Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Locked
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1552 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by Tomahawk11 »

.
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#1554 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by SkyLimit »

Od argentinske "La Generacion Dorada" samo se još dvojica nisu oprostila od reprezentacije(većina ih je završila sa reprezentacijom odavno prije ovih Igara):

Pepe Sanchez
Luis Scola
Manu Ginobili
Walter Hermann
Fabricio Oberto
Pablo Prigioni
Carlos Delfino
Andreas Nocioni


Scola od 36 godina i Delfino koji 3 godine do ovih Igara nije igrao nigdje, vratio se iz penzije za Igre. Strahovid pad ih očekuje u narednom periodu, vjerovatno nikad više neće imati ovako jaku generaciju. Barem su je maksimalno iskoristili, 15 godina su bili na sceni, uzeli Olimpijsko zlato i bronzu, uzeli srebro na Svjetskom prvenstvu itd.

:izet:
Last edited by SkyLimit on 23/08/2016 21:04, edited 1 time in total.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58428
Joined: 03/08/2010 19:04

#1555 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by kakavdanakneiskustvu »

delfino mozda nije zvanicno se oprostio ali mislim da je to to i od njega
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58428
Joined: 03/08/2010 19:04

#1556 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by kakavdanakneiskustvu »

SkyLimit wrote:Od argentinske "La Generacion Dorada" samo se još dvojica nisu oprostila od reprezentacije:

Pepe Sanchez
Luis Scola
Manu Ginobili
Walter Hermann
Fabricio Oberto
Pablo Prigioni
Carlos Delfino
Andreas Nocioni


Scola od 36 godina i Delfino koji 3 godine do ovih Igara nije igrao nigdje, vratio se iz penzije za Igre. Strahovid pad ih očekuje u narednom periodu, vjerovatno nikad više neće imati ovako jaku generaciju. Barem su je maksimalno iskoristili, 15 godina su bili na sceni, uzeli Olimpijsko zlato i bronzu, uzeli srebro na Svjetskom prvenstvu itd.

:izet:

šta znači to dorada?
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#1557 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by zlajapravaraja »

Slučajno pročitah ovaj uvodni post na temi. Pa ja sam vam nacrtao ove igre u bocu rođaci 8-)

Hajmo sad razlaz, i hvala na druženju :D
User avatar
Vsvp
Posts: 430
Joined: 13/06/2013 00:46

#1558 Re: ki Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by Vsvp »

It_is_a_Leclerc wrote:Rado bih platio piće nekom ko bi ovom Nikoli Kalinić kakvom palijom namjestio ovu vilicu. Kakvo govance.
To ti je vrhunac tvog jadnog zivota , da placas nekome imaginarno pice , vjerovatno bi se usrao kad bi stao uzivo ispred njega .

Mene banuju zbog rijeci "debil" a ovaj isfrustrirani psihopata i dalje lijeci svoje komplexe na forumu . :thumbup:

Ono ce platiti pice :stolica1:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55469
Joined: 15/12/2008 16:53

#1559 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by ultima_palabra »

zlajapravaraja wrote:Slučajno pročitah ovaj uvodni post na temi. Pa ja sam vam nacrtao ove igre u bocu rođaci 8-)

Hajmo sad razlaz, i hvala na druženju :D
Đe ti je Australija? :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1560 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by Tomahawk11 »

A i Francusku je ''pogodio'' :D

Kakva je ono sprdacina Amera, neku djecu i zakucavaju preko njih, kao tako bilo sa Srbijom :-)
Dobro, nadmoc jeste bila, ali ne vidim sta se imaju sprdati kad je jasno da nemaju dostojnog protivnika u ovom omjeru snaga.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#1561 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by pirmin »

kakavdanakneiskustvu wrote:
SkyLimit wrote:Od argentinske "La Generacion Dorada" samo se još dvojica nisu oprostila od reprezentacije:

Pepe Sanchez
Luis Scola
Manu Ginobili
Walter Hermann
Fabricio Oberto
Pablo Prigioni
Carlos Delfino
Andreas Nocioni


Scola od 36 godina i Delfino koji 3 godine do ovih Igara nije igrao nigdje, vratio se iz penzije za Igre. Strahovid pad ih očekuje u narednom periodu, vjerovatno nikad više neće imati ovako jaku generaciju. Barem su je maksimalno iskoristili, 15 godina su bili na sceni, uzeli Olimpijsko zlato i bronzu, uzeli srebro na Svjetskom prvenstvu itd.

:izet:

šta znači to dorada?
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#1562 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by Dr Baltazar »

Tomahawk11 wrote:A i Francusku je ''pogodio'' :D

Kakva je ono sprdacina Amera, neku djecu i zakucavaju preko njih, kao tako bilo sa Srbijom :-)
Dobro, nadmoc jeste bila, ali ne vidim sta se imaju sprdati kad je jasno da nemaju dostojnog protivnika u ovom omjeru snaga.
Čitali postove hrasnog i Bodkina pa su morali nekako da im odgovore :izet: :D
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#1563 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by zlajapravaraja »

ultima_palabra wrote:
zlajapravaraja wrote:Slučajno pročitah ovaj uvodni post na temi. Pa ja sam vam nacrtao ove igre u bocu rođaci 8-)

Hajmo sad razlaz, i hvala na druženju :D
Đe ti je Australija? :D
Bio ih preskočio, rekoh da ne smaram još i s njima.. :D

Na kraju ionako samo drvena medalja, kao i Venecuela :zzzz: :D
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#1564 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by zlajapravaraja »

Tomahawk11 wrote:A i Francusku je ''pogodio'' :D

Kakva je ono sprdacina Amera, neku djecu i zakucavaju preko njih, kao tako bilo sa Srbijom :-)
Dobro, nadmoc jeste bila, ali ne vidim sta se imaju sprdati kad je jasno da nemaju dostojnog protivnika u ovom omjeru snaga.
Pa ispali od Španije, osvajača medalje :zoka:
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#1565 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by zlajapravaraja »

Inače sam mišljenja da je se Španija doslovno prepala pobjede, jer su mašili zicere koje nikad u životu mašili nisu, a svo vrijeme su sebi izrađivali 100%-ne šuteve :-)
Tome je uveliko doprinijela i sudačka farsa...

Srbija je u finalu prerano odustala nakon također silnih promašenih otvorenih šuteva, a Durant je imao šutersku večer kakvu je u NBA imao max. 3-4 puta u karijeri. Nisam siguran da ijedan drugi Amerikanac ono može, tako da je upitno kako bi odigrali bez njega.

Psiha još uvijek igra ogromnu ulogu protiv Amera, ali daleko od toga da su nepobjedivi :oops:
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#1566 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by Dr Baltazar »

zlajapravaraja wrote:Inače sam mišljenja da je se Španija doslovno prepala pobjede, jer su mašili zicere koje nikad u životu mašili nisu, a svo vrijeme su sebi izrađivali 100%-ne šuteve :-)
Tome je uveliko doprinijela i sudačka farsa...

Srbija je u finalu prerano odustala nakon također silnih promašenih otvorenih šuteva, a Durant je imao šutersku večer kakvu je u NBA imao max. 3-4 puta u karijeri. Nisam siguran da ijedan drugi Amerikanac ono može, tako da je upitno kako bi odigrali bez njega.

Psiha još uvijek igra ogromnu ulogu protiv Amera, ali daleko od toga da su nepobjedivi :oops:
Živ bio, ne provaljuj se. Durant i Carmelo su igrači kojima su 30+ utakmice sasvim normalna stvar u karijeri. A tu noć je samo ovaj prvi proradio. Pogledaj malo neku utakmicu Duranta i shvatit ćeš da on odigra onakva dva poluvremena, a Srbija imala sreću pa Durant samo prvo ubacivao.

Pametnjakovići i dalje misle da se USA može dobiti. I sve to nakon brutalnog demoliranja Srbije u najvažnijoj utakmici turnira, gdje ni 2 četvrtine ozbiljno nisu odigrali. I koliko ono razlike bijaše ? :lol: :izet:

Kakva crna psiha ? Pa svi su maksimalno naloženi protiv Amera i svi igraju bolje nego što bi neku drugu utakmicu odigrali.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#1567 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by zlajapravaraja »

Dr Baltazar wrote:
zlajapravaraja wrote:Inače sam mišljenja da je se Španija doslovno prepala pobjede, jer su mašili zicere koje nikad u životu mašili nisu, a svo vrijeme su sebi izrađivali 100%-ne šuteve :-)
Tome je uveliko doprinijela i sudačka farsa...

Srbija je u finalu prerano odustala nakon također silnih promašenih otvorenih šuteva, a Durant je imao šutersku večer kakvu je u NBA imao max. 3-4 puta u karijeri. Nisam siguran da ijedan drugi Amerikanac ono može, tako da je upitno kako bi odigrali bez njega.

Psiha još uvijek igra ogromnu ulogu protiv Amera, ali daleko od toga da su nepobjedivi :oops:
Živ bio, ne provaljuj se. Durant i Carmelo su igrači kojima su 30+ utakmice sasvim normalna stvar u karijeri. A tu noć je samo ovaj prvi proradio. Pogledaj malo neku utakmicu Duranta i shvatit ćeš da on odigra onakva dva poluvremena, a Srbija imala sreću pa Durant samo prvo ubacivao.

Pametnjakovići i dalje misle da se USA može dobiti. I sve to nakon brutalnog demoliranja Srbije u najvažnijoj utakmici turnira, gdje ni 2 četvrtine ozbiljno nisu odigrali. I koliko ono razlike bijaše ? :lol: :izet:

Kakva crna psiha ? Pa svi su maksimalno naloženi protiv Amera i svi igraju bolje nego što bi neku drugu utakmicu odigrali.
Skroz si skrenuo na finale, dok sam ja više mislio na polufinale :oops:
Tu je bilo 6 razlike. Izbroj do šest...nije puno :wink:
Dr Baltazar
Posts: 2216
Joined: 21/06/2014 00:17

#1568 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by Dr Baltazar »

zlajapravaraja wrote:
Dr Baltazar wrote:
zlajapravaraja wrote:Inače sam mišljenja da je se Španija doslovno prepala pobjede, jer su mašili zicere koje nikad u životu mašili nisu, a svo vrijeme su sebi izrađivali 100%-ne šuteve :-)
Tome je uveliko doprinijela i sudačka farsa...

Srbija je u finalu prerano odustala nakon također silnih promašenih otvorenih šuteva, a Durant je imao šutersku večer kakvu je u NBA imao max. 3-4 puta u karijeri. Nisam siguran da ijedan drugi Amerikanac ono može, tako da je upitno kako bi odigrali bez njega.

Psiha još uvijek igra ogromnu ulogu protiv Amera, ali daleko od toga da su nepobjedivi :oops:
Živ bio, ne provaljuj se. Durant i Carmelo su igrači kojima su 30+ utakmice sasvim normalna stvar u karijeri. A tu noć je samo ovaj prvi proradio. Pogledaj malo neku utakmicu Duranta i shvatit ćeš da on odigra onakva dva poluvremena, a Srbija imala sreću pa Durant samo prvo ubacivao.

Pametnjakovići i dalje misle da se USA može dobiti. I sve to nakon brutalnog demoliranja Srbije u najvažnijoj utakmici turnira, gdje ni 2 četvrtine ozbiljno nisu odigrali. I koliko ono razlike bijaše ? :lol: :izet:

Kakva crna psiha ? Pa svi su maksimalno naloženi protiv Amera i svi igraju bolje nego što bi neku drugu utakmicu odigrali.
Skroz si skrenuo na finale, dok sam ja više mislio na polufinale :oops:
Tu je bilo 6 razlike. Izbroj do šest...nije puno :wink:
Brojao sam i tu. Što je najbitnije, gledao. Španci ni u jednom momentu nisu bili tu da zaprijete Amerima. Spuste se na -5, pa ovi sa dvije lagane trice se odvoje i tako. Bez preznojavanja. A sad ti pogledaj zadnju minutu i pogledaj razliku koja je bila (+10 za Amere) i skontaj kako je završilo sa +6. Rezultat vara ;-)
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#1569 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by zlajapravaraja »

Ma hajde ba. Znam ja da su oni najbolji,...uvjerio se lično :wink:

Samo me nervira ta arogancija, koja je se između ostalog očitovala sprdanjem na Conan O'Brien Show-u, sigurno si vidio.

Zato svi navijamo da izgube, ko im jebe mater :izet:

Ne zamjeri ;-)
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#1570 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by zlajapravaraja »

Evo jedan frišak, nisam ga ni pročitao,...znao sam da ga moram ovdje zakačiti :D

http://www.index.hr/tema/oi-2016/amerik ... ama-914997
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#1571 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by SkyLimit »

Ali kako samo Australija nafakaški sklepa jaku ekipu.

Ben Simmons. Otac mu američki košarkaš koji je igrao u Australiji, crnac. Upoznao bjelkinju koja je imala sepet djece iz prethodnog braka, nije više ni bila tako mlada ni raspoložena za još djece. Ali jedna tekila previše i desilo se. I rodio se prvi pik drafta.

Thon Maker. Izbjeglica iz neke afričke države, od onih što su vječito zahvaćene građanskim ratom. Deseti pik. Mada se priča da je zapravo puno stariji i da je ratovao u trupama Roberta Mugabea.

Andrew Andrija Bogut. Povratak u prošlost, još jedan prvi pik. Zahvaljujući hrvatskoj sklonosti ne(u)stašluku puno je Hrvata iznenada odlučilo napustiti tlo Jugoslavije i preseliti se u toplije krajeve. Tako su uradili i preci današnjeg centra Golden Statea.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#1572 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by zlajapravaraja »

SkyLimit wrote:Ali kako samo Australija nafakaški sklepa jaku ekipu.

Ben Simmons. Otac mu američki košarkaš koji je igrao u Australiji, crnac. Upoznao bjelkinju koja je imala sepet djece iz prethodnog braka, nije više ni bila tako mlada ni raspoložena za još djece. Ali jedna tekila previše i desilo se. I rodio se prvi pik drafta.

Thon Maker. Izbjeglica iz neke afričke države, od onih što su vječito zahvaćene građanskim ratom. Deseti pik. Mada se priča da je zapravo puno stariji i da je ratovao u trupama Roberta Mugabea.

Andrew Andrija Bogut. Povratak u prošlost, još jedan prvi pik. Zahvaljujući hrvatskoj sklonosti ne(u)stašluku puno je Hrvata iznenada odlučilo napustiti tlo Jugoslavije i preseliti se u toplije krajeve. Tako su uradili i preci današnjeg centra Golden Statea.
Šta bismo rekli za našu fudbalsku repku? :lol:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1573 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by Tomahawk11 »

Bogut je presao u Dallas (dobro, nije bitno za temu, ali eto :D )
I nesto gledam, Dirku sa 38 godina su dali 25 miliona :shock: a tu su Barnes sa 22 i Matthews sa 17 miliona :-)

I jos da za Australiju igra Irving, bila bi to strasna ekipa za iduce SP i OI.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58428
Joined: 03/08/2010 19:04

#1574 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by kakavdanakneiskustvu »

SkyLimit wrote:Ali kako samo Australija nafakaški sklepa jaku ekipu.

Ben Simmons. Otac mu američki košarkaš koji je igrao u Australiji, crnac. Upoznao bjelkinju koja je imala sepet djece iz prethodnog braka, nije više ni bila tako mlada ni raspoložena za još djece. Ali jedna tekila previše i desilo se. I rodio se prvi pik drafta.

Thon Maker. Izbjeglica iz neke afričke države, od onih što su vječito zahvaćene građanskim ratom. Deseti pik. Mada se priča da je zapravo puno stariji i da je ratovao u trupama Roberta Mugabea.

Andrew Andrija Bogut. Povratak u prošlost, još jedan prvi pik. Zahvaljujući hrvatskoj sklonosti ne(u)stašluku puno je Hrvata iznenada odlučilo napustiti tlo Jugoslavije i preseliti se u toplije krajeve. Tako su uradili i preci današnjeg centra Golden Statea.

dallasa
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#1575 Re: Olimpijski Košarkaški Turnir - RIO 2016

Post by hrasno38 »

heheheheh izasao iz banovica te se grohotom smijem na strucnjake i njihove procjene oko reprezentacije Australije :lol: :lol: :lol: :lol: heheeh covjek misli zivi u Australiji i sve zna o sportu :lol:
Locked