Oni su ubijali Sarajevo

The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#876 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by The 51st State »

alanskoda wrote:
PM72 wrote:On je ovdje da podjebava.To mu je cilj.Jebe se njemu za sudbinom onih krmaka iz Vojkovića.Ali,počeo je davati doprinos ovoj temu.Pustimo ga.Podjeliti se nećemo jer poštujemo ustav i ovu zemlju.Ratovati nećemo jer nam nije do ratovanja a ako je tebi,dabogda ti u kući ratovali.

meni nije ali vidim po postovima neki bi se svetili? pa lijepo pusku u ruke i pravac lukavica. sve iznas 37 godina je bilo u vrs.
nije stvar osvete, nego ako i kad dodje do drugog poluvremena, da se ne bude ko vuna za sisanje....
someone_
Posts: 308
Joined: 26/12/2006 15:03

#877 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by someone_ »

alanskoda wrote:
someone_ wrote:
alanskoda wrote:najbolje je podijelite ili pocnite novi rat. Vidi se da BiH nema buducnosti.
BiH ce opstati i ima buducnost. Manji entitet nema buducnost jer je nastao na genocidu.

to je trebao alija da zna kad je potpisivao. ja bih ga ukinuo sutra da moze ali bez rata nema sanse. a vidim nesto se ni vi niste upregli za multi kulti. ili sta ono ceric rece red je da i bosnjaci drzavu dobiju u kojoj ce oni glavni biti.
Dosta smo mi uprezali za multi kulti. Uvjek je to bila i ostace opcija kod Bosnjaka. Medjutim nema multi kulti sa cetnicima. Sa Srbima da sa cetnicima ne. I da, ukinuce se genocidni entitet i to bez rata.
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#878 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda »

The 51st State wrote:
alanskoda wrote:
PM72 wrote:On je ovdje da podjebava.To mu je cilj.Jebe se njemu za sudbinom onih krmaka iz Vojkovića.Ali,počeo je davati doprinos ovoj temu.Pustimo ga.Podjeliti se nećemo jer poštujemo ustav i ovu zemlju.Ratovati nećemo jer nam nije do ratovanja a ako je tebi,dabogda ti u kući ratovali.

meni nije ali vidim po postovima neki bi se svetili? pa lijepo pusku u ruke i pravac lukavica. sve iznas 37 godina je bilo u vrs.
nije stvar osvete, nego ako i kad dodje do drugog poluvremena, da se ne bude ko vuna za sisanje....
u drugom poluvremenu ce takvi kao ti opet u minhensku.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#879 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by The 51st State »

[/quote]
koja sranja? sto realno stvari gledamo? sto ne mogu reci da su svi srbi cetnici ili zlocinci? vracamo se u devedesete sa takvim razmisljanjem[/quote]

taman si sa varijabilnim u fazonu. produzi....
PM72
Posts: 17537
Joined: 30/04/2012 16:54

#880 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by PM72 »

alanskoda wrote:
PM72 wrote:De ne prdite bez veze.Da znate kako je biti u rovu,gladan,bez municije...ne bi ste rat pominjali ni u šali.

pa po tvojim postovima sam zakljucio da bi se ti svetio. a svetiti se samo mozes ratom. i da sam sam bio u rovu i gladan i bez municije. bolje se obrati ovoj minhenskoj sto ljude loze na osvetu.
Navedi mi gdje sam ja prijetio osvetom? Ja lično ne mislim više ratovati jer imam preča posla.Ja samo apelujem na sve učesnike da se obraćaju normalnim tonom i činjenicama.
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#881 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda »

someone ti ili si naivan ili glup. republika sumska se samo oruzjem moze ukinuti. a za naziv se zahvali aliji. I ko su za tebe cetnici? svi srbi? svi koji su bili u vrs? sta je sa njihovom djecom i zenama? sta bi ti sa njima radio?
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#882 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by The 51st State »

u drugom poluvremenu ce takvi kao ti opet u minhensku.
za pripadnika armije mnogo si mi "tankocutan", ali fakat vazda ista mantra u krug, zlocini na svim stranama, pa ko nas ono zavadi, pa ratno ludilo. pa minhenska, da nije tuzno...
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#883 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda »

PM72 wrote:
alanskoda wrote:
PM72 wrote:De ne prdite bez veze.Da znate kako je biti u rovu,gladan,bez municije...ne bi ste rat pominjali ni u šali.

pa po tvojim postovima sam zakljucio da bi se ti svetio. a svetiti se samo mozes ratom. i da sam sam bio u rovu i gladan i bez municije. bolje se obrati ovoj minhenskoj sto ljude loze na osvetu.
Navedi mi gdje sam ja prijetio osvetom? Ja lično ne mislim više ratovati jer imam preča posla.Ja samo apelujem na sve učesnike da se obraćaju normalnim tonom i činjenicama.

citao sam tvoje postove od ranije, i volio sam ih citati jer sam te smatrao realnim, ali ovdje si ga malo usrao. ja znam ko su cetnici i sa takvim kontakt nemam od 92, ali znam ko su i srbi, sa takvim se jos uvijek druzim. ali meni je rodjak nasilno mobilisan u vrs i sta sad ja trebam njegovu sliku ovdje gledati a covjek niti je mogao pobjeci niti je voljom usao u rat.a bogami kako ja znam nije ni cetnik. a sigirno je veci bosanac od ovih sto se ovdje busaju u prsa iz udobnosti dijaspore i koji bosnu jos samo vide na netu.
Last edited by alanskoda on 12/02/2013 17:20, edited 1 time in total.
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#884 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda »

The 51st State wrote:
u drugom poluvremenu ce takvi kao ti opet u minhensku.
za pripadnika armije mnogo si mi "tankocutan", ali fakat vazda ista mantra u krug, zlocini na svim stranama, pa ko nas ono zavadi, pa ratno ludilo. pa minhenska, da nije tuzno...

ja nisam rekao da su svi iste zlocine radili, niti da su svi isti. samo kazem da svi srbi nisu cetnici.
varijabilni
Posts: 339
Joined: 31/01/2013 14:55

#885 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by varijabilni »

ja bih se stidio pred samim sobom da mi neko podastre dokaze o skorpionima ili batku kako ubijaju a da se ja pravim lud i izvrcem sve na šalu ili skeč.

ili da za poginule pripadnike vrs koji su u vrijeme pogibije imali 18, 19 godina kazem to su bila djeca koju su pobili muslimani i na tome gradim kult žrtve.

sad je čak argument sto su srbi oko sarajeva šljegli iz hercegovine ili crne gore ili romanije... ko da se ta podrucja ne dodiruju, ne naslanjaju ili ne gravitiraju sarajevu?

odakle je sljego alija? ganic? sefer halilovic? odakle je sljego mudzahedin sto je silovao pa ubio devetogodisnju mirjanu?
someone_
Posts: 308
Joined: 26/12/2006 15:03

#886 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by someone_ »

Nisu svi isti i nisu svi cinili zlocine na obje strane. VRS je zlocinacka i agresorska vojska koja je ubijala (klala i palila) silovala i mucila civile sa ciljem etnickog ciscenja i genocida. Njeni clanovi su bili fasisti i zlocinci. Armija BiH je branila i odbranila ovu drzave i zaustavila krvnicku VRS. Manji entitet je nastao na genocidu i krvi Bosnjaka. Upitan je i nestace.

Karadjic, Mladic i kompanija su zlocinci i fasisti. Ko god podrzava njih i njihove ideje je takodje fasista.

Evo od sad kad god pokusas spinovat temu ja cu te na ovo napomenut.
User avatar
ZV Keli
Posts: 517
Joined: 17/08/2012 18:28
Location: Nikad Jugoslavija!

#887 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by ZV Keli »

varijabilni wrote:ja bih se stidio pred samim sobom da mi neko podastre dokaze o skorpionima ili batku kako ubijaju a da se ja pravim lud i izvrcem sve na šalu ili skeč.

ili da za poginule pripadnike vrs koji su u vrijeme pogibije imali 18, 19 godina kazem to su bila djeca koju su pobili muslimani i na tome gradim kult žrtve.

sad je čak argument sto su srbi oko sarajeva šljegli iz hercegovine ili crne gore ili romanije... ko da se ta podrucja ne dodiruju, ne naslanjaju ili ne gravitiraju sarajevu?

odakle je sljego alija? ganic? sefer halilovic? odakle je sljego mudzahedin sto je silovao pa ubio devetogodisnju mirjanu?
Sljegli odakle ti i babo,pa imaj malo postovanja za ljude koji su branili zemlju za razliku od onih koji su je napadali.Niko ovdje ne brani tog sto je silovao mirjanu,takvi su zagadali nasu cistu i ponosnu borbu ali ti konstantno ismijavas nas i nas intelekt doskocicama.Haj ba idi lizi se sa njima u lukavici ako ti je vec toliko do njih stalo
User avatar
ZV Keli
Posts: 517
Joined: 17/08/2012 18:28
Location: Nikad Jugoslavija!

#888 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by ZV Keli »

alanskoda wrote:
The 51st State wrote:
u drugom poluvremenu ce takvi kao ti opet u minhensku.
za pripadnika armije mnogo si mi "tankocutan", ali fakat vazda ista mantra u krug, zlocini na svim stranama, pa ko nas ono zavadi, pa ratno ludilo. pa minhenska, da nije tuzno...

ja nisam rekao da su svi iste zlocine radili, niti da su svi isti. samo kazem da svi srbi nisu cetnici.
Nisu naravno svi,da je tako vjerovatno bi sve drugacije bilo ali svi koji su nosili tu uniformu za mene jesu fasisti,mogao je odbiti da bude vojnik da kolje,siluje pali,vjerovatno bi zavrsio sa rupom u celu ali bi ostao cista obraza.
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#889 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda »

someone_ wrote:
alanskoda wrote:
someone_ wrote:Nisu svi isti i nisu svi cinili zlocine na obje strane. VRS je zlocinacka i agresorska vojska koja je ubijala (klala i palila) silovala i mucila civile sa ciljem etnickog ciscenja i genocida. Njeni clanovi su bili fasisti i zlocinci. Armija BiH je branila i odbranila ovu drzave i zaustavila krvnicku VRS. Manji entitet je nastao na genocidu i krvi Bosnjaka. Upitan je i nestace.

Karadjic, Mladic i kompanija su zlocinci i fasisti. Ko god podrzava njih i njihove ideje je takodje fasista.

Evo od sad kad god pokusas spinovat temu ja cu te na ovo napomenut.

koji si ti glupan
Ne obrci teze.
pa nista podijelite je. zasto ziviti sa zlocincima u istoj drzavi
someone_
Posts: 308
Joined: 26/12/2006 15:03

#890 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by someone_ »

alanskoda wrote:
alanskoda wrote:
someone_ wrote:Nisu svi isti i nisu svi cinili zlocine na obje strane. VRS je zlocinacka i agresorska vojska koja je ubijala (klala i palila) silovala i mucila civile sa ciljem etnickog ciscenja i genocida. Njeni clanovi su bili fasisti i zlocinci. Armija BiH je branila i odbranila ovu drzave i zaustavila krvnicku VRS. Manji entitet je nastao na genocidu i krvi Bosnjaka. Upitan je i nestace.

Karadjic, Mladic i kompanija su zlocinci i fasisti. Ko god podrzava njih i njihove ideje je takodje fasista.

Evo od sad kad god pokusas spinovat temu ja cu te na ovo napomenut.

koji si ti glupan
pa nista podijelite je. zasto ziviti sa zlocincima u istoj drzavi
Necemo! Hocemo je cjelu i bez cetnika. I takvu cemo je i napravit. Laganini.
alanskoda
Posts: 577
Joined: 08/10/2008 21:48

#891 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by alanskoda »

someone nadaj se. lijepo je zivjeti u nadi.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#892 Re: Radovan Karadzic-dosije

Post by Nekako s proljeća »

User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#893 Re: Radovan Karadzic-dosije

Post by karanana »

po meni fascinantan film. ne toliko zbog nekih ratnih snimaka kojih takodjer ima fascinantnih kad gledas sarajevo sa brda, ali vise zbog te neke veze izmedju rata i srpske mitomanije i pozadine iza svega sto je radjeno 92-95, kao i nekih minuta provedenih s rashom iz drugog ugla. fascinantno mi je i kada mu ratko u jednom trenutku odrbrusi par puta a ovaj nista ne smije.
iz njega je uzeto ono pucanje onog ruskog pisca po sarajevu.

fascinantno i nadrealno je između 3:15 i 3:40.
mishic
Posts: 6016
Joined: 28/04/2011 16:29

#894 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by mishic »

Sječam se jednog snimka koga sam gledao još tokom agresije na kome je seljak sa Trebevića Nikola Petrović, inače veoma bogat, zemlja, stoka, kuće po Sarajevu, kafane tamo negdje po Semizovcu, Ilijašu i neznam gdje... te njegove te sestrine, i roka haubicom ono ushićeno dok ga snimaju...
A kupovali smo od njega mnoge proizvode i ovce godinama. Prije rata "duša od čovjeka" a tada onako rafalno u mikrofon, dok roka po Sarajevu haubicom, o Sarajevu, muslimanima, svojoj ugroženosti i motivima kojih ne nedostaje za borbu, istrese tone mržnje koje, uz onu facu zakrvavljenih očiju i flašu od koje se ne odvaja, i danas ulijevaju strah i upitanost kako je moguće da onakve zvijeri žive na domak civilizacije.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#895 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by nema me tamo »

I šta ima li danas tih po gradu da ih znate imenom?
I da pricam o strogom gradu..
aldinjo
Posts: 5019
Joined: 03/07/2011 02:49

#896 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by aldinjo »

Sarajmen wrote:Naravno da ih ima ''po gradu'', vjerovatno ne na način na koji aludiraš. Oni dostupni dođu ili budu privedeni na suđenja i vode bitke pravne prirode. Oslobođeni u sudskom procesu, kao i oni koji su odležali izrečenu kaznu, su slobodni ljudi i mogu da uživaju pravo na slobodu kretanja.
Samo što neki naši oslobođeni nakon krivičnog procesa nemaju tu privilegiju. Imaju, ali formalnu.
User avatar
jalijas74
Posts: 1347
Joined: 17/11/2010 15:10

#897 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by jalijas74 »

bl4de wrote:sami objavljuju snimke vrlih junaka

Jednog od ovih sa transportera je rah. Alija Dzigibau ubio od batina sve je pocelo u CBS a zavrsilo negdje dole kod Rajvosa.
Raja su se gurkala u SSH u stilu vidi ovoga sa spota Garde al niko nista konkretno. Utome dolazi Alija i to kazu i njemu zatim sljedi bum bum jedno 20 minuta ga je lesio. :evil:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#898 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by julisiz es grant »

Od 12:27 na videu na donjem linku izvještaj sa svjedočenja četničkog artiljerca koji je granatirao Sarajevo Ize Golića, na suđenju njegovom komandantu generalu Galiću 2002 godine:

Komentar moderatora: Link nije bilo moguće otvoriti pa sam ga uklonio.
BISTRIK100
Posts: 194
Joined: 21/05/2012 13:30

#899 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by BISTRIK100 »

20-04-1992-Ilija ŠNS - Rade Ristić- audio1.DIO
https://www.youtube.com/watch?v=NMgb9aZBBP0

2-3-05-1992-Radovan Karadžić-Mićo Stanišić-audio
https://www.youtube.com/watch?v=i_AYcRiRidA&t=431s

Vojvoda Branislav Brne Gavrilović
https://www.youtube.com/watch?v=juoBfM-dmfc&t=655s
duplooooo21
Posts: 100
Joined: 10/05/2008 15:33

#900 Re: Oni su ubijali Sarajevo

Post by duplooooo21 »

mnogo poznati komsija.. grbavica vraca dobrinja
Post Reply