Oh, kako mrzim Sarajevo

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
kritichar
Posts: 8678
Joined: 17/10/2010 09:51
Location: Sarajevo-x.com

#1 Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by kritichar »

Da izreklamiram još jednog Sarajliju koji mrzi Bosnu i Sarajevo, novi Nele je rođen, kote se, još samo fali da se počnu pendrat po okolnim brdima.


Novinar i profesor historije iz Sarajeva Vuk Bačanović psuje Armiju RBiH, Nasera Orića, Aliju Izetbegovića

Prenešeno sa:
http://--- NO LINKS ---/wp/?p=177698

edit:NO LINKS = p-o-s-k-o-k.info
spacek
Posts: 620
Joined: 02/02/2012 23:55

#2 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by spacek »

...
Last edited by spacek on 22/04/2016 23:25, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55687
Joined: 15/12/2008 16:53

#3 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by ultima_palabra »

Slična priča kao Gatalo i Sopta, skontao da nema hljeba od apstraktnih ljevičarskih naglabanja, sad se hoće nakačiti na Dodik-Čović sisu jer hoćeš da jedeš, hoćeš da jebeš, a to košta... more se potkačit i kakvo ambasadorsko mjesto u budućnosti.
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#4 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by Fudo Bosna »

Ne ne umišljamo Vuče da smo idealni ali Bogami bili smo i jesmo poooprilično drugačiji ! Nismo idealni, žao nam je svake uvrede koju pripadnici moga naroda upute drugom ali nismo rušili bogomolje, silovali , ubijalio nevine, osim pojedinaca ali ne pod podrškom i blagoslovom večinske bošnjačke vlasti, poštovani Vuče? U tome tvom i mom Sarajevu, sa ponosom ističem u mnogim zgradama koje znam i danas živi veliki broj Srba, a oni koji su se iselili , vjeruj mi iselilo se i mnooogo Bošnjaka mlađe i srednje generacije? U tom Sarajevu svake godine na Gospojinu u avgustu po cijeli dan trešti muzika u SPC crkvi u Novom Sarajevu, dođe na stotine Srba pravoslavnih vjernika, razglas je jači nego prije rata, i niko im ne kaže ni, " potamo se ", između ostalog i ja se ponosim zbog toga, meni ne smeta pravoslavlje gospodine Vuče , i neka je tako, to je, mada je izgubilo onaj šarm to je naše i Vaše Sarajevo !
Mada je Srba i Hrvata mnogo manje nego prije rata, ali ne našom /Bošnjačkom ponajmanje krivicom, to je ono Sarajevo koje je na kilometre i kilometre , u toleranciji , ispred npr .Banja Luke, pa vidio ti to ili ne , a može bolje i treba bolje i mora još puuuno bolje !!!



“Oh kako mrzim Sarajevo, lijepi grad, svih tih uhljebljenih beskorisnih maminih i tatinih sinova i ćeri po obrazovnim institucijama koji će nas (šta “će” nego već jesu) doći glave, oh kako samo mrzim Sarajevo lijepi grad svih tih uhljebjenih balijskih i četničkih (Vuk ovdje spominje četnike samo da bi sakrio trag mržnje prema “balijama”, op.pri.) kadrova, neuspjelih studenata -ica političkih nauka i još pokojih narkomanskih izdrkotina po zajedničkim institucijama što im povazdan neko smeta jer su neshvaćeni i jer, eto, pate od ratnih trauma.

Oh kako mrzim to Sarajevo, taj lijepi grad, tobožnjih uvrijeđenih humanista, građana, urednika listova što su u ratu ucjenjivali ljude da im prepisuju stanove da bi ih kao kadrovi obavještajnih službi puštali iz grada da liječe teško bolesne članove proodica,

Oj kako mrzim Sarajevo lijepi grad u kojem kurvetine od urednica medija znaju riknuti na Kačavendu, al’ im je pedofil Ahmetović dražesno stvorenje jer je od onih što im je uhljebio kretenski porod, oh kako mrzim to Sarajevo, taj lijepi grad što mu je odjednom dobar Njegoš Sikiraš, al se ne sjeća njegove rodbine zatrte do zadnjeg u Grahovištu ‘92 (sve od 1910 godišta pa nadalje) od strane tobože multietnićke armije, oh kako mrzim Sarajevo lijepi grad, taj što ukoljicu trudnica, baba, deda i maloljetne đece Nasera Orića dočekuje kao heroja, a zapaljeni Srbi, nevini civili po Milinkladskoj ulici i mnogim drugim mjestima (uključujući prijatelja moga đeda Sretena Ninkovića) im nisu bitni, niti su ikada čuli za njih, nikad čuli za njihove patnje), i koji u njemu nikada nisu našli spokoja dostojnog svoga mučeništva, oh kako mrzim to Sarajevo, taj lijepi grad što postavlja table koje proklinju neodređene “srpske zločince”, a da su mu neimenovani i posve neetnički/konfesionalno definirani zločinci koji uništiše prije kojih 70-tak godina najveću jevrejsku zajednicu na Balkanu poslije Soluna, ili oni što postrojavaše na Koševu ili pred Begovom džamijom ponajprije Crnu legiju, a onda Handžar diviziju.

Oh kako mrzim Sarajevo, taj lijepi grad što su mu endžioski ublehaši vrhunac pravde. Oh kako mrzim Sarajevo taj lijepi grad što svugdje zapaža tobožnje fašiste, a svoje fašističke grozote nikada nije predočio kako treba, oh kako mrzim to Sarajevo, taj lijepi grad što tobože mrzi četnike, a čije je, u kolektivnom pamćenju prešućeno, gradDŽanstvo te iste četnike htjelo upustiti u Sarajevo 1945 da uščuva svoje sitnospstveništvo, oh kako mrzim Sarajevo taj lijepi grad, kojem je autor idiotskog spisa, zvanog “Islamska deklaracija” i voditelj idiotske i destruktivne politike Alija Izetbegović zaslužio muzej u koji si dužan voditi učenike da, kao, tobož, nešto nauče.

I kako mrzim Sarajevo, taj lijepi grad koji više nije ništa do karakazana ludila, bezumlja, neobrazovanosti i kretenizma svakoga ko iz njega nije otišao… Oh kako mrzim Sarajevo taj lijepi grad, tako lažno nabjeđen da je drugačiji…”







Da li je moguće da nam ovakvi kvaziprofesori uče djecu u Sarajevu?

Ima ovaj gospodin pravo pričati privatno šta hoće, ali on je prosvjetni radnik i odakle mu pravo da djeci čiji su roditelji prošli kroz največi užas kroz 4- godišnju opsadu Sarajeva, propagira svoje lične frustacije sa gradom koji živi sa večinskim Bošnjačkim narodom, ne svojom krivicom , narodom, koji u Sarajevu nije srušio u najtežim ratnim uslovima opsade ni jednu O (nula), crkvu ni sinagogu a Bošnjaci/muslimani su tu bili večina, nije imao ni jedan (1) logor za one pripadnike manjinskog naroda u tom istom gradu a bombardovan je sa brda od ljudi koji su , niko ne optužuje cijele narode, ali od ljudi koji su ipak pripadnici naroda kome ovaj "vrli" profesor i "objektivni " kritičar pripada? A ako je več isfurstriran zašto ne pomene one koji su srušili 614 džamija, ponajviše VRS i manji dio HVO, koji su otvarali Keraterme, Omarske, masakre u Srebrenici, porušili sve džamije u Banja Luci i sve džamije gdje je kročila VRS noga, izuzev jedne (1) slovom i brojem samo jedne , džamije na Bjelašnici, sve su druge u Foči, Banja Luci, Trebinju, Višegradu, Bijeljini i svugdje gdje je teritorij držao VRS su do temelja /činjenica/ srušene, a taj narod i taj Alija za koga i mnogi Bošnjaci imaju kritike a pogotovu za ovo u šta se danas izrodila SDA npr stranka čiji je rah predsjednik Alija bio osnivač, koliko god griješila , NIJE osnivao/osnivala ARBIH logore, nije rušio crkve, a držali su, ta večinski Bošnjačka ARBIH , največe BiH gradove u ratu: Sarajevo, veći dio, Tuzlu , Zenicu, Bihać, I Mostar, itd... nije tamo bilo ni logora , ni silovanja ni rušenja bogomolja ?

Dakle niko ne optužuje cijele narode, znaju se zločinci i nalogodavci imenom i prezimenom i imaju presude u Hagu, ali Vuče, počisti i čisti godinama prvo svoje dvorište , pa onda po koji papir koji vidiš u tuđem !!!

Evo još pametovanja ovoga profesora:
http://www.6yka.com/novost/29826/vuk-ba ... na-nacija-

Cijenim svačije prevo na privatno mišljenje, a da ne ugrožava druge ali da li takvi moraju biti pedagozi i zar roditelji nemaju pravo tražiti da im ovakve ličnosti ne uče djecu?


Ponavljam, Vuče, počisti i čisti godinama i godinama , prvo svoje dvorište , pa onda po koji papir koji vidiš u tuđem !!! :bih:
Last edited by Fudo Bosna on 26/08/2015 10:51, edited 3 times in total.
pedeset
Posts: 574
Joined: 26/10/2014 14:11

#5 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by pedeset »

Kad neko hoće da bude umjetnik pa počne jesti ispod sebe. :bih:
User avatar
Ljakan
Posts: 4684
Joined: 07/01/2014 09:48
Location: tuspas mene i sviju nas

#6 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by Ljakan »

Citiram text sa linka:
“Oh kako mrzim Sarajevo, lijepi grad, svih tih uhljebljenih beskorisnih maminih i tatinih sinova i ćeri po obrazovnim institucijama koji će nas (šta “će” nego već jesu) doći glave, oh kako samo mrzim Sarajevo lijepi grad svih tih uhljebjenih balijskih i četničkih (Vuk ovdje spominje četnike samo da bi sakrio trag mržnje prema “balijama”, op.pri.)

Po meni ovaj sto pise text prije da ima nesto protiv vuka,mozda zato sto je pravoslavac i uci djecu ovde nego sto sam vuk iznosi svoje misljenje vezano za grad u kojem vecina ima slicno misljenje bez obzira ko je kakve vjere.
Eto on zna da je vuk reko i cetnika da bi se sakrio trag mrznje prema balijama.
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#7 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by dust in the wind »

ja volim Sarajevo najvise, ali u ovom teksu nazalost ima istine... pa sam ljutili se ili ne ljutili. ljudski je kritiku nekad i prihvatiti. najlakse je svakog ko drugacije misli proglasiti vjesticom. dobro dosli u srednji vijek opet. :bih:
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#8 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by dust in the wind »

Ljakan wrote:Citiram text sa linka:
“Oh kako mrzim Sarajevo, lijepi grad, svih tih uhljebljenih beskorisnih maminih i tatinih sinova i ćeri po obrazovnim institucijama koji će nas (šta “će” nego već jesu) doći glave, oh kako samo mrzim Sarajevo lijepi grad svih tih uhljebjenih balijskih i četničkih (Vuk ovdje spominje četnike samo da bi sakrio trag mržnje prema “balijama”, op.pri.)

Po meni ovaj sto pise text prije da ima nesto protiv vuka,mozda zato sto je pravoslavac i uci djecu ovde nego sto sam vuk iznosi svoje misljenje vezano za grad u kojem vecina ima slicno misljenje bez obzira ko je kakve vjere.
Eto on zna da je vuk reko i cetnika da bi se sakrio trag mrznje prema balijama.
svaka cast na postu.
NataliDizdar
Posts: 277
Joined: 28/07/2015 18:42

#9 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by NataliDizdar »

ultima_palabra wrote:Slična priča kao Gatalo i Sopta, skontao da nema hljeba od apstraktnih ljevičarskih naglabanja, sad se hoće nakačiti na Dodik-Čović sisu jer hoćeš da jedeš, hoćeš da jebeš, a to košta... more se potkačit i kakvo ambasadorsko mjesto u budućnosti.
Mislim da Sopta ima novog poslodavca, zadnjih par godina se opet okrenula ljevici.
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#10 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by doktor78 »

Piše li Vučina još za Dane?
Imao je on i do sad intrigantne tekstove, i u ovom, budimo realni, ima dosta istine, ali da je pretjerao - jeste.
Složio bih se sa ultimom, možda se nalogodavac promijenio, zato pitam je li još uvijek u Danima?
EDIT:
Propratni tekst u Saffu je kao potjernica: slika Gimnazije uz komentar "ovdje predaje mrzitelj svega bošnjačkog" (parafraziram). Još samo da objave sliku zgrade u kojoj dotični živi i eto svih potrebnih podataka za kakvog deliju koji samo čeka da krene u akciju...
Last edited by doktor78 on 26/08/2015 10:49, edited 1 time in total.
memo70
Posts: 34
Joined: 15/02/2008 20:36
Location: Doboj

#11 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by memo70 »

Oj pjesniče s dugom kosom,obriši mi d... s nosom.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#12 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Kritika Sarajeva stoji, ima dosta toga da se kritikuje. Ja prvi kritikujem negativnosti u vlastitoj sredini, čak ima stvari sa kojima se mogu načelno složiti sa Vukom, ali zaiste ne razumijem ovakav prije svega vulgaran tekst, nedoličan jednog akademika. Po meni ovaj tekst više govori o Vukovim frustracijama i o njemu, njegovoj nakani i svjetonazoru, nego o Sarajevu. To ti je ono kada želiš kao pokazati svoj intelektualni kapacitet a onda progovoriš i otkloniš svaku sumnju. :oops:
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#13 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by dust in the wind »

postavljač teme bi se najbolje snasao u inkviziciji. vidim te kako cesljas po kucama i tražis drugacije od tebe.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#14 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Ljakan wrote:Citiram text sa linka:
“Oh kako mrzim Sarajevo, lijepi grad, svih tih uhljebljenih beskorisnih maminih i tatinih sinova i ćeri po obrazovnim institucijama koji će nas (šta “će” nego već jesu) doći glave, oh kako samo mrzim Sarajevo lijepi grad svih tih uhljebjenih balijskih i četničkih (Vuk ovdje spominje četnike samo da bi sakrio trag mržnje prema “balijama”, op.pri.)

Po meni ovaj sto pise text prije da ima nesto protiv vuka,mozda zato sto je pravoslavac i uci djecu ovde nego sto sam vuk iznosi svoje misljenje vezano za grad u kojem vecina ima slicno misljenje bez obzira ko je kakve vjere.
Eto on zna da je vuk reko i cetnika da bi se sakrio trag mrznje prema balijama.
To se kaže "da se Turci ne sjete". :oops:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#15 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by Banksy »

Fudo Bosna wrote:

Ponavljam, Vuče, počisti i čisti godinama i godinama , prvo svoje dvorište , pa onda po koji papir koji vidiš u tuđem !!! :bih:
Vuk je sarajevsko dijete koje živi u Sarajevu. Koje je to njegovo dvorište?

Lijeno mi čitati sve, ali iz citata se čita veliki bijes i huja i lična frustracija zbog ko zna čega, upućena konkretnim likovima (Vildana. S?). Šteta, mlad, obrazovan i, učinilo mi se, inteligentan momak.

A da je Sarajevo u ovom trenutku, u svakom smislu, septička jama, jeste, duboka. Ali džaba, ja ga opet volim.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#16 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by Drinski »

ma gori ste vi, sto o tome pisete, grad ima 700-800 hiljada ljudi, a ponasate se ko da je to selo.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#17 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by supercali »

Da bi grad ucinili boljim potrebno je nekad gledati i drugim tj tudjim ocima
User avatar
Indigont
Posts: 453
Joined: 30/12/2010 15:07
Location: https://poslovice.org/
Contact:

#18 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by Indigont »

U kojem svemiru Sarajevo ima 700-800 hiljada ljudi?
User avatar
Fudo Bosna
Posts: 2462
Joined: 18/10/2012 16:23

#19 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by Fudo Bosna »

Banksy wrote:
Fudo Bosna wrote:

Ponavljam, Vuče, počisti i čisti godinama i godinama , prvo svoje dvorište , pa onda po koji papir koji vidiš u tuđem !!! :bih:
Vuk je sarajevsko dijete koje živi u Sarajevu. Koje je to njegovo dvorište?

Lijeno mi čitati sve, ali iz citata se čita veliki bijes i huja i lična frustracija zbog ko zna čega, upućena konkretnim likovima (Vildana. S?). Šteta, mlad, obrazovan i, učinilo mi se, inteligentan momak.

A da je Sarajevo u ovom trenutku, u svakom smislu, septička jama, jeste, duboka. Ali džaba, ja ga opet volim.
Mislim naroda kome pripada, Neka se, pogotovu je bruka ako je rođen ovdje, neka se upita gdje su u Bosanskim gradovima koje je držao VRS,
džamije , kako da ni jedna osim gorepomenute na Bjelašnici nije ostala? Odakle toliki logori? Evo, ima zna Sarajevo, rođen ovdje , koju smo to mi , mislim na Bošnjake, crkvu minirali, koji je to masovni logor koji smo osnovali???


Ne kaže niko tamo gdje su Bošnjaci večina "cvjetaju ruže", i kao "manjinski narodi" nemaju problema, ali imamo ČINJENICE !
P.S.

Nerado čitam "SAFF" portal , mislim da su poprilično radikalni i nerealni u mnogim stavovima, ali ona opaska da npr. jedan Bošnjački profesor sa ovakvim stavovima, prema srpskom stanovništvu , ne bi baš mogao dugo predavati u Banjalučkoj gimnaziji, ili griješim, pardon, tamo je puno veči prag tolerancije, "zar ne" ?
Last edited by Fudo Bosna on 26/08/2015 11:42, edited 2 times in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#20 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by Banksy »

Fudo Bosna wrote:
Banksy wrote:
Fudo Bosna wrote:

Ponavljam, Vuče, počisti i čisti godinama i godinama , prvo svoje dvorište , pa onda po koji papir koji vidiš u tuđem !!! :bih:
Vuk je sarajevsko dijete koje živi u Sarajevu. Koje je to njegovo dvorište?
Mislim naroda kome pripada,
Tvoj post je najbolja potvrda njegovog teksta.

(edit - ne od ključne važnosti, ali godinama i godinama , čistio je upravo svoje dvorište))
Last edited by Banksy on 26/08/2015 11:05, edited 1 time in total.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#21 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by HAVANA »

Ne citam dalje od naslova.Dosta mi.Bljak.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#22 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by supercali »

Fudo Bosna wrote:
Banksy wrote:
Fudo Bosna wrote:

Ponavljam, Vuče, počisti i čisti godinama i godinama , prvo svoje dvorište , pa onda po koji papir koji vidiš u tuđem !!! :bih:
Vuk je sarajevsko dijete koje živi u Sarajevu. Koje je to njegovo dvorište?

Lijeno mi čitati sve, ali iz citata se čita veliki bijes i huja i lična frustracija zbog ko zna čega, upućena konkretnim likovima (Vildana. S?). Šteta, mlad, obrazovan i, učinilo mi se, inteligentan momak.

A da je Sarajevo u ovom trenutku, u svakom smislu, septička jama, jeste, duboka. Ali džaba, ja ga opet volim.
Mislim naroda kome pripada, Neka se, pogotovu je bruka ako je rođen ovdje, neka se upita gdje su u Bosanskim gradovima koje je držao VRS,
džamije , kako da ni jedna osim gorepomenute na bjelašnici nije ostala? Odakle toliki logori? Evo, ima zna Sarajevo, rođen ovdje , koju smo to mi
crkvu minirali, koji je to masovni logor koji smo osnovali???


Ne kaže niko tamo gdje su Bošnjaci večina "cvjetaju ruže", i kao "manjinski narodi" nemaju problema, ali imamo ČINJENICE !
Ako je tema sarajevo sto i jeste onda me boli briga sta je bilo u banja luci prijedoru zenici mostaru
Do kad cete vise te fore nanovo iznositi tamo gdje ne treba a sta je bilo sa muslimanima tamo negdje
Kao sto rekoh tamo negdje nije tema nego sarajevo i dosta toga je rekao istinito koliko god se mi busali u prsa da smo multi kulti svjetski itd
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#23 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Fudo Bosna wrote:
Banksy wrote:
Fudo Bosna wrote:

Ponavljam, Vuče, počisti i čisti godinama i godinama , prvo svoje dvorište , pa onda po koji papir koji vidiš u tuđem !!! :bih:
Vuk je sarajevsko dijete koje živi u Sarajevu. Koje je to njegovo dvorište?

Lijeno mi čitati sve, ali iz citata se čita veliki bijes i huja i lična frustracija zbog ko zna čega, upućena konkretnim likovima (Vildana. S?). Šteta, mlad, obrazovan i, učinilo mi se, inteligentan momak.

A da je Sarajevo u ovom trenutku, u svakom smislu, septička jama, jeste, duboka. Ali džaba, ja ga opet volim.
Mislim naroda kome pripada, Neka se, pogotovu je bruka ako je rođen ovdje, neka se upita gdje su u Bosanskim gradovima koje je držao VRS,
džamije , kako da ni jedna osim gorepomenute na Bjelašnici nije ostala? Odakle toliki logori? Evo, ima zna Sarajevo, rođen ovdje , koju smo to mi , mislim na Bošnjake, crkvu minirali, koji je to masovni logor koji smo osnovali???


Ne kaže niko tamo gdje su Bošnjaci večina "cvjetaju ruže", i kao "manjinski narodi" nemaju problema, ali imamo ČINJENICE !
P.S.

Nerado čitam "SAFF" portal , mislim da su poprilično radikalni i nerealni u mnogim stavovima, ali ona opaska da npr. jedan Bošnjački profesor sa ovakvim stavovima, prema Srpskom stanovništvu , ne bi baš mogao dugo predavati u Banjalučkoj gimnaziji, ili griješim, pardon, tamo je puno veči prag tolerancije, "zar ne" ?
Ja sam uvijek odbijao prihvatiti onu po meni bolesnu izreku gdje Srbin za stolom kojeg gostiš i onaj u vreći pod stolom kojeg udaraš nogama misle isto. Je li Vuk samo potvrda da u toj bolesnoj izreci ima istine? Ja i dalje odbijam vjerovati u to mada mi je Vuk svojim tekstom ubacio crva sumnje.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#24 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

supercali wrote:
Ako je tema sarajevo sto i jeste onda me boli briga sta je bilo u banja luci prijedoru zenici mostaru
Do kad cete vise te fore nanovo iznositi tamo gdje ne treba a sta je bilo sa muslimanima tamo negdje
Kao sto rekoh tamo negdje nije tema nego sarajevo i dosta toga je rekao istinito koliko god se mi busali u prsa da smo multi kulti svjetski itd
Pa nije Sarajevo u paralelnoj dimenziji, izdvojeno vremensko-prostornim kontiniumom, pa da ga posmatramo zasebno. Sarajevo je dio BH društva baš kao i Banjaluka, Mostar, Neum, Zenica, Bijeljina. Dešavanja u BiH, u bivšoj Jugoslaviji i regionu su uslovila dešavanja u Saraejvu. I kako bi ti to samo posmatrao Sarajevo i dešavanju u njemu i oko njega a da ne uzmeš u obzir dešavanja u ondašnjem ili današnjem društvu u BiH i bivšoj Jugoslaviji? :cry:
User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#25 Re: Oh, kako mrzim Sarajevo

Post by dust in the wind »

Fudo iz Bosne molim te, pošto toliko voliŠ svoju državu, narod, spašavao bi nas od ovih radikala, nauci da se ne pise Banjalucki, Sarajevski. mislim da ljubav prema drzavi treba pokazati I poznavanjem osnova naseg jezika.
Locked