Okupatorske zastave na Bobovcu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#1526 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by Tercius »

klosar pravi wrote:
Tercius wrote:
klosar pravi wrote: Tad i pocinje naša historija 1463 sve ostalo je glupost i neka druga vremena.
Ma ja ba.

Pa znam da si ironican, al' tako je kako je historija se nece promjeniti od drugih potpuno imena dobili smo nova i to je to.
Ne vidim kako možeš drugacije gledati treba prihvatiti onako kako jeste.

Mislim i ljiljani zna se ciji su i kao što kazes ne možeš se ljutiti kad ti pricaju drugo.
Sta trebam prihvatiti, da je tornjak ustvari hrvatski pastirski pas?
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#1527 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by klosar pravi »

Hajd' laku noć.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#1528 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by Tercius »

klosar pravi wrote:Hajd' laku noć.
Hajd lagano,poz.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1529 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by insomnia78 »

Tercius wrote:Pa dok nasi dobri Bosnjani i zlatni ljiljani grle Turske zastave sucur Allahu i interesuju se za historiju samo nakon 1463,anamo oni i anamo ovi ce nas ponistiti na svaki moguci nacin i onda ne znam ni sto se ljutimo kad nas ubjedjuju da smo nastali od njih,ha ja.Cuj Kralj Tvrtko Kotromanic vela havle jos si nadio ime Stefan aman jarab sacuvaj i zakloni.Dobro evo kocke se uvalile u Bobovac donjeli sahare ajde jasno, nego mi nije jasno kakve mi imamo veze sa godisnjicom bitke Turaka na Galipolju pa je jos obiljezavamo hljeb te nije j...ko je ovdje lud.
Pa ne mozes i tamo i ovamo. Sta ti danas imas sa Tvrtkom?
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#1530 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by Tercius »

insomnia78 wrote:
Tercius wrote:Pa dok nasi dobri Bosnjani i zlatni ljiljani grle Turske zastave sucur Allahu i interesuju se za historiju samo nakon 1463,anamo oni i anamo ovi ce nas ponistiti na svaki moguci nacin i onda ne znam ni sto se ljutimo kad nas ubjedjuju da smo nastali od njih,ha ja.Cuj Kralj Tvrtko Kotromanic vela havle jos si nadio ime Stefan aman jarab sacuvaj i zakloni.Dobro evo kocke se uvalile u Bobovac donjeli sahare ajde jasno, nego mi nije jasno kakve mi imamo veze sa godisnjicom bitke Turaka na Galipolju pa je jos obiljezavamo hljeb te nije j...ko je ovdje lud.
Pa ne mozes i tamo i ovamo. Sta ti danas imas sa Tvrtkom?
Ma gadi mi se uopste i raspravljat o tome ne znam ni sto sam ostavljao bilo kakav komentar valjda trenutak slabosti, samo sam se poceo ospiati od naseg baliluka et, jadno je sve u sta se ovo pretvara i cemu ide.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#1531 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by klosar pravi »

Pazi turke recimo može se reci mrzim dakle ne ono zaklao bi ih vec pojavom i svemu što predstavljaju s druge strane naši u to doba jednostavno ne da nisu imali šanse da se bore s njima vec cinjenica da su vladali na ovim prostorima 300 do 400 godina ti sve govori mislim znaš ti ovo nisi glup.

Opet isto razumijem jer su se turci trudili da nas razumiju i uklopili su se u naše razmišljanje i ostalo zato su naši djedovi takoreci odlucili ostaviti ta imena uzeti nova.
To su neka druga vremena kad je šačica jada bila u državi 95 posto nepismenih i tako to kad se nije znalo ništa o vjeri da ne pricam o drugim stvarima koje se pricaju danas protiv nas..

Jednostavno nas ljudi dotukli do koljena toliko da se desetinama godina kasnije zaboravio i Tvrtko i Katarina i okrenulo se drugim stvarima.
Uostalom turci su vladali skoro isto vremena koliko i Katolici i Pravoslavci zajedno..

https://www.youtube.com/watch?v=JLzs2iJkGok

Mislim kad vidiš jedan ovakav video iz ove godine zar se ima išta više reci na ta vremena..
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1532 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by insomnia78 »

Samo je malo zajebano sto nisu Turci samo ovdje vladali
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#1533 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by klosar pravi »

insomnia78 wrote:Samo je malo zajebano sto nisu Turci samo ovdje vladali
Bukvalno kad sam gledao nedavno na youtubu tu historiju Osmanskog mi se najmanje i spominjemo.. :lol:
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1534 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by hAZNADAR »

klosar pravi wrote:Pazi turke recimo može se reci mrzim dakle ne ono zaklao bi ih vec pojavom i svemu što predstavljaju s druge strane naši u to doba jednostavno ne da nisu imali šanse da se bore s njima vec cinjenica da su vladali na ovim prostorima 300 do 400 godina ti sve govori mislim znaš ti ovo nisi glup.

Opet isto razumijem jer su se turci trudili da nas razumiju i uklopili su se u naše razmišljanje i ostalo zato su naši djedovi takoreci odlucili ostaviti ta imena uzeti nova.
To su neka druga vremena kad je šačica jada bila u državi 95 posto nepismenih i tako to kad se nije znalo ništa o vjeri da ne pricam o drugim stvarima koje se pricaju danas protiv nas..

Jednostavno nas ljudi dotukli do koljena toliko da se desetinama godina kasnije zaboravio i Tvrtko i Katarina i okrenulo se drugim stvarima.
Uostalom turci su vladali skoro isto vremena koliko i Katolici i Pravoslavci zajedno..


Mislim kad vidiš jedan ovakav video iz ove godine zar se ima išta više reci na ta vremena..
Historija se uci iz knjiga a ne iz videa. Cuo sam mnogo teorija islamizacije a ovo je prvi put da cujem kako su nas Turci razumili i uklopili se u nase razmisljanje. :D Razlog islamizacije u Bosni je u zadnjim decenijama bosanske drzave, tacnije od politike kralja Stjepana Tomasa. I to mozes i sam naci da ti ne sastavljam referat. Ne 95 vec 99% nepismenih seljaka u srednjem vijeku koji su ostali bez svestenstva i prvi koji su dosli su nas i uzeli.
Medjutim - primjetno je kako se vjecito poteze islamizacija Bosnjaka i tome daje neki dramatican ton. Pa sve i jedan narod u Evropi je promijenio vjeru,.. neki i po dva puta u historiji na koju se pozivaju i slave. Samo kod se postavljaju neki uslovi ko moze slaviti Tvrtka a ko ne zbog radi danasnje vjere. :-)

Helem nejse,... tema je osvjezena zbog novog okupljanja na Bobovcu. Mora se priznati da ovog puta nije bilo okupatorske zastave.
Image

Mada je bilo i dalje mita o kraljici koja ustvari nije bila kraljica. :roll:
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#1535 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by klosar pravi »

Nisu na pocetku na pocetku su nam kidali glave gurali nas na vješala, i onda kad su prolazile generacije tako su i oni poceli da nas razumijevaju i poceo se stvarati štokholmski sindrom.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1536 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by Fudo387 »

klosar pravi wrote:Nisu na pocetku na pocetku su nam kidali glave gurali nas na vješala, i onda kad su prolazile generacije tako su i oni poceli da nas razumijevaju i poceo se stvarati štokholmski sindrom.
Ko to koga?
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#1537 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by klosar pravi »

Fudo387 wrote:
klosar pravi wrote:Nisu na pocetku na pocetku su nam kidali glave gurali nas na vješala, i onda kad su prolazile generacije tako su i oni poceli da nas razumijevaju i poceo se stvarati štokholmski sindrom.
Ko to koga?
Turci naše praprapraprapraprapraprapraprapraprapraprparparparparparpapraprparparpapraprparpapraprapprrapraprapraprapraparpaprrapprapraaprrapprapraparprapraprapraparprapraprapraprarapprpraprapraprparparparpapraprparparpapraprparpapraprparpa pradjedove koji su u jednom momentu umjesto sablje odlucili da promjene ime i budu dio osmanskog carstva.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1538 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by Fudo387 »

klosar pravi wrote:
Fudo387 wrote:
klosar pravi wrote:Nisu na pocetku na pocetku su nam kidali glave gurali nas na vješala, i onda kad su prolazile generacije tako su i oni poceli da nas razumijevaju i poceo se stvarati štokholmski sindrom.
Ko to koga?
Turci naše praprapraprapraprapraprapraprapraprapraprparparparparparpapraprparparpapraprparpapraprapprrapraprapraprapraparpaprrapprapraaprrapprapraparprapraprapraparprapraprapraprarapprpraprapraprparparparpapraprparparpapraprparpapraprparpa pradjedove koji su u jednom momentu umjesto sablje odlucili da promjene ime i budu dio osmanskog carstva.
Pa kako ti opsta?
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#1539 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by klosar pravi »

Tako što mi je sad muslimansko ime.
Opstao sam zahvaljujuci tim koji su se prodali i nisu htjeli časnu smrt vec život.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1540 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by Fudo387 »

klosar pravi wrote:Tako što mi je sad muslimansko ime.
Opstao sam zahvaljujuci tim koji su se prodali i nisu htjeli časnu smrt vec život.
Pa ko tebi brani da sad casno pogines? Osveti pradedu.
Promijeni i ime, koga briga.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#1541 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by klosar pravi »

Fudo387 wrote:
klosar pravi wrote:Tako što mi je sad muslimansko ime.
Opstao sam zahvaljujuci tim koji su se prodali i nisu htjeli časnu smrt vec život.
Pa ko tebi brani da sad casno pogines? Osveti pradedu.
Promijeni i ime, koga briga.

Šta da promjenim ime u Ante i okacim ljiljane na Bobovac?
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1542 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by Fudo387 »

klosar pravi wrote:
Fudo387 wrote:
klosar pravi wrote:Tako što mi je sad muslimansko ime.
Opstao sam zahvaljujuci tim koji su se prodali i nisu htjeli časnu smrt vec život.
Pa ko tebi brani da sad casno pogines? Osveti pradedu.
Promijeni i ime, koga briga.

Šta da promjenim ime u Ante i okacim ljiljane na Bobovac?
Jok, u Stevo, popnes se na vrh avaza i zidnes dole, dreknes, evo vam sad za dedu.
Nek te neko snimi i okaci na youtube.
Bices popularan.
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#1543 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by klosar pravi »

Jesi li ti ljut na mene što pricam o historijskim cinjenicama ili je nešto drugo u pitanju?

Cudo da znaš za avaz kad nisi Saraj'va vidio pitanje je koliko.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1544 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by Fudo387 »

klosar pravi wrote:Jesi li ti ljut na mene što pricam o historijskim cinjenicama ili je nešto drugo u pitanju?

Cudo da znaš za avaz kad nisi Saraj'va vidio pitanje je koliko.
Nisam ja ljut na tebe uopste, boli me briga za tobom.
Vec, ako spominjes neke principe, cast, ako mislis da je bilo pogresno, ne znam sta te sprijecava da ispravis istorijske nepravde?
Ako mislis da ti je dedo bio picka, nemoj ti biti.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1545 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by insomnia78 »

Pa realno otisla je vera za veceru da se ne lazemo :-D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1546 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by Fudo387 »

insomnia78 wrote:Pa realno otisla je vera za veceru da se ne lazemo :-D
Kakva vjera, i kakvu veceru?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1547 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by insomnia78 »

Fudo387 wrote:
insomnia78 wrote:Pa realno otisla je vera za veceru da se ne lazemo :-D
Kakva vjera, i kakvu veceru?
Ih kakva. Pa pradjedova. A meščini da je pilav bio
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#1548 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by klosar pravi »

Paprikaš :D

Vidiš Fudo ti opet okreces na neku agresivu, mislim imaš toliko godina provedenih na planeti i opet ne znaš osnovne stvari..
Doduše ako je istina da si otišao 87 kao što kazes pa ti više nisi ni bosanac.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#1549 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by Fudo387 »

:kiss:
insomnia78 wrote:
Fudo387 wrote:
insomnia78 wrote:Pa realno otisla je vera za veceru da se ne lazemo :-D
Kakva vjera, i kakvu veceru?
Ih kakva. Pa pradjedova. A meščini da je pilav bio
Pa jarane, ja nesta sumnjam da je moj cukundedo imao neku posebnu privrzenost vjeri, ideologiji...qrcu palcu.
Realno, niti je znao citati niti pisati, znao je mozda osam insana u sirem okruzenju, jeo jednom u tri dana bukovu koru i pio caj od nicega, imao dva zuba u glavi, i takvog ga odnekud zatekose osmanlije.
Doduse, tvoj je mozda jebavo onu katarinu, ne velim.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1550 Re: Okupatorske zastave na Bobovcu

Post by insomnia78 »

Zanimljivo kako se svi ti nepismeni poslije primanja islama odjednom preporodise. Toliko da cak reformisase i vjeru tako da sam imamo i nekakav “bosanski islam”
Znas kad kazu onako kako su to radili nase nene i dede
Post Reply