Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1 Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by Dozer »

Ponekad sam znao odigrati neki od svjetskih lotto-a online, tipa Americkih ili Talijanskih.

To vise nije moguce uraditi s BH bankovnim karticama. Tacnije, vise nije moguce izvrsiti uplatu bilo koje igre na srecu vani, ukljucujuci i online kockarnice.

Razlog ovoga je odluka BH Agencije za bankarstvo da se ovo onemoguci BH gradjanima, tj. da se za ove namjene blokiraju sve bankovne kartice izdate u BiH.

Pitam se, otkud pravo bilo kome da nekome ogranicava raspolaganje vlastitim novcem...?
Sta koga zanima gdje i kako neko trosi svoje pare?!

Zanima me i zasto je ovo uopste uradjeno? Stite se domace kladionice?
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#2 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by pinkman »

Dozer wrote:Ponekad sam znao odigrati neki od svjetskih lotto-a online, tipa Americkih ili Talijanskih.

To vise nije moguce uraditi s BH bankovnim karticama. Tacnije, vise nije moguce izvrsiti uplatu bilo koje igre na srecu vani, ukljucujuci i online kockarnice.

Razlog ovoga je odluka BH Agencije za bankarstvo da se ovo onemoguci BH gradjanima, tj. da se za ove namjene blokiraju sve bankovne kartice izdate u BiH.

Pitam se, otkud pravo bilo kome da nekome ogranicava raspolaganje vlastitim novcem...?
Sta koga zanima gdje i kako neko trosi svoje pare?!

Zanima me i zasto je ovo uopste uradjeno? Stite se domace kladionice?
Bilo je to i prije. Jedno vrijeme cak i cenzura interneta. Razlog je sto su takve kladionice izvan "nadzora", odnosno lobi domacih kladionica. To inace blokira Ministarstvo finansija FBIH, a ne Agencija za bankarstvo FBIH. Tako je barem bilo nekad prije.

Probaj PayPal, Payoneer, Skrill, itd.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by channel10 »

Bilo kakve uplate sa nasih kartica na bilo koju internacionalnu kladionicu su blokirane ima skoro godinu dana, zato dozer ti i nisi neki igrac dok si to tek sad primjetio :D . Mislim da se ne moze uplatiti od septembra ili oktobra prosle godine.
Da li se to smije? Pa ocito je da se smije dok jos uvijek traje ta blokada.
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#4 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by pinkman »

channel10 wrote:Bilo kakve uplate sa nasih kartica na bilo koju internacionalnu kladionicu su blokirane ima skoro godinu dana, zato dozer ti i nisi neki igrac dok si to tek sad primjetio :D . Mislim da se ne moze uplatiti od septembra ili oktobra prosle godine.
Da li se to smije? Pa ocito je da se smije dok jos uvijek traje ta blokada.
Ja se ne kladim ali pretpostavljam da se to odnosi kad direktno upises svoje podatke. Kad ubacis PayPal kao posrednik onda nema blokade?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#5 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by channel10 »

pinkman wrote:
channel10 wrote:Bilo kakve uplate sa nasih kartica na bilo koju internacionalnu kladionicu su blokirane ima skoro godinu dana, zato dozer ti i nisi neki igrac dok si to tek sad primjetio :D . Mislim da se ne moze uplatiti od septembra ili oktobra prosle godine.
Da li se to smije? Pa ocito je da se smije dok jos uvijek traje ta blokada.
Ja se ne kladim ali pretpostavljam da se to odnosi kad direktno upises svoje podatke. Kad ubacis PayPal kao posrednik onda nema blokade?
Nisam pokusavao sa paypalom jer kladionice na kojima sam se kladio nisu imale mogucnost uplate putem paypala.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#6 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by Dozer »

Ne idem na kladionice, samo ponekad (ali bas ponekad, sto je i ocito ako ta blokada traje od prosle godine :D), odigram neki Loto. Tu i tamo sam znao za neku sicu odigrati malo Holdem-a na 888.com, i to je to.

Nazalost, PayPal nije prihvacena opcija na tim portalima.
Neteller jeste, ali oni pri depozitu imaju obaveznu opciju selekcije da li ce se uplata koristiti za kockanje bilo koje vrste, ili ne. Ako se selektuje da jeste za kockanje, ne moze se izvrsiti depozit.
Ako se selektuje da nije, pa se onda pokusa izvrsiti uplata na nekom od spomenutih portala - ne moze ni to i transakcija se odbije.

Nema veze, dohakacu ja nasima, k'o i uvijek :D

Samo mi je fascinantna ta sloboda da ogranice bilo cije slobodno raspolaganje vlastitim novcem. Koju mi stoku imamo na upravljackim poziicjama, to je nevjerovatno...
Samo me zanima na koji nacin to pomaze domacoj ekonomiji...

Pa, ako bi neko nesto vece i dobio vani, povukao bi taj dobitak na domaci racun, na tu registrovanu karticu. I samim tim bi, logicno, platio ovdje i porez na taj dobitak, jer se svaki racun u banci automatski blokira ako na njega u toku mjeseca legne iznos veci od, cini mi se, 20.000 KM.

Stvarno imamo vrhunske morone na pozicijama odlucivanja... :-)
User avatar
karanana
Posts: 47214
Joined: 26/02/2004 00:00

#7 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by karanana »

Kako bi i naplatio dobitak? Zar ne moras biti drzavljanin zemlje gdje se igra loto?
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#8 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by Dozer »

Ne. Svaki taj Loto je naplativ bez obzira gdje se nalazis i odakle igras. Provjereno. Uplata je dosta skuplja nego da uplacujes u zemlji u kojoj taj loto jeste (ali nije to sad neka ober pljacka jer tiket ne prelazi 10-12 EUR na ovaj nacin, a u normalnoj uplati je 3-5), i to je provizija/zarada portala.
Imao sam nekih manjih dobitaka, do 300 EUR, i svaki put uredno povukao na karticu.
Ista stvar i sa pokerom na 888.com.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#9 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by perfect_guy »

pinkman wrote:
Bilo je to i prije. Jedno vrijeme cak i cenzura interneta. Razlog je sto su takve kladionice izvan "nadzora", odnosno lobi domacih kladionica. To inace blokira Ministarstvo finansija FBIH, a ne Agencija za bankarstvo FBIH. Tako je barem bilo nekad prije.

Probaj PayPal, Payoneer, Skrill, itd.
ni payoneer ne može na bet365
User avatar
Truba
Posts: 81645
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#10 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by Truba »

ljudi misle na tvoje zdravlje

ne kupuješ hemingveja pa da ih je briga je li ganjaš Koelja
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#11 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by pinkman »

perfect_guy wrote:
pinkman wrote:
Bilo je to i prije. Jedno vrijeme cak i cenzura interneta. Razlog je sto su takve kladionice izvan "nadzora", odnosno lobi domacih kladionica. To inace blokira Ministarstvo finansija FBIH, a ne Agencija za bankarstvo FBIH. Tako je barem bilo nekad prije.

Probaj PayPal, Payoneer, Skrill, itd.
ni payoneer ne može na bet365
A to je zato sto je u U.S. zabranjeno kockanje (izuzev Nevade), a Payoneer je njihova firma pa to ne mogu podrzati. Ma ko zeli da se stvarno kocka, naci ce nacin. Na kraju krajeva, ima rodjaka u Njemackoj pa njemu da u kesu 1000 eura, a on uplati i eto.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72779
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#12 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by Velkoski »

solucija je da izvadite kreditne kartice na Gibraltaru, ne zajebajem se
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#13 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by pinkman »

Velkoski wrote:solucija je da izvadite kreditne kartice na Gibraltaru, ne zajebajem se
Pa sta ce ako dobije milione :D valja se selit na Gibraltar. Trazili bi mu milion papira ovdje da povuce taj novac plus porez :D
User avatar
Truba
Posts: 81645
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#14 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by Truba »

a joj vas
ne brinite neće niko dobiti
:lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72779
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#15 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by Velkoski »

pinkman wrote:
Velkoski wrote:solucija je da izvadite kreditne kartice na Gibraltaru, ne zajebajem se
Pa sta ce ako dobije milione :D valja se selit na Gibraltar. Trazili bi mu milion papira ovdje da povuce taj novac plus porez :D
ne bi, ima opcija da diže pare preko neta :mrgreen:
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#16 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by pinkman »

Velkoski wrote:
pinkman wrote:
Velkoski wrote:solucija je da izvadite kreditne kartice na Gibraltaru, ne zajebajem se
Pa sta ce ako dobije milione :D valja se selit na Gibraltar. Trazili bi mu milion papira ovdje da povuce taj novac plus porez :D
ne bi, ima opcija da diže pare preko neta :mrgreen:
Mislis prebaci na novac na neki servis tipa Skrill pa mu onda Skrill izda karticu :D
Black swan wrote:a joj vas
ne brinite neće niko dobiti
:lol:
Mozda dobije ko 10 - 20 hiljada :lol:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72779
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#17 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by Velkoski »

da da, spoji se sa Skrillom
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#18 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by Dozer »

Eh, zajeb'o sam "ljude" , tj. zaobisao sam im zabranu :D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#19 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by channel10 »

O kakvim uredjajima ovdje govore i ko ih koristi?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sve-ces ... /170919053
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#20 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by Dady »

channel10 wrote:O kakvim uredjajima ovdje govore i ko ih koristi?

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sve-ces ... /170919053
Oplakah.
MSI AIO je običan računar, to nije nikakav stroj za klađenje. Mozda jeste neki software za klađenje u njemu ali o tome ni riječi.
Mogli su navesti i druge proizvođače tipa Acer, Dell, Apple...
:bih:
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#21 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by sagosen »

Ljudi napravi se dva naloga na skrillu. Uplatis na jedan sa kartice non gambling metodom, posaljes novac na svoj drugi skrill profil i mozes ga koristiti za kockanje bilo gdje, vjerovatno je isti slucaj i sa netellerom jer su i skrill i neteller u vlasnistvu paysafecard grupacije, iako su nesto vece provizije na netelleru, tako da je skrill bolja opcija po mom misljenju.

Lako bez problema se moze uplatiti non gambling metodom sa kartice na Skrill, iako su mi jednom iz Raiffeisena odbliki transakciju non gambling metodom. Pokušao sam prebaciti oko 4000€ na Skrill sa visa kartice non gambling metodom, odbili su transakciju i nakon pet minuta me zvali iz Raiffeisena i nakon mukotrpnog razgovora dozvolili transakciju non gambling metodom.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#22 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by victom »

:thumbup:
Last edited by victom on 01/03/2021 05:51, edited 2 times in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#23 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by Dozer »

Ne pricajte ovdje kako ste rijesili problem. Rijesio sam ga i ja, jos lakse nego Skrill. ALi ne pricajte ovdje jer ce se odmah naci neki nas genijalac koji ce blokirati i sve te opcije s nasim karticama.

Ovo je nevidjen kriminal, gdje se neko "dosjetio" kako da ljudima onemoguci raspolaganje vlastitim novcem, a sve samo kako bi se ljudi natjerali na domace "usluge", i tako pune dzepove domacih kladionicara i vlasnika drugih igara na srecu.
Nevjerovatno, fakat...
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#24 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by sagosen »

Dozer wrote:Ne pricajte ovdje kako ste rijesili problem. Rijesio sam ga i ja, jos lakse nego Skrill. ALi ne pricajte ovdje jer ce se odmah naci neki nas genijalac koji ce blokirati i sve te opcije s nasim karticama.

Ovo je nevidjen kriminal, gdje se neko "dosjetio" kako da ljudima onemoguci raspolaganje vlastitim novcem, a sve samo kako bi se ljudi natjerali na domace "usluge", i tako pune dzepove domacih kladionicara i vlasnika drugih igara na srecu.
Nevjerovatno, fakat...
Bas da vidim cega ce se to dojetiti majstori, uvijek će postojati VPN, proksiji i ostalo tako da ces uvijek biti korak ispred
User avatar
mk ultra
Posts: 19469
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25 Re: Onemoguceno karticno placanje igara na srecu izvan BiH

Post by mk ultra »

IkaIJ wrote:
Dozer wrote:Ne pricajte ovdje kako ste rijesili problem. Rijesio sam ga i ja, jos lakse nego Skrill. ALi ne pricajte ovdje jer ce se odmah naci neki nas genijalac koji ce blokirati i sve te opcije s nasim karticama.

Ovo je nevidjen kriminal, gdje se neko "dosjetio" kako da ljudima onemoguci raspolaganje vlastitim novcem, a sve samo kako bi se ljudi natjerali na domace "usluge", i tako pune dzepove domacih kladionicara i vlasnika drugih igara na srecu.
Nevjerovatno, fakat...
Bas da vidim cega ce se to dojetiti majstori, uvijek će postojati VPN, proksiji i ostalo tako da ces uvijek biti korak ispred
nije ovdje u pitanju skrivanje po internetu već muka sa naplatom

meni je prvi put trebalo skoro mjesec da mi legnu pare na paypal pa na karticu, za posao koji sam radio... jer BiH, jer procedura...
Post Reply