OHR = tigar od papira

zavrzlama
Posts: 10298
Joined: 15/01/2006 18:35

#51 Re: OHR = tigar od papira

Post by zavrzlama »

Elvis_je_ziv wrote:Zavrzlama,ako nije problem, odgovori mi na gore postavljeno pitanje
Sta od Dejtonskog sporazuma konkretno ,ruse Srbi ?



kad postavis ovakvo pitanje ne treba odgovor.....
User avatar
Elvis_je_ziv
Posts: 168
Joined: 21/09/2009 17:11

#52 Re: OHR = tigar od papira

Post by Elvis_je_ziv »

1gorstak wrote:Zavrzlama, boli te briga sto neko drugi kaze da su nelegalne, a ako bas budu insistirali, lako ce se u modu vratiti alaegber i ostalo. Nadjem nekog da mi na arapskom pismu na zelenom komadu tkanine napise "Vratite nam Elvisa, Haseta, Brus Lija", zavezem oko nadlaktice i ja sam spreman za "vjerskog rata". Ali to ako medjunarodni faktor budu insistirao na nelegalnosti Oruzanih Snaga BiH.
Mislis da ce ,kada ti to uradis,ovi drugi slicni tebi, skinuti gace i skociti u koprive?
User avatar
Elvis_je_ziv
Posts: 168
Joined: 21/09/2009 17:11

#53 Re: OHR = tigar od papira

Post by Elvis_je_ziv »

zavrzlama wrote:
Elvis_je_ziv wrote:Zavrzlama,ako nije problem, odgovori mi na gore postavljeno pitanje
Sta od Dejtonskog sporazuma konkretno ,ruse Srbi ?



kad postavis ovakvo pitanje ne treba odgovor.....
Nemoj to...Reci,,,Nesto mi kaze da nemas odgovor.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#54 Re: OHR = tigar od papira

Post by 1gorstak »

Elvis_je_ziv wrote:Koliko bi te institucije bile drzavne, ako bi se dogodilo da ih i Hrvati napuste?
Funkcionisanje drzave nije stvar dobre volje nego zakonom regulisana materija.
User avatar
Elvis_je_ziv
Posts: 168
Joined: 21/09/2009 17:11

#55 Re: OHR = tigar od papira

Post by Elvis_je_ziv »

1gorstak wrote:
Elvis_je_ziv wrote:Koliko bi te institucije bile drzavne, ako bi se dogodilo da ih i Hrvati napuste?
Funkcionisanje drzave nije stvar dobre volje nego zakonom regulisana materija.
Dobro tu se slazem s tobom, ali koliko bi te institucije bile funcionalne ,odnosno kako zamisljas funkcionisanje takve drzave ...Koliko bi ona bila realno odrziva , bez obzira na ''papir''?
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#56 Re: OHR = tigar od papira

Post by 1gorstak »

Elvis_je_ziv wrote:
1gorstak wrote:Zavrzlama, boli te briga sto neko drugi kaze da su nelegalne, a ako bas budu insistirali, lako ce se u modu vratiti alaegber i ostalo. Nadjem nekog da mi na arapskom pismu na zelenom komadu tkanine napise "Vratite nam Elvisa, Haseta, Brus Lija", zavezem oko nadlaktice i ja sam spreman za "vjerskog rata". Ali to ako medjunarodni faktor budu insistirao na nelegalnosti Oruzanih Snaga BiH.
Mislis da ce ,kada ti to uradis,ovi drugi slicni tebi, skinuti gace i skociti u koprive?
Ako velikosrbi izazovu sukob, ako medjunarodna zajednica ospori legalnost Oruzanih Snaga BiH, ako se bosnjackom narodu ponovo namjeni rezervat (a nama koji nismo Bosnjaci status nacionalne manjine), nesumnjivo je da ce ponovo doci do jacanja islamistickih elemenata. Koliko bi bili utjecajni niko ne zna, ali bi ih sigurno bilo.
User avatar
Elvis_je_ziv
Posts: 168
Joined: 21/09/2009 17:11

#57 Re: OHR = tigar od papira

Post by Elvis_je_ziv »

Za odgovor i tebi i Zavrzlami a i uvjek pomalo ratobornom Orbiniju iskoristiti cu post na jednom od na neki nacin slicnih topica Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Sve vise sam siguran da je razlog ovolikog trvenja u BiH upravo skori ulazak BiH u EU...
Ekstremistima je jasno da tada mogu zaboraviti nedosanjane snove o unitarnoj BiH u kojoj bi dominirao jedan narod , ili onim drugim koji bi da pocjepaju drzavu bez obzira sta kosta.
Ulazak BiH u EU je izvjesnost. Ako nikako drugacije, ubaciti ce nas kao kofer unutra.
A kada narod ponovo bude imao tri obroka dnevno, drugacije ce se ponasati ,a svakako i birati na izborima...
PS
Siguran sam da cemo u EU uci najkasnije za 10 g.
Mozda se nama to cini dug period, ali u istorijskim relacijama to je samo treptaj oka.
''Bjeli Sengen'' ili kako se vec zove dobiti cemo uskoro, mozda vec na proljece, i on ce nam pomoci da nekako premostimo taj period.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#58 Re: OHR = tigar od papira

Post by 1gorstak »

Elvis_je_ziv wrote:
1gorstak wrote:
Elvis_je_ziv wrote:Koliko bi te institucije bile drzavne, ako bi se dogodilo da ih i Hrvati napuste?
Funkcionisanje drzave nije stvar dobre volje nego zakonom regulisana materija.
Dobro tu se slazem s tobom, ali koliko bi te institucije bile funcionalne ,odnosno kako zamisljas funkcionisanje takve drzave ...Koliko bi ona bila realno odrziva , bez obzira na ''papir''?
Ne podrzavam multietnicko drustvo jer sam iskalkulisao da je to lako ili manje teze, nego zato sto je to moralno, istorijski i pravno opravdano. Spominjanje eventualnih poteskoca u tim naporima ne shvatam kao argument kojim ce se pokolebati odlucnost, nego kao prijetnju.
zavrzlama
Posts: 10298
Joined: 15/01/2006 18:35

#59 Re: OHR = tigar od papira

Post by zavrzlama »

Elvis_je_ziv wrote:
zavrzlama wrote:
Elvis_je_ziv wrote:Zavrzlama,ako nije problem, odgovori mi na gore postavljeno pitanje
Sta od Dejtonskog sporazuma konkretno ,ruse Srbi ?



kad postavis ovakvo pitanje ne treba odgovor.....
Nemoj to...Reci,,,Nesto mi kaze da nemas odgovor.
opet ti ponavljam..svojim pitanjem si sebe u mojim ocima oznacio kao nekog ko nije vrijedan da mu se odgovara...

necu ti odgovoriti zbog onih 150 pobijenih povratnika koji po Dejtonu su trebali da se vrate u svoje, a pobise ih oni sto nikad nisu prekrsili Dejtonski sporazum...

sad razmisli ..pa se mao stidi..
User avatar
aso
Posts: 16
Joined: 01/10/2009 07:40

#60 Re: OHR = tigar od papira

Post by aso »

1gorstak wrote:
istina je ovo što kažeš, ali kako možeš biti siguran da će djelovanje izvan zakonskih okvira donijeti nešto dobro...
"Djelovanje izvan zakonskih okvira" je neophodnost ako kadrovi poput Lujica odluce sabotirati citav proces, a to znamo da hoce. Scenario kojem se separatisti nadaju je sljedeci ...
ponedeljak : onemoguci se djelovanje drzavne policije i drzavnog tuzilastva na tlu manjeg entiteta
utorak : OHR to verbalo osudi, kao i glad u Africi, ali ne uradi nista konkretno
srijeda : savjesni sluzbenici drzavnog tuzilastva i SIPA-e smatraju da se zbog tog krsenja zakona treba odredjene ljude uhapsiti
cetvrtak : Lujic i njegovi istomisljenici to ne podrze, pa sistematski opstruiraju pokretanje istraznih radnji i podizanje optuznica
petak : Lujic i dalje to opstruira
godina je 2014 : Lujic i dalje to opstruira, a u medjuvremenu SIPA i Sud BiH jos uvijek nisu u mogucnosti da djeluju na tlu manjeg entiteta

"Djelovanje izvan zakonskih okvira" je nesto sto po pravilu osudjujem, ali ako pogledas, Nelson Mandela i Rosa Parks su i to morali.

Za one koji ne znaju citati; ne pozivam na rat i krsenje zakona, govorim o mogucem scenariju u buducnosti, sa dva "ako", ako velikosrpski faktor onemoguci djelovanje drzavnih organa na tlu manjeg entiteta i ako se ne reanimira OHR koji bi to bio u stanju sankcionisati.[/quote]

sve stoji i vrlo vjerojatno će se "funkcioniranje" bih još dugo odvijati po obrazcu koji si opisao, ali ti stvar gledaš iz kako kažeš probosanskog kuta, hajde probaj pogledati na problem iz drugih pro kuteva hrvatskog, bošnjačkog i pogotovo srpskog i uz njih vezati vansustavna djelovanja, vjerujem da će obrazac kao i očekivani rezultati biti nešto drukčiji.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#61 Re: OHR = tigar od papira

Post by 1gorstak »

Elvis_je_ziv wrote:Za odgovor i tebi i Zavrzlami a i uvjek pomalo ratobornom Orbiniju iskoristiti cu post na jednom od na neki nacin slicnih topica Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Sve vise sam siguran da je razlog ovolikog trvenja u BiH upravo skori ulazak BiH u EU...
Ekstremistima je jasno da tada mogu zaboraviti nedosanjane snove o unitarnoj BiH u kojoj bi dominirao jedan narod , ili onim drugim koji bi da pocjepaju drzavu bez obzira sta kosta.
Ulazak BiH u EU je izvjesnost. Ako nikako drugacije, ubaciti ce nas kao kofer unutra.
A kada narod ponovo bude imao tri obroka dnevno, drugacije ce se ponasati ,a svakako i birati na izborima...
PS
Siguran sam da cemo u EU uci najkasnije za 10 g.
Mozda se nama to cini dug period, ali u istorijskim relacijama to je samo treptaj oka.
''Bjeli Sengen'' ili kako se vec zove dobiti cemo uskoro, mozda vec na proljece, i on ce nam pomoci da nekako premostimo taj period.
Ja podrzavam takav rasplet situacije. Medjutim, kao sto vec sam naslov kaze, medjunarodna zajednica u koju se obojica uzdamo je mrtav konj. Odlicno bi bilo da nam, kao sto ti kazes, nametnu clanstvo u EU, trpio bih nekako i ovakvu stagnaciju jos 50 godina ako to znaci da nece biti nasilja. Ali sta ako velikosrpski faktor ipak odluci onemoguciti funkcionisanje drzavnih organa, ako blokira djelovanje SIPA-e i Suda BiH na prostoru manjeg entiteta, jer su to za njih "nelegitimne i nelegalne" institucije ?

Ili ne treba o tom razmisljati, nego se treba pustiti niz vodu pa sta god bude ?
User avatar
Elvis_je_ziv
Posts: 168
Joined: 21/09/2009 17:11

#62 Re: OHR = tigar od papira

Post by Elvis_je_ziv »

Zavrzlama...

''opet ti ponavljam..svojim pitanjem si sebe u mojim ocima oznacio kao nekog ko nije vrijedan da mu se odgovara...

necu ti odgovoriti zbog onih 150 pobijenih povratnika koji po Dejtonu su trebali da se vrate u svoje, a pobise ih oni sto nikad nisu prekrsili Dejtonski sporazum...

sad razmisli ..pa se mao stidi.."[/quote]




Zašto me vrjeđaš ? Da li sam ja tebe igdje uvrjedio ?

Ružno je to...

A i tvoj odgovor, uz dužnu poštu svim mrtvima, neubjedljiv je, i nekako me podsjeća, košarkaškim rječnikom receno, na promašaj iz isforsiranog šuta..
User avatar
Elvis_je_ziv
Posts: 168
Joined: 21/09/2009 17:11

#63 Re: OHR = tigar od papira

Post by Elvis_je_ziv »

1gorstak wrote:
Elvis_je_ziv wrote:Za odgovor i tebi i Zavrzlami a i uvjek pomalo ratobornom Orbiniju iskoristiti cu post na jednom od na neki nacin slicnih topica Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Sve vise sam siguran da je razlog ovolikog trvenja u BiH upravo skori ulazak BiH u EU...
Ekstremistima je jasno da tada mogu zaboraviti nedosanjane snove o unitarnoj BiH u kojoj bi dominirao jedan narod , ili onim drugim koji bi da pocjepaju drzavu bez obzira sta kosta.
Ulazak BiH u EU je izvjesnost. Ako nikako drugacije, ubaciti ce nas kao kofer unutra.
A kada narod ponovo bude imao tri obroka dnevno, drugacije ce se ponasati ,a svakako i birati na izborima...
PS
Siguran sam da cemo u EU uci najkasnije za 10 g.
Mozda se nama to cini dug period, ali u istorijskim relacijama to je samo treptaj oka.
''Bjeli Sengen'' ili kako se vec zove dobiti cemo uskoro, mozda vec na proljece, i on ce nam pomoci da nekako premostimo taj period.
Ja podrzavam takav rasplet situacije. Medjutim, kao sto vec sam naslov kaze, medjunarodna zajednica u koju se obojica uzdamo je mrtav konj. Odlicno bi bilo da nam, kao sto ti kazes, nametnu clanstvo u EU, trpio bih nekako i ovakvu stagnaciju jos 50 godina ako to znaci da nece biti nasilja. Ali sta ako velikosrpski faktor ipak odluci onemoguciti funkcionisanje drzavnih organa, ako blokira djelovanje SIPA-e i Suda BiH na prostoru manjeg entiteta, jer su to za njih "nelegitimne i nelegalne" institucije ?

Ili ne treba o tom razmisljati, nego se treba pustiti niz vodu pa sta god bude ?
Hoćemo u '' rapa'' da će biti kao što sam rekao ?
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#64 Re: OHR = tigar od papira

Post by 1gorstak »

aso wrote:
1gorstak wrote: "Djelovanje izvan zakonskih okvira" je neophodnost ako kadrovi poput Lujica odluce sabotirati citav proces, a to znamo da hoce. Scenario kojem se separatisti nadaju je sljedeci ...
ponedeljak : onemoguci se djelovanje drzavne policije i drzavnog tuzilastva na tlu manjeg entiteta
utorak : OHR to verbalo osudi, kao i glad u Africi, ali ne uradi nista konkretno
srijeda : savjesni sluzbenici drzavnog tuzilastva i SIPA-e smatraju da se zbog tog krsenja zakona treba odredjene ljude uhapsiti
cetvrtak : Lujic i njegovi istomisljenici to ne podrze, pa sistematski opstruiraju pokretanje istraznih radnji i podizanje optuznica
petak : Lujic i dalje to opstruira
godina je 2014 : Lujic i dalje to opstruira, a u medjuvremenu SIPA i Sud BiH jos uvijek nisu u mogucnosti da djeluju na tlu manjeg entiteta

"Djelovanje izvan zakonskih okvira" je nesto sto po pravilu osudjujem, ali ako pogledas, Nelson Mandela i Rosa Parks su i to morali.

Za one koji ne znaju citati; ne pozivam na rat i krsenje zakona, govorim o mogucem scenariju u buducnosti, sa dva "ako", ako velikosrpski faktor onemoguci djelovanje drzavnih organa na tlu manjeg entiteta i ako se ne reanimira OHR koji bi to bio u stanju sankcionisati.
sve stoji i vrlo vjerojatno će se "funkcioniranje" bih još dugo odvijati po obrazcu koji si opisao, ali ti stvar gledaš iz kako kažeš probosanskog kuta, hajde probaj pogledati na problem iz drugih pro kuteva hrvatskog, bošnjačkog i pogotovo srpskog i uz njih vezati vansustavna djelovanja, vjerujem da će obrazac kao i očekivani rezultati biti nešto drukčiji.
Oni koji navodno predstavljaju hrvatski narod u Ustavnom sudu BiH su se borili PROTIV odluke o konstitutivnosti hrvatskog naroda u BiH. Ne mogu ja na svijet gledati kroz njihove naocale, razbolio bih se.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#65 Re: OHR = tigar od papira

Post by 1gorstak »

Elvis_je_ziv wrote:
1gorstak wrote:
Elvis_je_ziv wrote:Za odgovor i tebi i Zavrzlami a i uvjek pomalo ratobornom Orbiniju iskoristiti cu post na jednom od na neki nacin slicnih topica Ima li za BiH rjesenja koje ce "zadovoljiti sve tri strane"?

Sve vise sam siguran da je razlog ovolikog trvenja u BiH upravo skori ulazak BiH u EU...
Ekstremistima je jasno da tada mogu zaboraviti nedosanjane snove o unitarnoj BiH u kojoj bi dominirao jedan narod , ili onim drugim koji bi da pocjepaju drzavu bez obzira sta kosta.
Ulazak BiH u EU je izvjesnost. Ako nikako drugacije, ubaciti ce nas kao kofer unutra.
A kada narod ponovo bude imao tri obroka dnevno, drugacije ce se ponasati ,a svakako i birati na izborima...
PS
Siguran sam da cemo u EU uci najkasnije za 10 g.
Mozda se nama to cini dug period, ali u istorijskim relacijama to je samo treptaj oka.
''Bjeli Sengen'' ili kako se vec zove dobiti cemo uskoro, mozda vec na proljece, i on ce nam pomoci da nekako premostimo taj period.
Ja podrzavam takav rasplet situacije. Medjutim, kao sto vec sam naslov kaze, medjunarodna zajednica u koju se obojica uzdamo je mrtav konj. Odlicno bi bilo da nam, kao sto ti kazes, nametnu clanstvo u EU, trpio bih nekako i ovakvu stagnaciju jos 50 godina ako to znaci da nece biti nasilja. Ali sta ako velikosrpski faktor ipak odluci onemoguciti funkcionisanje drzavnih organa, ako blokira djelovanje SIPA-e i Suda BiH na prostoru manjeg entiteta, jer su to za njih "nelegitimne i nelegalne" institucije ?

Ili ne treba o tom razmisljati, nego se treba pustiti niz vodu pa sta god bude ?
Hoćemo u '' rapa'' da će biti kao što sam rekao ?
Kako rekoh, podrzavam takav rasplet situacije i bilo bi dobro da si u pravu. No nisi odgovorio na moje pitanje.
Silkwood
Posts: 178
Joined: 28/12/2008 11:05

#66 Re: OHR = tigar od papira

Post by Silkwood »

1gorstak wrote: Oni koji navodno predstavljaju hrvatski narod u Ustavnom sudu BiH su se borili PROTIV odluke o konstitutivnosti hrvatskog naroda u BiH. Ne mogu ja na svijet gledati kroz njihove naocale, razbolio bih se.
Ne izvlači iz konteksta, ljigavo je, više puta ponavljaš tu rčenicu i pritom podmuklo računaš da 90% ljudi ovdje ne zna o čemu se zapravo radi.

Tom "odlukom o konstitutivnosti" (pih!) su hrvati izgubili paritet u Federaciji (uvedeni su u vladu Federacije ministri "srbi"- bošnjačke ikebane) te je izgubljen utjecaj u Domu Naroda Federacije, i to je sve rezultiralo Samoupravom i zlom krvi koja je svake godine sve veća, i Federacijom kao živim mrtvacem.
Cinično, "odlukom o konstitutivnosti" Hrvati su ju izgubili i tamo gdje su je dotad imali.
Od tada počinje borba za treći entitet.
Formalna konstitutivnost Hrvata u Srebrenici i Čajniču (pih!), (a ni u dijelovima RS gdje je bilo Hrvata kao što vidimo nije donijela ništa) sigurno ne može nadomjestiti ogromnu štetu i katastrofu koju je taj paket donio Hrvatima, i još se usuđješ predbacivati hrvatskim strankama što nisu dopuštale da se oduzimaju Hrvatima poluge moći.

Zato preporučujem da ne potežeš više taj ljigavi argument, ima ljudi koji znaju o čemu se radi.
palermo
Posts: 22290
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#67 Re: OHR = tigar od papira

Post by palermo »

Silkwood wrote:Tom "odlukom o konstitutivnosti" su hrvati izgubili paritet u Federaciji (uvedeni su u vladu Federacije ministri "srbi"- bošnjačke ikebane)
jesi ti u ovo siguran, ja se nešto ne sjećam da je ikad bio paritet u vladi Federacije, al možda i griješim.....
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#68 Re: OHR = tigar od papira

Post by kiky »

zašto se hrvati ne bore za pozicije i prava u rs-u ....
zato što dodiku nesmiju prdnut, i zato što se čović dogovara sa dodikom kako da pljačka i rastura po hercegovini ....
to je ta ljigava hrvatska politika ....
prvo su zeznuli vlastiti narod, pa sad, kontaju, udarili srbi pa možemo i razvaljivat bih ...
pravo lešinarski ...
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#69 Re: OHR = tigar od papira

Post by 1gorstak »

Silkwood wrote:
1gorstak wrote: Oni koji navodno predstavljaju hrvatski narod u Ustavnom sudu BiH su se borili PROTIV odluke o konstitutivnosti hrvatskog naroda u BiH. Ne mogu ja na svijet gledati kroz njihove naocale, razbolio bih se.
Ne izvlači iz konteksta, ljigavo je, više puta ponavljaš tu rčenicu i pritom podmuklo računaš da 90% ljudi ovdje ne zna o čemu se zapravo radi....
Uspjeh je to sto se ocuvalo pravni okvir za konstitutivnost sva tri naroda na tlu citave drzave. Implementacija tih propisa je problem za sebe.
Silkwood
Posts: 178
Joined: 28/12/2008 11:05

#70 Re: OHR = tigar od papira

Post by Silkwood »

palermo wrote:
Silkwood wrote:Tom "odlukom o konstitutivnosti" su hrvati izgubili paritet u Federaciji (uvedeni su u vladu Federacije ministri "srbi"- bošnjačke ikebane)
jesi ti u ovo siguran, ja se nešto ne sjećam da je ikad bio paritet u vladi Federacije, al možda i griješim.....
Mislim da je bio jednak broj ministara, ili ako nije bio je podjednak, ali u svakom slučaju sa mehanizmom da nije moguće da se dogodi da svi bošnjački ministri izglasaju nešto što ne podržava ni jedan hrvatski ministar. (poput one odluke prije par mjeseci o socijalnim izdvajanjima, kojma se otima novac od kantona i planira nerealan budžet, a Bevanda je ko budala 500 puta upozoravao da će se dogodit upravo ovo što se danas dešava ispred Parlamenta- socijalni nemiri (i pogodio da će to bit u 10. mjesecu))
Last edited by Silkwood on 02/10/2009 18:59, edited 1 time in total.
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#71 Re: OHR = tigar od papira

Post by 1gorstak »

kiky wrote:zašto se hrvati ne bore za pozicije i prava u rs-u ....
Bore, samo sto Komarica i ostali Hrvati koji citavu BiH smatraju (i) svojom, za HDZ nisu pravi Hrvati.
kiky wrote:to je ta ljigava hrvatska politika ....
prvo su zeznuli vlastiti narod, pa sad, kontaju, udarili srbi pa možemo i razvaljivat bih ...
pravo lešinarski ...
Stipe Mesic i Zeljko Komsic vode hrvatsku politiku, HDZ je velikohrvatski aparat.
Silkwood
Posts: 178
Joined: 28/12/2008 11:05

#72 Re: OHR = tigar od papira

Post by Silkwood »

kiky wrote:zašto se hrvati ne bore za pozicije i prava u rs-u ....
zato što dodiku nesmiju prdnut, i zato što se čović dogovara sa dodikom kako da pljačka i rastura po hercegovini ....
to je ta ljigava hrvatska politika ....
prvo su zeznuli vlastiti narod, pa sad, kontaju, udarili srbi pa možemo i razvaljivat bih ...
pravo lešinarski ...

Zato se SDA brine za Srebrenicu i Zvornik.
trofej
Posts: 477
Joined: 05/06/2009 04:36

#73 Re: OHR = tigar od papira

Post by trofej »

U vezi sa BiH, postoji nešto što mi - iz raznoraznih razloga - tek naziremo, a što je istovremeno i prijatelj i neprijatelj BiH od njenog postanka do danas. Izvorno se crpi iz supozicije BiH, kako regionalne tako i globalne, i to u smislu da je ona središte a ne periferija ljudskih nada i beznađa. To nešto je filogenetski u nama - prijateljima BiH, ispoljeno kao većinsko i 1992. godine, pa čak i globalno prepoznato kao - borba za život u njegovom najprirodnijem obliku: gdje biopsihosocijalna ontogeneza čovjeka i čovječanstva nije neizbježna Prokrustova postelja. To je historijski atipično, međutim danas se globalno ističe kao primaran uvjet života na Zemlji uopće.

Ponavljam, po onoj: "Ko pristaje - ne čini mu se nepravda." - BiH i Bošnjani nikad nisu pristali na Prokrustovu postelju, bez obzira na sve učinjene nepravde. Najnovija, konsenzualna nepravda je uvijena u kojekakva politička: multi! - ispred kojeg se značajna većina bh-građana (računajući i one malodobne za političko izjašnjavanje) povlači u političku herezu, "predosjećajući" da su na sceni izbori oprečni njihovom biću.

U historiji BiH malo je perioda u kojima su joj neprijatelji davali ikakvu šansu. Ali - nadživjela ih je, oponirajući svim njihovim prognozama. Danas, BiH ima globalno najbolju šansu - s obzirom da su za nju čuli i prijatelji. Stoga je i ovolika presija na nju, a primarno na osnovne premise njenog opstanka. Među njima je na prvom mjestu - čovjek, prijatelj sebi i, potom, svima i svemu. Pa čak i nesretnicima koji i ne znaju šta je prijateljstvo.

Stoga, ukoliko bi bilo ko u BiH stavio konsenzualni palac na papir u kojem je ustanovljena kapitulacija BiH (odnosno - bosnocid!), čovjek ne bi imao izbora, izuzev - borbe za BiH.
User avatar
senjor
Posts: 370
Joined: 08/06/2009 21:21
Location: samo zovi

#74 Re: OHR = tigar od papira

Post by senjor »

@ZAVRZLAMA je najblizi istini koja ce se dogoditi...
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#75 Re: OHR = tigar od papira

Post by kiky »

samo još ohr javno da kapitulira ...
Post Reply