OLX.BA - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2651 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Supci iz olxa poskupili izdvajanje artikala.
Prije dan bio 12 olx kredita a sada je 14 olx kredita.
Nemam pojma kada su ovo uradili jer preko ljeta nisam nista objavljivao a evo sada da istaknem artikal,vidim nove cijene.

Pa majku im ebem,sta je to njima poskupilo pa su digli cijenu ?
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#2652 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Snake Eyes »

Poskupilo im je sve što kupuju.
User avatar
sime_cipol
Posts: 15969
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#2653 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by sime_cipol »

Kako ti mislis da se kupi Audi od 200k, BMW od 220k, Porsche Taycan od 350k, sat od 50k+
Mislis da je to lako :oops:
User avatar
n+1
Posts: 6888
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2654 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Likovi koji na OLX komuniciraju kao da je chat aplikacija u pitanju.

Dobar dan

I onda šuti, čeka da ti odgovoriš.

Pa de napiši šta hoćeš, jadan ne bio.
User avatar
Truba
Posts: 81190
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2655 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

A ima i onih kojima je poruka 100 maraka
Zenama pogotovo kao da je ljubavna igra
Nema odgovora na upit o kupovini
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2656 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Prekucer se dogovorio sa jednim iz Krajine tamo da mi posalje nesto,pricali na telefon,zavrsili sve i samo trebalo da mi posalje...evo 2 dana ne odgovara na poruke a postar danas bio,nikakvog paketa nemam.
Nikada mi nece biti jasni ovakvi ljudi i zasto se ovako ponasaju ,nikada ?

Dakle kupujes njegovu robu,valjda mu je u cilju da proda i opet te zajebe.
Inace sa tim dijelom BiH imam najneugodnija iskustva,zapadni dio BiH katastrofa.

A sto se tice kupoprodaje na olxu,nakon 4 mjeseca sam ponovo oglasio nesto i potraznja je nikakva.Zapratio sam i par artikala koji bas imaju povoljnu cijenu,nista se ne prodaje.Valjda se svi zadeverali oko ogrijeva,energenata i sada jos i ovaj hladan tus sa izbornim rezultatima.
akcelerator
Posts: 281
Joined: 12/09/2022 10:17

#2657 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by akcelerator »

Sve je to go ološ.
User avatar
mayab
Posts: 27017
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#2658 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mayab »

Ama svega ima , to skontaš kad nešto zaista kreneš kupovati,
skoro sam nešto kupovao , ovaj jedan se ne javlja nakon što sam neuspješno pisao poruke na olxu ,
onda vidim ima mobitel i to čak dva broja, kaže može viber,
pošaljem upit na oba broja , nakon dan se javi , joj kaže, davno prodato, ja zaboravio skinuti oglas.... :-x

Drugi uredno odgovori odmah na olx poruku , meni odgovara ponuda,
sačekam subotu i zovem ga na mob. da pazarimo, ne javlja se ,
hajd reko vidjeće propušteni poziv, zna da ima oglas, da bi netko mogao zvati , pa javiće se...oće alukurcu , prošao mjesec dana , ništa od toga :lol: :lol: :lol:

:run:
User avatar
Truba
Posts: 81190
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2659 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Zato vecina pita
Pozz je li dostupno
I vise se ne jave kad kazes
Jeste zasto bi inace bilo na oglasima
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72571
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2660 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Velkoski »

Black swan wrote: 06/10/2022 07:05 Zato vecina pita
Pozz je li dostupno
I vise se ne jave kad kazes
Jeste zasto bi inace bilo na oglasima
Vjerovatno su navikli na "kompjutersku opremu" koja je izložena 24/7, a skoro da ništa nije na stanju :mrgreen:
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2661 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Pola oglasa i nema nikakav kontakt broj.
Napisem poruku,posalji broj za kontakt,broj ne dobijem 😁

Vise puta sam pisao da je olx ogledalo drustva i to je ta grupacija koja nama izglasa SDA,koja unistava sve,koja gleda da te zajebe i na vrijednosti 1 KM.
Na olx su vecinom ljudi ruralci i tu vidis koliko je to daleko od civilizacije i kako tamo ne postoje nikakve norme.
Jako tesko sa takvim ljudima napraviti i najobicniju kupoprodaju.

Jbte kod mene oglas ima svaki detalj ,20-30 slika,stanje opisano u bobu i slike koje to potvrdjuju itd itd.
Kontakt telefon naravno na svakom oglasu.

A kod stoke 90% artikala sa nekom manom a u opisu nista,osim " kao novo"
User avatar
Truba
Posts: 81190
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2662 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

onaj osjećaj kad ti zbirku eseja poznatog autora prebace na beletristiku i dobiješ upozorenje

:)
User avatar
n+1
Posts: 6888
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2663 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

zippoo87 wrote: 06/10/2022 11:42 Pola oglasa i nema nikakav kontakt broj.
Napisem poruku,posalji broj za kontakt,broj ne dobijem 😁

Vise puta sam pisao da je olx ogledalo drustva i to je ta grupacija koja nama izglasa SDA,koja unistava sve,koja gleda da te zajebe i na vrijednosti 1 KM.
Na olx su vecinom ljudi ruralci i tu vidis koliko je to daleko od civilizacije i kako tamo ne postoje nikakve norme.
Jako tesko sa takvim ljudima napraviti i najobicniju kupoprodaju.

Jbte kod mene oglas ima svaki detalj ,20-30 slika,stanje opisano u bobu i slike koje to potvrdjuju itd itd.
Kontakt telefon naravno na svakom oglasu.

A kod stoke 90% artikala sa nekom manom a u opisu nista,osim " kao novo"
Ne bih ti ga ni ja poslao. Imaš OLX poruke, napiši šta hoćeš. Broj dajem porodici, prijateljima, i poznanicima, a ne ljudima koji će, umjesto da napišu pitanje na OLX, napisati potpuno isto pitanje na Viber, iz nekog fix razloga.
User avatar
Truba
Posts: 81190
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2664 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

sused godinu prodaje stan za 210 000 ali sad je povisio na 240 000 :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81190
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2665 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

n+1 wrote: 06/10/2022 12:02
zippoo87 wrote: 06/10/2022 11:42 Pola oglasa i nema nikakav kontakt broj.
Napisem poruku,posalji broj za kontakt,broj ne dobijem 😁

Vise puta sam pisao da je olx ogledalo drustva i to je ta grupacija koja nama izglasa SDA,koja unistava sve,koja gleda da te zajebe i na vrijednosti 1 KM.
Na olx su vecinom ljudi ruralci i tu vidis koliko je to daleko od civilizacije i kako tamo ne postoje nikakve norme.
Jako tesko sa takvim ljudima napraviti i najobicniju kupoprodaju.

Jbte kod mene oglas ima svaki detalj ,20-30 slika,stanje opisano u bobu i slike koje to potvrdjuju itd itd.
Kontakt telefon naravno na svakom oglasu.

A kod stoke 90% artikala sa nekom manom a u opisu nista,osim " kao novo"
Ne bih ti ga ni ja poslao. Imaš OLX poruke, napiši šta hoćeš. Broj dajem porodici, prijateljima, i poznanicima, a ne ljudima koji će, umjesto da napišu pitanje na OLX, napisati potpuno isto pitanje na Viber, iz nekog fix razloga.
neki ljudi ne vole slati poruke
vole poziv
e ja volim poruke ne volim poziv
:mrgreen:
User avatar
n+1
Posts: 6888
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2666 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Black swan wrote: 06/10/2022 12:05
n+1 wrote: 06/10/2022 12:02

Ne bih ti ga ni ja poslao. Imaš OLX poruke, napiši šta hoćeš. Broj dajem porodici, prijateljima, i poznanicima, a ne ljudima koji će, umjesto da napišu pitanje na OLX, napisati potpuno isto pitanje na Viber, iz nekog fix razloga.
neki ljudi ne vole slati poruke
vole poziv
e ja volim poruke ne volim poziv
:mrgreen:
To je njihov problem. Nek onda nađu platformu gdje se prodaje pozivima. Mali oglasi, npr. Pa zovi brate do sutra.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#2667 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by _Reds_ »

I ja volim poruke, da ostane šta je napisano, a ne poslije ja sam rekao ovako... poziv ako se trbamo gdje naći i slično, ili za neke stinice koje je teško objasniti porukom...
User avatar
Truba
Posts: 81190
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2668 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

poziv je uznemiravanje
poruke citam kad mogu
obicno brzo ali opet
draže mi je vidjeti poruku a ne poziv
User avatar
BlackCaviar
Posts: 952
Joined: 05/06/2010 16:36

#2669 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by BlackCaviar »

Biciklo milja i po.

Javim se liku, predjemo na viber, njemu lakse. Slike mi posalje, jos udjemo u pricu koje ture gdje ko vozi itd, obojica iste hobije imamo, spusti mi cijenu, kaze sutra salje.

Sutra mu se javim, pitam jel poslao, kaze rodjendan imao, nije stigao, sutra ce.

Sutra mu se opet javim, nije stigao, morao curu negdje vozit. Sutra ce 100%, kaze zapakovao ga, samo ga poslat.

Sutra mu se javim opet, nista ne odg. Zovem ga navecer. Odbije mi poziv, i napise

"Eeee buraz prodao ja baaajk"

Jos nije dijete neko, 35 godina cirka. :bih:
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2670 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

n+1 wrote: 06/10/2022 12:02
zippoo87 wrote: 06/10/2022 11:42 Pola oglasa i nema nikakav kontakt broj.
Napisem poruku,posalji broj za kontakt,broj ne dobijem 😁

Vise puta sam pisao da je olx ogledalo drustva i to je ta grupacija koja nama izglasa SDA,koja unistava sve,koja gleda da te zajebe i na vrijednosti 1 KM.
Na olx su vecinom ljudi ruralci i tu vidis koliko je to daleko od civilizacije i kako tamo ne postoje nikakve norme.
Jako tesko sa takvim ljudima napraviti i najobicniju kupoprodaju.

Jbte kod mene oglas ima svaki detalj ,20-30 slika,stanje opisano u bobu i slike koje to potvrdjuju itd itd.
Kontakt telefon naravno na svakom oglasu.

A kod stoke 90% artikala sa nekom manom a u opisu nista,osim " kao novo"
Ne bih ti ga ni ja poslao. Imaš OLX poruke, napiši šta hoćeš. Broj dajem porodici, prijateljima, i poznanicima, a ne ljudima koji će, umjesto da napišu pitanje na OLX, napisati potpuno isto pitanje na Viber, iz nekog fix razloga.
Pa pisem prvo u poruke ali zavisi sta se kupuje,lakse je nekada objasniti na telefon.
Ne kontam to sakrivanje broja u 2022. godini a na dva klika mozes nekoga blokirati,ako ti smeta recimo.
Ali i to su gluposti...deceniju ipo mi broj javan,koristio ga i za posao prijeykao sluzbeni broj,koristim ga i sada i nikada nisam imao neugodan poziv ili uznemiravanje.Cuj broj dajem samo porodici 😂😂😂😂

Sto se tice vibera,lakse je poslati nekome slike na viber nego na olx,gdje svaku sliku moras pojedinacno poslati plus ne mozes sa olxa sliku zumirati,da vidis detalje.
zippoo87
Posts: 15363
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2671 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

BlackCaviar wrote: 06/10/2022 12:11 Biciklo milja i po.

Javim se liku, predjemo na viber, njemu lakse. Slike mi posalje, jos udjemo u pricu koje ture gdje ko vozi itd, obojica iste hobije imamo, spusti mi cijenu, kaze sutra salje.

Sutra mu se javim, pitam jel poslao, kaze rodjendan imao, nije stigao, sutra ce.

Sutra mu se opet javim, nije stigao, morao curu negdje vozit. Sutra ce 100%, kaze zapakovao ga, samo ga poslat.

Sutra mu se javim opet, nista ne odg. Zovem ga navecer. Odbije mi poziv, i napise

"Eeee buraz prodao ja baaajk"

Jos nije dijete neko, 35 godina cirka. :bih:
Ovakvih situacija sam do sada imao 30+
O tome ja pricam,kako ljudi nisu poslovni a laganje,nepostivanje dogovora,muljanje im se podrazumjeva.
I ne kontam,sto mu je jedan kupac drazi od drugog,ako obojicu ne poznaje i obojica placaju istu cijenu?
User avatar
n+1
Posts: 6888
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#2672 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

zippoo87 wrote: 06/10/2022 12:55
n+1 wrote: 06/10/2022 12:02

Ne bih ti ga ni ja poslao. Imaš OLX poruke, napiši šta hoćeš. Broj dajem porodici, prijateljima, i poznanicima, a ne ljudima koji će, umjesto da napišu pitanje na OLX, napisati potpuno isto pitanje na Viber, iz nekog fix razloga.
Pa pisem prvo u poruke ali zavisi sta se kupuje,lakse je nekada objasniti na telefon.
Ne kontam to sakrivanje broja u 2022. godini a na dva klika mozes nekoga blokirati,ako ti smeta recimo.
Ali i to su gluposti...deceniju ipo mi broj javan,koristio ga i za posao prijeykao sluzbeni broj,koristim ga i sada i nikada nisam imao neugodan poziv ili uznemiravanje.Cuj broj dajem samo porodici 😂😂😂😂

Sto se tice vibera,lakse je poslati nekome slike na viber nego na olx,gdje svaku sliku moras pojedinacno poslati plus ne mozes sa olxa sliku zumirati,da vidis detalje.
Ti dok pitaš za broj, mogao si već pitati šta si htio. I tu završava priča šta je lakše.

I nije skrivanje broja, nego je nepotrebno. Ne želim da me anonimni likovi s OLX zovu, ne želim da mi šalju poruke, ne želim s njima raspravljati. Pitaj šta imaš na platformi koja je razvijena za tu svrhu, ako se dogovorimo klikni na "Započni narudžbu", i tu završava sav kontakt koji je neophodno imati. Ako kupac ne prihvati artikal koji si poslao, nećeš snositi nikakve troškove. Dakle, zaštićen si. Ne postoji komunikacijski ni sigurnosni razlog da se izađe izvan okvira koji sam upravo opisao. Jedini razlog zašto se izlazi je bosančeroski digitalni seljakluk.

Kada kupuješ na ebay, pitaš li ljude za privatne podatke? Na Amazonu? Na Ali Expressu? Postoji li ijedna kupoprodajna platforma na internetu gdje je neophodno razmijeniti lične podatke? Zašto bi OLX bio izuzetak?
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#2673 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by _Reds_ »

Može li se i kako nekome poslati ovog olx kredita ?
mega_mashcine
Posts: 1403
Joined: 01/05/2013 12:21

#2674 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by mega_mashcine »

26. aprila poslao poruku za neke kutije, da li imaju na stanju.
Jučer 05.10. stiže odgovor "Cao, imam". :lol: :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81190
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2675 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

i meni se to dogodilo ali je žena rekla ne mogu naći sad kad nađem javim se
bukvalno isto toliko vremena kao kod tebe

to me podsjeti kad sam tek otvorio e mail i svima redom slao majlove


poslo prijateljici iz skole koja je otisla u australiju u februaru...ona odgovara u novembru
kaže bila u guži
krampa cura s dobrinje
ajd zdravo ba :lol: krampe levate 1999.
Post Reply