Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

AR15
Posts: 48
Joined: 03/07/2013 18:46
Location: Sarajevo

#51 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by AR15 »

Nekako s proljeća wrote:
helpdesk071 wrote:
PM72 wrote: Sve si u pravu sem za teleće butove,tamo je bila farma muznih krava a ne teladi.
Ja velike razlike u to doba :lol: .
Tenk je bio u tunelu na Ciglanama ali na izlazu prema Velešićima.
Image

A Sarajevo man rides his bicycle past two Bosnian T-55 tanks stationed in a tunnel near Sarajevo, on Saturday, Sept. 12, 1992. Warring factions in and around the besieged Bosnian capital of Sarajevo have until midnight Saturday night to put heavy military hardware under United Nations supervision. (AP Photo/Jerome Delay)

:?:
Image

A Croatian woman faces a row of Bosnian military policemen blocking her efforts to leave the besieged city of Sarajevo, Nov. 7, 1992. A group of 250 Croatians tries to escape Sarajevo but were turned back by Bosnian authorities. A Serb commander threatened to destroy Sarajevo unless city officials allow the departure of thousands of refugees, Bosnian officials said. Serbs denied the claims. (AP Photo/Laurent Rebours)
Aha,znači na tom dijelu tunela.Ovaj na lijevoj strani bi i mogao biti pripadnik Laste,zbog uniforme ;)
felsh
Posts: 284
Joined: 25/06/2012 14:12

#52 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by felsh »

Interesantne slike oklopa,na zalost mi nemamo smisla pa da kao hrvati napravimo muzej vozila koja su koriscena u ratu ali: znas ti nas jebo ti nas.
Nas rat je za hrvatski bio smjesan i mnogo kraci :-) Prica mi papak iz amerike kako su se tukli sa amerikancima ,crncima, meksikancima i kako je to jebeno.Ja bleno,jeza me uhvatila kad sam dosao kuci i skonto kako neko tucu velica ko rat u pm.Rat nismo spomenuli naravno da ga ne unezgodim da ih ne smaram ccccccccc eeeeeee koji sam ja konj.
Imamo muzej alije izetbegovica i njegovu magicnu beretku izlozenu.Ta nas je beretka valjda spasila.

To smo mi,gdje je park,trg specijalnih jedinica policije.Gdje je ulica istih ili nekih drugih. Ali imamo spomenike pimpeku,kindjetu,francu presernu,to je gradskije,urbanije. Samo su papci ratovali,znate pricu vec.
Postrojavaju se jedinice na obljetnice u hrvatskoj a kod nas ma joooooooooooooooooooj ne mogu vise,fuuuuuuuj
Pitajte,anketu napravite kod dvadesetogodisnjaka znaju li za LASTU,o cemu mi pricamo.Koga kurac boli, jednostavno nas je malo i tihi smo.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#53 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Nekako s proljeća »

Tiha voda br'jegove valja...
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#54 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Woody »

Nekako s proljeća wrote:Tiha voda br'jegove valja...
Aha, aha... :-) a najgore je umrijeti nadajući se :pasamoj:
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#55 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Nekako s proljeća »

Pola mene je otišlo sa ubijenim saborcima , a preostala polovina se i dalje fajta. I tako, dok im se ne pridružim.Zaobiđi me, kuliram ti postove u zadnje vrijeme. Nekom' Juli a nekom Ramazan, poštujem i tražim da se poštuje oboje ....
AR15
Posts: 48
Joined: 03/07/2013 18:46
Location: Sarajevo

#56 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by AR15 »

Woody wrote:
Nekako s proljeća wrote:Tiha voda br'jegove valja...
Aha, aha... :-) a najgore je umrijeti nadajući se :pasamoj:

Nemojte,nije red,raspravljajmo o temi.. :bih:
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#57 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by fixer »

felsh wrote:Interesantne slike oklopa,na zalost mi nemamo smisla pa da kao hrvati napravimo muzej vozila koja su koriscena u ratu ali: znas ti nas jebo ti nas.
Nas rat je za hrvatski bio smjesan i mnogo kraci :-) Prica mi papak iz amerike kako su se tukli sa amerikancima ,crncima, meksikancima i kako je to jebeno.Ja bleno,jeza me uhvatila kad sam dosao kuci i skonto kako neko tucu velica ko rat u pm.Rat nismo spomenuli naravno da ga ne unezgodim da ih ne smaram ccccccccc eeeeeee koji sam ja konj.
Imamo muzej alije izetbegovica i njegovu magicnu beretku izlozenu.Ta nas je beretka valjda spasila.

To smo mi,gdje je park,trg specijalnih jedinica policije.Gdje je ulica istih ili nekih drugih. Ali imamo spomenike pimpeku,kindjetu,francu presernu,to je gradskije,urbanije. Samo su papci ratovali,znate pricu vec.
Postrojavaju se jedinice na obljetnice u hrvatskoj a kod nas ma joooooooooooooooooooj ne mogu vise,fuuuuuuuj
Pitajte,anketu napravite kod dvadesetogodisnjaka znaju li za LASTU,o cemu mi pricamo.Koga kurac boli, jednostavno nas je malo i tihi smo.
:bih:
stokton
Posts: 420
Joined: 14/01/2012 01:52

#58 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by stokton »

Nas (Mostar) su jednom posjetili u Šantićevoj da vide kako je vamo i nisu se dugo zadržali :-D
Sve u svemu vječna slava i hvala svim borcima iz Lasta za odbranu BiH. Image
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#59 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Repetitor »

stokton wrote:Nas (Mostar) su jednom posjetili u Šantićevoj da vide kako je vamo i nisu se dugo zadržali :-D
Sve u svemu vječna slava i hvala svim borcima iz Lasta za odbranu BiH. Image

Ne omalavažavam težinu linije u Šantićevoj,ali treba da se zna da su pripadnici Laste,bili na mnogo težim ratištima nego što je Šantićeva.

Bio je jedan pripadnik Lasta u Dobrinji. Čini mi se nadimak mu je bio Div,ili tako nekako.Bio je visok i krupan zaista,nosio je RB M-57. Malo imao problema sa očima...Zadnji put smo se vidjeli pred tunelom u Dobrinji. Kasnije sam dobio informaciju,da je poginuo.

Da li bi neko slučajno znao o kome je riječ?
stokton
Posts: 420
Joined: 14/01/2012 01:52

#60 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by stokton »

Repetitor wrote:
stokton wrote:Nas (Mostar) su jednom posjetili u Šantićevoj da vide kako je vamo i nisu se dugo zadržali :-D
Sve u svemu vječna slava i hvala svim borcima iz Lasta za odbranu BiH. Image

Ne omalavažavam težinu linije u Šantićevoj,ali treba da se zna da su pripadnici Laste,bili na mnogo težim ratištima nego što je Šantićeva.

Bio je jedan pripadnik Lasta u Dobrinji. Čini mi se nadimak mu je bio Div,ili tako nekako.Bio je visok i krupan zaista,nosio je RB M-57. Malo imao problema sa očima...Zadnji put smo se vidjeli pred tunelom u Dobrinji. Kasnije sam dobio informaciju,da je poginuo.

Da li bi neko slučajno znao o kome je riječ?
Prijatelju ja samo prenosim iz prve ruke, ničije zasluge ne umanjujem. A da si jedan sat bio u Šantićevoj drugu bi priču pričo :zzzz:
User avatar
Repetitor
Posts: 755
Joined: 28/08/2011 08:30

#61 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Repetitor »

Maja,šta ću...ja bio u Minhenu,ne znaš ti kako je nama teško bilo.Tudja zemlja,tudji ljudi...
Bodkin
Posts: 21486
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#62 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Bodkin »

Stvarno koja linija je bila najgora? Jel to Zuc?
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#63 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Dozer »

Woody
I, potpuno se slažem sa tobom, dok su Vikićevci "pokupili pilav", medijski isfurani do granica perverzije, momci iz "Laste" su "u tišini" odrađivali svoj posao, ali nažalost i ginuli. Čak sam negdje pročitao podatak da su bili jedinica sa najvećim postotkom gubitaka :sad:
Khm... necu komentarisati...
stokton
Posts: 420
Joined: 14/01/2012 01:52

#64 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by stokton »

Repetitor wrote:Maja,šta ću...ja bio u Minhenu,ne znaš ti kako je nama teško bilo.Tudja zemlja,tudji ljudi...
Ma - ja uopšte nisam ulazio u to gdje je bila teža linija samo sam ispričo jednu anegdotu :-), a ti si onda počeo sa nebulozama da su ovi bili na "mnogo težim linijama".
Sretno u Minhenu :D ne bih da začatavam temu.
User avatar
Nekako s proljeća
Posts: 4797
Joined: 01/12/2006 22:59
Location: Pozdrav domovini!

#65 Re: Odred policije za specijalne namjene

Post by Nekako s proljeća »

Bodkin wrote:Stvarno koja linija je bila najgora? Jel to Zuc?
Svaka linija je za ''specijalce'' bila teška, čim su ti na terenu , objektivne šanse preko 50% da odeš sa ovog svijeta, nema veze gdje, kada i sa čim ideš u borbu. U duhu teme...i ''Laste'' i ''Bosna '' su bile angažovane krajem Jula 1993 na Žuči. Ima tema o tom dijelu sarajevskog ratišta pa ...

Malo su mi bezveze komentari u kojim se ''bacaju kosti'' ...još bezveznije je čitati komentare onih koji su ''zagrizli''...
mikasa
Posts: 536
Joined: 15/12/2008 22:35

#66 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by mikasa »

Dozer wrote:
Woody
I, potpuno se slažem sa tobom, dok su Vikićevci "pokupili pilav", medijski isfurani do granica perverzije, momci iz "Laste" su "u tišini" odrađivali svoj posao, ali nažalost i ginuli. Čak sam negdje pročitao podatak da su bili jedinica sa najvećim postotkom gubitaka :sad:
Khm... necu komentarisati...
Nazalost, i ja imam tu informaciju koja ipak nije za pohvalu. A sto se tice "pilava" reci cu samo: NIKO NEMA PAPIR da je bio u Odredu policije za specijalne namjene "Lasta" vec samo u rezervnom sastavu policije :( :( :( .
Sto znaci da pripadnik Laste i kuharica ili sekretarica u CSB-u Sarajevo, imaju isto uvjerenje o pripadnosti jedinice u ratu.
Ta jedinica poslije svega, nije ni postojala.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1836
Joined: 13/12/2010 16:28

#67 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by svjezi_ustipak »

Repetitor wrote:
stokton wrote:Nas (Mostar) su jednom posjetili u Šantićevoj da vide kako je vamo i nisu se dugo zadržali :-D
Sve u svemu vječna slava i hvala svim borcima iz Lasta za odbranu BiH. Image

Ne omalavažavam težinu linije u Šantićevoj,ali treba da se zna da su pripadnici Laste,bili na mnogo težim ratištima nego što je Šantićeva.

Bio je jedan pripadnik Lasta u Dobrinji. Čini mi se nadimak mu je bio Div,ili tako nekako.Bio je visok i krupan zaista,nosio je RB M-57. Malo imao problema sa očima...Zadnji put smo se vidjeli pred tunelom u Dobrinji. Kasnije sam dobio informaciju,da je poginuo.

Da li bi neko slučajno znao o kome je riječ?
Duhovic Edin.

Poginuo je skupa sa Sasom na Igmanu.
AR15
Posts: 48
Joined: 03/07/2013 18:46
Location: Sarajevo

#68 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by AR15 »

.
Last edited by AR15 on 17/12/2013 17:40, edited 1 time in total.
User avatar
sema911s
Posts: 5146
Joined: 04/03/2013 15:37
Location: mene nosi mutna rijeka

#69 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by sema911s »

jedan dio ove jedinice mi je boravio kuci mislim da je 93bila,., mitko.,., ostavio nam golfa keca bjeli,., rijeci koje tesko da mogu ikad zaboravit "tuce cuvaj keca,.doci cu ja po njega, samo do doglada da nesto zavrsimo",., znam da je ranjen u glavu ida je prebacen u njemacku,., i 99 dolazi kec ga naravno ceka,..,.,
AR15
Posts: 48
Joined: 03/07/2013 18:46
Location: Sarajevo

#70 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by AR15 »

.
Last edited by AR15 on 17/12/2013 17:42, edited 1 time in total.
AR15
Posts: 48
Joined: 03/07/2013 18:46
Location: Sarajevo

#71 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by AR15 »

.
Last edited by AR15 on 17/12/2013 17:39, edited 1 time in total.
barba071
Posts: 10
Joined: 19/05/2011 15:02

#72 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by barba071 »

RESPECT ZA LASTE
mikogoago
Posts: 1182
Joined: 31/10/2009 17:33

#74 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by mikogoago »

Hvala na temi i sto ovi momci nisu zaboravljeni barem kod raje! Bio sam pripadnik Laste i onako leteci kroz komentare nekoliko nebitnih gresaka. Lizde je bio treci komadant Laste,ali mnogi momci kazu da se na kraju ispostavilo da je bio najbolji za jedinicu i ako je u ono vrijeme bio napadan. Sto se tice Pilava i Zoke i svih drugih momaka jedino imam ogroman respect i znam da ce biti u mojim srcima dok sam ziv. Nisam siguran da sam procitao u ranijim spotovima,ali ja bih jos posebno spomenuo Zengu, on je poginuo od snajpera u Dobrinji malte ne na kraju. Taj momak je bio posebno hrabar i unistio je bruku tenkova i drugih cuda sa nitroglicerinkom. On mi je bio posebno drag i ako se nismo nesto specijalno druzili. Vidio sam mu jednom oca poslije rata. I svi ti momci ,ama bas svi zasluzuju da budu vise postovani. Nazalost mnogi su zaboravljeni,kao sto je neko ranije napisao nema ni podataka da su bili pripadnici jedinice. O jedinici ni traga.To ima i svoje siguronosne razloge, ali je bolesno da su ljudi kada su htjeli ostvariti svoja prava iza rata i trebala im je potvrda gdje su bili nisu mogli doci do toga.Ja licno sam bio bjesan jer sam 6 mjeseci trazio se.Licno sebe smatram u tome svemu ne bitnim jer ja sam isao srcem i bio sam dobrovoljac,ali kada sam cuo Jozu Andjica koji mi rece da je morao imati 2 svjedoka koja ce dokazati da je bio u Lasti e to je bolesno.Svi znamo ko je Jozo Andjic bio. Ne bih vise o tome. Danas je mislim ili sutra dan kada je jedinica bila oformljena i uvjek se na taj dan obavezno sjetim svih tih momaka, a poginulima zapalim svjecu i u njihovo ime popijem casu vina. Svi ti momci su u mom srcu.
KENJAC
Posts: 4603
Joined: 26/12/2006 13:10

#75 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by KENJAC »

Vidim , neki od vas su bili u Lastama ! Ako ima neko ko je LICNO bi u "Steleksu" na dan kad su ubijeni Bosko i Admira bilo bi mi jako drago da popricamo o nekim detaljima . Znam da je bilo 5-6 Lasta tu u momentu kad se to desilo !
Post Reply