Olimpijske igre Tokyo 20/21

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#351 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by hrasno38 »

vjeshalica wrote: 26/07/2021 23:31 Pisete gluposti
Ko od vas prati dzudo,dizanje tegova,macevanje,streljastvo,strelicarstvo, i sta ja znam sta sve ne mimo OI? Uglavnom pratite fucu,kosarku,tenis i to vam se servirano,mozda nekad atletiku i zlatnu ligu...

Da mediji serviraju i da ima interesa mozda bi pratili

Dzudo vama nije atraktivan, ali nekome jeste pa ga prati, ali ako medijski nije atraktivan ne znaci da rezultati ne valjaju i da su takmicenja nebitna, ali da je bitno samo ako se prikaze na OI.
Nije vam ni tekvando u domenu pracenja pa odjednom se razumijete u isti jer je samo na OI atraktivan....

Cericka ima rezultat svidjalo se to vama ili ne, ona ima pad u zadnje vrijeme ali od nje se moze ocekivati ako promjeni dosadasnji koncept ili trenera jer je ocito da joj fali za bolje neke sitnice...
Sad cu se sloziti sa tobom od rijeci do rijeci. Svaki sport je bitan i svaki rezultat je plod strahovitog odricanja od normalnog zivota.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#352 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by So What! »

cyprus wrote: 26/07/2021 23:48Kada se uzme u obzir to da nas ima samo 3 miliona i da smo jedna od najsiromašnijih država na kontinentu, mi smo zapravo u ekipnim sportovima prilično solidni (bar fudbalu, košarci i rukometu)... Na osnovu objektivnih parametara, mi ne bismo trebali biti naročito bolji od Albanije, Moldavije, Armenije ili Gruzije... A ipak jesmo, i to dosta bolji - ponavljam u ekipnim sportovima...
Iako je uspjeh Amela Tuke na Svjetskom prvenstvu, iskreno nešto što je poprilično neviđeno kod nas.

Nikada nismo imali takvog individualnog sportistu. U Riju je uspio ući u polufinale, gdje mu je nešto više od pola sekunde trebalo za plasman u finale.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#353 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by spinel_ »

hrasno38 wrote: 26/07/2021 23:55

Ti s napisao da nije nista bitno osim OI sto je nevidjena nebuloza. Onima koji budu prvi prvo u svom dvoristu, pa onda drzavi, pa onda regionu, Evropi i svijetu su najvaznije OI. A zasto? Zato sto da bi postigao nesto na OI moras na ovim predhodnim biti najbolji. Za drzavu su bitne sve medalje sa velikih takmicenja u bilo kojem sportu a jos su vaznije za takmicara.Ti ocito ne znas sistem kako se ide OI pa ne bi bilo lose da malo procitas o tome. Znaci postiji datum do kojeg moras ispuniti olimpijsku A ili B normu. Sa olimpijskom A normom idu uglavnom svi na olimpijadu a sa B normom idu po pozivu. Dakle konkretno u disciplini 100m delfin na OI su se iz USA kvalifikovale samo dvije takmicarke jer su ispunile normu do tog i tog datuma. Ti covjece nemas aposlutno percepciju sta znaci isplivati 900 i vise FINA poena. To su rijetki...to su ovih 33 u svijetu sto su nastupili u toj disciplini.
Tako je i za tekvando, karate ma za sve skoro individulalne standardne sportove. E zaista ne znam za skejt i slicne stvari.
Dakle Lana Pudar je jedna od 33 plivacice sa A normom za OI sto je izvanredno dostignuce sa 15 godina i nakon bas zajebane povrede. I sto se mene tice da je bila i 33 ja bih bio prezadovoljan jer sve vise od toga je daljni uspjeh. Do olimpijske medalje je put posut svim i svacim ali ako ga ne pospes sa brdom love nema od medalje nista i to ce ti reci svaki pravi sportista.
Tu opet dolazimo do onoga da se nasi u*eru kad treba donijeti medalju na OI.
I opet ponavljam ne umanjujem niciji rad, trud, odricanje i na kraju rezultat.
Samo mi je na vrh glave vise da smo jedini bez medalje na OI a ovamo se hvalimo da smo u dzudou imali medalju na EP.
Bolje 1 medalja u dzudou s OI nego 10 s tih EP.
User avatar
cyprus
Posts: 39269
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#354 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by cyprus »

So What! wrote: 27/07/2021 00:02
cyprus wrote: 26/07/2021 23:48Kada se uzme u obzir to da nas ima samo 3 miliona i da smo jedna od najsiromašnijih država na kontinentu, mi smo zapravo u ekipnim sportovima prilično solidni (bar fudbalu, košarci i rukometu)... Na osnovu objektivnih parametara, mi ne bismo trebali biti naročito bolji od Albanije, Moldavije, Armenije ili Gruzije... A ipak jesmo, i to dosta bolji - ponavljam u ekipnim sportovima...
Iako je uspjeh Amela Tuke na Svjetskom prvenstvu, iskreno nešto što je poprilično neviđeno kod nas.

Nikada nismo imali takvog individualnog sportistu. U Riju je uspio ući u polufinale, gdje mu je nešto više od pola sekunde trebalo za plasman u finale.
Da, ono što je Tuka uradio na svjetskom prvenstvu je realno najveći uspjeh našeg sporta dosad... Ali na prošlim OI je podbacio - trebao je realno bar u finale...
User avatar
JohnnyS
Posts: 13410
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#355 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by JohnnyS »

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2293133

"Rekao sam joj tada da u Rio de Janeiro ne stignemo, ali Tokio je sigurno naš. Odnosno - njezin. Nije mi bilo lako nakon deset godina koje smo proveli zajedno. No, tako mora biti. Ponosan sam na nju i na sve što smo prošli. U to vrijeme bilo nam je jako teško, puno smo putovali i nismo imali dovoljno novca. Snalazili smo se kako smo znali, malo smo bili u olimpijskom programu, malo nismo. Jednom nisam imao izbora, ušao sam u kladionicu i uplatio listić. Srećom, dobio sam i Matea je mogla putovati u Ukrajinu",

To je taj sustav o kojem se ovdje priča da ga Hrvatska ima, a mi nemamo. Vjerojatno u njihovim kladionicama bolje kvote nego u našim, pa njihovi treneri imaju para, a naši ne.
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#356 Re: olimpijske igre TOKYO 20/21

Post by Micah »

malakh wrote: 26/07/2021 18:19
Micah wrote: 26/07/2021 12:24

Znaš li zašto je Francuskinja dobila onih 10p kazne na kraju? Gledao sam bez zvuka neki stream, da nije zbog onog gicanja nogama dok je dubila na glavi kao u pokušaju da je zakači?
tehnika uchi-mata, a koju je izvodila francuskinja, je zabranjena ako se izvodi na način da izvođač ide direktno na glavu, jer tako može doći do ozbiljnih povreda za obje strane. dakle kada se izvodi tehnika, glava ide na stranu i pada se na zadnje rame, a francuskinja je direktno na glavu pala. to je baš ogromna greška za ovu razinu takmičenja, ali događa se.

to je pravilo davno uvedeno, jer je nekoliko dzudista tako slomilo vrat.

nevezano za diskvalifikaciju, uvjeren sam da bi je nura dobila, jer je odlično kontrolirala sve vrijeme i taktički bila prefektna.
Vau, naletih na pravog stručnjaka. 👨🏻‍🏫

Ovo ne bih ovako našao da sam pola dana prčkao po internetu. Hvala. 🙏🏻

I prvo zlato i tek druga medalja u historiji za Bermudu 🩳 (70 hilj. st.), triatlon žene. Oni nisu čak ni država nego prekomorska teritorija kraljice.

Ja bih rekao da komercijalno naš najveći sportski uspjeh je SP u Brazilu zbog čiste popularnosti fudbala u svijetu a individualno Tukine medalje u atletici. Atletika je i dalje bez premca što se tiče bazičnih i olimpijskih sportova.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72587
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#357 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Velkoski »

Japan sa domaćinskim buffom, ubiše u svakom sportu :mrgreen:
User avatar
Micah
Posts: 873
Joined: 09/03/2021 17:43

#358 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Micah »

Da, kad su skejtbording uzeli i muški i ženski gdje ćeš dalje. Doduše, to je možda malo i naštimano.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#359 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by karanana »

Treba se maniti mainstream sportova i nekih koji nisu main stream ali gdje su odredjene zemlje nasle svoju nichu i dominiraju, tipa ovih dzudoa, tekvandoa, hrvanja, tegova....Mi se trebamo fokusirati na neke relativno lijeve i fizicki manje zahtjevne olimpijske sportove. Za zimsku olimpijadu ja sam predlago fokus na karling. Relativno jeftin sport, relativno nezahtjevan fizicki i ima nichu gdje imas skandinavce, kanadjane i to je to. Sada je mozda i provaljen i mozda ima vise timova ali to je dokaz da se relativno brzo mozes usteliti i gurati kamen i mesti led, ali u sustini tu ne moze biti neka zestoka dominacija, jebi ga, svak zna mesti i lagano upraviti kamen, tu odlucuju nijanse a ne ko sto se sramotimo sa velikim zaostacima u ovim ostalim sportovima. Mozda i na ljetnoj olimpijadi ima tako nesto.

Btw....naomi osaka....najveca prevara zenskog tenisa za koju ja znam.
User avatar
sinuhe
Posts: 11458
Joined: 03/06/2011 11:33

#360 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by sinuhe »

Albanke sa Kosova u borilackim sportovima :? Maloprije juniorski prvak Evrope u boksu Donjeta Sadiku izgubi od Britanke(svjetskog prvaka).
Last edited by sinuhe on 27/07/2021 07:26, edited 1 time in total.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13410
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#361 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by JohnnyS »

karanana wrote: 27/07/2021 06:55 Treba se maniti mainstream sportova i nekih koji nisu main stream ali gdje su odredjene zemlje nasle svoju nichu i dominiraju, tipa ovih dzudoa, tekvandoa, hrvanja, tegova....Mi se trebamo fokusirati na neke relativno lijeve i fizicki manje zahtjevne olimpijske sportove. Za zimsku olimpijadu ja sam predlago fokus na karling. Relativno jeftin sport, relativno nezahtjevan fizicki i ima nichu gdje imas skandinavce, kanadjane i to je to. Sada je mozda i provaljen i mozda ima vise timova ali to je dokaz da se relativno brzo mozes usteliti i gurati kamen i mesti led, ali u sustini tu ne moze biti neka zestoka dominacija, jebi ga, svak zna mesti i lagano upraviti kamen, tu odlucuju nijanse a ne ko sto se sramotimo sa velikim zaostacima u ovim ostalim sportovima. Mozda i na ljetnoj olimpijadi ima tako nesto.

Btw....naomi osaka....najveca prevara zenskog tenisa za koju ja znam.
Zajeban je curling što se troškova tiče, onaj stone ili kako se već zove onaj kurac koji klizi i ispred kojeg se mete se pravi isključivo od stijena s neke škotske planine. Jeftinije je kupiti koplje pa bacati po livadama :D
User avatar
sinuhe
Posts: 11458
Joined: 03/06/2011 11:33

#362 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by sinuhe »

Da se tako gleda mi nikad ne bi culi za Lanu Pudar. Ko bi prije pola godine rekao da ce 15-godisnjakinja iz BIH izboriti plasman na OI. :-)
Nekad ce neko i osvojiti medalju. U najboljem slucaju mogla je i Lana.
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#363 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by malakh »

nevezano za temu, a povučen raspravama pojedinaca, šaljem apel svima.

upisujte svoju djecu da treniraju dzudo i počnite pratiti dzudo, za par godina ćete mi zahvaljivati. dzudo i plivanje su najbolji sportovi za fizičku muskulaturu i razvoj svakog djeteta, a dzudo na poseban način psihički ojača svakog čovjeka.
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#364 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by malakh »

sinuhe wrote: 27/07/2021 07:21 Albanke sa Kosova u borilackim sportovima :? Maloprije juniorski prvak Evrope u boksu Donjeta Sadiku izgubi od Britanke(svjetskog prvaka).
pretalentirana nacija u borilačkih sportovima. da mi je netko prije 10 godina rekao da će albanke osvojiti dvije zlatne medalje na olimpijadi i to u kategorijama u kojima tradicionalno vladaju japanke i francuskinje, ja bih mu rekao da je budala.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17012
Joined: 31/03/2019 14:56

#365 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by vjeshalica »

malakh wrote: 27/07/2021 07:54 nevezano za temu, a povučen raspravama pojedinaca, šaljem apel svima.

upisujte svoju djecu da treniraju dzudo i počnite pratiti dzudo, za par godina ćete mi zahvaljivati. dzudo i plivanje su najbolji sportovi za fizičku muskulaturu i razvoj svakog djeteta, a dzudo na poseban način psihički ojača svakog čovjeka.
Nek djeca upisu sta vole i sta im se dopada a ne sta roditelji u bolesnoj ambiciji zele za dijete. U ovim stvarima nema nista nazor.
konami666
Posts: 2434
Joined: 11/05/2015 21:57

#366 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by konami666 »

cyprus wrote: 26/07/2021 22:47
konami666 wrote: 26/07/2021 19:20 Super, došlo vrijeme da se poredim sa bangladesom :) i to u kategoriji ko je gori!
Ja ipak mislim da je veća sramota za jednu državu od 160 miliona stanovnika da se poredi sa nama :-D
Ne, ovo je veća sramota:
https://www.klix.ba/sport/atletika/berm ... /210727016

Od toliko planina i prirode i dalje 0 medalja. Hrvatska nema puno vise stanovnika pa 40+ medalja.
User avatar
malakh
Posts: 7119
Joined: 05/02/2016 22:11
Location: šeher rajvosa - http://aqicn.org/city/bosnia-herzegovin ... s-embassy/

#367 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by malakh »

vjeshalica wrote: 27/07/2021 08:11
malakh wrote: 27/07/2021 07:54 nevezano za temu, a povučen raspravama pojedinaca, šaljem apel svima.

upisujte svoju djecu da treniraju dzudo i počnite pratiti dzudo, za par godina ćete mi zahvaljivati. dzudo i plivanje su najbolji sportovi za fizičku muskulaturu i razvoj svakog djeteta, a dzudo na poseban način psihički ojača svakog čovjeka.
Nek djeca upisu sta vole i sta im se dopada a ne sta roditelji u bolesnoj ambiciji zele za dijete. U ovim stvarima nema nista nazor.
ja sam kao mali volio rukomet, imao želju to da treniram i otac me odvede na jedan judo trening i nakon dva treninga totalno zaboravim na rukomet. po tvome ispada da je moj otac bio bolesno ambiciozan? :lol: a ja mu zahvaljujem čitav život na tome.

lijepo je probati i dobro znati raditi sa djecom. jer dijete od 5-6 godina jako malo zna o sportovima i roditelji su ti koji im otvaraju frontove, pa šta se djetetu svidi.

mi nažalost još nemamo selekciju u osnovnim školama, pomoću koje se može odrediti da li je neko dijete talentirano za neki sport, ili nije.

ali se slažem da ne treba na silu djecu gurati u nesto sto djeca ne žele.
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#368 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Iker C »

Prvo treba zabraniti pristup teretanama svim osobama mladjim od 18 godina a koji ne treniraju neki sport. Koliko samo djece gubi vrijeme po teretanama umjesto da treniraju nesto konkretno.
Drugo treba napraviti sistem u kojem trener omladinskih kategorija mora biti osoba koja ima znanje, plus da se mora svake godine edukovati.
User avatar
So What!
Posts: 11148
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#369 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by So What! »

Mi kada bi se skoncentrisali na osvajanje Olimpijske medalje, kao npr. sto smo se bili nameracili na odlazak na neki veliki turnir u fudbalu, mislim da bi ta medalja vrlo brzo dosla.

Ovako ofrlje posaljemo do 10 sportista, od kojih jedan dio nije na A normi u poprilicno popularnim kategorijama i onda se ibretimo sto nema medalje.

Na prosloj Olimpijadi smo imali tri bacaca kugle, popularan sport, koji od disciplina ima samo musku i zensku, tako da je tesko oceivati nesto specijalno, jer nijedan od takmicara u karijeri nije nista znacajnije osvajao.

Ove godine smo poslali ovog momka u taekwandou, i skontali formulu za medalju, iskoristi sport u kojem ima mnogo disciplina, nije pretjerano masovan i popularan i nema nekih velikih imena, tako da osvojiti moze skoro svako.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#370 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Altsa »

malakh wrote: 27/07/2021 07:54 nevezano za temu, a povučen raspravama pojedinaca, šaljem apel svima.

upisujte svoju djecu da treniraju dzudo i počnite pratiti dzudo, za par godina ćete mi zahvaljivati. dzudo i plivanje su najbolji sportovi za fizičku muskulaturu i razvoj svakog djeteta, a dzudo na poseban način psihički ojača svakog čovjeka.

Dzudo jedan od naglupljih sportova. Samo se cupaju za kimono i to je to :D
Bodkin
Posts: 21520
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#371 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Bodkin »

JohnnyS wrote: 27/07/2021 00:07 https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx ... id=2293133

"Rekao sam joj tada da u Rio de Janeiro ne stignemo, ali Tokio je sigurno naš. Odnosno - njezin. Nije mi bilo lako nakon deset godina koje smo proveli zajedno. No, tako mora biti. Ponosan sam na nju i na sve što smo prošli. U to vrijeme bilo nam je jako teško, puno smo putovali i nismo imali dovoljno novca. Snalazili smo se kako smo znali, malo smo bili u olimpijskom programu, malo nismo. Jednom nisam imao izbora, ušao sam u kladionicu i uplatio listić. Srećom, dobio sam i Matea je mogla putovati u Ukrajinu",

To je taj sustav o kojem se ovdje priča da ga Hrvatska ima, a mi nemamo. Vjerojatno u njihovim kladionicama bolje kvote nego u našim, pa njihovi treneri imaju para, a naši ne.
Nije sistem samo u parama. Mozda nema para ni u hr za neke “lijeve” sportove ali u hr ima trenera, strucnjaka, vjere u drzavu, infrastrukture itd. Ok nije dobila pare da ide u ukrajinu ali jel dobila da ide na 10 drugih turnira? Jel dobila salu gdje da trenira? Prehranu? Kakav joj je trener? Ko joj vodi savez? Ovdje postavljaju debilne poltroncice u svaki savez (ako ga imamo uopste prvo) koji prvo gledaju “svoje” b/h/s pa sve drugo

Nemoj me zajebavati sa tim poredjenjima
User avatar
hrasno38
Posts: 31285
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#372 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by hrasno38 »

So What! wrote: 27/07/2021 09:44 Mi kada bi se skoncentrisali na osvajanje Olimpijske medalje, kao npr. sto smo se bili nameracili na odlazak na neki veliki turnir u fudbalu, mislim da bi ta medalja vrlo brzo dosla.

Ovako ofrlje posaljemo do 10 sportista, od kojih jedan dio nije na A normi u poprilicno popularnim kategorijama i onda se ibretimo sto nema medalje.

Na prosloj Olimpijadi smo imali tri bacaca kugle, popularan sport, koji od disciplina ima samo musku i zensku, tako da je tesko oceivati nesto specijalno, jer nijedan od takmicara u karijeri nije nista znacajnije osvajao.

Ove godine smo poslali ovog momka u taekwandou, i skontali formulu za medalju, iskoristi sport u kojem ima mnogo disciplina, nije pretjerano masovan i popularan i nema nekih velikih imena, tako da osvojiti moze skoro svako.
Niko nikoga ne salje na OI...na OI moras imati rezultat da odes i to A normu a B norma se popunjava ako nema dovoljno A norme i onda ide po pozivu olimpijskog komiteta kao sto je slucaj sa nasim Emirom Muratovicem. I bruku tih troskova snose olimpijski komiteti tako da niko nikoga tu ne salje kako mu je cejf.
User avatar
spinel_
Posts: 6633
Joined: 15/11/2013 02:33

#373 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by spinel_ »

Kako je ona streljasica sto je gadjala tudje mete mogla proci? A bilo boljih?
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#374 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by Iker C »

Koliko smo mi nesportska nacija dovoljno govori podatak da su npr Nuno Hadzic, Denis Muhovic ili Markica Dodik bili sportisti godine u BiH.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#375 Re: Olimpijske igre Tokyo 20/21

Post by El_comadante »

evo i Bermuda osvojiše zlato, 60.000 stanovnika. ova što je osvojila ima 33 godine
Post Reply