Olimpijske igre Tokyo 20/21

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#1401 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by karanana »

Cito sam i mislio sam da sam sve pofato. Nema ni veze.

Joj drame u ritmickoj. Sad gledo reprizu. Zale se rusi na stimanje za izraelku. Placu, ali sve su nekakve takve samo placu, specifican sport. Zajeban sport. Ono sto sam vidio, po meni izraelka zasluzeno. Vojnikinja. Dobra koka mi se cini moram je pogledat na googlu bez ove sminke i frizure.
El_comadante
Posts: 7862
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#1402 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by El_comadante »

karanana wrote: 07/08/2021 20:15 Cito sam i mislio sam da sam sve pofato. Nema ni veze.

Joj drame u ritmickoj. Sad gledo reprizu. Zale se rusi na stimanje za izraelku. Placu, ali sve su nekakve takve samo placu, specifican sport. Zajeban sport. Ono sto sam vidio, po meni izraelka zasluzeno. Vojnikinja. Dobra koka mi se cini moram je pogledat na googlu bez ove sminke i frizure.
jeli ti to gledaš zbog sporta ili takmičarki?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#1403 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by dječak sa šibicama »

Jugoslavija je ucestovala na 18 ljetnih i 14 zimskih olimpijada, osvojili 90 ljetnih i 4 zimske medalje. Ukupno 94.

Slovenija 7 ljetnih i 8 zimskih igara, 23 medalje sa ljetnih i 17 sa zimskih, ukupno 40.

SiCG na jednoj ljetnoj i zimskoj, 2 medalje.

Srbija na 4 ljetne olimpijade, 15 medalja.

Hrvatska 7 ljetnih 8 zimskih ucestovanja, 33 medalje na ljetnim i 11 na zimskim, ukupno 44.

Makedonija i CG po jednu medalju.

Tu nisu uracunate medalje sa ovih igara.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1404 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by uglavnomja »

dječak sa šibicama wrote: 07/08/2021 20:50 Jugoslavija je ucestovala na 18 ljetnih i 14 zimskih olimpijada, osvojili 90 ljetnih i 4 zimske medalje. Ukupno 94.

Slovenija 7 ljetnih i 8 zimskih igara, 23 medalje sa ljetnih i 17 sa zimskih, ukupno 40.

SiCG na jednoj ljetnoj i zimskoj, 2 medalje.

Srbija na 4 ljetne olimpijade, 15 medalja.

Hrvatska 7 ljetnih 8 zimskih ucestovanja, 33 medalje na ljetnim i 11 na zimskim, ukupno 44.

Makedonija i CG po jednu medalju.

Tu nisu uracunate medalje sa ovih igara.
fali ti jedan faktor u matematici


broj sportova na ondasnjim i na sadasnjim igrama


koliko medalja su osvojile "nove" zemlje u sportovima koji nisu bili olimpijski kad je bila juga?
Last edited by uglavnomja on 07/08/2021 20:55, edited 1 time in total.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#1405 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by karanana »

El_comadante wrote: 07/08/2021 20:38
karanana wrote: 07/08/2021 20:15 Cito sam i mislio sam da sam sve pofato. Nema ni veze.

Joj drame u ritmickoj. Sad gledo reprizu. Zale se rusi na stimanje za izraelku. Placu, ali sve su nekakve takve samo placu, specifican sport. Zajeban sport. Ono sto sam vidio, po meni izraelka zasluzeno. Vojnikinja. Dobra koka mi se cini moram je pogledat na googlu bez ove sminke i frizure.
jeli ti to gledaš zbog sporta ili takmičarki?
Pa iskreno, prvo sam se zaustavio na kanalu zbog takmicarki. Haj reko da vidim medjunozja i tako to. Nisam pratio ovaj sport dugo dugo i kad sam eto poceo gledati zbog takmicarki skonto sam kako je jeben i tezak i koja je to umjetnost i potreban trening da se ovo radi. E onda sam ukljucio i sportski dio mozga i gledao i sportsku i umjetnicku stranu sporta. Posebno jer se slabo sta konkretno moze i vidjeti ali ima slatkih curica.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#1406 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by dječak sa šibicama »

Pri tome, 7 medalja Jugoslavija je osvojila 1996. i 2000. kada se takmicila kao Savezna republika Jugoslavija.

Broj sporotva nije bitan, niti su YU sportisti niti ovi danas osvajaju medalje u skejtbordu ili jahanju sa preponama, gimnastika, atletika, hrvanje, streljastvo, veslanje, plivanje, judo + momcadski sportovi, u tome svi osvajaju vecinu medalja.

Da Hrvatska ili Srbija osvajaju medalje u BMX ili skejtbord takmicenja, imalo bi smisla gledati nove sportove.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#1407 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by karanana »

Da, danas ima vise sportova i vise se medalja podjeli. Ali danas na olimpijske igre dodje 10 hiljada takmicara a tada je dolazilo 5. Znaci vise medalja ali i veca konkurencija.
Baba Jefimija
Posts: 279
Joined: 10/02/2021 12:51

#1408 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Baba Jefimija »

U Seulu '88 Jugoslavija je osvojila 12 medalja. Po broju osvojenih medalja nalazila se na 17. mjestu. Nije li ti prilično mizerno za jednu takvu sportsku velesilu. Jedna Bugarska ima dva puta više osvojenih medalja od Jugoslavije. Rumunjska, Grčka, Mađarska... sve su to države sa puno više osvojenih olimpijskih medalja od Jugoslavije. Jugoslavija je bila dobra u nekim ekipnim sportovima i zbog toga su ljudi dobili dojam kako je bila ekstra uspješna, a ustvari u svjetskim okvirima je bila čisti prosjek.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#1409 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by uglavnomja »

dječak sa šibicama wrote: 07/08/2021 20:58 Pri tome, 7 medalja Jugoslavija je osvojila 1996. i 2000. kada se takmicila kao Savezna republika Jugoslavija.

Broj sporotva nije bitan, niti su YU sportisti niti ovi danas osvajaju medalje u skejtbordu ili jahanju sa preponama, gimnastika, atletika, hrvanje, streljastvo, veslanje, plivanje, judo + momcadski sportovi, u tome svi osvajaju vecinu medalja.

Da Hrvatska ili Srbija osvajaju medalje u BMX ili skejtbord takmicenja, imalo bi smisla gledati nove sportove.
uracunao si i zimske medalje, znaci super g, kombinacije i paralel slalom
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#1410 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Control panel »

Ljudi zaboravljate bitnu stvar. ne mozete objedinjavati medalje koje su osvojile zemlje bivše jugoslavije i računati koja bi juga bila sa tim medlajama na ovim OI.
Jer da je juga jedna država prvo ne bi toliko sportista moglo učestvovati jer ima ograničenje po sportovima i državama. Recimo samo tri u atletici iz jedne zemlje u pojedinoj disciplini, a sad teoretski svaka bivša država ex yu može imati po tri učesnika, pa puta 7 to je 21 takmičar, a da je juga jedinstvena onda bi bila samo tri takmičara.
tako da bi bi broj sportista bio manji, a vjerovatno i broj medalja. ali bi sastav bio jači.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#1411 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by karanana »

Control panel wrote: 07/08/2021 21:44 Ljudi zaboravljate bitnu stvar. ne mozete objedinjavati medalje koje su osvojile zemlje bivše jugoslavije i računati koja bi juga bila sa tim medlajama na ovim OI.
Jer da je juga jedna država prvo ne bi toliko sportista moglo učestvovati jer ima ograničenje po sportovima i državama. Recimo samo tri u atletici iz jedne zemlje u pojedinoj disciplini, a sad teoretski svaka bivša država ex yu može imati po tri učesnika, pa puta 7 to je 21 takmičar, a da je juga jedinstvena onda bi bila samo tri takmičara.
tako da bi bi broj sportista bio manji, a vjerovatno i broj medalja. ali bi sastav bio jači.
Pa u kojem sportu se danas preklapaju ekipe iz yu republika? Svako bi imao svoje mjesto. Mislim da to ne bi uticalo na medalje.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#1412 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by spinel_ »

karanana wrote: 07/08/2021 20:52
El_comadante wrote: 07/08/2021 20:38

jeli ti to gledaš zbog sporta ili takmičarki?
Pa iskreno, prvo sam se zaustavio na kanalu zbog takmicarki. Haj reko da vidim medjunozja i tako to. Nisam pratio ovaj sport dugo dugo i kad sam eto poceo gledati zbog takmicarki skonto sam kako je jeben i tezak i koja je to umjetnost i potreban trening da se ovo radi. E onda sam ukljucio i sportski dio mozga i gledao i sportsku i umjetnicku stranu sporta. Posebno jer se slabo sta konkretno moze i vidjeti ali ima slatkih curica.
Jesi gledao finale zenskog bacanja koplja? Tu se imalo itekako sta vidjeti za razliku od tih mrsavica u gimnastici. Narocito ova poljakinja koja je bila 2 gori, a i australka koja je zavrsila na 3 je top. Definitivno nema boljih na OI.
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#1413 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Control panel »

karanana wrote: 07/08/2021 21:54
Control panel wrote: 07/08/2021 21:44 Ljudi zaboravljate bitnu stvar. ne mozete objedinjavati medalje koje su osvojile zemlje bivše jugoslavije i računati koja bi juga bila sa tim medlajama na ovim OI.
Jer da je juga jedna država prvo ne bi toliko sportista moglo učestvovati jer ima ograničenje po sportovima i državama. Recimo samo tri u atletici iz jedne zemlje u pojedinoj disciplini, a sad teoretski svaka bivša država ex yu može imati po tri učesnika, pa puta 7 to je 21 takmičar, a da je juga jedinstvena onda bi bila samo tri takmičara.
tako da bi bi broj sportista bio manji, a vjerovatno i broj medalja. ali bi sastav bio jači.
Pa u kojem sportu se danas preklapaju ekipe iz yu republika? Svako bi imao svoje mjesto. Mislim da to ne bi uticalo na medalje.
pa ne moze ici sedam ekipa, teoretski. bila bi samo jedna. kontas. nema veze preklapanje. ili 21 sportista u bacanju kugle recimo, mogla bi samo trojica, ali bi ta trojica bila zvijer.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#1414 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by spinel_ »

Medalja na OI JESTE medalja.
Ali cinjenica je da je danas Francuska uzela 2 zlata u timskim sportovima (rukomet i odbojka) i srebro i bronzu u kosarci.
I vise vrijede ta 2 zlata nego 20ak kineskih medalja u nekakvom streljanju, jedrilicarstvu, gadjanju golubova i slicno.
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#1415 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Leverage »

spinel_ wrote: 07/08/2021 22:11 Medalja na OI JESTE medalja.
Ali cinjenica je da je danas Francuska uzela 2 zlata u timskim sportovima (rukomet i odbojka) i srebro i bronzu u kosarci.
I vise vrijede ta 2 zlata nego 20ak kineskih medalja u nekakvom streljanju, jedrilicarstvu, gadjanju golubova i slicno.
Vrijede iz naše vizure, gdje pomenuti timski sportovi dobro kotiraju.

Njima vjerovatno više vrijede te njihove medalje. Ne samo Kinezima nego i ostalim.
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#1416 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by YouAreMyDestiny »

Izrael osvojio zlato u ritmičkoj gimnastici. :-) Nevjerovatno. Pa napravila je djevojka dvije greške i zlato. Nekada se zlato gubilo zbog male greškice. :-) Da ne nabrajam sad, kako su se medalje gubile u sekundi. A ova danas dobi zlatnu medalju. :twisted:
Dina Averina iz Rusije srebro, bila bolja sto puta. Njena sestra Arina četvrta, nigdje veze.
A pričalo se već odavno, da ne treba Rusija stalno pobjeđivati, da treba da bude neko drugi. I da nije fer da bliznakinje dobiju dvije medalje.
Sorry, ovo vjerovatno nikog ne interesuje, ali ja pratim ritmičku gimnastiku godinama i upućena sam dosta. I baš mi je krivo što Izrael osvoji zlato.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#1417 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by karanana »

Evo prvi put sam upratio ritmicku nakon dugo godina, upratio sam vise serija sa razlicitim rekvizitima. Izraelka ubila sa stapom, ribon je ispustila jednom ali osim toga odlicno je vrtila i ribon, puno ljepse od ruskinja, koje su takodjer imale gresku sa ribonom.
Znaci politicki mozes biti protiv nje i njenog ucesca u IDF vojsci, ako je to odbojnost prema njoj, ali po meni ona zasluzeno. Sta i ine dvije sestre kake i placu, sta su im trebali odmah medalje dati. Ona jedna nece ni da se rukuje ni cestita.
Naravno, moje misljenja, a priznajem ne znam puno o sudijskim poenima i pravilima bodovanja, laicki mi je izgledala bolja. Eno rusi se zale na nesto, sumnjam da ce to piti vode.
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#1418 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Micah »

Baba Jefimija wrote: 07/08/2021 21:05 U Seulu '88 Jugoslavija je osvojila 12 medalja. Po broju osvojenih medalja nalazila se na 17. mjestu. Nije li ti prilično mizerno za jednu takvu sportsku velesilu. Jedna Bugarska ima dva puta više osvojenih medalja od Jugoslavije. Rumunjska, Grčka, Mađarska... sve su to države sa puno više osvojenih olimpijskih medalja od Jugoslavije. Jugoslavija je bila dobra u nekim ekipnim sportovima i zbog toga su ljudi dobili dojam kako je bila ekstra uspješna, a ustvari u svjetskim okvirima je bila čisti prosjek.
Znači, opisao si španski sport zadnjih decenija. Misliš sportska su velesila gledajući timske sportove kad ono golema karina na olimpijadama s obzirom na svoju veličinu.

Možda je i Juga tako razmišljala. U svim timskim sportovima, koliko ja znam, su bili kompetitivni. Nije ih toliko zanimala ta propaganda medalja kao Varšavski pakt pa da su imali državne doping programe i režim treniranja.

Samo znam da je za Kinu, Ameriku, Britaniju itd. (nema veze je li demokratska zemlja ili ne) broj osvojenih zlata i medalja sve na svijetu. To ti je bukvalno pokazatelj gdje stojiš na geopolitičkoj mapi svijeta. Ako Kina sutra preživi nalet Amerike po broju zlata to će biti novi državni praznik.
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#1419 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by u-pet-deka »

U Jugi je ekipni sport bio jeftinij i zato je imao pravo prvenstva kod vlasti. Sve drugo je bilo koliko para (porodica) toliko muzike.
Baba Jefimija
Posts: 279
Joined: 10/02/2021 12:51

#1420 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Baba Jefimija »

Micah wrote: 08/08/2021 01:51
Baba Jefimija wrote: 07/08/2021 21:05 U Seulu '88 Jugoslavija je osvojila 12 medalja. Po broju osvojenih medalja nalazila se na 17. mjestu. Nije li ti prilično mizerno za jednu takvu sportsku velesilu. Jedna Bugarska ima dva puta više osvojenih medalja od Jugoslavije. Rumunjska, Grčka, Mađarska... sve su to države sa puno više osvojenih olimpijskih medalja od Jugoslavije. Jugoslavija je bila dobra u nekim ekipnim sportovima i zbog toga su ljudi dobili dojam kako je bila ekstra uspješna, a ustvari u svjetskim okvirima je bila čisti prosjek.
Znači, opisao si španski sport zadnjih decenija. Misliš sportska su velesila gledajući timske sportove kad ono golema karina na olimpijadama s obzirom na svoju veličinu.

Možda je i Juga tako razmišljala. U svim timskim sportovima, koliko ja znam, su bili kompetitivni. Nije ih toliko zanimala ta propaganda medalja kao Varšavski pakt pa da su imali državne doping programe i režim treniranja.

Samo znam da je za Kinu, Ameriku, Britaniju itd. (nema veze je li demokratska zemlja ili ne) broj osvojenih zlata i medalja sve na svijetu. To ti je bukvalno pokazatelj gdje stojiš na geopolitičkoj mapi svijeta. Ako Kina sutra preživi nalet Amerike po broju zlata to će biti novi državni praznik.
Jugoslavija je bila dobra u vaterpolu, rukometu i košarci. U nogometu, odbojci i hokeju je bila slaba. Govorim o reprezentacijama. Znači nije istina kako je bila dobra u svim ekipnim sportovima.
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4111
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#1421 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Da li je sada obavezno za svaku zemlju koja se kandiduje za organizaciju OI da uvrsti sve ove sportove koji su bili prisutni u Japanu?

Cuo sam da na slijedecim OI u Parizu nece biti nekih borilackih sportova, zbog cega sam i postavio pitanje iznad.

Tko zna nesto o tome?
milejovic1971
Posts: 1766
Joined: 09/08/2018 08:13

#1422 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by milejovic1971 »

Srbice bronzane odbojka...jos vaterpolo u 9.30 i kraj..
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#1423 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Leverage »

Ima Bosne_Bice Bosne wrote: 08/08/2021 05:55 Da li je sada obavezno za svaku zemlju koja se kandiduje za organizaciju OI da uvrsti sve ove sportove koji su bili prisutni u Japanu?

Cuo sam da na slijedecim OI u Parizu nece biti nekih borilackih sportova, zbog cega sam i postavio pitanje iznad.

Tko zna nesto o tome?
MOK odlučuje o tome koji će sportovi biti na svakim OI. Za Pariz se već zna koji su to sportovi i domaćin će obezbijediti da se tačmičenja u tim sportovima održe.

U Parizu npr. neće biti karate.
User avatar
prasoje
Posts: 783
Joined: 04/02/2020 11:10

#1424 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by prasoje »

Iskupile se odbojkašice. Još jedna BRONZA za SRBIJU! :-D :-D :-D
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#1425 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Micah »

3 🥇 za 🇷🇸 !

I Amerika potukla Kinu u zadnjem danu za jedno zlato više.
Post Reply