Oneplus All about!!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#476 Re: Oneplus All about!!

Post by valjuga »

OP5T za 459.99 $$ uz topcashback to izađe oko 441$$ i plus dadzbine i opet je dobar deal.

https://m.geekbuying.com/item/OnePlus-5 ... 90470.html
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#477 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

Problem kod toga je sto ljudi cekaju sesticu sad vjerovatno, a taj deal nece biti toliko dugo :D
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#478 Re: Oneplus All about!!

Post by Quaresma »

https://www.theverge.com/2018/3/28/1715 ... d-flagship


jos jedan dokaz da OnePlus 5 nije uopste licio na iPhone 6, odnosno da notch kod OP6 uopste ne lici na onaj kod iPhone X, drugim rijecima, OnePlus reinvented notch
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#479 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

Srećom imam 5T, tako da se ne moram peglati sa ovim novim sranjima. Iako će vjerovatno dati opciju kao ja novom Huawei da možeš staviti punu liniju gore u opcijama.
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#480 Re: Oneplus All about!!

Post by mufa1 »

Quaresma wrote:https://www.theverge.com/2018/3/28/1715 ... d-flagship


jos jedan dokaz da OnePlus 5 nije uopste licio na iPhone 6, odnosno da notch kod OP6 uopste ne lici na onaj kod iPhone X, drugim rijecima, OnePlus reinvented notch
Kad vec smatraš toliko, trebo bi znat ko je prvi napravio telefon sa tim jebenim notch-om, i koga se ustvari kopira...
User avatar
ortodont
Posts: 1834
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#481 Re: Oneplus All about!!

Post by ortodont »

Quaresma wrote:https://www.theverge.com/2018/3/28/1715 ... d-flagship


jos jedan dokaz da OnePlus 5 nije uopste licio na iPhone 6, odnosno da notch kod OP6 uopste ne lici na onaj kod iPhone X, drugim rijecima, OnePlus reinvented notch
Essential ga je prvi imao.
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#482 Re: Oneplus All about!!

Post by Quaresma »

mufa1 wrote:
Quaresma wrote:https://www.theverge.com/2018/3/28/1715 ... d-flagship


jos jedan dokaz da OnePlus 5 nije uopste licio na iPhone 6, odnosno da notch kod OP6 uopste ne lici na onaj kod iPhone X, drugim rijecima, OnePlus reinvented notch
Kad vec smatraš toliko, trebo bi znat ko je prvi napravio telefon sa tim jebenim notch-om, i koga se ustvari kopira...
sa notchem je iphone prvi krenuo, a kako znam za Essential phone, na kojeg impliciras, za njega govore cut-out.

i zamisli to, apple u zadnjem trenutku vidi od jednog propalog projekta kao sto je essential phone takvu inovaciju i oni odluce ubaciti. ma ja



gdje je diablo sada kad sam mu govorio da ce OP6 dijeliti identican dizajn kao Oppo, njega najvise prozivam.


Apple ako ništa barem je ubacio 3d senzore u taj dio, a ne napravio obican cut out.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#483 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

Neće identično, barem što se tiče zadnjeg dijela. A ovaj prvi sa notchom nije baš 100 posto potvrđen.

P.S. Prvi je essential krenuo sa notchom, dosta prije iPhone X.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#484 Re: Oneplus All about!!

Post by valjuga »

Ma zar smije iko prije ajfona nešto :lol:
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#485 Re: Oneplus All about!!

Post by Quaresma »

zar sam negdje naveo da je apple prvi krenuo sa notchem?

govorim ko koga prati, a svi apple prate.

Oppo je prvi izbacio headphone jack, pa ih niko nije pratio u tom trendu, motorola je 2010 ubacila fingerprint senzor pa ih niko nije pratio (bio je jos i prije jedan preklopni dumbphone sredinom 2000tih sa FP senzorom)

Ali kad je Apple ubacio u iPhone 5s FP senzor onda su poceli i ostali, odnosno kad je izbacen Headphone Jack sa iPhone 7, imamo danas šta imamo, jedini se Samsung odlucio da ostavi stvari kako jesu.


govorim objektivno, ne svidjaju mi se ove stvari nikako, slijepo pracenje glupih stvari.

da, sjetim se jos ono dok su izlazile glasine, skice iPhonea 7 kako ce biti bez Headphone jacka, iznenada motorola predstavlja novu Z seriju, naravno bez HJ-a
diablobih wrote:Neće identično, barem što se tiče zadnjeg dijela. A ovaj prvi sa notchom nije baš 100 posto potvrđen.

P.S. Prvi je essential krenuo sa notchom, dosta prije iPhone X.
nisi ti ni otvorio ovaj link sto sam ja postao, evo ti od gsmarene

https://www.gsmarena.com/carl_pei_confi ... -30315.php

i koja je svrha ovog notcha na OP6? nikakva, kao sto nema svrhe ni kod Huaweia, ni kod Asusa, a ni LG G7 nece imati neku svrhu, ali eto, kad Apple nesto napravi mora to i ostatak ekipe.


Xiaomi me prijatno iznenadio sa Mi Mix 2s, no sigurno ce trica imati neki cutout, ipak je njima glavna inspiracija Apple


i sto se Essentialsa tice njihovog takozvanog notcha (a sto svi drugi zovu camera cut-out) gotovo niko nije kopirao njihov pristup, nego svi kopiraju ovaj od Applea.


Mada po mom misljenju, pretecu svega ovog, titulu bih dao LG-iju sa V serijom.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#486 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

Ali opet kazes potpuno isti k'o Oppo, a eno danas video od oneplusa na youtubeu, vidi se zadnja strana i nije isti, evo taj klip:

https://www.youtube.com/watch?v=Lj9DcBeer14

Sto se tice notcha, to je sranje po mom misljenju, i kazem, vjerovatno ce dati opciju da stavis kao na novom huawei crnu liniju skroz, jer ono malo ekrana sto dobijes vise, po meni useres, jer imas zubic. Tako da je jedino rjesenje to da u opcijama stavis virtualnu liniju da bi poklopio skroz to.

Essential nije morao stavljati nekakve senzore, vec samo kameru, a iPhone je morao malo vise staviti stvari tu, i ipak prevelik notch napravio, mogli su i manji. Vjerovatno ce ga manjeg napraviti kada bude novi X i reci da je to NEVJEROVATNA stvar sto su smanjili notch.

P.S. Xiaomi mix linija nikad nije bila slicna iphoneu, izgleda da ih nisi pratio...
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#487 Re: Oneplus All about!!

Post by Quaresma »

Nisam ni rekao da je Mix linija slicna iPhoneu, nego sto nisu ´podlegli´ tom notch trendu, a bile su skice kako ce staviti prednju kameru na gornji desni ćošak, a vjerovatno ce to biti sa Mi Mix 3

i opet sto se tice notcha, govorim kako ostali kopiraju ovaj od iPhonea, a ne od Essentialsa


vau, zadnja strana nije ista kao kod oppa, ali to sto je prednja strana ista, nema veze, jer cemo gledati telefon u zadnju stranu.


a taj video, klasika, isto kao kad su predstavljali OP5, ono nešto neviđeno, i ono ispade OP sa iPhone dizajnom.



bjezi ba
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#488 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

Pa kazes u potpunosti isti k'o oppo, kada nije isti kao oppo, opet je isti :D Prednja strana jos nije zvanicno izasla, to sto imaju renderi sa notchom, ne mora isto izgledati kao na renderu. Ne vidim da neko govori za P20 da je isti kao iPhone, vise pricaju o kamerama i AI. Takodjer ako odrade da se moze staviti linija, mislim da ce tesko kome smetati, kao sto ne smeta ni na P20tki gdje isto mozes nabaciti punu liniju, pa neka koristi sta ko voli.
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#489 Re: Oneplus All about!!

Post by Quaresma »

eto zajebo sam se, nije u potpunosti isti kao oppo, ali je 90% isti kao oppo, jel moze tako?


prednja strana nije izasla, a fraer iz OP-a prikazao kako ce izgledati dio prednje strane gdje je uveliko prikazan Notch, i gdje je jasno dao izjavu za Verge da se moras privici na notch.

a cuj to, ako se vise prica o kameri na huaweiu ne znaci da lici na iphone? kakva je to logika? nema smisla vise raspravljati o notchu, to ce vecina proizvodjaca to sad prisvojiti, tako da bilo kakva kritika ne znaci nista.

to sto se moze crna traka postaviti ne krije debilizam notcha, ne opravdavam ga ni kod iPhonea x, no ovo kopiranje vala ne zasluzuje nikakvu pohvalu, za pohvaliti je kad ubace dobre kamere.

https://twitter.com/getpeid/status/978975132772392960

:run:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#490 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

Kako 90 % ?

Tebi zadnja strana ista kao kod Oppo? Koliko ja znam prednja je 50 % i zadnja 50%, a ne prednja strana 90% i zadnja 10%.

Crna traka krije notch, ali jeste debilno sto ce ga uvesti ikako, bolje da su ostavili kao kod OP 5T.
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#491 Re: Oneplus All about!!

Post by mufa1 »

Eto ja bi se smio okladit da nece ubacit taj debilni notch, nema teorije da su toliki debili kad vidis komentare da niti jedan jedini potencijalni kupac ne odobrava taj potez. Mislim da samo navlace hipe, jer ako su toliki debili, onda stvarno nece mi bit sekunde zao da propadnu, a definitivno necu kupit bilo koji njihov naredni telefon. A cekam ga ko ozeblo sunce, vrijeme mijenjat telefon...
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#492 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

mufa1 wrote:Eto ja bi se smio okladit da nece ubacit taj debilni notch, nema teorije da su toliki debili kad vidis komentare da niti jedan jedini potencijalni kupac ne odobrava taj potez. Mislim da samo navlace hipe, jer ako su toliki debili, onda stvarno nece mi bit sekunde zao da propadnu, a definitivno necu kupit bilo koji njihov naredni telefon. A cekam ga ko ozeblo sunce, vrijeme mijenjat telefon...
Vjeruj, cekaj sedmicu ili 6T. Vole sada izgleda zasrati sa ovim prvim modelom, pa ubiju konkurenciju nogama sa T izvedbom :D
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#493 Re: Oneplus All about!!

Post by mousstapha »

Sta je glavni razlog pa vam smeta taj notch? Pitam generalno kao korisnik koji ne prati detaljno nove trendove i kad pogledam iPhone izgleda mi super. Ali svakako nisam imao priliku isprobati takav telefon.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#494 Re: Oneplus All about!!

Post by valjuga »

mousstapha wrote:Sta je glavni razlog pa vam smeta taj notch? Pitam generalno kao korisnik koji ne prati detaljno nove trendove i kad pogledam iPhone izgleda mi super. Ali svakako nisam imao priliku isprobati takav telefon.
Stvarno nemam neki veliki razlog,ali mi nešto bezze imat ekran koji nije ravan.Te izbočine i udubljenja mi se ne sviđaju a plus da me non stop pitaju,jel to hajfon ? :lol: :lol:
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#495 Re: Oneplus All about!!

Post by mousstapha »

Pa dok objasnis sta je ustvari OnePlus lakse reci jeste iPhone :D
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#496 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

Mene licno niko nije pitao je li to iPhone, vise ono koja je to kompanija. Pa ono misljenje gdje ces za kineza dati toliko para :D Pa dok im pokazes kakva je masina, i onda je to to.
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#497 Re: Oneplus All about!!

Post by mufa1 »

Hahah u tom slučaju samo mu okrenem njegovog ajfona i pokazem ono dje piše made in čajna :lol: :lol:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#498 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

Moras im oprostiti, nece oni zadugo jos vidjeti cari brzog punjenja kao dash charge.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#499 Re: Oneplus All about!!

Post by avaks »

Hoće ba samo će taj "feature" koštati plaho :lol:
Obični fast charger ti naplati 75$ znači da će dash biti 150$ barem :lol:
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#500 Re: Oneplus All about!!

Post by Quaresma »

znaci covjek iz oneplusa za verge izjavi kako ce biti notch na OP6, a neki i dalje pisu kako nece biti :-)

Pei believes that OnePlus’ notch is different, implemented with more thought and care. His opening remark about the choices a company makes was a bit of a dig at the Essential notch, which is the narrowest one we’ve seen so far. Pei says OnePlus couldn’t have gone that small without compromising the quality of the device’s earpiece and front-facing camera or omitting the proximity and ambient light sensors or the user-requested LED notification light. At the same time, argues Pei, “we don’t feel the need to have structured light on our phones” akin to Apple’s Face ID, so OnePlus’ notch is appreciably smaller than Apple’s. “Our notch, it will be there,” sums up Pei, and “it’ll be bigger than the Essential Phone, smaller than the iPhone.” OnePlus provided the precise measurements for its upcoming notch as 19.616mm x 7.687mm.

Without the iPhone X, OnePlus might not have moved to a notch design or a gesture interface quite as fast as it has done
“We saw the implementation [of gestures] on the iPhone,” admits Pei, and “maybe it would have taken longer if Apple hadn’t done it.” He has the same answer when I ask him whether OnePlus would have done a notch design had it not been for the iPhone X: “Maybe not as fast. But we have access to the roadmaps of all the screen manufacturers, and when they gave us the opportunity to make cutouts at the top of the screen, it just made sense.” OnePlus agrees with the widely held view that Apple “accelerates the adoption of things within the industry,” adding the subtle caveat of “where it makes sense.” (Related side note: the OnePlus 6 will have a headphone jack).

eto, osim notcha a la iPhone, bice tu i gestures sa iPhonea X


covjek otvoreno kaze da je OP inspirisan Appleom, ali neki jednostavno ne zele da cuju za to

mousstapha wrote:Sta je glavni razlog pa vam smeta taj notch? Pitam generalno kao korisnik koji ne prati detaljno nove trendove i kad pogledam iPhone izgleda mi super. Ali svakako nisam imao priliku isprobati takav telefon.

smeta sam taj dizajn, ta izbocina, kao da je toliko bitno taj mali dio ekrana da se ispuni, radije ulazi u research and development, pa pokusaj senzore staviti ispod ekrana, ili barem neki cut out oko kamere i senzora napraviti, na cemu Apple radi i tu vec imaju neke patente


ali je debilno i meni ovo nekako ide na onu stvar jer pratim dosta oko smartphonea, sto kopiraju gotovo vecinu poteza koji Apple napravi.

Ja koliko znam OP je bio jeftina alternativa ostalima, flagship killer, sto i danas jeste, neko ko ce ici u svom smjeru nevezano za ostale, medjutim imali svu prva dva OP-a koji su isli u tom smjeru, i onda se pojavio OP3 koji je bio inspirisan uveliko Huaweijem (pozadi) pa onda totalni rip off iPhonea.

Jednostavno kao da su stali, boje se nekih novih ideja, inovacija, pa poceli druge kopirati


ne samo OP, nego i Samsung, gledam njihovu prezentaciju za S9, za kojeg se vec znalo sta ce biti, hardware, design, ali oni prezentaciju posvetili onim animiranim emojijima jebote.

LG luta jos od G3 ili eventualno G4, nemaju neku konstantu u dizajnu, vratili se sa G6, i sad ce sa G7 opet ubaciti notch



mada jebiga, kako je krenulo, notch nas sviju ceka, nije neki ogroman problem, ali da li je zaista bilo potrebno da se u ovoliko mjeri kopira od strane vecine proizvodjaca telefona sa androidom?
Post Reply