Oneplus All about!!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#751 Re: Oneplus All about!!

Post by Cortado »

Malogradjanin wrote:Evo pitao sam ja podršku i odgovorili su za garanciju u BiH ovako: For your concern, yes, you have a warranty. However, please be informed that we will only cater the shipping within our supported country. Let us know if you need further assistance.
Dakle, mora se mobitel slati iz zemalja koje su na onoj listi za dostavu.

Manje-vise isti odgovor, s tim da se na servisiranje moze poslati bilo odakle, ali nazad se salje u zemlju gdje je mobitel kupljen. To jeste neprakticno, ali danas manje-vise svi imaju nekoga ko moze poruciti OP i tako osigurati i garanciju. Srecom, rijetko se kvare.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#752 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

Mnogo gresaka navodi da je lazno. Prvo su rekli da ce ici sa devetkom, drugo koji ce nam kurac microsd podrska?
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#753 Re: Oneplus All about!!

Post by valjuga »

diablobih wrote:
Mnogo gresaka navodi da je lazno. Prvo su rekli da ce ici sa devetkom, drugo koji ce nam kurac microsd podrska?
Pa ja isto ne koristim ni 3.5mm a ni micro SD,al ako ima neka ga .Ne jede ljeba što kažu :lol:
Cortado
Posts: 390
Joined: 26/11/2013 17:27

#754 Re: Oneplus All about!!

Post by Cortado »

valjuga wrote:
diablobih wrote:
Mnogo gresaka navodi da je lazno. Prvo su rekli da ce ici sa devetkom, drugo koji ce nam kurac microsd podrska?
Pa ja isto ne koristim ni 3.5mm a ni micro SD,al ako ima neka ga .Ne jede ljeba što kažu :lol:

Samo sto svi ti elemnti kostaju, ako ce cijenu drzati minimalnu u odnosu na konkurenciju, onda jbg. Uostalom, OP s 256 GB kome treba jos SD slot? Za sta? 256 GB ne moze potrositi za zivota, ali vjerovatno puno njih svrsava kad vidi koliko ima slobodnog prostora na telefonu..
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#755 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

Nego od sljedece godine, 5G podrska ako neko vec nije procitao.
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#756 Re: Oneplus All about!!

Post by mufa1 »

Sd je vjerovatno ne mjestu druge sim kartice koju oneplus već odavno fura. Tako da ce bit kao i kod vecine telefona, ili ces dva sim-a, ili jedan sim i jedan sd. I tako treba i bit..cuj zar postoji neko ko ce reci sta ce mi dodatna mogucnost za prosirenje memorije.. ja koliko god da imam, meni malo. Bruku slika sa dslr-a, bruku videa sa action kamere, koje mi je najlakse editovat na telefonu.. a par minuta 4k videa, odma desetak gb zauzme..
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#757 Re: Oneplus All about!!

Post by valjuga »

mufa1 wrote:Sd je vjerovatno ne mjestu druge sim kartice koju oneplus već odavno fura. Tako da ce bit kao i kod vecine telefona, ili ces dva sim-a, ili jedan sim i jedan sd. I tako treba i bit..cuj zar postoji neko ko ce reci sta ce mi dodatna mogucnost za prosirenje memorije.. ja koliko god da imam, meni malo. Bruku slika sa dslr-a, bruku videa sa action kamere, koje mi je najlakse editovat na telefonu.. a par minuta 4k videa, odma desetak gb zauzme..
Opa,sve se nema a akcione kamere se furaju.
User avatar
FoolControl
Posts: 157
Joined: 10/10/2018 02:02

#758 Re: Oneplus All about!!

Post by FoolControl »

Sutra uvodna pjesma na predstavljanju OP6T: Hit the road jack, headphone jack no more no more no more no more, hit the road jack, headphone jack no more.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#759 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

Koliko sam vidio, a meni jos nije stigao, update novi za 5 i 5T, oficijalno treble support i jos neke sitnice pored toga.
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#760 Re: Oneplus All about!!

Post by Quaresma »

diablobih wrote:Koliko sam vidio, a meni jos nije stigao, update novi za 5 i 5T, oficijalno treble support i jos neke sitnice pored toga.
skini vpn tunnel bear, stavi kanadu kao lokaciju i docice ti update
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#761 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

Quaresma wrote:
diablobih wrote:Koliko sam vidio, a meni jos nije stigao, update novi za 5 i 5T, oficijalno treble support i jos neke sitnice pored toga.
skini vpn tunnel bear, stavi kanadu kao lokaciju i docice ti update
Znam sve, nije mi prioritet. Kad dodje, dodje. Sad ionako kad bude treble, onda ce svima u isto vrijeme haman stizati.

P.S. nije bilo vremena na okupljanju protiv uniteda da mi testiras google camera apk, sljedeci put :D
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#762 Re: Oneplus All about!!

Post by Quaresma »

diablobih wrote:
Quaresma wrote:
diablobih wrote:Koliko sam vidio, a meni jos nije stigao, update novi za 5 i 5T, oficijalno treble support i jos neke sitnice pored toga.
skini vpn tunnel bear, stavi kanadu kao lokaciju i docice ti update
Znam sve, nije mi prioritet. Kad dodje, dodje. Sad ionako kad bude treble, onda ce svima u isto vrijeme haman stizati.

P.S. nije bilo vremena na okupljanju protiv uniteda da mi testiras google camera apk, sljedeci put :D
stari moj, odi na temu nokia - android, pogledaj kakva čudesa pravi port od pixel 3 kamere
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#763 Re: Oneplus All about!!

Post by mufa1 »

Fino Bogami, 30€ podigli cijenu..masala :run:
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#764 Re: Oneplus All about!!

Post by mousstapha »

Fin je telefon
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#765 Re: Oneplus All about!!

Post by Maharadza »

Vala meni lično i ovaj notch u 6T preružan, mislim ako ga već stavljaš - bolje ga "raširi" ako je već tu ili ga ukloni skroz, a ne onako pri vrhu kao "bradavica" viri...fuuj :run:
EvoMeneJopet
Posts: 276
Joined: 04/10/2018 20:29

#766 Re: Oneplus All about!!

Post by EvoMeneJopet »

Razocaro me vala ovaj 6t, mislim sem fingerprinta u displaju, nista novo. Noch mi izgleda, bas ko bradavica sto rece @Mahardza.

Znaci cekanje Mi Mix 3 Global Version i ponoviti se.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#767 Re: Oneplus All about!!

Post by skafiskafsnjak »

Veci displej, bolja baterija, otisak displej, manji notch...

A 30e razlika u odnosu na 6....

Ne znam sta hocete vise :-)
EvoMeneJopet
Posts: 276
Joined: 04/10/2018 20:29

#768 Re: Oneplus All about!!

Post by EvoMeneJopet »

I dalje slaba kamera, bar u poredjenju sa drugim flagshipovima, a 30€ skuplji :run:

Radije Xiaomi Mi 8 Explorer ili sacekati Mi 3...
User avatar
ortodont
Posts: 1834
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#769 Re: Oneplus All about!!

Post by ortodont »

Po meni baš lijep notch, prihvatljiv.

Ovo oko poređenja sa Xiaomi, Oxygen OS je babo, samo ko nije koristio bi odabrao Xiaomi.

Kamera je naravno jedino gdje će opet zaostajati za top brendovima, ali je telefon duplo jeftiniji pa skontajte.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#770 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

Gdje ste vec vidjeli kameru? Koliko sam vidio sa onim night modeom su bas razbili, ali ostaje barem jos par dana da se lijepo vidi kako radi kamera.
EvoMeneJopet
Posts: 276
Joined: 04/10/2018 20:29

#771 Re: Oneplus All about!!

Post by EvoMeneJopet »

ortodont wrote:Po meni baš lijep notch, prihvatljiv.

Ovo oko poređenja sa Xiaomi, Oxygen OS je babo, samo ko nije koristio bi odabrao Xiaomi.

Kamera je naravno jedino gdje će opet zaostajati za top brendovima, ali je telefon duplo jeftiniji pa skontajte.

Nije duplo jeftinini od Xiaomia, a Xiaomi vrhunsku kameru ( Bar od Mi 8 i mi mix 2(s)-a).

Ja sam bas ceko prestavljanje mi Mix 3 i OP 6t, pa da odlucim koji cu, definitivno Xiaomi, za iste ili cak manje para se dobije, bar po meni, kompletni uredjaj.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#772 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

EvoMeneJopet wrote:
ortodont wrote:Po meni baš lijep notch, prihvatljiv.

Ovo oko poređenja sa Xiaomi, Oxygen OS je babo, samo ko nije koristio bi odabrao Xiaomi.

Kamera je naravno jedino gdje će opet zaostajati za top brendovima, ali je telefon duplo jeftiniji pa skontajte.

Nije duplo jeftinini od Xiaomia, a Xiaomi vrhunsku kameru ( Bar od Mi 8 i mi mix 2(s)-a).

Ja sam bas ceko prestavljanje mi Mix 3 i OP 6t, pa da odlucim koji cu, definitivno Xiaomi, za iste ili cak manje para se dobije, bar po meni, kompletni uredjaj.
Nisi ti to dobro gledao. Xiaomi ubjedljivo najgore kamere ima. Xiaomi je dobar samo zbog niske cijene (low i midrange modeli), a vala Mi8 kao flagship nije jeftin, a ni blizu OP 6T po kvaliteti. Sad jedino da gledas Mi Mix 3 ovaj, koji opet nije jeftin, a ni kamera nije opet nesto wow kao kada pogledas ove ostale flagship mobitele.
EvoMeneJopet
Posts: 276
Joined: 04/10/2018 20:29

#773 Re: Oneplus All about!!

Post by EvoMeneJopet »

Ne znam jel pricas na pamet, ili si imao priliku uzivo probati kamere na na mi 8 ili 2s-u, kamere su vrhunske na ovim uredjajima. Sto potvrdjuje i Dxomark (evo mo ko dileja :mrgreen:)

A kako mix 3 nije jeftin za 505€ a OP 6t za 550€ jeste?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#774 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

EvoMeneJopet wrote:Ne znam jel pricas na pamet, ili si imao priliku uzivo probati kamere na na mi 8 ili 2s-u, kamere su vrhunske na ovim uredjajima. Sto potvrdjuje i Dxomark (evo mo ko dileja :mrgreen:)

A kako mix 3 nije jeftin za 505€ a OP 6t za 550€ jeste?
Pa nisam, gledam kao i ti, slike drugih ljudi sto su slikali i snimali.

Ne shvatas me, nije da je to nesto drasticno jeftinije od OP 6T, pa da ti cijena ide u prilog Xiaomiju. Oba mobitela cjenovno nisu ni blizu ostalim flagship mobitelima, samo sto Xiaomi nije ni kvalitetom blizu dok OP itekako jeste. I meni su gotivni Xiaomi u ovoj nizoj klasi, ali samo za te i jesu, barem trenutno.

Dxomark i ostali benchmarki stvarno nisu bitni, dokazali su i ti "nezavisni" sve to prije, k'o god plati, dobije veci score.
EvoMeneJopet
Posts: 276
Joined: 04/10/2018 20:29

#775 Re: Oneplus All about!!

Post by EvoMeneJopet »

Druze, oneplus, pa onda oneplus x, pa 3t pa 5.
Xiaomi mi4, Mi 5s, mi 6, mi mix, mi mix 2s i kratko redmi note 5
Samsung s2 do s8, Note do note 5, sad Note 9
SONY Play, Xperia S, pa Z i na kraju z3
Htc one m7, m8, e8 plus, Desire Eye
Iphone od 3g do 7
Huawei Mate 7, Mate S, Mate 10
I jos mnogi drugi koje sam zaboravio navesti.

I cim se pojavi Mix 3 kod mog provajdera, uzimam ga, taman mi u februaru istice ugovor.

Po mom ovaj Oneplus nije nista bolji od Pocophonea, i ne vrijedi 250€ vise, ali to je samo moje misljenje.

Tvoja prica, vidio na slikama... Za mene se ovdje zavrsava svaka rasprava sa tobom, a i generalno i na/o ovoj temi.
Post Reply