Once Brothers

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#1 Once Brothers

Post by Creasy »

Preporucujem da odgledate pricu o pokidanom prijateljstvu izmedju Drazena Petrovica i Vlade Divca.



http://www.stersrbija.com/film/253/Jednom.braca/





Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#2 Re: Once Brothers

Post by Desert Wind »

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... lit=drazen

dupla tema - eto ti pa analiziraj do mile volje... imas tu raznih misljenja podijeljenih i nepodijeljenih
User avatar
Creasy
Posts: 2980
Joined: 27/11/2010 08:33

#3 Re: Once Brothers

Post by Creasy »

Hvala. ;-)

Moze lock.
mig
Posts: 6934
Joined: 18/05/2010 10:37

#4 Re: Once Brothers

Post by mig »

Creasy wrote:Hvala. ;-)

Moze lock.
I ona druga tema je lock. Neka ove. Na pravom je PDFu.
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#5 Re: Once Brothers

Post by vryzas »

Odgledah film u petak...bio Divac u prvom safu :D , rekao nekoliko recenica, zahvalio se organizatorima bla bla...sve u svemu cista americka komercijala :oops: ...u filmu ima dosta cinjenica koje su "usminkane" zbog drame :-? ...bili smo prava sila u kosarci...toliko talenta na jednom mjestu 8-) ..."hemija " izmedju igraca na terenu je nesto sto bih eventualno mogao uporediti sa igrom FC Barcelone zadnje 2-3 godine :D :D :D :D
Na EP u Zg reprezentacija SFRJ je dobijala utakmice sa 20 koseva razlike u prosjeku :-) :-)


EP u Zagrebu 1989 god.
Zlato su osvojili:

4 Drazen PETROVIC
5 Zdravko RADULOVIC
6 Zoran CUTURA
7 Toni KUKOC
8 Zarko PASPALJ
9 Jurij ZDOVC
10 Zoran RADOVIC
11 Stojan VRANKOVIC
12 Vlade DIVAC
13 Predrag DANILOVIC
14 Dino RADA
15 Mario PRIMORAC


Sastav sa SP-a u Argentini 1990 god.
Zlato su osvojili:
4. Drazen Petrovic
5. Velimir Perasovic
6. Zoran Cutura
7. Toni Kukoc
8. Zarko Paspalj
9. Jurij Zdovc
10.Zeljko Obradovic
11.Radislav Curcic
12.Vlade Divac
13.Arijan Komazec
14.Zoran Jovanovic
15.Zoran Savic
Trener: Dusan Ivkovic

:thumbup:
IHAVEDREAM
Posts: 4591
Joined: 08/12/2008 05:03

#6 Re: Once Brothers

Post by IHAVEDREAM »

Par sati nakon premijere u USA, ja sam otvorila temu...... :( :( :( bas ovako kao i ti, sa istim naslovom.... :( :(
Nestala je, kao i ona druga....bez traga...... :( jer ,ocevidno, nije mnogo zanimljivo ......... :(
Ostavimo Drazena da pociva u miru, a njegovu porodicu da zive u tihoj zalosti..... :sad:
User avatar
motachjointa
Posts: 843
Joined: 27/06/2007 00:49

#7 Re: Once Brothers

Post by motachjointa »

film je ok za pogledat, sa puno netacnih podataka, mada najveca mana po meni je sto se sve iz 90 tih godina stavlja u isti koš ali i što se niti jednom ne ulazi na pravi kako su se njih dvojica zavadili.
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#8 Re: Once Brothers

Post by Max Bunker »

kakavdanakneiskustvu wrote:nešto me već dugo ,dugo zanima,to bi stariji mogli znati,gledam sad film "jednom braća" o divcu i petroviću,što li kad se priča o draženu nigdje nema njegovog oca,uvijek mu je majka u svim prilikama tu,u prvom planu,i to od njegove smrti je tako,ne znam da sam ikad vidio da je njegov otac bio na tv ili bilo gdje gdje se spominje dražen petović
Davno nekada ( ima vec par godina ), cuo sam pricu od jednog poznanika iz Zagreba na tu temu.
Prica je ( otprilike ) ovakva. Drazenov otac je Srbin iz Hercegovine ( cini mi se istocna Hercegovina ) a Drazen je bio ( a i ostao ) nacionalna ikona u Hrvata. U onome periodu, kada je Hrvatska stekla nezavisnost, Drazen je upravo postao ta nacionalna ikona, uzor svim Hrvatima a Hrvatska je tada usla u rat sa Srbijom.
Medijima a ni politici, nije tada odgovaralo da jedna ikona i uzor, bude potomak Srbina pa su iz tog razloga, na sve moguce nacine pokusali medijski "blokirati" njegovog oca.
Opet, s' druge strane ( a i nekako prica u koju zelim vjerovati ) jeste da se njegov otac nikada nije zelio pojavljivati u medijima a pogotovo nakon smrti sina.
radostan dan
Posts: 27091
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#9 Re: Once Brothers

Post by radostan dan »

.
Last edited by radostan dan on 22/10/2011 10:08, edited 1 time in total.
samo malo
Posts: 2313
Joined: 04/05/2009 13:50

#10 Re: Once Brothers

Post by samo malo »

Max Bunker wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:nešto me već dugo ,dugo zanima,to bi stariji mogli znati,gledam sad film "jednom braća" o divcu i petroviću,što li kad se priča o draženu nigdje nema njegovog oca,uvijek mu je majka u svim prilikama tu,u prvom planu,i to od njegove smrti je tako,ne znam da sam ikad vidio da je njegov otac bio na tv ili bilo gdje gdje se spominje dražen petović
Davno nekada ( ima vec par godina ), cuo sam pricu od jednog poznanika iz Zagreba na tu temu.
Prica je ( otprilike ) ovakva. Drazenov otac je Srbin iz Hercegovine ( cini mi se istocna Hercegovina ) a Drazen je bio ( a i ostao ) nacionalna ikona u Hrvata. U onome periodu, kada je Hrvatska stekla nezavisnost, Drazen je upravo postao ta nacionalna ikona, uzor svim Hrvatima a Hrvatska je tada usla u rat sa Srbijom.
Medijima a ni politici, nije tada odgovaralo da jedna ikona i uzor, bude potomak Srbina pa su iz tog razloga, na sve moguce nacine pokusali medijski "blokirati" njegovog oca.
Opet, s' druge strane ( a i nekako prica u koju zelim vjerovati ) jeste da se njegov otac nikada nije zelio pojavljivati u medijima a pogotovo nakon smrti sina.
Ne pretjeruj, Petrovic stariji se ne zeli medijski eksponirati, i to je to.

Isto kao sto muz voli palamuditi po internet forumu, a zena se ne zna ni logirati na forum, niti je to zanima.

Petrovic nije bio nikakva nacionalna ikona, on se samo otvoreno izjasnio kao hrvatski patriota, kao i brojni drugi, Ivanisevic, Suker, Boban itd.

Niti je jedini Srbin koji se izjasnio kao hrvatski patriota, niti je nesto poseban zbog toga.

Divac je u cijeloj prici ispao smijesan, otvarati temu o kojoj Drazen ne moze reci svoje misljenje iz prostog razloga sto je pokojni, besmisleno. A amerikanci kao amerikanci, mediji im ne znaju disati bez senzacionalizma.
Locked