dok su suprotni slucajevi vec rijetkost.
Manje vise sve zene pocinju sa ozbiljnim padom izgleda poslije 23-24e godine dok muskarci tek tad postaju muskarcine. U tridesetim mozes izgledati vrhunski ako vodis racuna o sebi i ako imas srece da ti ne opada kosa. :lol:
Zena u tridesetim je vec druga prica.
Muskarci sporije propadaju fizicki ali to je samo jedan od razloga.

Muskarac u tridesetim bolje stoji poslovno i finansijski sto je vrlo privlacna stavka zenama. Zene u pravilu traze muskarca koji je nivo vise od njih, a prije ce takvog pronaci medju starijim.
Muskarcu nije kasno da dobije djecu i osnuje porodicu i sa 40. Zenama je tada uveliko prosao voz.

Zene koje su pametne ce gledati da nadju nekog za ozbiljnu do 25.
no_sikiriki
Posts: 17305
Joined: 11/12/2012 13:21

#1872 Re: Online klix

Post by no_sikiriki »

dr_Evil wrote: 07/04/2022 10:53
no_sikiriki wrote: 07/04/2022 10:47
Kako ti kažeš. U mom uskustvu, to nije slučaj. Ljudi su jednostavno otvoreniji za takvo nešto i lakše je upoznati nekoga u različitim životnim razdobljima, nego kod nas. Kod nas je ta priča o obaveznoj žendibi/udaji u dvadesetim, i ako se ne desi tada, "otpisan" si.
Nema puno veze sa godinama, nego vise sa tim sto tesko da ces ikada dobiti leptirice u stomaku poslije zavrsenog studija.

Ljubav prelazi u naviku, pa onda moze i navika u naviku. Sa nekim ti moze biti fino, i lijepo, i ugodno, i da se naviknes da ne mozes biti bez te osobe, i da ti bude vlazno na nekim podrucjima. Ali ljubavi nema bez one naivne djecije.

Poslije te naivne sve je sklapanje mozaika.
Naivna dječija "ljubav" sa leptirićima je po meni u srednjoj školi. Ne poslije. Ali vjerovatno nije tako za svakoga.
Bila to takva ljubav, ili neka "racionalnija", ipak vjerujem da je većini ljudi ljepše biti u vezi/braku, nego sam. I hoću da kažem da takvo nešto možeš lakše naći na Zapadu, nego ovdje.
Evo primjer, svekar mi umro u pedesetim u Australiji i kolegice sa posla mi tamo govore "pa dobro, još je mlada svekrva, naći će ona još nekog životnog partnera." Ja se smijem uopće na tu pomisao, i naravno da nije našla nikoga ovdje u pedesetim (vratila se u BiH nakon smrti svekra). Negdje drugo to uopće ne bi bilo čudno, a ovdje smo svi znali da je to to, i da će žena biti sama do kraja života.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#1873 Re: Online klix

Post by Sydnor »

selenofil wrote: 07/04/2022 10:22
Ma ti ako mislis da ce ti partner nadomjesiti "rupe", varas se. Ako nisi zadovoljan i sretan sam sa sobom, 100 partnera ti ne moze pomoci. :D
A ja otprilike ovako razmisljam: ''Sa muškarcem treba da bude dobro. Loše mogu živjeti i sama." :D Ne trazim puno :D
Pa svi mi imamo neke rupe, i ti i ja. Mene izgleda čini manje vrijednim što sam svjestan svojih i što ih ne maskiram, što sam iskren i što nemam fasade.

1000 puta sam postavio pitanje i niko mi još nikad nije dao odgovor: Šta znači biti sretan i zadovoljan sa sobom, šta to račno podrazumijeva?

Evo recimo na ivici sam da mi dječački san bude posao, imam platu kojom sam zadovoljan, nedavno sam kupio sebi prvi autić. Zdrav sam i još relativno mlad.

Meni ne treba partner da mi popunjava moje nedostatke. Ja njih imam i teško da ih u ovim godinama mogu promijeniti. Kako imam rupe tj mane, tako imam i vrline.

Ne želim nekog da me tetoši nego želim emotivnog partnera s kojim ću dijeliti dobro i loše. Koji će biti tu za mene i za.kojeg ću ja uvijek biti i čiju ću stranu držat dok ne umrem.

To je svima nama potrebno. Neko sigurno mjesto i osoba uz koju se osjećamo sigurno. Emotivno i psihički. Zar ima išta ljepše od osjećaja pripadnosti nekome?
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#1874 Re: Online klix

Post by dr_Evil »

no_sikiriki wrote: 07/04/2022 12:06
Naivna dječija "ljubav" sa leptirićima je po meni u srednjoj školi. Ne poslije. Ali vjerovatno nije tako za svakoga.
Bila to takva ljubav, ili neka "racionalnija", ipak vjerujem da je većini ljudi ljepše biti u vezi/braku, nego sam. I hoću da kažem da takvo nešto možeš lakše naći na Zapadu, nego ovdje.
Evo primjer, svekar mi umro u pedesetim u Australiji i kolegice sa posla mi tamo govore "pa dobro, još je mlada svekrva, naći će ona još nekog životnog partnera." Ja se smijem uopće na tu pomisao, i naravno da nije našla nikoga ovdje u pedesetim (vratila se u BiH nakon smrti svekra). Negdje drugo to uopće ne bi bilo čudno, a ovdje smo svi znali da je to to, i da će žena biti sama do kraja života.
Ama nista ja ne sporim da je to normalno na zapadu, ali nemoj pricati da je iz ljubavi. Ljudima je jednostavno lakse zajedno sve, lakse platit racune, manji porez, a i sex bude odlican.

Ugodno sa korisnim.


Ljudi na zapadu sa 60 su uglavnom vitalni ljudi, razlika izmedju 60 i 40 je u kojoj bori vise. Kod nas sa 60 covjek je vecinom neupotrebljiv.
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#1875 Re: Online klix

Post by soha96 »

Pa dobro nismo svi isti. Meni je zivot ustvari neovisnost. Da imam sredjen zivot u kojem sam uvijek zadovoljan, imam uvijek desavanja koja mi cine zivot zabavnim i zanimljivim i da ne ovisim o nikakvim glupostima tipa “upotpunjuje me neko” i slicno.

Kad procitam ovo “sigurno mjesto” “pripadnost nekome” dobijem simultanu dijareju i gadjenje. :D

Meni takve osobe izgledaju kao da bi ih propuh ubio, nekompletni ljudi.
Post Reply