OLX.BA - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

zippoo87
Posts: 15765
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5751 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

kabal1337 wrote: 23/04/2024 18:37 joj ljepote kad se dogovoris u 5 minuta sve, i ispostuje se :thumbup:
Bude svega :D
Meni ovih dana vecinom nude nesto ali nude po cijenama vecim nego je u radnji :D
Meni ne ide to u glavu...ako se odlucis nesto prodavati,valjda se malo pogledaju cijene,vidi posto je novo,polovno pa se onda prodaje/nudi nekome.
Sada mi se javlja neko,nudi iPad 9th generacije...reko posto je,kaze 800 KM...ja na olx,ukucam,tablet u radnji sa garancijom 700 KM :lol:
Ili neka zenska mi se javlja 2-3 puta,nepismena neka brdjanka (zakljucio po komunikaciji),prvo mi nudi neki iPhone,polovan a skuplji nego nov...ja joj kazem,pa 500 KM ti veca cijena nego na trzistu,kaze onda nista,necu ni prodavati :lol:
Pa se opet javlja,sada razbila taj isti iPhone,pita posto je ,ja joj napisem neku cijenu,ona digne 300 KM,kaze prodala bi za tu cijenu :D
Onda danas nudi S22,pitam je cijenu,kaze nemam pojma,ne razumijem se u to...ja joj napisem cijenu sa olxa,kaze malo :D
Ako se opet javi,ide blok...debil neki teski,neuko i nepismeno a brdjanka,puna sebe sto ima iPhone a ne zna ga ni koristiti :lol:
User avatar
kabal1337
Posts: 8195
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#5752 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by kabal1337 »

od takvih narucis, dobijes komad parketa u paketu
Nema nista gore od tog, jedno prica sad, drugo za 10 min. De se odluci ...
User avatar
Copper
Posts: 414
Joined: 18/10/2021 20:34

#5753 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Copper »

ja mogu preko https://www.amazon.it/ narucivati robu iz amerike, ne znam koju semu imaju jedini u Europi. Samo cu ja ispasti varalica jer bi trazio da se placa preko paypal ili nekih drugih, jer ne mogao raditi placanje pouzecem jer bi robu slao preko UPS za BiH.
dgL_
Posts: 3040
Joined: 25/09/2014 22:39

#5754 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by dgL_ »

Tek danas skontam da treba 5 dana da prodje od objave da besplatno objave automobil... Jesu ga usrali da valja... Malo mačku teleća glava.
zippoo87
Posts: 15765
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5755 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Cuj to...znaci objavim sada auto,tek kroz 5 dana bude vidljiv na oglasu ?
Pa stvarno kao sto kazes,malo macku teleca glava...unistiti ce totalno platformu tim nebulozama i tolikom gladju za novcem.
Ima autobum za oglase auta,mislim da je besplatno .
User avatar
laserShow
Posts: 4105
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#5756 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by laserShow »

Je li vi citate? Za 5 dana se aktivira besplatno, odmah ako hoces da je vidljvi platis. Ko hoce besplatno eto opcije, a autta se placaju vec godinama?
dgL_
Posts: 3040
Joined: 25/09/2014 22:39

#5757 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by dgL_ »

laserShow wrote: 27/04/2024 23:34 Je li vi citate? Za 5 dana se aktivira besplatno, odmah ako hoces da je vidljvi platis. Ko hoce besplatno eto opcije, a autta se placaju vec godinama?
A šta smo mi rekli drugo?

Meni je oco što reče forumaš ovaj prevelika glad za novcem... olx propada polako .. sve manje i manje stvari se proda preko njega... Uništena platforma skroz
Hakiz
Posts: 40660
Joined: 30/07/2015 20:01

#5758 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Hakiz »

laserShow wrote: 27/04/2024 23:34 Je li vi citate? Za 5 dana se aktivira besplatno, odmah ako hoces da je vidljvi platis. Ko hoce besplatno eto opcije, a autta se placaju vec godinama?
Treba napraviti apelaciju Ustavnom sudu zbog diskriminacije. Ne mogu automobili imati različit tretman od drugih roba.
User avatar
laserShow
Posts: 4105
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#5759 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by laserShow »

dgL_ wrote: 28/04/2024 08:33 Meni je oco što reče forumaš ovaj prevelika glad za novcem... olx propada polako .. sve manje i manje stvari se proda preko njega... Uništena platforma skroz
Ne znam sta da ti kazem. Stavio auto, prodao nakon 3 dana. Ako je to unisteno, ok. Nema potrebe da pricamo o naplati na nekoj privatnoj stranici. Ti i ja smo protiv, jer nama izbija kes iz dzepa. Ti i ja bi isto radili da smo vlasnici, pa tu zavrsava komentar o cijeni :D
zigson
Posts: 3073
Joined: 04/04/2015 22:17

#5760 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zigson »

Katastrofa aplikacija sa novim updateom..
Stara bolja bila 20x
User avatar
Truba
Posts: 81915
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5761 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

loš mjesec
ali danas ima klik koji spasava...ali se prebacuje u idući
zippoo87
Posts: 15765
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5762 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

I kod mene los mjesec...od januara je krenulo nizbrdo.
Najnize cijene robe na oglasima a kupaca na kapaljki.
Ocito je kriza medju gradjanstvom...nema ni upita o robi. Na neku robu samo zamjene nude...bukvalno 30 poruka zmajena i 0 poruka kes 😁
ramonda
Posts: 78
Joined: 07/03/2024 10:24

#5763 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by ramonda »

Ja uzela s24 plus, imala S22ultra i tražila sam neki telefon koji nije ovako gabaritan.

Tražeći tako, naletim na neki iPhone 15 pro max dubai kopija. Znam da su kopije loše, ali nešto razmišljam da je OLX renomiran portal, a opis tog telefona je presavršen. Srećom ljudi sa foruma mi rekoše da to ne uzimam, da je smeće, što se i ispostavilo (hvala @zippoo87).

Ono što ne mogu da shvatim, ali nikako, kako takve radnje mogu biti na jednom ovakvom portalu kao što je OLX? Ok, platili oglašavanje, ali šta je sa inspekcijom, policijom, UIO-om?

Dakle ispade da ja mogu platiti OLX-u radnju, reklamirati se, i prodavati bijelo i nikom ništa, patila sam?

Ovi očito lažu, varaju, love ljude koji se slabije razumiju u tehnologiju i nikom ništa. Ovo je za mene čista pljačka.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72975
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#5764 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Velkoski »

ramonda wrote: 30/04/2024 05:30 Ja uzela s24 plus, imala S22ultra i tražila sam neki telefon koji nije ovako gabaritan.

Tražeći tako, naletim na neki iPhone 15 pro max dubai kopija. Znam da su kopije loše, ali nešto razmišljam da je OLX renomiran portal, a opis tog telefona je presavršen. Srećom ljudi sa foruma mi rekoše da to ne uzimam, da je smeće, što se i ispostavilo (hvala @zippoo87).

Ono što ne mogu da shvatim, ali nikako, kako takve radnje mogu biti na jednom ovakvom portalu kao što je OLX? Ok, platili oglašavanje, ali šta je sa inspekcijom, policijom, UIO-om?

Dakle ispade da ja mogu platiti OLX-u radnju, reklamirati se, i prodavati bijelo i nikom ništa, patila sam?

Ovi očito lažu, varaju, love ljude koji se slabije razumiju u tehnologiju i nikom ništa. Ovo je za mene čista pljačka.
uzmi spida :thumbup:
User avatar
canvra888
Posts: 4434
Joined: 09/07/2021 15:03

#5765 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by canvra888 »

ramonda wrote: 30/04/2024 05:30 Ja uzela s24 plus, imala S22ultra i tražila sam neki telefon koji nije ovako gabaritan.

Tražeći tako, naletim na neki iPhone 15 pro max dubai kopija. Znam da su kopije loše, ali nešto razmišljam da je OLX renomiran portal, a opis tog telefona je presavršen. Srećom ljudi sa foruma mi rekoše da to ne uzimam, da je smeće, što se i ispostavilo (hvala @zippoo87).

Ono što ne mogu da shvatim, ali nikako, kako takve radnje mogu biti na jednom ovakvom portalu kao što je OLX? Ok, platili oglašavanje, ali šta je sa inspekcijom, policijom, UIO-om?

Dakle ispade da ja mogu platiti OLX-u radnju, reklamirati se, i prodavati bijelo i nikom ništa, patila sam?

Ovi očito lažu, varaju, love ljude koji se slabije razumiju u tehnologiju i nikom ništa. Ovo je za mene čista pljačka.
Ista ti je stvar i sa npr. replikama obuće gdje prodavači tvrde da su parovi original, iako je očito da su replike. Svaki par ista cijena, a u maloprodaji različiti modeli nisu ni blizu istih cijena.

Olxovce ne zanima je li roba falsifikovana, sve dok imaju kinte od tih prodavača :)
ramonda
Posts: 78
Joined: 07/03/2024 10:24

#5766 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by ramonda »

canvra888 wrote: 30/04/2024 05:44
ramonda wrote: 30/04/2024 05:30 Ja uzela s24 plus, imala S22ultra i tražila sam neki telefon koji nije ovako gabaritan.

Tražeći tako, naletim na neki iPhone 15 pro max dubai kopija. Znam da su kopije loše, ali nešto razmišljam da je OLX renomiran portal, a opis tog telefona je presavršen. Srećom ljudi sa foruma mi rekoše da to ne uzimam, da je smeće, što se i ispostavilo (hvala @zippoo87).

Ono što ne mogu da shvatim, ali nikako, kako takve radnje mogu biti na jednom ovakvom portalu kao što je OLX? Ok, platili oglašavanje, ali šta je sa inspekcijom, policijom, UIO-om?

Dakle ispade da ja mogu platiti OLX-u radnju, reklamirati se, i prodavati bijelo i nikom ništa, patila sam?

Ovi očito lažu, varaju, love ljude koji se slabije razumiju u tehnologiju i nikom ništa. Ovo je za mene čista pljačka.
Ista ti je stvar i sa npr. replikama obuće gdje prodavači tvrde da su parovi original, iako je očito da su replike. Svaki par ista cijena, a u maloprodaji različiti modeli nisu ni blizu istih cijena.

Olxovce ne zanima je li roba falsifikovana, sve dok imaju kinte od tih prodavača :)
Znači saučesnici u kriminalu, švercu, utaji poreza i ko zna čemu još.

Sva ta roba se ne može regularno uvesti u BIH, ocariniti i pustiti u prodaju, već se uvozi u gaćama, pneumaticima, auspuhu...
User avatar
Ateista
Posts: 46623
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#5767 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Ateista »

Podrzavam sve one koji uvoze stvari ilegalno u drzavu. Kad vidim koliko me jebu u mozak i maltretiraju sa necim sto sam sasvim regularno narucio i platio pdv i carinu evo 10 dana me zajebavaju, trebao sam i ja naci nacin da to prosvercam...
noviclan
Posts: 11068
Joined: 31/10/2013 06:48

#5768 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by noviclan »

ramonda wrote: 30/04/2024 05:30 Ja uzela s24 plus, imala S22ultra i tražila sam neki telefon koji nije ovako gabaritan.

Tražeći tako, naletim na neki iPhone 15 pro max dubai kopija. Znam da su kopije loše, ali nešto razmišljam da je OLX renomiran portal, a opis tog telefona je presavršen. Srećom ljudi sa foruma mi rekoše da to ne uzimam, da je smeće, što se i ispostavilo (hvala @zippoo87).

Ono što ne mogu da shvatim, ali nikako, kako takve radnje mogu biti na jednom ovakvom portalu kao što je OLX? Ok, platili oglašavanje, ali šta je sa inspekcijom, policijom, UIO-om?

Dakle ispade da ja mogu platiti OLX-u radnju, reklamirati se, i prodavati bijelo i nikom ništa, patila sam?

Ovi očito lažu, varaju, love ljude koji se slabije razumiju u tehnologiju i nikom ništa. Ovo je za mene čista pljačka.
Ali fino pise da je kopija :thumbup:
ramonda
Posts: 78
Joined: 07/03/2024 10:24

#5769 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by ramonda »

noviclan wrote: 30/04/2024 07:30
ramonda wrote: 30/04/2024 05:30 Ja uzela s24 plus, imala S22ultra i tražila sam neki telefon koji nije ovako gabaritan.

Tražeći tako, naletim na neki iPhone 15 pro max dubai kopija. Znam da su kopije loše, ali nešto razmišljam da je OLX renomiran portal, a opis tog telefona je presavršen. Srećom ljudi sa foruma mi rekoše da to ne uzimam, da je smeće, što se i ispostavilo (hvala @zippoo87).

Ono što ne mogu da shvatim, ali nikako, kako takve radnje mogu biti na jednom ovakvom portalu kao što je OLX? Ok, platili oglašavanje, ali šta je sa inspekcijom, policijom, UIO-om?

Dakle ispade da ja mogu platiti OLX-u radnju, reklamirati se, i prodavati bijelo i nikom ništa, patila sam?

Ovi očito lažu, varaju, love ljude koji se slabije razumiju u tehnologiju i nikom ništa. Ovo je za mene čista pljačka.
Ali fino pise da je kopija :thumbup:
Ok, onda fino objavim da prodajem bijelo, ali ću fino napisati da je to droga i biće sve ok.
zippoo87
Posts: 15765
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5770 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Pa mozes ti i to objaviti,fazon je samo sto ce to neko prijaviti i olx ce ukloniti oglas a neko dobiti 3 olx kredita.
Od toga nemaju pinku.

A ovamo sve lazna roba,parfemi,patike,majice,odjeca,cipele,telefoni...sve dok imaju pinku od prodavaca,to je kod njih dozvoljeno. Jos ako je radnja i mjesecno im placaju,oni su nedodirljivi...ne mozes im ni oglase blokirati,ni nista.
Eto otidji nadji neke patike repliku i prijavi oglas,pa vidi hoce li ukloniti oglas 😁
bumerangss
Posts: 4499
Joined: 12/01/2015 16:47

#5771 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by bumerangss »

Zna li neko radi li sutra glavna pošta u Sarajevu na autobuskoj stanici?

Trebam dici lovu od olx prodaje :)
zippoo87
Posts: 15765
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5772 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Ne radi sutra niko.
Niti primaju niti salju posiljke...1. i 2. su neradni...ima obavjestenje
Hakiz
Posts: 40660
Joined: 30/07/2015 20:01

#5773 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Hakiz »

Ateista wrote: 30/04/2024 06:22 Podrzavam sve one koji uvoze stvari ilegalno u drzavu. Kad vidim koliko me jebu u mozak i maltretiraju sa necim sto sam sasvim regularno narucio i platio pdv i carinu evo 10 dana me zajebavaju, trebao sam i ja naci nacin da to prosvercam...
Takođe. Da nema švercera, ne bih mogao doći do 96% etanola, ili bih ga plaćao 40 KM umjesto 10.

Švercer nije isto što i prevarant. Ako šverca originalima, podržavam.
bumerangss
Posts: 4499
Joined: 12/01/2015 16:47

#5774 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by bumerangss »

zippoo87 wrote: 30/04/2024 16:30 Ne radi sutra niko.
Niti primaju niti salju posiljke...1. i 2. su neradni...ima obavjestenje
Znaci da trcim sad do 18:30 :-)

Hvala :)
zippoo87
Posts: 15765
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5775 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

bumerangss wrote: 30/04/2024 16:36
zippoo87 wrote: 30/04/2024 16:30 Ne radi sutra niko.
Niti primaju niti salju posiljke...1. i 2. su neradni...ima obavjestenje
Znaci da trcim sad do 18:30 :-)

Hvala :)
Leti 🤣

Image
Post Reply