Oneplus All about!!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#326 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

Sta imas misliti da ce imati goru kameru, kada ima najbolju kameru na trzistu ili u top 3 kamere trzista. Izdan je mob, mozes sve pogledati. Bolji procesor takodjer ima. Screen bukvalno nema logike da gledas, kada neces koristiti VR naocale. Sasvim dobar je ovako kada ga gledas, tj. ne mozes skontati ocima je li bolji neki 2k screen i sl.

Btw. Imas kupiti 3T i 3 na nekim kineskim stranicama nove.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#327 Re: Oneplus All about!!

Post by valjuga »

diablobih wrote:Sta imas misliti da ce imati goru kameru, kada ima najbolju kameru na trzistu ili u top 3 kamere trzista. Izdan je mob, mozes sve pogledati. Bolji procesor takodjer ima. Screen bukvalno nema logike da gledas, kada neces koristiti VR naocale. Sasvim dobar je ovako kada ga gledas, tj. ne mozes skontati ocima je li bolji neki 2k screen i sl.

Btw. Imas kupiti 3T i 3 na nekim kineskim stranicama nove.
Da mogu se kupiti novi ali onda ide carina i porez i dobiješ bzvz garanciju al eto vjerojatno ću i kupit tako.Al ne vjerujem ja plaho recenzijama za tu kameru.
Ne znam pratiš li Oneplus forum i tamo se ljudi žale da je kamera onako,ništa specijalno.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#328 Re: Oneplus All about!!

Post by valjuga »

I samo da dodam vrlo važnu stvar!!!!!
Volio bi da OP5 ocijene ljudi koji su imali ili imaju OP3 a ne neko ko je ostavio lg g2 ili lumiu 640 pa kupio OP5.Normalno je da će reći Wow.. :D
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#329 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

To je svakako tako kada kupujes preko neta stvari i direktno ti idu do nas :D

supersaftv radi fino te reviewe, pa mozes tu pogledati, op5 ima probleme samo tokom snimanja u 4k, jer nema tu ois, dok full hd vec je vrh.
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#330 Re: Oneplus All about!!

Post by Teufik »

User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#331 Re: Oneplus All about!!

Post by Maharadza »

https://youtu.be/lDnW2biR9eQ

IP 'igračka' samo u otvaranju igrica nešto brži, dok je kod otvaranja običnih app-ova OP5 prekucao. :thumbup:
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#332 Re: Oneplus All about!!

Post by valjuga »

https://www.xda-developers.com/confirme ... scrolling/

http://www.phonearena.com/news/Plus-one ... gs_id95579

Nije nešto sad katastrofalno al nije ni u redu za telefon koji je skup skoro kao svi flagshipovi....
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#333 Re: Oneplus All about!!

Post by Maharadza »

User avatar
Rugafet
Posts: 4717
Joined: 14/12/2015 17:52

#334 Re: Oneplus All about!!

Post by Rugafet »

Jedno je sigurno, niti jedan od ova dva telefona u testu nije moj
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#335 Re: Oneplus All about!!

Post by valjuga »

Prošle godine u ova doba sam bio vlasnik najboljeg telefona na svijetu a evo sad nosam neki prahistorijski xiaomi.Čak sam i na ljetovanje došao u isti apartman sve ne bi li :lol:
Ne znam najavljuju li kakav OP5 + ili turbo ?
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#336 Re: Oneplus All about!!

Post by Quaresma »

bice sigurno OP 5T

glavni feature ispravljen jelly scroll
User avatar
ortodont
Posts: 1834
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#337 Re: Oneplus All about!!

Post by ortodont »

Polovan (praktično nov 3T) sa svim dodacima i garancijom u zamjenu za novu manju verziju Samsunga galaxy S8 bez "prave" garancije, kolika bi bila "fer" cifra koju bi mi tražili za doplatu?

Ili koliko bi oni meni trebali doplatiti? :D :izet:
sarajlija1971
Posts: 314
Joined: 12/12/2011 20:05

#338 Re: Oneplus All about!!

Post by sarajlija1971 »

Pozdrav svima.

Dobio sam na poklon OnePlus One i interesuje me nekoliko stvari.

Na njemu je trenutno Lineage OS. Kako da ubacim Oxygen i da li je to bolja opcija.

Ovaj lineage mi nikako nije legao. Jednostavno, ne izgleda lijepo. U poredjenju sa Marshmallow na Samsung J7 2016, ovaj Lineage OS puno ruzniji.

Probao sam da skinem Oxygen OS i da flesam preko TWRP ali tako nece, izgleda da ne moze tako.

Ne znam jesam li u pravu, taj Oxygen OS je ustvari kao originalni Android samo sa nekim manjim ispravkama.

Ovi custom ROM-ovi mi nikako nisu legli. Znam da se raja kunu u njih, ali eto meni nije to to.

Jeli "obicni" Marshmallow ili Nougat za OnePlus One ne postoji?

Znaci, ne mogu otici negdje, skinuti Android 6.0 ili 7.0 i flesati na OnePlus One?

Nekako sam odavno bio nalozen na ovaj OnePlus One i sve ostale OnePlus telefone ali sam se nekako razocarao.

U e-mail appu ne mogu da podesim Gmail adrese, dok na Samsung J7 2016 sa identicnim postavkama sve radi kako treba.

Eto, ako kome nije mrsko da napise koju pametnu. Hvala unaprijed.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#339 Re: Oneplus All about!!

Post by valjuga »

sarajlija1971 wrote:Pozdrav svima.

Dobio sam na poklon OnePlus One i interesuje me nekoliko stvari.

Na njemu je trenutno Lineage OS. Kako da ubacim Oxygen i da li je to bolja opcija.

Ovaj lineage mi nikako nije legao. Jednostavno, ne izgleda lijepo. U poredjenju sa Marshmallow na Samsung J7 2016, ovaj Lineage OS puno ruzniji.

Probao sam da skinem Oxygen OS i da flesam preko TWRP ali tako nece, izgleda da ne moze tako.

Ne znam jesam li u pravu, taj Oxygen OS je ustvari kao originalni Android samo sa nekim manjim ispravkama.

Ovi custom ROM-ovi mi nikako nisu legli. Znam da se raja kunu u njih, ali eto meni nije to to.

Jeli "obicni" Marshmallow ili Nougat za OnePlus One ne postoji?

Znaci, ne mogu otici negdje, skinuti Android 6.0 ili 7.0 i flesati na OnePlus One?

Nekako sam odavno bio nalozen na ovaj OnePlus One i sve ostale OnePlus telefone ali sam se nekako razocarao.

U e-mail appu ne mogu da podesim Gmail adrese, dok na Samsung J7 2016 sa identicnim postavkama sve radi kako treba.

Eto, ako kome nije mrsko da napise koju pametnu. Hvala unaprijed.
Ako sam ja tebe dobro skontao,tebi treba lončer jer ti android ne izgleda lijepo.
Šta ja znam,probaj Nova launcher ili neki drugi sa trg playa naravno.
Ja imam Oneplus one i na njemu je android 6.0 cyanogen mod.Nije nikad flešan sve rađeno kroz OTA nadogradnje.
Glede tih email-ova ne znam ti odgovoriti jer ne koristim taj lineage ali ja za email koristim uvijek BlueMail app.
Pozz
sarajlija1971
Posts: 314
Joined: 12/12/2011 20:05

#341 Re: Oneplus All about!!

Post by sarajlija1971 »

valjuga wrote:
sarajlija1971 wrote:Pozdrav svima.

Dobio sam na poklon OnePlus One i interesuje me nekoliko stvari.

Na njemu je trenutno Lineage OS. Kako da ubacim Oxygen i da li je to bolja opcija.

Ovaj lineage mi nikako nije legao. Jednostavno, ne izgleda lijepo. U poredjenju sa Marshmallow na Samsung J7 2016, ovaj Lineage OS puno ruzniji.

Probao sam da skinem Oxygen OS i da flesam preko TWRP ali tako nece, izgleda da ne moze tako.

Ne znam jesam li u pravu, taj Oxygen OS je ustvari kao originalni Android samo sa nekim manjim ispravkama.

Ovi custom ROM-ovi mi nikako nisu legli. Znam da se raja kunu u njih, ali eto meni nije to to.

Jeli "obicni" Marshmallow ili Nougat za OnePlus One ne postoji?

Znaci, ne mogu otici negdje, skinuti Android 6.0 ili 7.0 i flesati na OnePlus One?

Nekako sam odavno bio nalozen na ovaj OnePlus One i sve ostale OnePlus telefone ali sam se nekako razocarao.

U e-mail appu ne mogu da podesim Gmail adrese, dok na Samsung J7 2016 sa identicnim postavkama sve radi kako treba.

Eto, ako kome nije mrsko da napise koju pametnu. Hvala unaprijed.
Ako sam ja tebe dobro skontao,tebi treba lončer jer ti android ne izgleda lijepo.
Šta ja znam,probaj Nova launcher ili neki drugi sa trg playa naravno.
Ja imam Oneplus one i na njemu je android 6.0 cyanogen mod.Nije nikad flešan sve rađeno kroz OTA nadogradnje.
Glede tih email-ova ne znam ti odgovoriti jer ne koristim taj lineage ali ja za email koristim uvijek BlueMail app.
Pozz
Hvala na savjetima. Nova je popravila stvar. BlueMail rijesio probleme sa postavkama.

U medjuvremenu sa flasao Paranoid Android i cini mi se bolji od Lineage OS.
sarajlija1971
Posts: 314
Joined: 12/12/2011 20:05

#342 Re: Oneplus All about!!

Post by sarajlija1971 »

Hvala majstore. Ako koristis, mozes li ukratko neka zapazanja. Jeli bolje od ovih custom romova?
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#343 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

sarajlija1971 wrote:
Hvala majstore. Ako koristis, mozes li ukratko neka zapazanja. Jeli bolje od ovih custom romova?
Naravno, oxygenOS je najsavrseniji os sto sam se susreo dosad. Uzivaj u customization procesu, mozes nastimati sta god pozelis. Sto je najvaznije prelijepo ga je koristiti, jer je fluidan, a ne k'o touchwiz i ovo nesto novo sto rade. Pogledaj par klipova o oxygen i neke trikove, pa ces vidjeti i sam.

Ja nemam vise OP tel, cekam ovu peticu, valjda ce doci u augustu jebem ga.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#344 Re: Oneplus All about!!

Post by valjuga »

@diablo Znači ide OP5 majsta :thumbup:
Ja sam bogami naručio OP3 ponovo. :lol:
Za mene nema boljeg telefona na svijetu...od OP3
sarajlija1971
Posts: 314
Joined: 12/12/2011 20:05

#345 Re: Oneplus All about!!

Post by sarajlija1971 »

diablobih wrote:
sarajlija1971 wrote:
Hvala majstore. Ako koristis, mozes li ukratko neka zapazanja. Jeli bolje od ovih custom romova?
Naravno, oxygenOS je najsavrseniji os sto sam se susreo dosad. Uzivaj u customization procesu, mozes nastimati sta god pozelis. Sto je najvaznije prelijepo ga je koristiti, jer je fluidan, a ne k'o touchwiz i ovo nesto novo sto rade. Pogledaj par klipova o oxygen i neke trikove, pa ces vidjeti i sam.

Ja nemam vise OP tel, cekam ovu peticu, valjda ce doci u augustu jebem ga.
Hvala puno, veliki pozdrav.
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#346 Re: Oneplus All about!!

Post by valjuga »

Samo da prijavim da sam ponovo vlasnik najboljeg telefona na svijetu. OP3 rulzzzzz
Raja,vodim vas na ćevape :D
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#347 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

Stigao je novi update, sada ima i uz 4K snimanje stabilizacija i jos neke dodatne stvari....
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#348 Re: Oneplus All about!!

Post by valjuga »

diablobih wrote:Stigao je novi update, sada ima i uz 4K snimanje stabilizacija i jos neke dodatne stvari....
To na OP5,jer OP3 ima stabilizaciju na 4K još od prije rata ahahahah
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#349 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

valjuga wrote:
diablobih wrote:Stigao je novi update, sada ima i uz 4K snimanje stabilizacija i jos neke dodatne stvari....
To na OP5,jer OP3 ima stabilizaciju na 4K još od prije rata ahahahah
To i govorim, jer realno to je bila jedna od 2 mane mobitela :-D
User avatar
valjuga
Posts: 2190
Joined: 25/03/2012 17:50
Location: Balkan

#350 Re: Oneplus All about!!

Post by valjuga »

Samo da javim da sam uvijek iznova oduševljen fluidnošću OP3 :D
Post Reply