On meni nema Bosne... Josip Pejaković

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Post Reply

Slažem se sa Josipom

Da
26
63%
Ne
15
37%

Total votes: 41

Ali Kemal

On meni nema Bosne... Josip Pejaković

Post by Ali Kemal » 03/03/2016 21:22

Josip Pejaković, jedan od najznačajnijih bosansko-hercegovačkih glumaca i jedan od politički najaktivnijih u sjeni, za razliku od onih koji su se uhvatili funkcija, najoštrije kritikuje vlast, kao i cjelokupnu bh stvarnost u ponovo objavljenom intervjuju koji se pojavio na banjalučkom portalu Buka.

http://www.6yka.com/novost/222/josip-pe ... -gruntovno

Neke stvari koje su mene posebno dojmile. :shock:
Ovdje u Sarajevu, koji je ili se bar tretira da je glavni grad, se stvara situacija gdje recimo dvije generacije nikad nisu bile u Banjaluci niti će biti. Da bude stvar još gora, ima područja u gradu Sarajevu gdje mnogi iz tog dijela Sarajeva nisu otišli u centar tog grada.

Ko je kriv za to? Demokratija? Ne. To je kao da nekome daš uputstvo na engleskom a on ne zna engleski i on sad postupa po tom uputstvu. Takvo je naše shvatanje demokratije.

Kada sam govorio o Bosni i Hercegovini onda sam o njoj govorio isključivo i samo u sastavu Jugoslavie. Ja je nikad nisam veličao u smislu samostalne države. Ne bi mi napamet padalo. To je ludost.

Meni je bila čast živjeti zemlji u kojoj su me svi dočekivali za onim „evo ga onaj naš“.

Ono što sam govorio „On meni nema Bosne“, to sa ovim prostorom a pogotovo sa ovim stanjem nema nikakve veze.

dezurni_ucenik

Re: On meni nema Bosne... Josip Pejaković

Post by dezurni_ucenik » 03/03/2016 22:55

.
Last edited by dezurni_ucenik on 21/03/2016 23:39, edited 1 time in total.

Connaisseur Karlin

Post by Connaisseur Karlin » 03/03/2016 23:23

Josip je tacno reako:"BiH postoji gruntovno".Danas je malo osoba koje se identificiraju kao Bosanac i Hercegovac.Danasnja deviza BiH (vecine) stanovnistva je:"Bitno je biti Bosnjak,Hrvat i Srbin". BiH je drzava u kojoj njeni stanovnici imaju "rezervne pasose".

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 03/03/2016 23:39

Ali Kemal wrote:Josip Pejaković, jedan od najznačajnijih bosansko-hercegovačkih glumaca i jedan od politički najaktivnijih u sjeni, za razliku od onih koji su se uhvatili funkcija, najoštrije kritikuje vlast, kao i cjelokupnu bh stvarnost u ponovo objavljenom intervjuju koji se pojavio na banjalučkom portalu Buka.

Ovdje u Sarajevu, koji je ili se bar tretira da je glavni grad, se stvara situacija gdje recimo dvije generacije nikad nisu bile u Banjaluci niti će biti. Da bude stvar još gora, ima područja u gradu Sarajevu gdje mnogi iz tog dijela Sarajeva nisu otišli u centar tog grada.

Ko je kriv za to? Demokratija? Ne. To je kao da nekome daš uputstvo na engleskom a on ne zna engleski i on sad postupa po tom uputstvu. Takvo je naše shvatanje demokratije.

Kada sam govorio o Bosni i Hercegovini onda sam o njoj govorio isključivo i samo u sastavu Jugoslavie. Ja je nikad nisam veličao u smislu samostalne države. Ne bi mi napamet padalo. To je ludost.

Meni je bila čast živjeti zemlji u kojoj su me svi dočekivali za onim „evo ga onaj naš“.

Ono što sam govorio „On meni nema Bosne“, to sa ovim prostorom a pogotovo sa ovim stanjem nema nikakve veze.
Zar Pejaković nije otišao iz Sarajeva kako je najavljivao još prije 6 godina? Ima i zatvorena tema o tome na klixu. :shock: Prije desetak, dvanaest godina redovno je bio sa Markovićem, znam da se angažovao oko nekih energetskih projekata ali izgleda to je propalo. Prije par godina uz njega je bila vezana i afera oko nekog stana koji navodno kupio ali nikada nije platio do kraja. Bila je čak i neka objavljena priča/interviju sa tom ženom prodavcem koja je tvrdila da je prevarena od Pejakovića jer mu je vjerovala. Ne znam kako se to završilo. Ima i ona optužba od nekih Srba da je Pejaković sa Hankom Paldum u CZ u Sarajevu za vrijeme rata mučio Srbe. :roll:

Pejaković je rezigniran i ljut, djelimično s pravom. On sigurno jeste glumačka veličina i znam da su ga zaobilazili u nekim projektima i onda naravno čovjek se razočara. Ali isto tako treba reći da mu nije bilo strano koketirati sa SDA dok je imao interesa i materijalne koristi. Generalno je u pravu što se tiče naših političara i politike ali volio bih vidjeti te mnoge iz Sarajeva koji nisu otišli u centar grada? :shock: Mislim da malo karikira i preuveličava neke stvari ali dobro, glimci to generalno rade. isto tako imaš ljude iz BL koji nisu kročili na tlo F.BiH, kamo li došli u Sarajevo...ili onaj momak iz Mostara koji nije bio na Starom u Mostaru. Mislim treba biti realan pa pogledati istini u oči. Pejaković ne otkriva toplu vodu mi to sve vrlo dobro znamo samo što je njegova riječ k'o Fahrin neboder a naša k'o zno pijeska. Mene samo interesuje šta bi Pejaković rekao da Izetbegović poziva ljude da ne idu u BL i sve ono što je Dodik izrekao za SA?

bingov buraz

Post by bingov buraz » 03/03/2016 23:46

Mene je dojmio ovaj dio "kemale" :mrgreen:

Bilo je velikih izazova i ponuda, dovoljno je bilo dići ruke i priznati ja sam Hrvat.I sve bi time riješio. I egzistenciju i djecu. Ja to neću. Ja neću da me se generacije mojih potomaka i mojih predaka stide.
Ja neću da praticipiram u tome, neću da budem dio tog tala.

Idriz

Post by Idriz » 04/03/2016 00:21

Ali Kemal wrote:Josip Pejaković, jedan od najznačajnijih bosansko-hercegovačkih glumaca i jedan od politički najaktivnijih u sjeni, za razliku od onih koji su se uhvatili funkcija, najoštrije kritikuje vlast, kao i cjelokupnu bh stvarnost u ponovo objavljenom intervjuju koji se pojavio na banjalučkom portalu Buka.

jedinstvena bosna i hercegovia najbolje moze da funkcionise u okviru jugoslavije. sa jugoslavijom, srbi nemaju motiv da se odvajaju jer tu je srbija, hrvati nemaju motiv da se odvajaju jer tu je hrvatska. i bosnjacima niko ne osporava citavu bih jer tu je veci nivo koji garantuje da nebosnjaci nisu manjna.

druga najbolja i najlogicnija opcija je krnja jugoslavija sa bosnom, srbijom i crnom gorom. bosnjaci i srbi skupa su u vise opstina bih bili izmjesani nego bosnjaci i hrvati i zajedno su cinili preko 80% stanovnistva a veliki broj bosnjaka zivi i u srbiji i u crnoj gori.

sa pokusajem da bih bude samostalna neminovno se cijepa iznutra. hrvati vuku ka hrvatskoj, srbi ka srbiji a bosnjaci nemaju gdje i jedini ostaju za bih.

bosna nikada nije bila nezavisna drzava. feudalna mitologija o tvrku i kulinu banu nema veze sa bosnom nakon otomanskog osvajanja i neozbiljna je prica. dakle nezavisna bih je bila jedan eksperiment i nije utemeljena u iskustvu. nase iskustvo je jugoslovensko, pa nesto manje austrougarske zaostavstine. sve su to bile zemlje koje su bile siri prostor od bih i cinile su je mogucom samo u okviru sireg drzavnog uredjenja.

bingov buraz

Post by bingov buraz » 04/03/2016 00:26

a evo nam i Idriza,ceka se jos Miralem iz Bilece da strucno elaborira temu

jao_situacije

Post by jao_situacije » 04/03/2016 00:31

đikani uhvatili gusle u ruke :thumbup:

sandromen

Post by sandromen » 04/03/2016 00:31

Idriz wrote:

jedinstvena bosna i hercegovia najbolje moze da funkcionise u okviru jugoslavije. sa jugoslavijom, srbi nemaju motiv da se odvajaju jer tu je srbija, hrvati nemaju motiv da se odvajaju jer tu je hrvatska. i bosnjacima niko ne osporava citavu bih jer tu je veci nivo koji garantuje da nebosnjaci nisu manjna.

druga najbolja i najlogicnija opcija je krnja jugoslavija sa bosnom, srbijom i crnom gorom. bosnjaci i srbi skupa su u vise opstina bih bili izmjesani nego bosnjaci i hrvati i zajedno su cinili preko 80% stanovnistva a veliki broj bosnjaka zivi i u srbiji i u crnoj gori.

sa pokusajem da bih bude samostalna neminovno se cijepa iznutra. hrvati vuku ka hrvatskoj, srbi ka srbiji a bosnjaci nemaju gdje i jedini ostaju za bih.

bosna nikada nije bila nezavisna drzava. feudalna mitologija o tvrku i kulinu banu nema veze sa bosnom nakon otomanskog osvajanja i neozbiljna je prica. dakle nezavisna bih je bila jedan eksperiment i nije utemeljena u iskustvu. nase iskustvo je jugoslovensko, pa nesto manje austrougarske zaostavstine. sve su to bile zemlje koje su bile siri prostor od bih i cinile su je mogucom samo u okviru sireg drzavnog uredjenja.
Dolazi se do zaključka kako su uzrok problema jedino Hrvati. Svima je u interesu bila Jugoslavija ako gledamo u onom treutku, a i ono šta sada želimo. Bosnu i Hercegovinu pa i Jugoslaviju kakva je nekad bila. Jedino Hrvati sada i tada su željeli smrt i raspad. Hrvati su ti koji su krivi za sve. Još su rovarili davne 71. dok je Tito bio živ. Moralo se ih već tada nekako rješiti jer se već vidjelo kako će napraviti veliko zlo u budućnosti.

It_is_a_Leclerc

Post by It_is_a_Leclerc » 04/03/2016 00:46

Na moju sreću, a na gotovo histeričnu žalost osnivača teme - postojanje i nepostojanje Bosne ne zavisi od gospodina Pejakovića.

A on - umjetnik k'o umjetnik, veže konje gdje mu gazde govore. Tužna rasprodaja i ono malo ugleda što je uspio sačuvati poslije lijeganja u postelju s braćom Lijanović, se nastavila, i to svi znamo. Samo nam autor teme tužno te ostatke ugleda egzistencijalno unesrećenog Pejakovića pokušava preprodati kao neki manifest.

XXS

Post by XXS » 04/03/2016 01:30

On, kao Bosanac spada u kategoriju "ostalih" u drzavi koja se zove Bosna. Normalno da je razocaran i ljut.
Kad je u ratu trebalo da gradjanska raja ostane u Sarajevu zvali su ga i tapsali i ne samo njega nego sve ostale gradjane. Pogledajte bilo koji ratni dnevnik i vidjecete da u Sarajevu nisu napadani ni Srbi, ni Hrvati, ni Bosnjaci nego gradjani Sarajeva.

Poslije rata, ko jebe Bosance. Bitno je biti Bosnjak.

Bodkin

Post by Bodkin » 04/03/2016 08:06

XXS wrote:On, kao Bosanac spada u kategoriju "ostalih" u drzavi koja se zove Bosna. Normalno da je razocaran i ljut.
Kad je u ratu trebalo da gradjanska raja ostane u Sarajevu zvali su ga i tapsali i ne samo njega nego sve ostale gradjane. Pogledajte bilo koji ratni dnevnik i vidjecete da u Sarajevu nisu napadani ni Srbi, ni Hrvati, ni Bosnjaci nego gradjani Sarajeva.

Poslije rata, ko jebe Bosance. Bitno je biti Bosnjak.
Upravo to. I onda dodju ti isti bosnjaci i jedan dan u godini ga citiraju

kox

Post by kox » 04/03/2016 08:12

It_is_a_Leclerc wrote:Na moju sreću, a na gotovo histeričnu žalost osnivača teme - postojanje i nepostojanje Bosne ne zavisi od gospodina Pejakovića.

A on - umjetnik k'o umjetnik, veže konje gdje mu gazde govore. Tužna rasprodaja i ono malo ugleda što je uspio sačuvati poslije lijeganja u postelju s braćom Lijanović, se nastavila, i to svi znamo. Samo nam autor teme tužno te ostatke ugleda egzistencijalno unesrećenog Pejakovića pokušava preprodati kao neki manifest.
Pejaković može biti štošta ali egzistencijalno unesrećen nije sigurno.

sinuhe

Post by sinuhe » 04/03/2016 08:14

Suplja mu prica kao i ono "On meni nema Bosne".
Nisu bitne ove legende i ljudske gromade sto nas svijet voli vec institucije.

KB9

Post by KB9 » 04/03/2016 08:15

vazda mi je i bilo paradoksalno kad za neke praznike po fejsu najveca gamad postavlja taj josipov video, fol oni emotivni, patriote, vole svoje, postuju druge

fino od josipa sto se na neki nacin ogradio od toga i pojasnio o cemu se tacno radi, razumijem ga u potpunosti i podrzavam

ultima_palabra

Post by ultima_palabra » 04/03/2016 08:22

bingov buraz wrote:a evo nam i Idriza,ceka se jos Miralem iz Bilece da strucno elaborira temu
:mrgreen:

Zanimljivo da Pejaković potencira tu priču ko gdje ide i koliko... njegova rodbina recimo priča da "preko nekoliko" godina nije došao da obiđe očev grob, a nije baš da je Travnik preko svijeta.

Mohamad Sissoko

Post by Mohamad Sissoko » 04/03/2016 09:58

#srbendadetectortopic

kamberovica polje

Post by kamberovica polje » 04/03/2016 10:16

Mohamad Sissoko wrote:#srbendadetectortopic
Ograničeni idiot detected!

Mohamad Sissoko

Post by Mohamad Sissoko » 04/03/2016 10:29

kamberovica polje wrote:
#1početnik

Bodkin

Post by Bodkin » 04/03/2016 11:05

kamberovica polje wrote:
Samo ces ban popiti. Nisu dzaba ignore izmislili

GeeTnT

Post by GeeTnT » 04/03/2016 11:10

Da mi je dozivjet da jednom neku temu o BiH otvori neko ko nije salonac i djikan...

BHCluster

Post by BHCluster » 04/03/2016 11:21

Josip Pejaković :thumbup:
-> Intervju iz septembra 2010. godine on temu otvara danas?
#đikani
Last edited by BHCluster on 04/03/2016 11:23, edited 1 time in total.

Banksy

Post by Banksy » 04/03/2016 11:23

Ali Kemal wrote:
Josip Pejaković, jedan od politički najaktivnijih u sjeni, najoštrije kritikuje vlast
Savez reformskih snaga Jugoslavije,
šef ratnog štaba za ''zaštitu'' umjetnina
predizborna HDZ
Republikanci BiH
član savjeta za razvoj SDP-a
kandidat Stranke radom za boljitak
do:

''Ako postoji hrabrost kao riječ, onda se ona zove Milorad Dodik!''

Josip Pejaković

insomnia78

Post by insomnia78 » 04/03/2016 11:26