Oduzeta vozačka dozvola

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#101 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by Mlad i Nevin »

Bilo bi gore da je b kat, jer ja vozim kombi, a c trenutno ne koristim i bilo bi odlicno kad bih mogao dobiti odmah zamjensku dozvolu
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#102 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by Mlad i Nevin »

Da li mogu naknadno otici traziti sudsko odlucivanje pa da mi oproste vozacku uz placanje novcane kazne...vec sam bio poslao postom ali ipak mi je dosao poziv, prekrsaj je iz Tuzle a ja sam iz Doboja odakle mi je i dosao poziv.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#103 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by tempuser »

Mlad i Nevin wrote:Po bih puno ne vozim a i s nasim drotovima se moze rijesiti ako provale da imam nevazecu dozvolu, no ako se u eu pojavim bez dozvole sigurno sam puno vise popusio... Da bar mogu izdati zamjensku u kratkom roku bez c kat pa hajd, ali ako cu i nju cekat onda mi se ne isplati, jer ja ne smijem ici bez dozvole a ne mogu ni lezati kuci 15 ili mjesec dana. Ja sam bio poslao nalog u mup tk gdje je prekrsaj pocinjen trazeci sudsko, da bih mogao traziti zadrzavanje dozvole jer sam profesionalni vozac, ali jutros dođe poziv za predavanje dozvole..
Ovo je bitno.
Jedino da se napravis blesav i da odes u CIPS i pitas za savjet, da si izgubio vozacku, a da ti je dosao nalog da je predas. Mozda ti kazu da ti zabrana moze trajati dok ganjas novu vozacku.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#104 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by tempuser »

vješalica wrote: Ali on nije ucinio prekrsaj i nema sankciju nigdje sem u BIH
Lijepo si to to smislila jedino sto se vozacka tokom zastitne mjere fizicki oduzima, tako da sankcija prakticno vazi svugdje.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#105 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by vješalica »

tempuser wrote:
vješalica wrote: Ali on nije ucinio prekrsaj i nema sankciju nigdje sem u BIH
Lijepo si to to smislila jedino sto se vozacka tokom zastitne mjere fizicki oduzima, tako da sankcija prakticno vazi svugdje.
Nisam smislila
Njemu je zabrana na C, sto ce reci da ima pravo upravljati na B
U tom slucaju more traziti drugu VD da se izda
Sto se tice zastitne mjere,poredila sam sa stranim drzavljanima slucaj ali ti parcijalno izvlacis iz konteksta
Ako ima kod stranog drzavljanina zastitna mjera zabrane upravljanja na teritoriji BIH,njemu se vozacka ne oduzima nego je ne smije koristiti u navedenom periodu kad je sankcija na snazi,sto nema veze sa forumasem koji pita za pomoc
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#106 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by vješalica »

Mlad i Nevin wrote:Da li mogu naknadno otici traziti sudsko odlucivanje pa da mi oproste vozacku uz placanje novcane kazne...vec sam bio poslao postom ali ipak mi je dosao poziv, prekrsaj je iz Tuzle a ja sam iz Doboja odakle mi je i dosao poziv.
Ako si prihavtio odgovornost ne mozes
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#107 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by tempuser »

vješalica wrote:
tempuser wrote:
vješalica wrote: Ali on nije ucinio prekrsaj i nema sankciju nigdje sem u BIH
Lijepo si to to smislila jedino sto se vozacka tokom zastitne mjere fizicki oduzima, tako da sankcija prakticno vazi svugdje.
Nisam smislila
Njemu je zabrana na C, sto ce reci da ima pravo upravljati na B
U tom slucaju more traziti drugu VD da se izda
Sto se tice zastitne mjere,poredila sam sa stranim drzavljanima slucaj ali ti parcijalno izvlacis iz konteksta
Ako ima kod stranog drzavljanina zastitna mjera zabrane upravljanja na teritoriji BIH,njemu se vozacka ne oduzima nego je ne smije koristiti u navedenom periodu kad je sankcija na snazi,sto nema veze sa forumasem koji pita za pomoc
Ne izvlacim ja nista parcijalno nego gledam sa prakticne strane. Poenta price je da to sto u DE nema sankciju njemu nista ne znaci kad mu je ova drzava fizicki uzela vozacku, a on nema vremena da ceka zamjensku jer je drzava dala opciju koja prakticno nikome ne vrijede. Prvo zamjensku vozacku moras da platis i drugo moras da je cekas. Sta so dobio ako imas zabranu od 30 dana, a zamjensku cekas 10 dana i jos je platis?
U stvari ima rjesenje. Neki forumski pravni eksperti tvrde da ovjerena kopija ima istu pravnu snagu kao i original, zato nek iskopira vozacku i ovjeri u opstini pa odnese kopiju u CIPS da je deponuju. . :lol:
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#108 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by Mlad i Nevin »

Ma ko ih j...prijavicu da je izgubljena, nema mi druge. Bitno mi je da je imam "fizicki"...sto se tice vozanja po bosni, nije to problem jer dobije se potvrda u kojoj pise da je zabrana na C i uglavnom ne bude problema sa nasom milicijom ili eventualno mogu napisati 15 km za nenosenje dozvole, no ne mogu ja svabi dat tu potvrdu na uvid, sta on zna o tome :mrgreen:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#109 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by tempuser »

Mlad i Nevin wrote:Ma ko ih j...prijavicu da je izgubljena, nema mi druge. Bitno mi je da je imam "fizicki"...sto se tice vozanja po bosni, nije to problem jer dobije se potvrda u kojoj pise da je zabrana na C i uglavnom ne bude problema sa nasom milicijom ili eventualno mogu napisati 15 km za nenosenje dozvole, no ne mogu ja svabi dat tu potvrdu na uvid, sta on zna o tome :mrgreen:
Uh nema vise 15 KM, sad su ispravili tu rupu u zakonu, sad je kazna na voznju pod zabranom neka visoka cifra.
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#110 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by Mlad i Nevin »

Jest ako me npr uhvati da vozim kamion, ali mislim da je ok ako vozim b kat.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#111 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by tempuser »

Mlad i Nevin wrote:Jest ako me npr uhvati da vozim kamion, ali mislim da je ok ako vozim b kat.
Trebalo bi biti ok.
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#112 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by lavic »

Sta se pravis pametan, predaj vozacku i uzmi godisnji.
Puno je gore ako te maznu da vozis kamion a nemas VD, mislim da je tad kazna 400 KM, 2 mjeseca i 2 boda.
Ako moras raditi radi sa B, vozi kombi.
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#113 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by Mlad i Nevin »

Pametnice, vidis da sam.napisao da vozim kombi.
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#114 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by milojicabrzi »

Čekaj,

Ako sam dobro shvatio, koliko god da imaš kategorija u vozačkoj, ako ti oduzmu fizički dozvolu, ne možeš voziti ni druge kategorije koje ti nisu pod zabranom... čudi me da ovo nije riješeno nekako sistemski, nekad se u vozačku zabrana upisivala fizički, pisaćom mašinom, zabrana upravljanja tom kategorijom, od tad do tad. :)
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#115 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by tempuser »

milojicabrzi wrote:Čekaj,

Ako sam dobro shvatio, koliko god da imaš kategorija u vozačkoj, ako ti oduzmu fizički dozvolu, ne možeš voziti ni druge kategorije koje ti nisu pod zabranom... čudi me da ovo nije riješeno nekako sistemski, nekad se u vozačku zabrana upisivala fizički, pisaćom mašinom, zabrana upravljanja tom kategorijom, od tad do tad. :)
Jest rjeseno ali nakaradno. Mozes podnijeti zahtjev da ti se izda privremena VD koju platis kao redovnu i koju cekas.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#116 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by bitanga_sa_otesa »

milojicabrzi wrote: nekad se u vozačku zabrana upisivala fizički, pisaćom mašinom, zabrana upravljanja tom kategorijom, od tad do tad. :)
pa ima i na novoj rubrika da se upise,al valjda nemaju pisaĆu masinu,ili moraju slat u banja luku :lol:
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#117 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by condy »

Baš gledam, ima rubrika za zabrane :)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#118 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by bitanga_sa_otesa »

pa naravno da ima,samo nisu kupili pisacu masinu...zaboravili..
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#119 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by condy »

Zato im radara ne fali :-D

Logično bi bilo da imaju opremu, pisaće mašine za te stvari ali kod nas uvijek nešto fali.
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#120 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by lavic »

milojicabrzi wrote:Čekaj,

Ako sam dobro shvatio, koliko god da imaš kategorija u vozačkoj, ako ti oduzmu fizički dozvolu, ne možeš voziti ni druge kategorije koje ti nisu pod zabranom... čudi me da ovo nije riješeno nekako sistemski, nekad se u vozačku zabrana upisivala fizički, pisaćom mašinom, zabrana upravljanja tom kategorijom, od tad do tad. :)
Meni je bila oduzeta vozacka, i izdaju ti papir da mozes upravljati drugim kategorijama.
lavic
Posts: 3085
Joined: 14/04/2011 15:03

#121 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by lavic »

milojicabrzi wrote:Čekaj,

Ako sam dobro shvatio, koliko god da imaš kategorija u vozačkoj, ako ti oduzmu fizički dozvolu, ne možeš voziti ni druge kategorije koje ti nisu pod zabranom... čudi me da ovo nije riješeno nekako sistemski, nekad se u vozačku zabrana upisivala fizički, pisaćom mašinom, zabrana upravljanja tom kategorijom, od tad do tad. :)
Meni je bila oduzeta vozacka, i izdaju ti papir da mozes upravljati drugim kategorijama.
Mlad i Nevin
Posts: 2365
Joined: 07/11/2010 16:05

#122 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by Mlad i Nevin »

lavic wrote:
milojicabrzi wrote:Čekaj,

Ako sam dobro shvatio, koliko god da imaš kategorija u vozačkoj, ako ti oduzmu fizički dozvolu, ne možeš voziti ni druge kategorije koje ti nisu pod zabranom... čudi me da ovo nije riješeno nekako sistemski, nekad se u vozačku zabrana upisivala fizički, pisaćom mašinom, zabrana upravljanja tom kategorijom, od tad do tad. :)
Meni je bila oduzeta vozacka, i izdaju ti papir da mozes upravljati drugim kategorijama.
Da, nije uopste to problem,, policija toleriše vožnju na tu potvrdu...samo je problem ici preko grane :D
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#123 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by milojicabrzi »

Mlad i Nevin wrote:Da, nije uopste to problem,, policija toleriše vožnju na tu potvrdu...samo je problem ici preko grane
Pa prevede se kod ovlaštenog tumača, na njemački i engleski, to je cca 20 km po prijevodu, sve sa pečatom...
User avatar
r00tf
Posts: 110
Joined: 21/11/2019 16:46

#124 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by r00tf »

Da ne otvaram novi topic, stanje je sljedece imam zabranu koju sam predao 03.08 do 15.10, ali stanje je sljedece da je 15.08 istekla vozacka dozvola i nisam mogao da je produzim jer nije bila kod mene u pricu sa nekim policajcima rekli su da sam trebao da idem da podnesem neke zahtjeve da se to produzi dok je vozacka na hladenju jer ako se nakon mjesec dana ne produzi od dana isteka kao vozacka se "ponistava" ne znam da li je ko cuo za ovo ili imao slicna iskustva ?
User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#125 Re: Oduzeta vozačka dozvola

Post by Hemel »

r00tf wrote: 04/10/2020 10:18 Da ne otvaram novi topic, stanje je sljedece imam zabranu koju sam predao 03.08 do 15.10, ali stanje je sljedece da je 15.08 istekla vozacka dozvola i nisam mogao da je produzim jer nije bila kod mene u pricu sa nekim policajcima rekli su da sam trebao da idem da podnesem neke zahtjeve da se to produzi dok je vozacka na hladenju jer ako se nakon mjesec dana ne produzi od dana isteka kao vozacka se "ponistava" ne znam da li je ko cuo za ovo ili imao slicna iskustva ?
Ja kako sam cuo ako u zakonskom roku ne produzis vazenje vozacke dozvole poslije moras i ljekarsko priloziti i nista drugo.
Locked