Oneplus All about!!

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#1076 Re: Oneplus All about!!

Post by skafiskafsnjak »

Ima li kakvih informacija za sedmicu :D
Oce biti rupa ili slajd :D
User avatar
mbenz
Posts: 982
Joined: 18/06/2013 16:26

#1077 Re: Oneplus All about!!

Post by mbenz »

Raja ozbiljno sam zagrizao da i ja sebi uzmem OP6 pa ako nije problem da neki korisnik da svoje misljenje (ko je duzi vremenski period) o njemu, dali vremenom podje stopkati i dali je istina da je naj optimizovaniji sto se tice androida, neka mi neko napise u pp svoja iskustva , manje vise znam za kameru da je slabija u odnosu na konkurenciju ali mi to ne igra neku ulogu, nisam neke prevelike ljepote pa da se slikam i kacim na drustvene mreze :lol: :lol: :lol: :lol: . Zanima me samo nakon duzeg vremena i recimo 30gb napunjene memorije dali podje stopkati kao ostali ili i dalje fluidno radi. U pitanju je onaj jaci model sa 8 gb. rama. pozz
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#1078 Re: Oneplus All about!!

Post by exampLe. »

skafiskafsnjak wrote:Ima li kakvih informacija za sedmicu :D
Oce biti rupa ili slajd :D
Postavljao sam ja iznad tweet sa renderima, mescini slide.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#1079 Re: Oneplus All about!!

Post by skafiskafsnjak »

Jebo ih slajd
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#1080 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

Mislim da je prerano za to, već su opovrgnuli to sa slideom.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31543
Joined: 16/04/2011 18:46

#1081 Re: Oneplus All about!!

Post by skafiskafsnjak »

Sto se mene tice , nek ostave notch kao na 6T . Meni je ono bolje od kruga.
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#1082 Re: Oneplus All about!!

Post by probook »

mbenz wrote:Raja ozbiljno sam zagrizao da i ja sebi uzmem OP6 pa ako nije problem da neki korisnik da svoje misljenje (ko je duzi vremenski period) o njemu, dali vremenom podje stopkati i dali je istina da je naj optimizovaniji sto se tice androida, neka mi neko napise u pp svoja iskustva , manje vise znam za kameru da je slabija u odnosu na konkurenciju ali mi to ne igra neku ulogu, nisam neke prevelike ljepote pa da se slikam i kacim na drustvene mreze :lol: :lol: :lol: :lol: . Zanima me samo nakon duzeg vremena i recimo 30gb napunjene memorije dali podje stopkati kao ostali ili i dalje fluidno radi. U pitanju je onaj jaci model sa 8 gb. rama. pozz
Ne mora u pp bolje sa ovde pise, ja ga imam tek par dana tako da nisam relevantan
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#1083 Re: Oneplus All about!!

Post by mufa1 »

Stopkanje i oneplus apsolutno nikako ne mogu u istu rečenicu zajedno :D
U kuci imam 2 godine star oneplus 3T, kćerka igra igrice.. Vjeruj bolje i fluidnije radi od zeninog samsunga s9 (obicni)..
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#1084 Re: Oneplus All about!!

Post by exampLe. »

Stopkanje ne postoji na stock Androidu.

OnePlus, Google Pixel i Iphone su uredjaji koji su najfluidniji i koji nemaju laga, ovo sve ostalo je katastrofa.
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#1085 Re: Oneplus All about!!

Post by probook »

exampLe. wrote:Stopkanje ne postoji na stock Androidu.

OnePlus, Google Pixel i Iphone su uredjaji koji su najfluidniji i koji nemaju laga, ovo sve ostalo je katastrofa.

Nokia 6 ima stock android pa ne radi bas fino.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#1086 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

probook wrote:
exampLe. wrote:Stopkanje ne postoji na stock Androidu.

OnePlus, Google Pixel i Iphone su uredjaji koji su najfluidniji i koji nemaju laga, ovo sve ostalo je katastrofa.

Nokia 6 ima stock android pa ne radi bas fino.
Pa nemaju najjaci SoC, i ne mogu raditi toliko fino. Fazon kod oneplusa sto su ga napravili tako brzim uz pomoc oxygenOS koji radi na principu stock androida, samo bolje i uz vise opcija.
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#1087 Re: Oneplus All about!!

Post by exampLe. »

probook wrote:
exampLe. wrote:Stopkanje ne postoji na stock Androidu.

OnePlus, Google Pixel i Iphone su uredjaji koji su najfluidniji i koji nemaju laga, ovo sve ostalo je katastrofa.

Nokia 6 ima stock android pa ne radi bas fino.
Uzmi bilo koji drugi mobitel koji ima isti procesor kao Nokia 6 pa ih uporedi.

Ja uporedjujem flagship telefone, a koristio sam Samsung, LG i Huawei i ne znas koji vise laga a sve satro flagship uredjaji od 1000KM+.
edys
Posts: 686
Joined: 18/06/2013 13:04

#1088 Re: Oneplus All about!!

Post by edys »

Ako nekoga interesuje recenzija OP 6T
https://youtu.be/tOtOPZy3k_0
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#1089 Re: Oneplus All about!!

Post by mufa1 »

exampLe. wrote:Stopkanje ne postoji na stock Androidu.

OnePlus, Google Pixel i Iphone su uredjaji koji su najfluidniji i koji nemaju laga, ovo sve ostalo je katastrofa.

Ovo nije istina. Imas video od MKBHD gdje se zali bas na to stopkanje i gubljenje fluidnosti kod pixela, nakon nekoliko mjeseci korištenja..
User avatar
ortodont
Posts: 1834
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#1090 Re: Oneplus All about!!

Post by ortodont »

mbenz wrote:Raja ozbiljno sam zagrizao da i ja sebi uzmem OP6 pa ako nije problem da neki korisnik da svoje misljenje (ko je duzi vremenski period) o njemu, dali vremenom podje stopkati i dali je istina da je naj optimizovaniji sto se tice androida...
Da si živ i zdrav, ja koristim 3T (6 gb rama, koristi oko 3,5 gb u prosjeku, 33gb/64 gb zauzeto prostora) već 2 godine i radi kao prvi dan tako da tek nemaš nikakvu brigu oko novijih edicija.
mufa1 wrote: Ovo nije istina. Imas video od MKBHD gdje se zali bas na to stopkanje i gubljenje fluidnosti kod pixela, nakon nekoliko mjeseci korištenja..
Upravo. Čak mu je u zadnje vrijeme OP daily driver. Jedino što ga drži za Pixel (jer mu je uvijek bio daily driver) je kamera.
Oxygen je top.

Što se tiče sedmice, čisto sumnjam u ikakve slidere, to je više fol nekih mid-range telefona. Sedmica ide sigurno bez notcha, poboljšan skener prsta, a ako dodaju konačno bolje zvučnike, onda se defintivno kupuje. Wireless charging i waterprofing su nebitni (bar meni).
Jedini minus od mene je uklanjanje utora za slušalice, jer, OP je čak ismijavao ostale za to, izbacivao ankete svojih korisnika sa pitanjem žele li da utor ostane (tipa 90% glasalo da ostane) i onda naredne godine izbace. Nije nemoguće očekivati i neki povratak (čini mi se da pročitah da će Huawei vratiti).
User avatar
denimb
Posts: 2617
Joined: 27/03/2009 14:33

#1091 Re: Oneplus All about!!

Post by denimb »

OP je brutalan po pitanju fluidnosti, imam sesticu skoro 6 mjeseci i mene su sa ovim kupili za dugo vremena. Model 8/128 sa nekih 60GB memorije pune telefon je kao i prvog dana kada sam ga izvadio iz kutije.
Oxygen OS je perverzija, znaci nema potrebe da razmisljate o bilo kakvom stekanju, kasljucanju telefon to ne poznaje.
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#1092 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

Takodjer sa 5T prezadovoljan, oko godinu dana ga imam, ne moze ga nista ni dirnuti.
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#1093 Re: Oneplus All about!!

Post by exampLe. »

mufa1 wrote:
exampLe. wrote:Stopkanje ne postoji na stock Androidu.

OnePlus, Google Pixel i Iphone su uredjaji koji su najfluidniji i koji nemaju laga, ovo sve ostalo je katastrofa.

Ovo nije istina. Imas video od MKBHD gdje se zali bas na to stopkanje i gubljenje fluidnosti kod pixela, nakon nekoliko mjeseci korištenja..
Opet je i to nista naspram Samsungovih i LG lagova i stopanja. :D
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#1094 Re: Oneplus All about!!

Post by avaks »

Danas niti jedan flagship ne štopa pa i srednji segment je postao moćan što se svakodnevnog rada tiče, najveću razliku pravi kamera i ekran pa onda izrada...

Jbg ako mi LG G2 nije štopo' kao ni S7 ne vidim razlog da to rade G7 i S9 :izet:

Drug prešao sa Mate 10 pro na Iphone XS i razlike u fluidnosti nema, svakodnevno koristi naravno a i ja sam se uvjerio mada nisam relevantan jer niti jedan Iphone nisam koristio na duže staze. Mogu samo reći da su Androidi daleko dogurali što se tiče brzine i fluidnosti a pogotovo OP telefoni koji velika većina svjetskih recenzenata smatra za najfluidnije :thumbup:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#1095 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

I nije bas tako avaks...
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#1096 Re: Oneplus All about!!

Post by arnes_king »

diablobih wrote:I nije bas tako avaks...
:-) :-) :-) :lol:

@avaks, brate gdje ces u ovoj temi napisati bilo sta tako, sad ce shitstorm na tebe :zzzz: ovdje ne smijes pisati svoje misljenje, niti biti objektivan, samo se prihvata ako pises u korist oneplus a protiv svih ostalih brandova :skoljka:
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#1097 Re: Oneplus All about!!

Post by probook »

Baterije jos 15%, a sinoc je punjeno oko 8. Wifi i mobilni internet non stop upaljen i gps, 4 mejla sync, ono standardno viber i wa cijeli dan, screen on time trenutno 5h i 20 min, razgovora na tel 1h i 16 min.

Ja pre pre prezadovoljan :thumbup:
User avatar
diablobih
Posts: 8257
Joined: 28/12/2015 02:17

#1098 Re: Oneplus All about!!

Post by diablobih »

Bit ce to bolje dok ti odradi onaj adaptable battery mode...
User avatar
mufa1
Posts: 2135
Joined: 03/03/2014 19:26

#1099 Re: Oneplus All about!!

Post by mufa1 »

arnes_king wrote:
diablobih wrote:I nije bas tako avaks...
:-) :-) :-) :lol:

@avaks, brate gdje ces u ovoj temi napisati bilo sta tako, sad ce shitstorm na tebe :zzzz: ovdje ne smijes pisati svoje misljenje, niti biti objektivan, samo se prihvata ako pises u korist oneplus a protiv svih ostalih brandova :skoljka:

Decko koji je tvoj problem?? Jesi razmisljao da s nekim ozbiljno popricas.. Al fakat..
exampLe.
Posts: 1984
Joined: 26/05/2009 21:30

#1100 Re: Oneplus All about!!

Post by exampLe. »

avaks wrote:Danas niti jedan flagship ne štopa pa i srednji segment je postao moćan što se svakodnevnog rada tiče, najveću razliku pravi kamera i ekran pa onda izrada...

Jbg ako mi LG G2 nije štopo' kao ni S7 ne vidim razlog da to rade G7 i S9 :izet:

Drug prešao sa Mate 10 pro na Iphone XS i razlike u fluidnosti nema, svakodnevno koristi naravno a i ja sam se uvjerio mada nisam relevantan jer niti jedan Iphone nisam koristio na duže staze. Mogu samo reći da su Androidi daleko dogurali što se tiče brzine i fluidnosti a pogotovo OP telefoni koji velika većina svjetskih recenzenata smatra za najfluidnije :thumbup:
Ja sa Mate 10 Pro presao na Iphone 8 i razlike je itekako bilo. :)
Post Reply