OLX.BA - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#5526 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by laserShow »

zippoo87 wrote: 18/02/2024 18:37 Ne fermaju kada se zalis na takve "radnje" ili korisnike.
ovo nije tacno. Svaki oglas koji prijavim kao dupli, dobijem kredite, a artikal bude izbrisan. Isto je i za prodane, kad mi u pp napisu da nema na stanju, kada prijavim brisu, ili uklone ono dostupno odmah.
zippoo87
Posts: 15655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5527 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

laserShow wrote: 18/02/2024 22:20
zippoo87 wrote: 18/02/2024 18:37 Ne fermaju kada se zalis na takve "radnje" ili korisnike.
ovo nije tacno. Svaki oglas koji prijavim kao dupli, dobijem kredite, a artikal bude izbrisan. Isto je i za prodane, kad mi u pp napisu da nema na stanju, kada prijavim brisu, ili uklone ono dostupno odmah.
Tako je,kada prijavis od obicnog korisnika i oglas koji se ne placa.
Hajde prijavi radnju da joj izbrisu oglas ili evo ovaj stan sto je isti oglasen na 4 razlicita profila ?
Pa da vidimo hoce li ti izbrisati?
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#5528 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by laserShow »

Nece izbrisati. Dobio sam odgovor da razlicite agencije mogu prodavati identican stan, sto je i u stvarnosti tako, vise agencija zastupa jednog prodavaca.

Da to ne stoji, prijavljivao sam auta gdje je bilo "prodano" od ovih autosalona. Recimo kramar.
probook
Posts: 4595
Joined: 13/10/2013 22:38

#5529 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by probook »

Nikad mi nece biti jasan profil odredjenih mozgonja na olx: covjek prodaje artikal, napisem mu poruku "da li je prodato" i nista, nikalvog odgovora? Vidim da oglas stoji, pise mi da je poruka procitana i nista? Niti sam mu trazio manju cijenu niti nista, nego bi odmah kupio po naznacenoj cijeni samo da debil zna komunicirati.
User avatar
M416
Posts: 2329
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#5530 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by M416 »

Prijavio sam ja od ovog shopa dupli i nece da obrisu.

https://olx.ba/artikal/58953617
https://olx.ba/artikal/58910428

Prijavio sam i ovu maticnu plocu koju nemaju na stanju nego pokusavaju utrpati duplo losiju za sl. iznos novca i nece ni ovaj oglas da obrisu.

https://olx.ba/artikal/56130358

Svaki prijavljeni od obicnog korisnika su uklonili u roku 24h
User avatar
laserShow
Posts: 4071
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#5531 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by laserShow »

Koji dokaz imas da je dupli? Je li ti kroz poruke rekao? Ako jeste daj ss da prijavim. Ako nije, kako ce znati da nema na stanju?
User avatar
M416
Posts: 2329
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#5532 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by M416 »

Pa vidis oglase za telefon da je dupli za isti telefon i ne znam sta je tu nejasno.Za plocu mi je receno kada sam htjeo da kupim da nemaju na stanju i ponudili su mi neku drugu puno losiju.Prijavio sam da nemaju na stanju kao nepostojeci artikal sa slikom gdje smo se dopisivali.

Za telefon je bilo prije 7-8 dana prijava,a za plocu je frisko jos pa sacekacu jos 48h.
Saka
Posts: 2597
Joined: 25/02/2011 11:49

#5533 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Saka »

Koji je fazon sad na OLX-u da stavljaju oglase za robu po nižim cijenama, a kad hoćeš da uzmeš, tu robu prvo nemaju uopšte, a drugo kao može se nabaviti al odjednom cijena znatno viša.

Onda stavljaju naziv firme i adresu kao da imaju fizičku prodavnicu, odeš na adresu tamo nema ničega. A i ovi koji imaju prodavnicu odeš im u radnju i pokažeš oglas, kažu baš nam danas nestalo, doći će sutra, al nije ta cijena već viša.

Znači očite navlakuše i prevare na djelu, kao što su kinezi radili na AliExpressu svojevremeno. Samo im je AliExpress stao u kraj oštrim mjerama pa je sve manje takvih ublehaša.

Može li se to prijaviti OLX-u i da li nešto poduzimaju ili pristaju na ovu vrstu lažnih oglasa čime se traći vrijeme korisnika i sama platforma degradira?
golddigger
Posts: 80
Joined: 19/11/2013 10:45

#5534 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by golddigger »

Saka wrote: 23/02/2024 08:34 Koji je fazon sad na OLX-u da stavljaju oglase za robu po nižim cijenama, a kad hoćeš da uzmeš, tu robu prvo nemaju uopšte, a drugo kao može se nabaviti al odjednom cijena znatno viša.

Onda stavljaju naziv firme i adresu kao da imaju fizičku prodavnicu, odeš na adresu tamo nema ničega. A i ovi koji imaju prodavnicu odeš im u radnju i pokažeš oglas, kažu baš nam danas nestalo, doći će sutra, al nije ta cijena već viša.

Znači očite navlakuše i prevare na djelu, kao što su kinezi radili na AliExpressu svojevremeno. Samo im je AliExpress stao u kraj oštrim mjerama pa je sve manje takvih ublehaša.

Može li se to prijaviti OLX-u i da li nešto poduzimaju ili pristaju na ovu vrstu lažnih oglasa čime se traći vrijeme korisnika i sama platforma degradira?
Nazalost neki to rade godinama. Znam da univerzalno je tako radilo, stave telefon da imaju na stanju koji je jeftiniji od konkurencije i kada pitas ili odes u poslovnicu kazu nemamo ali imamo drugi za tu cijenu koji je losiji. Tako rade mnogi, desilo mi se skoro na OLX neka radnjica, najjeftiniji telefon bio pa mozda i za 100 KM jeftiniji i nisu imali na stanju, ja prijavim OLX-u buduci da je bilo dostupno odmah i nikom nista.
Dr Arsla
Posts: 1189
Joined: 05/01/2013 16:16

#5535 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Dr Arsla »

Nevjerovatno je kakvih prodavača ima, neukih, nepismenih itd. Naletim na oglas gdje tip prodaje 5 dunuma šume. Osim sela gdje se nalazi nikakvih drugih info nema. U pp ga pitam koji je broj ZK da vidim u katastru. Lik odgovara, :"u tom je selu hvala".
Ne znam samo kako mislit prodat ?
zippoo87
Posts: 15655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5536 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Dr Arsla wrote: 23/02/2024 15:45 Nevjerovatno je kakvih prodavača ima, neukih, nepismenih itd. Naletim na oglas gdje tip prodaje 5 dunuma šume. Osim sela gdje se nalazi nikakvih drugih info nema. U pp ga pitam koji je broj ZK da vidim u katastru. Lik odgovara, :"u tom je selu hvala".
Ne znam samo kako mislit prodat ?
Nepismenost je u DNK ljudi u BiH...jednostavno dvije trecine stanovnistva nam je nepismeno na sve moguce i nemoguce nacine. Vecina oglasa je takva...prodaje nesto a ni slika ni nikakvih podataka,jos kada na oglasu sakrije broj telefona,e to su pobjednici :D
A ni potencijalni kupci nisu bolji...evo zadnjih par dana,javi mi se neko na oglas,pita najniza cijena,ja kazem,napisi ti svoju koja ti odgovara,on napise,ja kazem moze,naruci...vise se ne jave :lol: :lol:
A spustena cijena,njegova cijena i opet nista i evo par takvih pajsera u zadnjih par dana .Mislim ima ovog stalno ali evo frisak primjer.
Ima milion primjera,neke sam pisao,neke znaju svi koji su cesce na olxu ili prodaju tamo.
Tuga jad i cemer.

I jos nesto,ovaj februar mi je najlosiji mjesec u historiji sto se prodaje tice...bukvalno nista...a prosli mjesec mi je bio najjaci mjesec ikada u prodaji :D
Eto u samo dva mjeseca,dvije krajnosti kod mene :D
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5537 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

kod mene je obratno :mrgreen:
Dino79
Posts: 804
Joined: 05/02/2017 13:41

#5538 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Dino79 »

M416 wrote: 22/02/2024 22:43 Pa vidis oglase za telefon da je dupli za isti telefon i ne znam sta je tu nejasno.Za plocu mi je receno kada sam htjeo da kupim da nemaju na stanju i ponudili su mi neku drugu puno losiju.Prijavio sam da nemaju na stanju kao nepostojeci artikal sa slikom gdje smo se dopisivali.

Za telefon je bilo prije 7-8 dana prijava,a za plocu je frisko jos pa sacekacu jos 48h.
Nece da izbrisu jer te radnje im donose mnogo profita i njima su precutno dozvolili da krse pravila olx oglasavanja.
Dakle olx prodavnicama je sve dozvoljeno jer placaju i po nekoliko hiljada KM mjrsecno oglasavanje .
Đaba prijavljujes i ja sam tako prijavljivao i ocekivao nagradne bodove ali nista samo ignorisu.
User avatar
M416
Posts: 2329
Joined: 05/11/2014 13:45
Location: AP

#5539 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by M416 »

Dino79 wrote: 24/02/2024 22:30 Nece da izbrisu jer te radnje im donose mnogo profita i njima su precutno dozvolili da krse pravila olx oglasavanja.
Dakle olx prodavnicama je sve dozvoljeno jer placaju i po nekoliko hiljada KM mjrsecno oglasavanje .
Đaba prijavljujes i ja sam tako prijavljivao i ocekivao nagradne bodove ali nista samo ignorisu.
Upravo tako i nakon druge prijave za maticnu plocu tj. nepostojeci artikal samo ignorisu,a poslao sam im i sliku dopisivanja gdje su mi kazali da imaju na stanju i gdje sam narucio plocu da bi kroz 20-ak minuta javili da nema ta sto je logicno jer po toj cijeni nema nigdje na planeti i da ima druga ploca koja je odron i koju pokusavaju prodati najskuplje od svih radnji.Ne zele da izbrisu ili zamjene oglas drugom plocom jer na tu foru pecaju musterije i pokusavaju da uvale bezveze plocu.

OLX shopove kako kazes nema smisla prijavljivati jer vidim ovi imaju 13 stranica izdvojenih oglasa i jos su platinum shop tako da ih filuju opasno lovom na mjesecnom nivou.
bumerangss
Posts: 4477
Joined: 12/01/2015 16:47

#5540 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by bumerangss »

Kakvi ste sa skupljenim bodovima? Ja zadnja 2 3 mjeseca slabo prijavljujem, možda 10ak oglasa dnevno a priznaju 5 6 7
Haj stavite skrinšot da vidimo ciji je veci :D mislim saldo olx kredita ko može da se pohvali da je vrijedan :lol:
ja spao na 29000
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#5541 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Šta će vam toliki krediti?
zippoo87
Posts: 15655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5542 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Jedva 300 da imam,muku mucim...jer se sve mora izdvajati da bi bilo iole uocljivo.
Najvise sam imao oko 800 ...ja to trosim na dnevnoj bazi a sada kako je novi olx,pola prijava niko i ne pogleda,iako imaju osnova i trebao bi dobiti kredite a i ne prijavljujem vise toliko,kao prije,jer dzaba prijavljujem,kada niko ne pregleda.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5543 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Ja imam 12 16 i 0
Dakle imam 3 accounta :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bumerangss
Posts: 4477
Joined: 12/01/2015 16:47

#5544 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by bumerangss »

zippoo87 wrote: 25/02/2024 19:35 Jedva 300 da imam,muku mucim...jer se sve mora izdvajati da bi bilo iole uocljivo.
Najvise sam imao oko 800 ...ja to trosim na dnevnoj bazi a sada kako je novi olx,pola prijava niko i ne pogleda,iako imaju osnova i trebao bi dobiti kredite a i ne prijavljujem vise toliko,kao prije,jer dzaba prijavljujem,kada niko ne pregleda.
I ja sam to primjetio
Prije od prijavljenih 100 oglasa uvaže 90 a sad mozda 20 i onda nemam volje toliko prijavljivati jer bezveze se nerviram a znam da su skoro sve prijave osnovane
Trošim i ja puno na izdvajanje iako imam samo 10ak artikala
User avatar
hopi
Posts: 5707
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#5545 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by hopi »

odlično radi pik
ne možeš odabrati kategoriju samo vrti
zippoo87
Posts: 15655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5546 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

U februaru,u kategoriji koju pratim...par hiljada artikala vise nego u januaru. Prodaja haman pa stala...vrte se isti artikli,sve skuplje od 200 KM,niko ni da pogleda :D

I kod mene,februar jedan od najlosijih mjeseci u trgovini uopste.

Valjda se stanje popravi u martu,probude se i ljudi sa proljecem
User avatar
Quaresma
Posts: 6697
Joined: 19/07/2010 16:37

#5547 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Quaresma »

Nekad kliknem na onu cijenu da vidim historiju, ne znam koliko je to tacno, ali vidim da ljudi u nekom trenutku podignu cijenu :D

koliko znam, valjda je praksa/obicaj da se cijena obara, a kod nas je izgleda obrnuto :D
User avatar
n+1
Posts: 7012
Joined: 23/02/2022 09:38
Location: https://shorturl.at/bkpqD

#5548 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by n+1 »

Postoji uvjerenje, ne sasvim bez osnova, da ljudi izbjegavaju kupovinu ako im se cijena čini odveć niska. :D
zippoo87
Posts: 15655
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5549 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Quaresma wrote: 03/03/2024 23:56 Nekad kliknem na onu cijenu da vidim historiju, ne znam koliko je to tacno, ali vidim da ljudi u nekom trenutku podignu cijenu :D

koliko znam, valjda je praksa/obicaj da se cijena obara, a kod nas je izgleda obrnuto :D
U mom slucaju se to desava iskljucivo iz ovog razloga...javi se neko i obara mi cijenu artikla,ja pristanem na njegovu cijenu i spustim da naruci,on se vise ne javi :lol:
Onda opet dignem cijenu na onu koja je i bila.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#5550 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Truba »

Menjam cenu zavisno od raspolozenja...onda editira se artikal kad se proda za novu cenu
Post Reply