Olimpijske igre Tokyo 20/21

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#826 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by tetka762 »

ultima_palabra wrote: 31/07/2021 15:52
tetka762 wrote: 31/07/2021 15:37
To ne znamo ni ti ni ja koga bi odvela hitna. Monfils-Đoković nije trajao 6 sati pa je Monfils molio da sjedne, popije vode i žalio se da će kolapsirati a Đoković nakon meča izjavio da se nešto mora mijenjati jer je nepodnošljivo. Vlažnost je jebena i veća je u USA ali ‘radiant heat’ je nesnošljiv na AO i također nije ništa manje bitan od vlažnosti. O čemu pričamo? Izmjereno jebenih 69 stupnjeva! Kao to ne ubija, bitna je vlažnost :-)
Monfils je klovn, nije relevantan za bilo kakvu pricu.
Dobro ti si relevantan kad tvrdiš da je ok igrati na plus 50, 60, 70 :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55579
Joined: 15/12/2008 16:53

#827 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by ultima_palabra »

Djokovic je imao astmu kao mlad i njemu je sigurno gora vlaznost. Uostalom, osvojio je 9 AO i samo 3 USO, to ti sve govori.
tetka762
Posts: 755
Joined: 08/11/2020 09:20

#828 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by tetka762 »

ultima_palabra wrote: 31/07/2021 16:00 Djokovic je imao astmu kao mlad i njemu je sigurno gora vlaznost. Uostalom, osvojio je 9 AO i samo 3 USO, to ti sve govori.
Ja i? Kakve to veze ima sa temperaturom, vlagom u zraku, vjetrom i suhoćim zraka? Ti si rekao da na AO nema vlažnosti u zraku i da je ok igrati. Ja kažem da nije i da je nesnošljivo igrati na terenu na kojem je izmjereno plus 60. Vlažnost u zraku = jebena sparina, suhoća zraka na plus 40 = nesnošljiva vrućina koja isijava i zrači nepodnošljivo. I jedno i drugo ubija. Tako da ti ne stoji kako je ok igrati AO jer nema vlažnosti u zraku. Ja ne znam što tebi ovdje nije jasno i zašto se uspinješ bez veze? :-)
NediM17
Posts: 21598
Joined: 05/11/2009 11:49

#829 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by NediM17 »

Zna tetak, dedo od 1945. u Australiji. 8-)
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#830 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by llull »

Djokovica ne volim ni sekundu, ali ne mogu da osporim da je najbolji ikada. Pokusao je sve iz najbolje namjere, realno Nina bez njega nije imala ni partnera ni sansu da igra sa nekim tako da prica o tome da je iznevjerio apsurdna.
Covjek je pokusao sve iz najbolje namjere, on je na neki nacin vezivao kompletan tim Srbije. Jbg Srbima su fejlovali najveci ziceri, Djokovic i basketasi, kao i dvojac u veslanju.
Sociolog
Posts: 4337
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#831 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Sociolog »

Gdje je onaj Poljak Šžot na 800 metara najevi Tukin rival?

Ako prodje 800 metara ima sanse za medalju realno
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#832 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by cyprus »

Nisam ni ja nešto ogroman fan Đokovića, ali stvarno respektujem pokušaj i generalno dolazan na OI, i zato mi je žao što je na kraju ostao bez medalje... Serem se po svim onim teniserima koji su odbili doć... To je jedan od razloga zašto tenis ne mogu ozbiljno počet pratit - prenemaganje milionerskih primadona, isto kao u košarci... Mrš!
User avatar
Chisum
Posts: 4685
Joined: 12/02/2009 13:25
Location: SARAJEVO

#833 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Chisum »

Citajuci danasnje likovanje pojedinaca na raznim domacim portalima, zalosno i otuzno mi je bilo gledati na sta se sveo ovaj letargicni, apaticni, za sopstvenu sudbinu, buducnost i napredak gotovo nezainteresovan jad od naroda, pa da im najveci sportski uspjesi postanu ono par, na njihovu zalost, rijetkih neuspjeha Srbije i Hrvatske...

Medjutim, jos je smijesnije kada optuzbe za likovanje, mrznju, ili bilo koji drugi oblik ispoljavanja licnih frustracija i kompleksa pojedinaca iz bosnjackog naroda uputi ona ista bosanskohercegovacka furda koja, i pored toga sto u istoj zivi, ovu zemlju mrzi iz sve snage, otvoreno prizeljkujuci i na sva zvona slaveci svaki njen neuspjeh, dok u isto vrijeme omalovazava i nipodistava bilo kakav uspjeh i korak naprijed, bez obzira na magnitudu istog.
Tu, naravno, mislim i na one jednako - ako ne i neuspjesnije - neuspjesne frontalne kokuze iz manjeg entiteta, kao i skutoriju koja kampuje negdje uz Dodikov rektum.

Jebote bog, otvorim, nakon Velezove pobjede protiv AEK-a, stranice iz Srbije i Hrvatske - sve cestitka do cestitke. Tek tu i tamo se pojavi neki retard, a zna se i otkud... a onda otvorim nase portale, a tamo gorepomenuta furda prica o sjeci knezeva, Osmanlijama, "vjestackoj drzavi" i ostalim "sportskim temama" s kojim se redovno pojave nakon bilo kakvog uspjeha ili neuspjeha nekog od nasih sportista ili klubova... :-)
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#834 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by °u° »

ultima_palabra wrote: 31/07/2021 13:46
°u° wrote: 31/07/2021 13:03 Dva meča dnevno je mogao samo s kloniranim Noletom izdržat. Ne kontam kako je on to uopšte mislio izvest? Dnevno minimalno 4 seta dobijati? Misterija
Potrosnja u dublu nije ni 50% kao za singl, to bi trebalo da mu dodje umjesto treninga. Nadal je u Riu uzeo zlato u dublu i bio cetvrti u singlu.
Sisaju kisik iz cijevi, ili drugi igrač istu gura u gaće i pod majicu da se rashladi, treću iznose u invalidskim kolicima s terena radi kolapsa, četvrti kuka kako možda neće ni preživjet turnir... Možda nije baš prije početka igara mogao računati na tako brutalne uslove, ali taj belaj je od starta turnira. Jedva su se na kraju izborili za večernji termin. Trebalo mu je biti jasno da će do kraja to biti teško, a sada već očito nemoguće izdržati.
I sve ovo nakon par velikih turnira. Oni mudriji su na vrijeme odustali
User avatar
Riddle
Posts: 8193
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#835 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Riddle »

Sad gledam ovu trku na 100 metara i jos se cudim da niko preko 30 godina ne moze oboriti svjetski rekord FloJo. Ja je se naravno ne sjecam, ali je li stvarno tako dominirala ili nije uhvacena u Seulu kao Ben Johnson?
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#836 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Micah »

Riddle wrote: 31/07/2021 21:17 Sad gledam ovu trku na 100 metara i jos se cudim da niko preko 30 godina ne moze oboriti svjetski rekord FloJo. Ja je se naravno ne sjecam, ali je li stvarno tako dominirala ili nije uhvacena u Seulu kao Ben Johnson?
Pa, s obzirom da je bila nakljukana dopingom do guše a i zbog toga je umrla čini mi se, ovo današnje vrijeme Elaine Thompson je fantastično i hvale vrijedno. Drugo najbolje svih vremena. Ne kažem ja da FloJo nije bila fantastična ali ima li tad nekog da se nije dopingovao. Imaš i na YT taj svjetski rekord gdje je kao vjetrometar zakazao i pokazivao 0 a kažu da je bio +3 znači nelegalan. Ko će ga znati. Drži rekord i na 200m i čini mi se jedino ako dozvole trans spodobama da se takmiče može biti srušeno.
Baba Jefimija
Posts: 279
Joined: 10/02/2021 12:51

#837 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Baba Jefimija »

Micah wrote: 01/08/2021 02:40
Riddle wrote: 31/07/2021 21:17 Sad gledam ovu trku na 100 metara i jos se cudim da niko preko 30 godina ne moze oboriti svjetski rekord FloJo. Ja je se naravno ne sjecam, ali je li stvarno tako dominirala ili nije uhvacena u Seulu kao Ben Johnson?
Pa, s obzirom da je bila nakljukana dopingom do guše a i zbog toga je umrla čini mi se, ovo današnje vrijeme Elaine Thompson je fantastično i hvale vrijedno. Drugo najbolje svih vremena. Ne kažem ja da FloJo nije bila fantastična ali ima li tad nekog da se nije dopingovao. Imaš i na YT taj svjetski rekord gdje je kao vjetrometar zakazao i pokazivao 0 a kažu da je bio +3 znači nelegalan. Ko će ga znati. Drži rekord i na 200m i čini mi se jedino ako dozvole trans spodobama da se takmiče može biti srušeno.
A možda je i do toga da su ljudi imali bolje fizičke predispozicije. Sa čime se kljukao Bob Beamon da je '68 skočio u dalj 8.90. Ko danas skače toliko? Sa čime se kljukao Michael Jordan da je zakucavao sa linije slobodnih bacanja itd.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#838 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by uglavnomja »

covjek mora vjerovati da postoje (urodjene i kolektivne) predispozicije kad vidi keniju na dugim prugama, jamajku na kratkim ...


dok recimo sve medelje ddr-a su upitne. a i cccp-a, mada sa onolikom bazom i strogim rezimom treninga-torture mogli su i bez dopinga svasta postici

i danas se dopinguju, samo je lista doping sredstava mnogo duza od liste zabranjenih dopnig sredstava na doping testovima, stalno se nesto novo izmislja, da ne pricam o onim inhalatorima za astmu koje koriste sportisti sa zdravim plucima da prosire kapacitet ... a nisu doping, mada se povlacila prica da ce biti zabranjeni, ne znam sta je bilo




nego, povratak u tokijo

rukomet francuska norveska - teska borba, nerijeseno na poluvremenu
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#839 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Micah »

Tonči Stipanović 🥈 za 🇭🇷 u jedrenju. Čestitke.
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#840 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Micah »

Drugo zlato u historiji za 🇮🇱, Artem Dolgopyat na parteru!
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#841 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by uglavnomja »

norveska uzela francusku u rukometu, ide u cetvrtfinale
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#842 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by °u° »

uglavnomja wrote: 01/08/2021 09:52 covjek mora vjerovati da postoje (urodjene i kolektivne) predispozicije kad vidi keniju na dugim prugama, jamajku na kratkim ...


dok recimo sve medelje ddr-a su upitne. a i cccp-a, mada sa onolikom bazom i strogim rezimom treninga-torture mogli su i bez dopinga svasta postici

i danas se dopinguju, samo je lista doping sredstava mnogo duza od liste zabranjenih dopnig sredstava na doping testovima, stalno se nesto novo izmislja, da ne pricam o onim inhalatorima za astmu koje koriste sportisti sa zdravim plucima da prosire kapacitet ... a nisu doping, mada se povlacila prica da ce biti zabranjeni, ne znam sta je bilo




nego, povratak u tokijo

rukomet francuska norveska - teska borba, nerijeseno na poluvremenu
https://telesport.telegram.hr/kolumne/j ... povijesti/
Otkriveno je i da je šest od osam sudionika “najprljavije utrke u povijesti” u nekoj fazi svoje karijere uzimalo nedozvoljena sredstva. I Ben Johnson i Linford Christie i Dennis Mitchell i Desai Williams i Ray Stewart. Da, i Carl Lewis, kojemu je na olimpijskim kvalifikacijama za Seoul otkrivena nedozvoljena količina efedrina, ali mu je Američki Olimpijski Odbor odlučio progledati kroz prste i pustiti ga na OI. Zgodno, taj je podatak otkriven tek 15 godina nakon Seoula.
Da ne spominjem jednog od najpoznatijih nosilaca svjetskog rekorda Boba Beamona i njegov 8.90 skok. Još uvijek važeći olimpijski rekord, i drugi skok ikad. Do tada mu je najbolji bio 8.33, a poslije olimpijade 8.22.
Izvlakuša im je da je zbog visoke nadmorske visine, što je nebuloza. Možeš koji cent navući, ali 57/68 nema šanse.
Prema dokumentarcu AJ o tom problemu veli da Usain Bolt godinama uopšte nije testiran.
Last edited by °u° on 01/08/2021 11:41, edited 1 time in total.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#843 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by uglavnomja »

oslican tekst lewis johnson :thumbup:

maglovito se sjecam frke oko toga


cinjenica je svi nesto uzimaju, samo je pitanje da li je to na listi :D
i ko pregleda testove ocito :oops:


koliko puta je boltu uzet test? milion? i nista mu nisu nasli, koliko ja znam


evo lista 10 najboljih, kome je nadjeno, kome nije, samo 3 nisu bila nikad pozitivna, u stvari 2

The top 10 list

1 Usain Bolt, Jamaica – clean
2 Tyson Gay, USA – banned before 2013 world championships
3 Yohan Blake, Jamaica – banned before 2009 world championships
4 Asafa Powell, Jamaica – banned after 2013 world championships
5 Justin Gatlin, USA – banned in 2001 and again in 2006
6 Christian Coleman, USA – banned in 2020
7 Nesta Carter, Jamaica – banned after 2008 Olympics (gets Jamaican team, which included Bolt, disqualified)
8 Maurice Greene, USA – never banned, but faced allegations
9 Steve Mullings, Jamaica – banned in 2004 and 2011
10 Richard Thompson, Trinidad – clean


jamiaca i usa :skoljka:
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#844 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by °u° »

uglavnomja wrote: 01/08/2021 11:27 oslican tekst lewis johnson :thumbup:

maglovito se sjecam frke oko toga


cinjenica je svi nesto uzimaju, samo je pitanje da li je to na listi :D
i ko pregleda testove ocito :oops:


koliko puta je boltu uzet test? milion? i nista mu nisu nasli, koliko ja znam


evo lista 10 najboljih, kome je nadjeno, kome nije, samo 3 nisu bila nikad pozitivna, u stvari 2

The top 10 list

1 Usain Bolt, Jamaica – clean
2 Tyson Gay, USA – banned before 2013 world championships
3 Yohan Blake, Jamaica – banned before 2009 world championships
4 Asafa Powell, Jamaica – banned after 2013 world championships
5 Justin Gatlin, USA – banned in 2001 and again in 2006
6 Christian Coleman, USA – banned in 2020
7 Nesta Carter, Jamaica – banned after 2008 Olympics (gets Jamaican team, which included Bolt, disqualified)
8 Maurice Greene, USA – never banned, but faced allegations
9 Steve Mullings, Jamaica – banned in 2004 and 2011
10 Richard Thompson, Trinidad – clean


jamiaca i usa :skoljka:
Dodao sam gore naknadno. Bio je na Al Jazeera dokumentarac u 2 dijela o dopingu. Rekoše da Bolt godinama uopšte nije bio testiran
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#845 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Micah »

37% nacija koje učestvuju je dosad osvojilo medalje.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#846 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by spinel_ »

Bolt je cudo prirode i cist je. Da nije usporio pred kraj na 100 i slavio prije cilja isao bi 9.4 lagano.
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#847 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by TheWatcher »

kakva igra Slovenije :thumbup: :thumbup:
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#848 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by °u° »

uglavnomja wrote: 01/08/2021 09:52 covjek mora vjerovati da postoje (urodjene i kolektivne) predispozicije kad vidi keniju na dugim prugama, jamajku na kratkim ...
.......
Moram te opet citirat :mrgreen:

Po podacima iz ovog teksta upravo je Jamajka najgora u dopingovanju po broju sportista naspram otkrivenih pozitivnih. Ali i zemlja koja se najmanje testira

Image

Image
So even when taking into consideration the size of the teams, Jamaica were not testing nearly as much as other nations. Bear in mind too that Jamaica had the highest rate of bans-per-athlete of the nations listed above too. It seems that despite rarely testing athletes, when they did, a lot of them were found to be doping.

Nekad i negdje sam naletio na info da postoji arhiva s uzorcima xy godina, ali je ne smiju daračit jer bi bio opšti hrkljuš i cirkus.
Uvijek su bili korak ispred, ovi zabrane jedno oni nađu 5 novih pilula

O Boltu
https://www.youtube.com/watch?v=eNCK_PWtOoE
Last edited by °u° on 01/08/2021 12:42, edited 1 time in total.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#849 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by °u° »

I Kenija :D
Nema to više nikakve veze s nacijama nego sa silnom lovinom koja se tu vrti. A đe je lova tu prestaje moral, fair play... Mnogi su spremni i svoj život ugrozit radi 15 minuta slave, i debljeg novčanika. Mnoge od tih pilula/injekcija su opasne po zdravlje, ali džaba


°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#850 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by °u° »

Gledam jutros ženske skokove u vodu a na tribinama https://malaysia.news.yahoo.com/tokyo-o ... 25565.html :lol:

Image
Post Reply