Oglas za vec dodijeljen posao?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Oligarh

Oglas za vec dodijeljen posao?

Post by Oligarh » 25/11/2011 20:06

Molim vas pogledajte opis poslova u konkursu i pogledajte samo koji se fakultet trazi. Uz duzno postovanje diplomi arhitektonskog fakulteta, ali zar su samo arhitekti kvalificirani za ovaj posao. U oglasu niti ni jednom rijecju se ne spominju poslovi usko vezani za arhitekturu,ali su uslovi ograniceni samo za diplomu arhitektonskog fakulteta. Cak ni gradjevina, recimo. Odmah da kazem, nije mi namjera konkurisati za ovaj posao, niti me interesuje ovaj posao, ali nek ovo bude moj mali licni doprinos ukazivanja na blago receno nelogicnosti u dobijanju poslova u drzavnoj sluzbi!

http://www.posao.ba/job.php?user=6b41b1 ... obID=58875

karanana
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Oglas za vec dodijeljen posao?

Post by karanana » 25/11/2011 20:13

ma ni ne otvaram oglase za drzavne poslove.

Paunovac

Post by Paunovac » 25/11/2011 20:23

Ma to nije izgleda rijetkost.Konkurs izlazi, a fotelja puna. :x

amy-ra

Post by amy-ra » 25/11/2011 23:41

Oligarh wrote:Molim vas pogledajte opis poslova u konkursu i pogledajte samo koji se fakultet trazi. Uz duzno postovanje diplomi arhitektonskog fakulteta, ali zar su samo arhitekti kvalificirani za ovaj posao. U oglasu niti ni jednom rijecju se ne spominju poslovi usko vezani za arhitekturu,ali su uslovi ograniceni samo za diplomu arhitektonskog fakulteta. Cak ni gradjevina, recimo. Odmah da kazem, nije mi namjera konkurisati za ovaj posao, niti me interesuje ovaj posao, ali nek ovo bude moj mali licni doprinos ukazivanja na blago receno nelogicnosti u dobijanju poslova u drzavnoj sluzbi!

HAHAHAHAHHAHAHAHHAAH.... ako kod od moje raje ili onih iz ADS-a budu ovo čitali, odmah će me prepoznati.. naime, ista situacija.. čitam konkurs, ma hej.. pisan samo za mene... procitam opis poslova (isto ovo gore + donošenje nekih rješenja+ pisanje nekih pravilnika o radu + odluka...), procitam koliko godina staža traze, i kontam prijavit ću se.. i... prijavila... lično odnesem dokumente... zove me teta iz agencije isti dan... kaže vi ste ta i ta.. da.. vi ste danas bili u agenciji predali dokumete za taj i taj konkurs... DA - odgovorih.. kaže meni teta (koje me zapamtila, jer već stoljećima prijavljujem) pa zar vi nistepravnica po struci.. DA, kažem ja, JESAM... pa zašto ste onda konkurisali za poziciju arhitetke :shock: ja ponovo pogledam oglas.. pogledam opet.. i opet.. i nista mi nije jasno.. posao pravnika - jasno k'o dan! a traže arhitetku... da nisam umrla od smijeha samoj sebi, plakala bih :) sjećam se i jednog konkursa kada su u nekom sektoru ili čemu već za uklanjanje mina tražili nekog sa muzičkom akademijom!! da, dobro ste pročitali :)

harač

Post by harač » 25/11/2011 23:48

:bih:

Paunovac

Post by Paunovac » 26/11/2011 00:18

A jooooooooooooooj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

amy-ra

Post by amy-ra » 26/11/2011 00:19

da se smijem ili plačem???!!! kazu bio neki kokurs i sve se stele raskrinkale, imena, prezimena, sve izašlo na vidjelo... u novinama.. i tako znači napisano ko je štela i kome.. i... znate šta je bilo?? ništa... priljeni ljudi kojima je štimano..

stochar

Post by stochar » 26/11/2011 00:20

haha, fakat shega, k'o i onaj oglas kad su za posao deminera kao uslov naveli muzicku akademiju! hehehehe, ovaj oslas nije toliko opicen, ali za onaj opis poslova fakat Arhitektura ne igra nikakvu ulogu...

Rosebud_

Post by Rosebud_ » 26/11/2011 02:20

stochar wrote:
haha, fakat shega, k'o i onaj oglas kad su za posao deminera kao uslov naveli muzicku akademiju! hehehehe, ovaj oslas nije toliko opicen, ali za onaj opis poslova fakat Arhitektura ne igra nikakvu ulogu...
Eki ovo :D Da sam znala mogla se prijavit komotno, hahaha. Nekom stelu pokvarit :oops: :lol:

cyprus
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times

Post by cyprus » 26/11/2011 02:44

Bila je već tema na forumu o ovome:

http://www.ads.gov.ba/v2/index.php?opti ... 61&lang=bs

Oglas za članova Odbora državne službe za žalbe, jedan od uslova:
- da je prema njemu prestala pravna posljedica presude za krivično djelo nasilja u porodici, izrečene pravosnažnom sudskom presudom, u skladu s krivičnim zakonima,
Jebem ti državu :run:

amy-ra

Post by amy-ra » 26/11/2011 02:47

cyprus wrote:Bila je već tema na forumu o ovome:

- da je prema njemu prestala pravna posljedica presude za krivično djelo nasilja u porodici, izrečene pravosnažnom sudskom presudom, u skladu s krivičnim zakonima,
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Ateista

Post by Ateista » 28/11/2011 11:55

cyprus wrote:Bila je već tema na forumu o ovome:

Sjecam se te teme, mislim da nije problem u oglasu, to je prepisano iz zakona, problem je sto je onaj ko je pisao zakon nepismen i nije dobro napisao ono sto je htio.

Ateista

Post by Ateista » 28/11/2011 11:58

Oligarh wrote:Molim vas pogledajte opis poslova u konkursu i pogledajte samo koji se fakultet trazi. Uz duzno postovanje diplomi arhitektonskog fakulteta, ali zar su samo arhitekti kvalificirani za ovaj posao. U oglasu niti ni jednom rijecju se ne spominju poslovi usko vezani za arhitekturu,ali su uslovi ograniceni samo za diplomu arhitektonskog fakulteta. Cak ni gradjevina, recimo. Odmah da kazem, nije mi namjera konkurisati za ovaj posao, niti me interesuje ovaj posao, ali nek ovo bude moj mali licni doprinos ukazivanja na blago receno nelogicnosti u dobijanju poslova u drzavnoj sluzbi!

Ja sam arhitekta, i cak sta vise, arhitekti uopste nisu kvalifikovani za ovaj posao i nemaju nikakve veze sa ovim. :D

snaga_znanja

Post by snaga_znanja » 28/11/2011 12:07

Prema opisu poslova taj posao definitivno ne moze raditi dipl. arhitekta...

Treba za jedno mjesec ili vise nazvati i traziti osobu na toj poziciji cisto da vidimo ko je uvaljen... :lol:

atko

Post by atko » 28/11/2011 12:13

nista novo ... trazili su se i glasnogovornici MUP-a sa teologijom, demineri sa muzickom skolom ... moze vala i filozof pascad poducavat eng. jezik :D

pujdo kaze
-av
-pujodoo ove sedmice lajemo na engleskom
-woof
-thank you

kokuz_sa
Been thanked: 5 times

Post by kokuz_sa » 28/11/2011 12:22

imal ko onaj oglas sto je ALARM GROSS objavio da traze radnike u skladistu a uslov VSS :D

amy-ra

Post by amy-ra » 28/11/2011 12:39

bio je pa posao.ba oglas za posao u nekoj privatnoj tuzlanskoj firmi. direktor trazi asistenticu, uslovi da je mladja od 30 godina i da je bez obaveza kako bi gos'n direktora mogla pratiti na poslovna putovanja...

Ateista

Post by Ateista » 28/11/2011 13:37

amy-ra wrote:bio je pa posao.ba oglas za posao u nekoj privatnoj tuzlanskoj firmi. direktor trazi asistenticu, uslovi da je mladja od 30 godina i da je bez obaveza kako bi gos'n direktora mogla pratiti na poslovna putovanja...
To je sve?

NIje napisao tezinu, visinu, broj grudnjaka, boju kose koju preferira i slicno? :-)

amy-ra

Post by amy-ra » 28/11/2011 13:42

Ateista wrote:
amy-ra wrote:bio je pa posao.ba oglas za posao u nekoj privatnoj tuzlanskoj firmi. direktor trazi asistenticu, uslovi da je mladja od 30 godina i da je bez obaveza kako bi gos'n direktora mogla pratiti na poslovna putovanja...
To je sve?

NIje napisao tezinu, visinu, broj grudnjaka, boju kose koju preferira i slicno? :-)
jeste, i to tako sto je napisao da se za posao prijavljuje LIČNO :-) :D

Dr.Mr.Fr.

Post by Dr.Mr.Fr. » 28/11/2011 14:39

Arhitekti su ti dosta široke naobrazbe tako da je sve moguce :mrgreen:

Oligarh

Post by Oligarh » 30/11/2011 10:54

Ovim putem zelim da zahvalim redakciji Sarajevo-x na tome sto su reagovali i kontaktirali Ministarstvo privrede KS kako bi se razjasnila stvar oko ovog ocigledno namjestenog konkursa. Da napomenem,ja licno ne namjeravam da se prijavim na konkurs,niti mi treba posao,ali mi je zaista muka od ovako bahatog ponasanja drzavnih sluzbenika. I za kraj poruka za sve njih: Dame i gospodo, Drzavu voditi je odgovornost i obaveza,a ne privilegija!

sposa0408

Post by sposa0408 » 04/12/2011 14:44

amy-ra wrote:

HAHAHAHAHHAHAHAHHAAH.... ako kod od moje raje ili onih iz ADS-a budu ovo čitali, odmah će me prepoznati.. naime, ista situacija.. čitam konkurs, ma hej.. pisan samo za mene... procitam opis poslova (isto ovo gore + donošenje nekih rješenja+ pisanje nekih pravilnika o radu + odluka...), procitam koliko godina staža traze, i kontam prijavit ću se.. i... prijavila... lično odnesem dokumente... zove me teta iz agencije isti dan... kaže vi ste ta i ta.. da.. vi ste danas bili u agenciji predali dokumete za taj i taj konkurs... DA - odgovorih.. kaže meni teta (koje me zapamtila, jer već stoljećima prijavljujem) pa zar vi nistepravnica po struci.. DA, kažem ja, JESAM... pa zašto ste onda konkurisali za poziciju arhitetke :shock: ja ponovo pogledam oglas.. pogledam opet.. i opet.. i nista mi nije jasno.. posao pravnika - jasno k'o dan! a traže arhitetku... da nisam umrla od smijeha samoj sebi, plakala bih :) sjećam se i jednog konkursa kada su u nekom sektoru ili čemu već za uklanjanje mina tražili nekog sa muzičkom akademijom!! da, dobro ste pročitali :)
Jesi li dobila odgovor na prijavu za konkurs? Mislim negativan? Znas li da se kandidat moze zaliti u roku od 8 dana od prijema obavjesti i dok traje zalba i procedura rijesavanja, predmetni konkurs bi trebao biti ponisten, odn. niko nebi smio biti primljen na to radno mjesto.

felichi

Post by felichi » 04/12/2011 14:56

meni je bilo zadnje ono u min.finansija kada je 'zvizdac' rekao kojih ce pet ljudi biti primljeno na
namjesteni konkurs da bi se poslije mjesec dana ISTIH PET LJUDI NASLO NA SPISKU PRIMLJENIH

i sta-nikom nista!

naravoucenije plati za posao pa ces ga dobiti.

djes_ba

Post by djes_ba » 04/12/2011 14:58

kokuz_sa wrote:imal ko onaj oglas sto je ALARM GROSS objavio da traze radnike u skladistu a uslov VSS :D
nemoguce da su to trazili :D :D :D

Image

Post Reply