Odvod otpadnih voda iz kuhinje

Post Reply
kindlas
Posts: 479
Joined: 14/11/2017 17:54

#1 Odvod otpadnih voda iz kuhinje

Post by kindlas »

Zanima me da li neko zna da li je u redu prikljuciti odvod iz sudopera u onaj podni odvod u kupatilu/wc-u? Da li mogu imati nekih problema zbog toga sto sitni komadici hrane iz sudopera idu u taj odvod? Hvala.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2 Re: Odvod otpadnih voda iz kuhinje

Post by Maraschino »

to nikako. trazi drugo rjesenje.
ti sifoni iskljucivo sluze za slucaj izljevanja vode ili pucanja cijevi, ventila...
povezuju se sa umivaonikom samo radi ''cepa'' odnosno da ne ostane suh pa postoji mogucnost povratka neugodnih mirisa.
kindlas
Posts: 479
Joined: 14/11/2017 17:54

#3 Re: Odvod otpadnih voda iz kuhinje

Post by kindlas »

Maraschino wrote:to nikako. trazi drugo rjesenje.
ti sifoni iskljucivo sluze za slucaj izljevanja vode ili pucanja cijevi, ventila...
povezuju se sa umivaonikom samo radi ''cepa'' odnosno da ne ostane suh pa postoji mogucnost povratka neugodnih mirisa.
Hvala puno na odgovoru. Ima li neki drugi vid odvoda koji ide u pod (ovo mi je jako vazno) a da u njega mogu prikljuciti odvod iz sudopera?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#4 Re: Odvod otpadnih voda iz kuhinje

Post by Maraschino »

kindlas wrote:
Maraschino wrote:to nikako. trazi drugo rjesenje.
ti sifoni iskljucivo sluze za slucaj izljevanja vode ili pucanja cijevi, ventila...
povezuju se sa umivaonikom samo radi ''cepa'' odnosno da ne ostane suh pa postoji mogucnost povratka neugodnih mirisa.
Hvala puno na odgovoru. Ima li neki drugi vid odvoda koji ide u pod (ovo mi je jako vazno) a da u njega mogu prikljuciti odvod iz sudopera?
kuca, stan? raspored prostorija? gdje je vertikala?

stvarno ne znam kakav ti je raspoted. ima li blizu ves masina, umavaonik...?
Post Reply