Olimpijske igre Tokyo 20/21

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Bodkin
Posts: 21510
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#326 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by Bodkin »

vjeshalica wrote: 26/07/2021 22:21
spinel_ wrote: 26/07/2021 21:41

Vidi. Djokovic kad osvaja silne GS osvaja prije svega za sebe. Na OI medalja ide za drzavu.
Medalja na nekom EP u dzudou je nebitna za BiH i to je individualni uspjeh. Medalje na OI kad se izbaci ona tabela ispred broja osvojenih pise i naziv drzave. Nas jos nema ni u all time tabeli da smo upisani.
Prema tome, svima svaka cast ali niko nas nije upisao na ovu tabelu. Kao da i ne postojimo.
halo da bi dosao do olimpijade moras imati bodove i rezultat cemu omalovazavanje?
kako ti mislis da su ljudi dosli do olimpijade?
i ne poredi djokovica i tenis kao jak sport finansijski sa dzudoom
bogati sta sve ovdje covjek nece procitati
cuj nebitno :lol:
Ovo ti je drugi put na dvije stranice da fulis sta ljudi pisu i to na kilometar :D
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#327 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by vjeshalica »

Bodkin wrote: 26/07/2021 22:25
vjeshalica wrote: 26/07/2021 22:21

halo da bi dosao do olimpijade moras imati bodove i rezultat cemu omalovazavanje?
kako ti mislis da su ljudi dosli do olimpijade?
i ne poredi djokovica i tenis kao jak sport finansijski sa dzudoom
bogati sta sve ovdje covjek nece procitati
cuj nebitno :lol:
Ovo ti je drugi put na dvije stranice da fulis sta ljudi pisu i to na kilometar :D
a sta je to fula?

hoces da kazes da je larisa nstupala sa klubom na takmicenjima a ne kao takmicar BIH?
hoces da kazes da je dzudo skuplji od tenisa?
hoces da kazes da se na takmicenjima ne skuplja norma za OI?
Bodkin
Posts: 21510
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#328 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by Bodkin »

vjeshalica wrote: 26/07/2021 22:38
Bodkin wrote: 26/07/2021 22:25

Ovo ti je drugi put na dvije stranice da fulis sta ljudi pisu i to na kilometar :D
a sta je to fula?

hoces da kazes da je larisa nstupala sa klubom na takmicenjima a ne kao takmicar BIH?
hoces da kazes da je dzudo skuplji od tenisa?
hoces da kazes da se na takmicenjima ne skuplja norma za OI?
Covjek nigdje nije rekao da su ta dostignuca nebitna.
Ja se inace ne slazem da je olimpijada drzavna medalja, a evropsko ili svjetsko individualna
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#329 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by vjeshalica »

Bodkin wrote: 26/07/2021 22:40

Covjek nigdje nije rekao da su ta dostignuca nebitna.
Ja se inace ne slazem da je olimpijada drzavna medalja, a evropsko ili svjetsko individualna
itekako da jeste to rekao, on smatra da jedno svjetsko zlato ne vrijedi nista jer eto nije "drzavna" medalja, a medalja na OI jeste...smijesno
ona ako je otisla na svjetsko predstavnica je drzave bila to sto nekome tesko pada to je druga stvar
Bodkin
Posts: 21510
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#330 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by Bodkin »

vjeshalica wrote: 26/07/2021 22:44
Bodkin wrote: 26/07/2021 22:40

Covjek nigdje nije rekao da su ta dostignuca nebitna.
Ja se inace ne slazem da je olimpijada drzavna medalja, a evropsko ili svjetsko individualna
itekako da jeste to rekao, on smatra da jedno svjetsko zlato ne vrijedi nista jer eto nije "drzavna" medalja, a medalja na OI jeste...smijesno
ona ako je otisla na svjetsko predstavnica je drzave bila to sto nekome tesko pada to je druga stvar
Nije to rekao al eto, nebitno
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#331 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by cyprus »

konami666 wrote: 26/07/2021 19:20 Super, došlo vrijeme da se poredim sa bangladesom :) i to u kategoriji ko je gori!
Ja ipak mislim da je veća sramota za jednu državu od 160 miliona stanovnika da se poredi sa nama :-D
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#332 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by spinel_ »

@vjeshalica
Vidi. Ja niciji uspjeh ne omalovazavam. Samo kad je EP u dzudou za isto takmicenje zna samo takmicar a isto prate samo uza i sira familija.
Kad su OI to apsolutno SVI prate i SVE su oci uprte u to. Apsolutno SVI objave ko je pobjedio u npr macevanju i kome je medalja otisla. A ko inace prati macevanje kad nisu OI? Niko, niti ko objavljuje prvaka evrope u tome i sl.
Dakle, prioriteti prije svega. Koga briga sto mi imamo medalju na EP u dzudou kad nismo istu osvojili na OI.
I ljudi nam se smiju sto nemamo barem u tome neku medalje, e haj ti sad njima objasniti pa cuj Larisa je osvojila na EP medalju. Mislim wtf

Na OI do izrazaja dolaze i manje zastupljeni sportovi i kad tu neko nesto osvoji to je veoma vazno za zemlju.
I btw mi ovdje i pricamo iskljucivo o individualnim sportovima, jer naravno u ekipnim na OI nas tek nema nigdje :lol:

I da, naravno znam da ne moze svako doci na OI. Samo je cinjenica da je lakse normu ispuniti iz BiH nego iz Amerike ako si plivac ili Afrike ako si dugoprugas.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#333 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by cyprus »

spinel_ wrote: 26/07/2021 22:49 @vjeshalica
Vidi. Ja niciji uspjeh ne omalovazavam. Samo kad je EP u dzudou za isto takmicenje zna samo takmicar a isto prate samo uza i sira familija.
Kad su OI to apsolutno SVI prate i SVE su oci uprte u to. Apsolutno SVI objave ko je pobjedio u npr macevanju i kome je medalja otisla. A ko inace prati macevanje kad nisu OI? Niko, niti ko objavljuje prvaka evrope u tome i sl.
Dakle, prioriteti prije svega. Koga briga sto mi imamo medalju na EP u dzudou kad nismo istu osvojili na OI.
I ljudi nam se smiju sto nemamo barem u tome neku medalje, e haj ti sad njima objasniti pa cuj Larisa je osvojila na EP medalju. Mislim wtf

Na OI do izrazaja dolaze i manje zastupljeni sportovi i kad tu neko nesto osvoji to je veoma vazno za zemlju.
I btw mi ovdje i pricamo iskljucivo o individualnim sportovima, jer naravno u ekipnim na OI nas tek nema nigdje :lol:

I da, naravno znam da ne moze svako doci na OI. Samo je cinjenica da je lakse normu ispuniti iz BiH nego iz Amerike ako si plivac ili Afrike ako si dugoprugas.
Jes to i ti dio sheepla što prati olimpijadu? :( Ma ja, hljeba i igara, a vamo šta radi farmakomafija, boli i tebe kurac izgleda... Bleji u ono što ti IOC servira :oops:
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#334 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by hrasno38 »

spinel_ wrote: 26/07/2021 22:49 @vjeshalica
Vidi. Ja niciji uspjeh ne omalovazavam. Samo kad je EP u dzudou za isto takmicenje zna samo takmicar a isto prate samo uza i sira familija.
Kad su OI to apsolutno SVI prate i SVE su oci uprte u to. Apsolutno SVI objave ko je pobjedio u npr macevanju i kome je medalja otisla. A ko inace prati macevanje kad nisu OI? Niko, niti ko objavljuje prvaka evrope u tome i sl.
Dakle, prioriteti prije svega. Koga briga sto mi imamo medalju na EP u dzudou kad nismo istu osvojili na OI.
I ljudi nam se smiju sto nemamo barem u tome neku medalje, e haj ti sad njima objasniti pa cuj Larisa je osvojila na EP medalju. Mislim wtf

Na OI do izrazaja dolaze i manje zastupljeni sportovi i kad tu neko nesto osvoji to je veoma vazno za zemlju.
I btw mi ovdje i pricamo iskljucivo o individualnim sportovima, jer naravno u ekipnim na OI nas tek nema nigdje :lol:

I da, naravno znam da ne moze svako doci na OI. Samo je cinjenica da je lakse normu ispuniti iz BiH nego iz Amerike ako si plivac ili Afrike ako si dugoprugas.
Kakve ti nebuloze pises da je to za ne povjerovati!!! :-) :lol: :lol: :lol:
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#335 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by spinel_ »

cyprus wrote: 26/07/2021 23:00
spinel_ wrote: 26/07/2021 22:49 @vjeshalica
Vidi. Ja niciji uspjeh ne omalovazavam. Samo kad je EP u dzudou za isto takmicenje zna samo takmicar a isto prate samo uza i sira familija.
Kad su OI to apsolutno SVI prate i SVE su oci uprte u to. Apsolutno SVI objave ko je pobjedio u npr macevanju i kome je medalja otisla. A ko inace prati macevanje kad nisu OI? Niko, niti ko objavljuje prvaka evrope u tome i sl.
Dakle, prioriteti prije svega. Koga briga sto mi imamo medalju na EP u dzudou kad nismo istu osvojili na OI.
I ljudi nam se smiju sto nemamo barem u tome neku medalje, e haj ti sad njima objasniti pa cuj Larisa je osvojila na EP medalju. Mislim wtf

Na OI do izrazaja dolaze i manje zastupljeni sportovi i kad tu neko nesto osvoji to je veoma vazno za zemlju.
I btw mi ovdje i pricamo iskljucivo o individualnim sportovima, jer naravno u ekipnim na OI nas tek nema nigdje :lol:

I da, naravno znam da ne moze svako doci na OI. Samo je cinjenica da je lakse normu ispuniti iz BiH nego iz Amerike ako si plivac ili Afrike ako si dugoprugas.
Jes to i ti dio sheepla što prati olimpijadu? :( Ma ja, hljeba i igara, a vamo šta radi farmakomafija, boli i tebe kurac izgleda... Bleji u ono što ti IOC servira :oops:
Jesam. Planetarni dogadjaji se ne propustaju. EP, SP, Olimpijade etc.
Naravno da se ne slazem s debilnim mjerama koje su uveli tamo ali ko mene pita.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#336 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by spinel_ »

hrasno38 wrote: 26/07/2021 23:06
spinel_ wrote: 26/07/2021 22:49 @vjeshalica
Vidi. Ja niciji uspjeh ne omalovazavam. Samo kad je EP u dzudou za isto takmicenje zna samo takmicar a isto prate samo uza i sira familija.
Kad su OI to apsolutno SVI prate i SVE su oci uprte u to. Apsolutno SVI objave ko je pobjedio u npr macevanju i kome je medalja otisla. A ko inace prati macevanje kad nisu OI? Niko, niti ko objavljuje prvaka evrope u tome i sl.
Dakle, prioriteti prije svega. Koga briga sto mi imamo medalju na EP u dzudou kad nismo istu osvojili na OI.
I ljudi nam se smiju sto nemamo barem u tome neku medalje, e haj ti sad njima objasniti pa cuj Larisa je osvojila na EP medalju. Mislim wtf

Na OI do izrazaja dolaze i manje zastupljeni sportovi i kad tu neko nesto osvoji to je veoma vazno za zemlju.
I btw mi ovdje i pricamo iskljucivo o individualnim sportovima, jer naravno u ekipnim na OI nas tek nema nigdje :lol:

I da, naravno znam da ne moze svako doci na OI. Samo je cinjenica da je lakse normu ispuniti iz BiH nego iz Amerike ako si plivac ili Afrike ako si dugoprugas.
Kakve ti nebuloze pises da je to za ne povjerovati!!! :-) :lol: :lol: :lol:
Podebljaj i one gore PRIORITETI.
Kad je fudbal u pitanju naravno da je EP ili SP vrh i tu su OI drugorazredno takmicenje.
Dzudo je bitno samo na OI za drzavu. Za takmicara naravno da je bitno EP, SP ili sta vec. Ali za drzavu su najvaznije olimpijske medalje.
Koliko ono iz jedne drzave moze plivaca da bude na OI? Amerika bi komotno mogla da sve posalje, ali naravno idu samo TOP 3-4 najbolja.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#337 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by cyprus »

spinel_ wrote: 26/07/2021 23:08
cyprus wrote: 26/07/2021 23:00

Jes to i ti dio sheepla što prati olimpijadu? :( Ma ja, hljeba i igara, a vamo šta radi farmakomafija, boli i tebe kurac izgleda... Bleji u ono što ti IOC servira :oops:
Jesam. Planetarni dogadjaji se ne propustaju. EP, SP, Olimpijade etc.
Naravno da se ne slazem s debilnim mjerama koje su uveli tamo ali ko mene pita.
Na korak si da te zavede i WHO, ako već nije... Ma šta ja pričam, ti si se vjerovatno još na proljeće revakciniso...
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#338 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by spinel_ »

cyprus wrote: 26/07/2021 23:13
spinel_ wrote: 26/07/2021 23:08

Jesam. Planetarni dogadjaji se ne propustaju. EP, SP, Olimpijade etc.
Naravno da se ne slazem s debilnim mjerama koje su uveli tamo ali ko mene pita.
Na korak si da te zavede i WHO, ako već nije... Ma šta ja pričam, ti si se vjerovatno još na proljeće revakciniso...
Sta da ti kazem. Mora se biti u toku svih desavanja, pa i sportskih.
Samo sto neki preko TV-a sve upijaju i bivaju hipnotisani. TV-u samo vjerujem kad su sportski rezultati u pitanju. Tu (jedino) ne lazu.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#339 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by cyprus »

:lol: :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#340 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by vjeshalica »

Pisete gluposti
Ko od vas prati dzudo,dizanje tegova,macevanje,streljastvo,strelicarstvo, i sta ja znam sta sve ne mimo OI? Uglavnom pratite fucu,kosarku,tenis i to vam se servirano,mozda nekad atletiku i zlatnu ligu...

Da mediji serviraju i da ima interesa mozda bi pratili

Dzudo vama nije atraktivan, ali nekome jeste pa ga prati, ali ako medijski nije atraktivan ne znaci da rezultati ne valjaju i da su takmicenja nebitna, ali da je bitno samo ako se prikaze na OI.
Nije vam ni tekvando u domenu pracenja pa odjednom se razumijete u isti jer je samo na OI atraktivan....

Cericka ima rezultat svidjalo se to vama ili ne, ona ima pad u zadnje vrijeme ali od nje se moze ocekivati ako promjeni dosadasnji koncept ili trenera jer je ocito da joj fali za bolje neke sitnice...
User avatar
vjeshalica
Posts: 16988
Joined: 31/03/2019 14:56

#341 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by vjeshalica »

spinel_ wrote: 26/07/2021 23:18
Sta da ti kazem. Mora se biti u toku svih desavanja, pa i sportskih.
Samo sto neki preko TV-a sve upijaju i bivaju hipnotisani. TV-u samo vjerujem kad su sportski rezultati u pitanju. Tu (jedino) ne lazu.
Nebuloze
TV nije mjerilo rezultata
Ako TV nije prenosio Evropsko ili Svjetsko prvenstvo u npr dzudou znaci rezultat je kurcina?
IJF i pravila i rezultati su kurcina isto?
Jesu kod tebe, nek tako ostane, sreca pa ima ljudi pa ne posmatraju zivot na takav nacin ko ti.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#342 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by So What! »

vjeshalica wrote: 26/07/2021 19:09 Mi smo medju 72 zemlje koje nisu osvojile medalju....i mi smo tunjavi
Nekoliko značajnijih nastupa na turnirima ekipnih sportova, nastup na Svjetskom prvenstvu u fudbalu, nastup na Svjetskom prvenstvu u rukometu, drugi uzastopni nastup na Europskom prvenstvu u rukometu, deset nastupa na EuroBasketu, tri nastupa ženske košarkaške reprezentacije na EuroBasketu i nedavno osvojeno peto mjesto, gdje su u utrci za Mundobasket, prvi nastup na Europskom prvenstvu u odbojci, čeka žensku reprezentaciju.

U individualnim sportovima, Amel Tuka je na Svjetskom prvenstvu u atletici na 800 metara, donio dvije za sada jedine medalje našoj zemlji s ovog takmičenja, jedna broznana i jedna srebrena. Larisa Cerić je 2018. godine osvojila srebrenu medalju na Evropskom prvenstvu i bronzanu na Svjetskom prvenstvu u kategoriji do 78 kila, a iste godine je bila rangirana i kao najbolja džudistikinja na svijetu. Amel Mekić je 2011. godine na Evropskom prvenstvu osvoji zlatnu medalju u kategoriji do 100 kila i nakon čega se ubrzo i povukao iz ovog sporta, a može se napomenuti da je osvajač jedine naše medalje na Univerzijadama, gdje je 2003. godine osvojio bronzanu medalju. Damir Džumhur je 2018. godine, bio 22. teniser svijeta, a Mirza Bašić je bio 74. teniser svijeta, dok je Tomislav Brkić ove godine ostvario 53. mjesto igrača svijeta u dubl konkurenciji.

Mogli bi se nabrajati individualni uspjesi nekih igrača iz timskih sportova, ali to bi otišlo predaleko i vjerovatno nije relevantno.

Nisu ovo neki aman uspjesi, ali su živ dokaz da se ipak vrtimo negdje, nije da smo totalna nacija antitalenata. Razbili smo maler sa odlascima na prvenstva, preostaje još maler za olimpijsku medalju.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#343 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by spinel_ »

vjeshalica wrote: 26/07/2021 23:35
spinel_ wrote: 26/07/2021 23:18
Sta da ti kazem. Mora se biti u toku svih desavanja, pa i sportskih.
Samo sto neki preko TV-a sve upijaju i bivaju hipnotisani. TV-u samo vjerujem kad su sportski rezultati u pitanju. Tu (jedino) ne lazu.
Nebuloze
TV nije mjerilo rezultata
Ako TV nije prenosio Evropsko ili Svjetsko prvenstvo u npr dzudou znaci rezultat je kurcina?
IJF i pravila i rezultati su kurcina isto?
Jesu kod tebe, nek tako ostane, sreca pa ima ljudi pa ne posmatraju zivot na takav nacin ko ti.
Ne, nije.
Opet ti ponavljam i ovo je zadnji put a ti shvati kako hoces.
Ne umanjujem niciji rezultat. Svako je u svojoj bransi najbolji.
To sto je npr atletika popularnije od dzudoa ne znaci da je Larisina medalja manje znacajna od Tukine.
Samo sto u globalnom kontekstu medalja u atletici na SP vise vrijedi nego u dzudou.
I vise je ljudi culo za Tuku nego Larisu, sto opet njen uspjeh ne umanjuje.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#344 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by spinel_ »

cyprus wrote: 26/07/2021 23:21 :lol: :lol:
Jesi vidio Adam Peatyja. 15-16 najboljih vremena su njegova. Sta reci o tom covjeku sto nije kazano?
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#345 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by cyprus »

So What! wrote: 26/07/2021 23:36
vjeshalica wrote: 26/07/2021 19:09 Mi smo medju 72 zemlje koje nisu osvojile medalju....i mi smo tunjavi
Nekoliko značajnijih nastupa na turnirima ekipnih sportova, nastup na Svjetskom prvenstvu u fudbalu, nastup na Svjetskom prvenstvu u rukometu, drugi uzastopni nastup na Europskom prvenstvu u rukometu, deset nastupa na EuroBasketu, tri nastupa ženske košarkaške reprezentacije na EuroBasketu i nedavno osvojeno peto mjesto, gdje su u utrci za Mundobasket, prvi nastup na Europskom prvenstvu u odbojci, čeka žensku reprezentaciju.

U individualnim sportovima, Amel Tuka je na Svjetskom prvenstvu u atletici na 800 metara, donio dvije za sada jedine medalje našoj zemlji s ovog takmičenja, jedna broznana i jedna srebrena. Larisa Cerić je 2018. godine osvojila srebrenu medalju na Evropskom prvenstvu i bronzanu na Svjetskom prvenstvu u kategoriji do 78 kila, a iste godine je bila rangirana i kao najbolja džudistikinja na svijetu. Amel Mekić je 2011. godine na Evropskom prvenstvu osvoji zlatnu medalju u kategoriji do 100 kila i nakon čega se ubrzo i povukao iz ovog sporta, a može se napomenuti da je osvajač jedine naše medalje na Univerzijadama, gdje je 2003. godine osvojio bronzanu medalju. Damir Džumhur je 2018. godine, bio 22. teniser svijeta, a Mirza Bašić je bio 74. teniser svijeta, dok je Tomislav Brkić ove godine ostvario 53. mjesto igrača svijeta u dubl konkurenciji.

Mogli bi se nabrajati individualni uspjesi nekih igrača iz timskih sportova, ali to bi otišlo predaleko i vjerovatno nije relevantno.

Nisu ovo neki aman uspjesi, ali su živ dokaz da se ipak vrtimo negdje, nije da smo totalna nacija antitalenata. Razbili smo maler sa odlascima na prvenstva, preostaje još maler za olimpijsku medalju.
Kada se uzme u obzir to da nas ima samo 3 miliona i da smo jedna od najsiromašnijih država na kontinentu, mi smo zapravo u ekipnim sportovima prilično solidni (bar fudbalu, košarci i rukometu)... Na osnovu objektivnih parametara, mi ne bismo trebali biti naročito bolji od Albanije, Moldavije, Armenije ili Gruzije... A ipak jesmo, i to dosta bolji - ponavljam u ekipnim sportovima...
Last edited by cyprus on 26/07/2021 23:50, edited 1 time in total.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#346 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by cyprus »

spinel_ wrote: 26/07/2021 23:47
cyprus wrote: 26/07/2021 23:21 :lol: :lol:
Jesi vidio Adam Peatyja. 15-16 najboljih vremena su njegova. Sta reci o tom covjeku sto nije kazano?
Farmakomafija...
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#347 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by spinel_ »

cyprus wrote: 26/07/2021 23:48
spinel_ wrote: 26/07/2021 23:47

Jesi vidio Adam Peatyja. 15-16 najboljih vremena su njegova. Sta reci o tom covjeku sto nije kazano?
Farmakomafija...
Mislis da se dopinguje ali mu to prolazi nekako? Ne bih rekao. Jer to traje vec 7-8 godina. Za 2 duzine tijela je brzi od njemu nedoraslih.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#348 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by cyprus »

spinel_ wrote: 26/07/2021 23:50
cyprus wrote: 26/07/2021 23:48

Farmakomafija...
Mislis da se dopinguje ali mu to prolazi nekako? Ne bih rekao. Jer to traje vec 7-8 godina. Za 2 duzine tijela je brzi od njemu nedoraslih.
Ma zajebajem te ba :D Samo mi mrsko više :-D Prvobitno sam bio zaintrigiran time kako si procijenio da je sve ostalo zavjera, a samo sport nije, ali onda sam izgubio interesovanje, tako da - I don't care :D

PS Plivanje me smori... Ne znam što je dopušteno plivačkoj federaciji da imaju onoliko disciplina :-)
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#349 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by hrasno38 »

spinel_ wrote: 26/07/2021 23:11
hrasno38 wrote: 26/07/2021 23:06

Kakve ti nebuloze pises da je to za ne povjerovati!!! :-) :lol: :lol: :lol:
Podebljaj i one gore PRIORITETI.
Kad je fudbal u pitanju naravno da je EP ili SP vrh i tu su OI drugorazredno takmicenje.
Dzudo je bitno samo na OI za drzavu. Za takmicara naravno da je bitno EP, SP ili sta vec. Ali za drzavu su najvaznije olimpijske medalje.
Koliko ono iz jedne drzave moze plivaca da bude na OI? Amerika bi komotno mogla da sve posalje, ali naravno idu samo TOP 3-4 najbolja.
Ti s napisao da nije nista bitno osim OI sto je nevidjena nebuloza. Onima koji budu prvi prvo u svom dvoristu, pa onda drzavi, pa onda regionu, Evropi i svijetu su najvaznije OI. A zasto? Zato sto da bi postigao nesto na OI moras na ovim predhodnim biti najbolji. Za drzavu su bitne sve medalje sa velikih takmicenja u bilo kojem sportu a jos su vaznije za takmicara.Ti ocito ne znas sistem kako se ide OI pa ne bi bilo lose da malo procitas o tome. Znaci postiji datum do kojeg moras ispuniti olimpijsku A ili B normu. Sa olimpijskom A normom idu uglavnom svi na olimpijadu a sa B normom idu po pozivu. Dakle konkretno u disciplini 100m delfin na OI su se iz USA kvalifikovale samo dvije takmicarke jer su ispunile normu do tog i tog datuma. Ti covjece nemas aposlutno percepciju sta znaci isplivati 900 i vise FINA poena. To su rijetki...to su ovih 33 u svijetu sto su nastupili u toj disciplini.
Tako je i za tekvando, karate ma za sve skoro individulalne standardne sportove. E zaista ne znam za skejt i slicne stvari.
Dakle Lana Pudar je jedna od 33 plivacice sa A normom za OI sto je izvanredno dostignuce sa 15 godina i nakon bas zajebane povrede. I sto se mene tice da je bila i 33 ja bih bio prezadovoljan jer sve vise od toga je daljni uspjeh. Do olimpijske medalje je put posut svim i svacim ali ako ga ne pospes sa brdom love nema od medalje nista i to ce ti reci svaki pravi sportista.
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#350 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by hrasno38 »

cyprus wrote: 26/07/2021 23:48
So What! wrote: 26/07/2021 23:36

Nekoliko značajnijih nastupa na turnirima ekipnih sportova, nastup na Svjetskom prvenstvu u fudbalu, nastup na Svjetskom prvenstvu u rukometu, drugi uzastopni nastup na Europskom prvenstvu u rukometu, deset nastupa na EuroBasketu, tri nastupa ženske košarkaške reprezentacije na EuroBasketu i nedavno osvojeno peto mjesto, gdje su u utrci za Mundobasket, prvi nastup na Europskom prvenstvu u odbojci, čeka žensku reprezentaciju.

U individualnim sportovima, Amel Tuka je na Svjetskom prvenstvu u atletici na 800 metara, donio dvije za sada jedine medalje našoj zemlji s ovog takmičenja, jedna broznana i jedna srebrena. Larisa Cerić je 2018. godine osvojila srebrenu medalju na Evropskom prvenstvu i bronzanu na Svjetskom prvenstvu u kategoriji do 78 kila, a iste godine je bila rangirana i kao najbolja džudistikinja na svijetu. Amel Mekić je 2011. godine na Evropskom prvenstvu osvoji zlatnu medalju u kategoriji do 100 kila i nakon čega se ubrzo i povukao iz ovog sporta, a može se napomenuti da je osvajač jedine naše medalje na Univerzijadama, gdje je 2003. godine osvojio bronzanu medalju. Damir Džumhur je 2018. godine, bio 22. teniser svijeta, a Mirza Bašić je bio 74. teniser svijeta, dok je Tomislav Brkić ove godine ostvario 53. mjesto igrača svijeta u dubl konkurenciji.

Mogli bi se nabrajati individualni uspjesi nekih igrača iz timskih sportova, ali to bi otišlo predaleko i vjerovatno nije relevantno.

Nisu ovo neki aman uspjesi, ali su živ dokaz da se ipak vrtimo negdje, nije da smo totalna nacija antitalenata. Razbili smo maler sa odlascima na prvenstva, preostaje još maler za olimpijsku medalju.
Kada se uzme u obzir to da nas ima samo 3 miliona i da smo jedna od najsiromašnijih država na kontinentu, mi smo zapravo u ekipnim sportovima prilično solidni (bar fudbalu, košarci i rukometu)... Na osnovu objektivnih parametara, mi ne bismo trebali biti naročito bolji od Albanije, Moldavije, Armenije ili Gruzije... A ipak jesmo, i to dosta bolji - ponavljam u ekipnim sportovima...
Naravno pa sada imamo i musku i zensku reprezentaciju u kosarci na EP, zensku kosarkasku u kvalifikacijama za SP, zensku u odbojci na EP, musku rukometnu na EP...znaci fali jos fudbal i vaterpolo zenski rukomet i muska odbojka sto se tice ekipnish sportova.
Post Reply