OLX.BA - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

sarajevo-x.com
Posts: 844
Joined: 19/04/2013 08:42
Location: Tuzla, Bosnia and Herzegovina

#5876 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by sarajevo-x.com »

Naruci lik artikal preko olx dostave koji je skriven prije 2 godine :lol:
Ja ne mogu da nadjem taj artikal preko trazilice wtf
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11068
Joined: 10/03/2022 22:16

#5877 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by ZoomZoomKiwi »

sarajevo-x.com wrote: 09/05/2024 20:30 Naruci lik artikal preko olx dostave koji je skriven prije 2 godine :lol:
Ja ne mogu da nadjem taj artikal preko trazilice wtf
Imao direktan link na njega, sačuvao ga u bookmarksima u browseru nekad.


U čemu je ovdje fol? https://olx.ba/artikal/59800649
muki_muky
Posts: 421
Joined: 13/01/2022 18:07

#5878 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by muki_muky »

ZoomZoomKiwi wrote: 09/05/2024 22:46
sarajevo-x.com wrote: 09/05/2024 20:30 Naruci lik artikal preko olx dostave koji je skriven prije 2 godine :lol:
Ja ne mogu da nadjem taj artikal preko trazilice wtf
Imao direktan link na njega, sačuvao ga u bookmarksima u browseru nekad.


U čemu je ovdje fol? https://olx.ba/artikal/59800649
Djeluje kao neka prevara.
THEC
Posts: 550
Joined: 05/01/2016 14:49

#5879 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by THEC »

ZoomZoomKiwi wrote: 09/05/2024 22:46
sarajevo-x.com wrote: 09/05/2024 20:30 Naruci lik artikal preko olx dostave koji je skriven prije 2 godine :lol:
Ja ne mogu da nadjem taj artikal preko trazilice wtf
Imao direktan link na njega, sačuvao ga u bookmarksima u browseru nekad.


U čemu je ovdje fol? https://olx.ba/artikal/59800649
dubai replika
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11068
Joined: 10/03/2022 22:16

#5880 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by ZoomZoomKiwi »

Čuj Dubai hahahah

Joj kakva smo mi država, pa ovo je copyright infringement u najmanjem, a tek dizajn, logotipovi itd. Mati draga...
THEC
Posts: 550
Joined: 05/01/2016 14:49

#5881 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by THEC »

ZoomZoomKiwi wrote: 09/05/2024 22:52 Čuj Dubai hahahah

Joj kakva smo mi država, pa ovo je copyright infringement u najmanjem, a tek dizajn, logotipovi itd. Mati draga...
ne znam sto je Dubai :D ali mi godinama na fb izlaze ove reklame tih tzv dubai replika, vecinom Iphone i Samsungova ultra budu

https://olx.ba/artikal/60715353
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 11068
Joined: 10/03/2022 22:16

#5882 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by ZoomZoomKiwi »

Katastrofa kako FUZIP ne reaguje na ovo. Još firma registrovana jebote.
Hakiz
Posts: 40867
Joined: 30/07/2015 20:01

#5883 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Hakiz »

Mah. Samo reći ovima u OLX sjetite se Dot Coma i Megauploada :lol:
Mehemed
Posts: 5719
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#5884 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Mehemed »

sarajevo-x.com wrote: 09/05/2024 20:30 Naruci lik artikal preko olx dostave koji je skriven prije 2 godine :lol:
Ja ne mogu da nadjem taj artikal preko trazilice wtf
Meni lik poslao poruku pita za artikal a meni nije jasno znam da to nemam u prodaji, reko pogriješili ste. Tražio mu ja screenshot, kad posla i vidim da je to artikal od prije dvije-tri godine. Ja tražio preko OLXa, preko Googlea i nikako nisam mogao doći do tog oglasa da ga obrišem a on je nekako došao do njeg. Et kako to nekima pođe za rukom.
daramo
Posts: 432
Joined: 22/06/2013 18:57

#5885 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by daramo »

muki_muky wrote: 09/05/2024 22:49
ZoomZoomKiwi wrote: 09/05/2024 22:46
sarajevo-x.com wrote: 09/05/2024 20:30 Naruci lik artikal preko olx dostave koji je skriven prije 2 godine :lol:
Ja ne mogu da nadjem taj artikal preko trazilice wtf
Imao direktan link na njega, sačuvao ga u bookmarksima u browseru nekad.


U čemu je ovdje fol? https://olx.ba/artikal/59800649
Djeluje kao neka prevara.
Obični android smartphone vrijednosti oko 200KM napravljen da izgleda kao iPhone i sa android ios temom.
kB27
Posts: 1261
Joined: 17/02/2016 17:46

#5886 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by kB27 »

ZoomZoomKiwi wrote: 09/05/2024 22:46
sarajevo-x.com wrote: 09/05/2024 20:30 Naruci lik artikal preko olx dostave koji je skriven prije 2 godine :lol:
Ja ne mogu da nadjem taj artikal preko trazilice wtf
Imao direktan link na njega, sačuvao ga u bookmarksima u browseru nekad.
Manji problem je otkud njemu link; sustina mislim da je to sto se firma/stranica koja ima broj korisnika koji se mjeri u milionima "nije sjetila" da bi mozda bilo dobro onemoguciti narucivanje sakrivenih artikala. Naravno, dovoljno je puta prezvakana prica koji tu nesposobnjakovici rade i kakvih sve nebuloza ima.

Jos jedan primjer sta se desi kada godinama nemas apsolutno nikakvu konkurenciju.
Hakiz
Posts: 40867
Joined: 30/07/2015 20:01

#5887 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Hakiz »

kB27 wrote: 10/05/2024 16:56
ZoomZoomKiwi wrote: 09/05/2024 22:46
sarajevo-x.com wrote: 09/05/2024 20:30 Naruci lik artikal preko olx dostave koji je skriven prije 2 godine :lol:
Ja ne mogu da nadjem taj artikal preko trazilice wtf
Imao direktan link na njega, sačuvao ga u bookmarksima u browseru nekad.
Manji problem je otkud njemu link; sustina mislim da je to sto se firma/stranica koja ima broj korisnika koji se mjeri u milionima "nije sjetila" da bi mozda bilo dobro onemoguciti narucivanje sakrivenih artikala. Naravno, dovoljno je puta prezvakana prica koji tu nesposobnjakovici rade i kakvih sve nebuloza ima.

Jos jedan primjer sta se desi kada godinama nemas apsolutno nikakvu konkurenciju.
Ma, ne bi trebala uopšte postojati opcija skrivenih artikala. Čemu? Ako znaš kome hoćeš da prodaš, samo ne prihvatiš ponudu drugih kupaca.

Ili prodaješ ili ne prodaješ. Ako ne prodaješ, ne donosi na pijacu.
kB27
Posts: 1261
Joined: 17/02/2016 17:46

#5888 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by kB27 »

Hakiz wrote: 10/05/2024 20:16 Ma, ne bi trebala uopšte postojati opcija skrivenih artikala. Čemu? Ako znaš kome hoćeš da prodaš, samo ne prihvatiš ponudu drugih kupaca.

Ili prodaješ ili ne prodaješ. Ako ne prodaješ, ne donosi na pijacu.
Po mom misljenju bas bi, ali da su stvarno skriveni i vidljivi samo vlasniku profila ciji je oglas. Onda barem normalni ljudi koji nesto nemaju na stanju ce sakriti oglas dok ponovo ne dobiju, i onda ga na jedan klik ponovo objaviti umjesto ponovo prolaziti cijelu proceduru objave oglasa. Ja tako recimo radim, umjesto da ostavljam oglas vidljiv svima pa odgovaram "trenutno nema na stanju".

Ali trenutno stanje je cirkus, sakrivene mozes naci ako ih imas spasene, mislim da se cak mogu naci preko google pretrage, mogu se naruciti OLX dostavom, itd. Sto je bruka.
Hakiz
Posts: 40867
Joined: 30/07/2015 20:01

#5889 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Hakiz »

Ja sam vjerovatno čudan, pa mislim da bi svaka legalna i legitimna, ozbiljna, prodavnica trebala imati toliko novca da ima svoj web site i web shop. OLX mi je za individualnu prodaju i švercere.

Nekako više vjerujem prodavnici sa vlastitom stranicom i web shopom nego prodavnici koja ima samo facebook i prodaje samo na OLX.

OK je OLX uz svoj web shop, ima masa prodavnica koje uz OLX imaju i svoj web site i svoj web shop. Ali samo OLX, nisu tu čista posla.

Fakat, ako neko ne može sebi priuštiti web stranicu i web shop, možda bi trebao prestati raditi, slabo mu ide posao. Možda i ne ide loše, ali, opet, ako ima novca i neće da ima svoj web shop i web stranicu, baš mu i ne vjerujem.

Ali, opet, možda sam ja čudan.

A kada imaš svoj web shop, lako je staviti napomenu da proizvod trenutno nije dostupan.
kB27
Posts: 1261
Joined: 17/02/2016 17:46

#5890 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by kB27 »

Pa ne znam bas, ne prodaju svi predmete od tri ili cetiri cifre. Moji prijatelji su nedavno pokrenuli neki mali posao koji primarno ima ekolosku/sustainability komponentu, a sekundarno (eventualno u buducnosti) profit. Sve cista posla i sve legalno, sve se proizvodi i distribuira u BiH, super prica. Proizvodi kostaju x ili 1x KM. Za njih je recimo 5000KM koliko ugrubo kosta pristojan webshop razlika izmedju toga hoce li posao prezivjeti godinu ili nece.

Daleko smo mi od toga da je sve dostupno online, na klik, uz online placanje, da sve funkcionira kako treba - i jos da je to normativ poslovanja.


A o tome da zapravo vecina kupaca vise voli traziti na OLX a ne webshopu govori i cinjenica da skoro svaki webshop ima integraciju sa OLX i objavljuje i tamo artikle. Za neke stvari, ako te nema na OLX kao da ne postojis. I sam nekad kad me zanima gdje nesto ima dostupno i ko ima najbolje cijene, koristim samo OLX i na osnovu toga kupim (ne nuzno preko OLX, moze i preko webshopa). Sam webshop je super, ali za mene je beskoristan ako nije adekvatno optimiziran za pretrazivace i ne mogu do prozivoda doci putem google.
zippoo87
Posts: 15851
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5891 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Danas komuniciram sa nekim likom i prodaje robu (iz Ilijasa je),hocu da kupim i pitam ga moze li mi u tu cijenu poslati brzom postom preko olxa.
A prije toga,kazem mu ako salje postom,da se podrazumjeva da je dozvoljen pregled paketa.
I kaze,mogu poslati o svom trosku ali da ne otvaras paket,ne moze otvaranje i popust :? :?
Pitam ga kakve veze ima pregled paketa sa cijenom,kaze ne moze niza cijena i pregled paketa :lol: :lol: :lol:

Pa ima li ijedna budala da je mene masila na olxu :D

Ili jedan koji mi se bukvalno javlja na svaki oglas i nudi zamjenu neku...lik bezveze pise,vjerujem da nije kupac ni za kakvu cijenu.
I blokirao me na olxu iz njemu poznatih razloga ali mi uredno salje poruke da mu otkupim telefon i nudi a ja mu ne mogu ni odgovoriti,jer sam blokiran :lol: :lol:
Naravno i broj telefona je sakriven.
Cirkus teski
Hakiz
Posts: 40867
Joined: 30/07/2015 20:01

#5892 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Hakiz »

kB27 wrote: 10/05/2024 22:42 Pa ne znam bas, ne prodaju svi predmete od tri ili cetiri cifre. Moji prijatelji su nedavno pokrenuli neki mali posao koji primarno ima ekolosku/sustainability komponentu, a sekundarno (eventualno u buducnosti) profit. Sve cista posla i sve legalno, sve se proizvodi i distribuira u BiH, super prica. Proizvodi kostaju x ili 1x KM. Za njih je recimo 5000KM koliko ugrubo kosta pristojan webshop razlika izmedju toga hoce li posao prezivjeti godinu ili nece.

Daleko smo mi od toga da je sve dostupno online, na klik, uz online placanje, da sve funkcionira kako treba - i jos da je to normativ poslovanja.


A o tome da zapravo vecina kupaca vise voli traziti na OLX a ne webshopu govori i cinjenica da skoro svaki webshop ima integraciju sa OLX i objavljuje i tamo artikle. Za neke stvari, ako te nema na OLX kao da ne postojis. I sam nekad kad me zanima gdje nesto ima dostupno i ko ima najbolje cijene, koristim samo OLX i na osnovu toga kupim (ne nuzno preko OLX, moze i preko webshopa). Sam webshop je super, ali za mene je beskoristan ako nije adekvatno optimiziran za pretrazivace i ne mogu do prozivoda doci putem google.
Mislim da većina kupaca više voli tražiti na OLX zato što se tamo mogu naći stvari koje se ovdje ne prodaju u standardnim prodavnicama.

Ja prvo u pretraživaču pokušam pronaći u "pravim" prodavnicama, pa ako ne nađem, onda idem na OLX. Evo, mene interesuju alati. Zašto bih tražio Makita ili Bosch alat na OLX kada postoje prodavnice koje imaju svoje web stranice i web shopove na kojima prodaju taj alat, a imaju i "prave" prodavnice, objekte u koje možeš ući, uzeti u ruke i kupiti?

Ali, na OLX ima Parkside (Lidl) alat koji se u "pravim" prodavnicama ne može kupiti jer nemamo Lidl (još). E, sada, koliko je vjerovati onima koji prodaju Parkside alat ovdje, to je veliko pitanje.
User avatar
kabal1337
Posts: 8326
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: auto na otpad

#5893 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by kabal1337 »

Hakiz wrote: 11/05/2024 02:19
kB27 wrote: 10/05/2024 22:42 Pa ne znam bas, ne prodaju svi predmete od tri ili cetiri cifre. Moji prijatelji su nedavno pokrenuli neki mali posao koji primarno ima ekolosku/sustainability komponentu, a sekundarno (eventualno u buducnosti) profit. Sve cista posla i sve legalno, sve se proizvodi i distribuira u BiH, super prica. Proizvodi kostaju x ili 1x KM. Za njih je recimo 5000KM koliko ugrubo kosta pristojan webshop razlika izmedju toga hoce li posao prezivjeti godinu ili nece.

Daleko smo mi od toga da je sve dostupno online, na klik, uz online placanje, da sve funkcionira kako treba - i jos da je to normativ poslovanja.


A o tome da zapravo vecina kupaca vise voli traziti na OLX a ne webshopu govori i cinjenica da skoro svaki webshop ima integraciju sa OLX i objavljuje i tamo artikle. Za neke stvari, ako te nema na OLX kao da ne postojis. I sam nekad kad me zanima gdje nesto ima dostupno i ko ima najbolje cijene, koristim samo OLX i na osnovu toga kupim (ne nuzno preko OLX, moze i preko webshopa). Sam webshop je super, ali za mene je beskoristan ako nije adekvatno optimiziran za pretrazivace i ne mogu do prozivoda doci putem google.
Mislim da većina kupaca više voli tražiti na OLX zato što se tamo mogu naći stvari koje se ovdje ne prodaju u standardnim prodavnicama.

Ja prvo u pretraživaču pokušam pronaći u "pravim" prodavnicama, pa ako ne nađem, onda idem na OLX. Evo, mene interesuju alati. Zašto bih tražio Makita ili Bosch alat na OLX kada postoje prodavnice koje imaju svoje web stranice i web shopove na kojima prodaju taj alat, a imaju i "prave" prodavnice, objekte u koje možeš ući, uzeti u ruke i kupiti?

Ali, na OLX ima Parkside (Lidl) alat koji se u "pravim" prodavnicama ne može kupiti jer nemamo Lidl (još). E, sada, koliko je vjerovati onima koji prodaju Parkside alat ovdje, to je veliko pitanje.
Osim sto je veca cijena, po 100 KM obicno
Mana je sto se ne dobije ni Lidlova garancija koja je skroz korektna.
Hakiz
Posts: 40867
Joined: 30/07/2015 20:01

#5894 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Hakiz »

kabal1337 wrote: 11/05/2024 16:56
Hakiz wrote: 11/05/2024 02:19
kB27 wrote: 10/05/2024 22:42 Pa ne znam bas, ne prodaju svi predmete od tri ili cetiri cifre. Moji prijatelji su nedavno pokrenuli neki mali posao koji primarno ima ekolosku/sustainability komponentu, a sekundarno (eventualno u buducnosti) profit. Sve cista posla i sve legalno, sve se proizvodi i distribuira u BiH, super prica. Proizvodi kostaju x ili 1x KM. Za njih je recimo 5000KM koliko ugrubo kosta pristojan webshop razlika izmedju toga hoce li posao prezivjeti godinu ili nece.

Daleko smo mi od toga da je sve dostupno online, na klik, uz online placanje, da sve funkcionira kako treba - i jos da je to normativ poslovanja.


A o tome da zapravo vecina kupaca vise voli traziti na OLX a ne webshopu govori i cinjenica da skoro svaki webshop ima integraciju sa OLX i objavljuje i tamo artikle. Za neke stvari, ako te nema na OLX kao da ne postojis. I sam nekad kad me zanima gdje nesto ima dostupno i ko ima najbolje cijene, koristim samo OLX i na osnovu toga kupim (ne nuzno preko OLX, moze i preko webshopa). Sam webshop je super, ali za mene je beskoristan ako nije adekvatno optimiziran za pretrazivace i ne mogu do prozivoda doci putem google.
Mislim da većina kupaca više voli tražiti na OLX zato što se tamo mogu naći stvari koje se ovdje ne prodaju u standardnim prodavnicama.

Ja prvo u pretraživaču pokušam pronaći u "pravim" prodavnicama, pa ako ne nađem, onda idem na OLX. Evo, mene interesuju alati. Zašto bih tražio Makita ili Bosch alat na OLX kada postoje prodavnice koje imaju svoje web stranice i web shopove na kojima prodaju taj alat, a imaju i "prave" prodavnice, objekte u koje možeš ući, uzeti u ruke i kupiti?

Ali, na OLX ima Parkside (Lidl) alat koji se u "pravim" prodavnicama ne može kupiti jer nemamo Lidl (još). E, sada, koliko je vjerovati onima koji prodaju Parkside alat ovdje, to je veliko pitanje.
Osim sto je veca cijena, po 100 KM obicno
Mana je sto se ne dobije ni Lidlova garancija koja je skroz korektna.
Ne možeš očekivati garanciju, to je švercovana roba. Sve dok Lidl ne otvori prodavnice ne možeš Parkside kupiti legalno u BiH. Osim u fazonu polovne, korištene robe.
kB27
Posts: 1261
Joined: 17/02/2016 17:46

#5895 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by kB27 »

zippoo87 wrote: 11/05/2024 00:29 Danas komuniciram sa nekim likom i prodaje robu (iz Ilijasa je),hocu da kupim i pitam ga moze li mi u tu cijenu poslati brzom postom preko olxa.
A prije toga,kazem mu ako salje postom,da se podrazumjeva da je dozvoljen pregled paketa.
I kaze,mogu poslati o svom trosku ali da ne otvaras paket,ne moze otvaranje i popust
Pitam ga kakve veze ima pregled paketa sa cijenom,kaze ne moze niza cijena i pregled paketa

Pa ima li ijedna budala da je mene masila na olxu
E pa sto nisi bio gospodin pa za 8KM manje kliknuo Naruci artikal. :mrgreen:

Ne branim ga, ali evo mozda druga strana price. Kada prodavac tebi plati postarinu, a ti ne preuzmes - on opet ima trosak postarine, ne snosi ga OLX. Ako ti dozvoli pregled, mnogo veca sansa je da ne preuzmes nego ako ne dozvoli. Ne nuzno sto proizvod nece biti isti kao sto je on opisao, nego mozda ti se ne svidi ili sta ja znam. :)

Mozda je rjesenje da predlozis da 8KM dostave "ugurate" u cijenu, neka spusti artikal 8KM, ostavi da ti placas dostavu i dozvoli pregled. Ako ne preuzmes paket, niko od vas dvojice nema trosak. Ako je ovo gore, vuk sit i ovce na broju.


Nije uvijek sve crno ili bijelo, bar bi se ti koji cesto i kupujes i prodajes trebao moci poistovijetiti sa drugom stranom. :)
zippoo87
Posts: 15851
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5896 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

Pa upravo tako sam i trazio...on spusti cijenu 8 KM a ja placam postarinu.
Ako i vratim paket,olx snosi trosak.
Nisam isao na opciju da je besplatna postarina pa da on izgubi 8 KM ako vratim .
Ne idem ja na tudju stetu nego on nije htio poslati da je dozvoljen pregled a ja ne narucujem ako to nije dozvoljeno.
Naslovnica
Posts: 28125
Joined: 20/03/2013 15:38

#5897 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by Naslovnica »

bootleggerr naći ubiva sa opisima
imam osjećaj da je u posljednje vrijeme sve digao na još viši nivo
:lol: :lol: :lol:
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20655
Joined: 12/08/2013 12:51

#5898 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by insaneinthebrain »

Citao sam sa je katastrofa al da je ovakva katastrofa nisam znao. Hocu da kupim neku memoriju za stari pc i hajd sto nema nego koga god pitam prodano prije pet minuta. Stoji u ponudi a na stanju. Al kad mi rece frajer prodao liku prije pet minuta umalo sa.stolice nisam pao. :run:
zippoo87
Posts: 15851
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#5899 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by zippoo87 »

insaneinthebrain wrote: 16/05/2024 17:08 Citao sam sa je katastrofa al da je ovakva katastrofa nisam znao. Hocu da kupim neku memoriju za stari pc i hajd sto nema nego koga god pitam prodano prije pet minuta. Stoji u ponudi a na stanju. Al kad mi rece frajer prodao liku prije pet minuta umalo sa.stolice nisam pao. :run:
Sta ti treba,koja memorija i kapacitet...mislim da imam nekih plocica ddr2, po 1gb ili 51,pojma nemam...ako ti sta moze pomoci,javi se u PM
tap3ah75
Posts: 6048
Joined: 07/09/2009 14:14

#5900 Re: OLX.BA - sve o tome

Post by tap3ah75 »

Imam i ja nešto ram pločica zs starije računare
Javi ako šta treba
Post Reply