On mi je drug??!

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#76

Post by urbanagerila »

pitt wrote:pa na iskrenom i otvorenom prijateljstvu, bez ikakvih skrivenih namjera, obostranom postovanju, nekim zajednickim interesima, etc. :)
a koliko vremena treba za to ???
Nemoj me pogresno shvatiti ali sam ja ispusio mnogo prijateljstava bas iz nekih smjesnih razloga
zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#77

Post by zmijaIzmaj »

pitt wrote:pa na iskrenom i otvorenom prijateljstvu, bez ikakvih skrivenih namjera, obostranom postovanju, nekim zajednickim interesima, etc. :)
a jel se u po frke zapiras, pa majku mu, ako ovo tako dobro funkcionise, sto ne b probali i malo, ovo-ono :D
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#78

Post by urbanagerila »

Ja stvarno govorim iz "bogatog iskustva" ... sve djevojke sa kojima sam bio prijatelj su prije ili kasnije postale nesto drugo i nakon toga citav taj odnos postaje nekako razvodnjen ... :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#79

Post by pitt »

pa moze od pocetka ako udjete u to prijateljstvo sa iskrenim namjerama i komunicirate to....tako da nema zabune. Moras shvatiti da za to nije potrebno samo dobra volja sa tvoje strane vec sve ide u oba pravca. Ako jedna od stranki nije spremna ili ima neke skrivene namjere onda sve ode k vragu.

Gujo,
Sa par prijateljica sa kojima imam takve odnose mi nikad nije palo na pamet da se zapitam. Sa vremenom na njih posmatram kao da su mi u neku ruku sestre i onda nema perverzija :D:D
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#80

Post by urbanagerila »

pitt wrote:pa moze od pocetka ako udjete u to prijateljstvo sa iskrenim namjerama i komunicirate to....tako da nema zabune. Moras shvatiti da za to nije potrebno samo dobra volja sa tvoje strane vec sve ide u oba pravca. Ako jedna od stranki nije spremna ili ima neke skrivene namjere onda sve ode k vragu.
Gujo,
Sa par prijateljica sa kojima imam takve odnose mi nikad nije palo na pamet da se zapitam. Sa vremenom na njih posmatram kao da su mi u neku ruku sestre i onda nema perverzija :D:D
Dobro a kako se ovo postize??? Imao sam najbolju prijateljicu najmanje 30 god. i onog trenutka kad sam se ozenio nestalo je prijateljstvo a gledo sam je ko sestru .... :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#81

Post by pitt »

urbanagerila wrote:
pitt wrote:pa moze od pocetka ako udjete u to prijateljstvo sa iskrenim namjerama i komunicirate to....tako da nema zabune. Moras shvatiti da za to nije potrebno samo dobra volja sa tvoje strane vec sve ide u oba pravca. Ako jedna od stranki nije spremna ili ima neke skrivene namjere onda sve ode k vragu.
Gujo,
Sa par prijateljica sa kojima imam takve odnose mi nikad nije palo na pamet da se zapitam. Sa vremenom na njih posmatram kao da su mi u neku ruku sestre i onda nema perverzija :D:D
Dobro a kako se ovo postize??? Imao sam najbolju prijateljicu najmanje 30 god. i onog trenutka kad sam se ozenio nestalo je prijateljstvo a gledo sam je ko sestru .... :D
pa direktna komunikacija ti je najbolje rjesenje. Sjedni sa njom i porpicaj sta je problem iz tvoje a sta je problem iz njene perspektive. Nekad su razlozi toliko banalni i fakat je steta da tako dugo i iskreno prijateljstvo propadne. :)
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#82

Post by urbanagerila »

Ma izgleda da se ne razumijemo ... nije bas da ne poznajem osnove zdrave komunikacije ili da pustam da mi nesto tako "sveto" kao dugogodisnje prijateljstvo izmakne bez rijeci .... kazem da je svo to vrijeme postojalo nesto sa njene strane sto ja nisam vidio tj. mislio sam da je ta ljubav bratska vise od jaranske a ispostavilo se drugacije ..... znaci staz nema veze s tim ....kao ni iskrena konunikacija ..... uvjek postoji "skriveni" razlog tj. motiv za bilo koje prijateljstvo.... kao i za sve odnose koji su interesni ... :D
User avatar
dacina_curica
Posts: 5828
Joined: 17/11/2006 20:24
Location: pored kofera......pakujem se lagano :)

#83

Post by dacina_curica »

urbanagerila wrote:..... uvjek postoji "skriveni" razlog tj. motiv za bilo koje prijateljstvo.... kao i za sve odnose koji su interesni ... :D
Ne bih bas toliko generalizovala sva prijateljstva........
Ja licno imam najboljeg prijatelja kog poznajem od 4. godine svog zivota i gledam ga kao svog rodjenog brata (a znam da i on mene gleda kao sestru, a ne kao objekat nekih djecackih fantazija). Komunikacija izmedju nas je oduvijek bila 100% iskrena, i nikada nijedan od nasih "partnera" nije stao izmedju nas. Mozda smo mi neka iznimka ali smo definitivno dokaz da prijateljstvo izmedju muskarca i zene postoji......... :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#84

Post by pitt »

Jebiga onda.......ako je sebi dopustila da predje tu granicu nije do tebe. To je stupica u koju se vrlo lako pada jer kao sto guja rece ako sve ide dobro kao po loju jedno od vas moze pomisliti pa onda mozda moze i sve opstalo. Fazon je sto je jedna situacija kad ste prijatelji, a nesto sasvim drugo kada ste u vezi....cijeli koncept i odnosi se pomjere za "par" stepeni. Iskreni i pravi prijateklji nikad nece rizikovat to prijateljstvo za neke sebicne ciljeve koji mogu napakostiti tome.....al na zalost i pored dobre volje sa jedne strane, niko ne moze odgovarat da druga stranka nece se okliznut. life is a bitch...... :-?
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#85

Post by urbanagerila »

dacina_curica wrote:
urbanagerila wrote:..... uvjek postoji "skriveni" razlog tj. motiv za bilo koje prijateljstvo.... kao i za sve odnose koji su interesni ... :D
Ne bih bas toliko generalizovala sva prijateljstva........
Ja licno imam najboljeg prijatelja kog poznajem od 4. godine svog zivota i gledam ga kao svog rodjenog brata (a znam da i on mene gleda kao sestru, a ne kao objekat nekih djecackih fantazija). Komunikacija izmedju nas je oduvijek bila 100% iskrena, i nikada nijedan od nasih "partnera" nije stao izmedju nas. Mozda smo mi neka iznimka ali smo definitivno dokaz da prijateljstvo izmedju muskarca i zene postoji......... :D
Pa jel treba da kazem da mi je zadnja "najbolja jaranica" nakon smrti nekog njenog jako bliskog bica dosla kuci sa namjerom da se malo opusti od svega .... i zamalo da zatrudni .... jel treba da dovedemo u pitanje koliki je vijek trajanja takvih prijateljstava ..... znam da svi imamo i ovakva i onakva iskustva ali generalno gledajuci meni "prijateljstva izmedju M/Z" nisu nekako izvodljiva .... ne kazem da su namoguca ali .... :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#86

Post by pitt »

ne znam koliki je rok trajanja tih prijateljstava al svemu u zivotu moze doci kraj prije no sto se nadamo. Jebiga ja tebi ne mogu reci eh uradi t. to i to i bit ce sve u dure. Kao ni u ljubavi, ni u prijateljstvu nema pravila i shablona. Ja ti samo mogu reci iz svog licnog iskustva da su ta prijateljstva moguca jer imam par jaranica sa kojima imam taj odnos.......a sad ko zna sta donosi dan a sta donosi noc. :roll:
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#87

Post by urbanagerila »

pitt wrote:ne znam koliki je rok trajanja tih prijateljstava al svemu u zivotu moze doci kraj prije no sto se nadamo. Jebiga ja tebi ne mogu reci eh uradi t. to i to i bit ce sve u dure. Kao ni u ljubavi, ni u prijateljstvu nema pravila i shablona. Ja ti samo mogu reci iz svog licnog iskustva da su ta prijateljstva moguca jer imam par jaranica sa kojima imam taj odnos.......a sad ko zna sta donosi dan a sta donosi noc. :roll:
Pa to je to sto ja kazem... NEPOUZDANO.... a zar prijateljstvo nebi trebalo biti ko beton .... :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#88

Post by pitt »

urbanagerila wrote:
pitt wrote:ne znam koliki je rok trajanja tih prijateljstava al svemu u zivotu moze doci kraj prije no sto se nadamo. Jebiga ja tebi ne mogu reci eh uradi t. to i to i bit ce sve u dure. Kao ni u ljubavi, ni u prijateljstvu nema pravila i shablona. Ja ti samo mogu reci iz svog licnog iskustva da su ta prijateljstva moguca jer imam par jaranica sa kojima imam taj odnos.......a sad ko zna sta donosi dan a sta donosi noc. :roll:
Pa to je to sto ja kazem... NEPOUZDANO.... a zar prijateljstvo nebi trebalo biti ko beton .... :D
a sta je to kao beton u zivotu sviju ti? Zasto bi prijateljstvo bila iznimka? Ne kazem da ne moze biti perpetuity, al to zavisi od igraca i sta zivot baci izmedju. neka prijateljstva traju dozivotno i jesu kao beton a neka stanu na samom pocetku .........i po meni spol tu ne igra nikakvu ulogu. Pravi prijatelj je osoba kojoj vjerujes i koja ce vazda biti uz tebe....orilo gorilo...... :roll:
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#89

Post by mamica papucarka »

Gerilac, ti si neki zesci macor :D

a ta prijateljica sto se povukla kada si se ozenio, je samo tim potezom pokazala da se nadala da ce nekada biti nesto izmedju tebe i nje. Kad si se ozenio, cura digla ruke od tebe. Nece sebi srce da slama :oops:
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#90

Post by urbanagerila »

Slazem se ali komparaciju izvodim na osnovu polne razlike odnosno iz vlastitih iskustava .... za primjer imam yarugu otprilike godinu krace se znamo nego gore pomenuta prijateljica .... odrasli smo zajedno svo troje ... dok se kod nje u presudnom trenutku prijateljstvo raspalo .... a sa druge strane ovaj moj je neko na koga uvjek mogu racunati iako imamo puno stvari koje nas odvajaju on za mene i ja za njega smo uvjek tu .... i to je neupitno ... :D
Ne znam nebi da se upustamo u neko objasnjavanje opet tvrdim da iskreno M/Z prijateljstvo ne postoji tj. da ima rok trajanja za razliku od M/M prijatelja koji su puno pouzdaniji i trajniji ... :D i da ne zaboravim ja svojim zenama ne priznajem muske prijatelje kako god .... :D
zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#91

Post by zmijaIzmaj »

pitt wrote:J Iskreni i pravi prijateklji nikad nece rizikovat to prijateljstvo za neke sebicne ciljeve koji mogu napakostiti tome.....
a nisu to sebicni ciljevi, samo ona floskula, sve za ljubav pa makar i prijateljstvo...mislim, ostajete vi prijatelji, sli ste onda jos nesto i vise od toga...e to se ja mozda zapitam :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#92

Post by pitt »

mozda u tom zecu lezi grm :D:D:D
Vidis ja se ne slazem da to ima veze sa spolom......jer neka m/z prijateljstva koja imam su se pokazala iskrenija nego neka "duplo m". Hvala bofu jos traju dok su neka muska postala samo ruzno sjecanje. jos jednom.....prijatelj je prijatelj bez obzira na spol......i sve druge podjele......a ti kako hoces. :roll:
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#93

Post by mamica papucarka »

moja prijateljstva sa muskima su nekako kratka. Ili je to kolega sa posla, sa kojim izadjem na kaficu, poslije se nekad nadjemo u gradu, pa produzimo na pice i sl. , ili neko s kime izlazimo jedno vrijeme, tracamo, druzimo se i jednostavno prekinemo taj donos... Nije da ne vjerujem u M/Z prijateljstva, ali mislim da su rijetka. Obicno se tu neko u nekoga zacopa. Mozda zaista jedno vrijeme niko nema nikakvih ljubavnih ambicija, ali mislim da se u vecini slucajeva desi barem sa jedne strane- :roll:

Imam samo jednog dugogodisnjeg prijatelja(ali ono praavog prijatelja), ali mi je rodjak :D :D :D
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#94

Post by Tesssa »

zmijaIzmaj wrote:
pitt wrote:J Iskreni i pravi prijateklji nikad nece rizikovat to prijateljstvo za neke sebicne ciljeve koji mogu napakostiti tome.....
a nisu to sebicni ciljevi, samo ona floskula, sve za ljubav pa makar i prijateljstvo...mislim, ostajete vi prijatelji, sli ste onda jos nesto i vise od toga...e to se ja mozda zapitam :D
Prosla sam to, i zrtvovala prijateljstvo radi "ljubavi".Sada se sve to zavrsilo i opet smo veoma dobri prijatelji, nikada to i nismo prestali biti.Naravno, sve se to dogadjalo postepeno, ne preko noci.Sve je do komunikacije izmedju dvoje ljudi.
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#95

Post by urbanagerila »

mamica 31 wrote:Gerilac, ti si neki zesci macor :D

a ta prijateljica sto se povukla kada si se ozenio, je samo tim potezom pokazala da se nadala da ce nekada biti nesto izmedju tebe i nje. Kad si se ozenio, cura digla ruke od tebe. Nece sebi srce da slama :oops:
Ma mamice nisam neki "macor" i naprotiv uopste mi ne imponuje sto sam tako izgubio svoje nazovi prijateljice .... Jedno mi nije jasno kako to da nisam za toliko godina shvatiti da je ona zeljela nesto vise i druga puno bitnija stvar dali i nakon toliko godina neko ipak ima "nesto vise" u nazovi bratskom odnosu .... kazem da mi je nemoguce biti pravi prijatelj sa bilo kojom zenskom osobom ... :D
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#96

Post by ahmed&nedzad »

dacina_curica wrote:
urbanagerila wrote:..... uvjek postoji "skriveni" razlog tj. motiv za bilo koje prijateljstvo.... kao i za sve odnose koji su interesni ... :D
Ne bih bas toliko generalizovala sva prijateljstva........
Ja licno imam najboljeg prijatelja kog poznajem od 4. godine svog zivota i gledam ga kao svog rodjenog brata (a znam da i on mene gleda kao sestru, a ne kao objekat nekih djecackih fantazija). Komunikacija izmedju nas je oduvijek bila 100% iskrena, i nikada nijedan od nasih "partnera" nije stao izmedju nas. Mozda smo mi neka iznimka ali smo definitivno dokaz da prijateljstvo izmedju muskarca i zene postoji......... :D
Dok se i vi ne vjenčate. :D :D :D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#97

Post by mamica papucarka »

urbanagerila wrote:
mamica 31 wrote:Gerilac, ti si neki zesci macor :D

a ta prijateljica sto se povukla kada si se ozenio, je samo tim potezom pokazala da se nadala da ce nekada biti nesto izmedju tebe i nje. Kad si se ozenio, cura digla ruke od tebe. Nece sebi srce da slama :oops:
Ma mamice nisam neki "macor" i naprotiv uopste mi ne imponuje sto sam tako izgubio svoje nazovi prijateljice .... Jedno mi nije jasno kako to da nisam za toliko godina shvatiti da je ona zeljela nesto vise i druga puno bitnija stvar dali i nakon toliko godina neko ipak ima "nesto vise" u nazovi bratskom odnosu .... kazem da mi je nemoguce biti pravi prijatelj sa bilo kojom zenskom osobom ... :D
Cisto sumnjam da je cijelo vrijeme zeljela nesto vise. Vjerovatno joj se poslije godina druzenja desio taj neki ljubavni klik s njene strane. mislila je da ce mozda nesto vise biti izmedju vas, ali, eto, ti se se ozenio.

A sto je ne uzmes kao trecu hanumu :D
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#98

Post by urbanagerila »

Pa ne zivi ovdje vise a ja je jos uvjek dozivljavam kao prijatelja i mislim da bi ga otkino kad bi mi se digo na nju .... :D
zmijaIzmaj
Posts: 2574
Joined: 12/08/2006 13:28

#99

Post by zmijaIzmaj »

:lol:
User avatar
dacina_curica
Posts: 5828
Joined: 17/11/2006 20:24
Location: pored kofera......pakujem se lagano :)

#100

Post by dacina_curica »

Gargamel wrote:
dacina_curica wrote:
urbanagerila wrote:..... uvjek postoji "skriveni" razlog tj. motiv za bilo koje prijateljstvo.... kao i za sve odnose koji su interesni ... :D
Ne bih bas toliko generalizovala sva prijateljstva........
Ja licno imam najboljeg prijatelja kog poznajem od 4. godine svog zivota i gledam ga kao svog rodjenog brata (a znam da i on mene gleda kao sestru, a ne kao objekat nekih djecackih fantazija). Komunikacija izmedju nas je oduvijek bila 100% iskrena, i nikada nijedan od nasih "partnera" nije stao izmedju nas. Mozda smo mi neka iznimka ali smo definitivno dokaz da prijateljstvo izmedju muskarca i zene postoji......... :D
Dok se i vi ne vjenčate. :D :D :D
:lol: :lol: :lol: .......Slabo bogme da ce se to desiti........Vec smo oboje "usidreni"........Hajd' mozda nam se djeca spandjaju....... :lol:
Post Reply