Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#101 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Pitar s Kariba »

Predsjednik Organizacionog odbora za obilježavanje Željko Panić kazao je Feni da su danas članovi Udruženja veterana Odreda policije “Bosna” FBiH posjetili Osnovnu školu “Mirsad Prnjavorac” u Vogošći koja nosi ime poginulog specijalca ovog odreda....

smrdim/vijest/obiljezena- ... bih-161276
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#102 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by tempuser »

Dozer wrote:
tempuser wrote:Mirsad Prnjavorac Profesor nije bio u Lasti nego u odredu specijalne policije Bosna (Vikic) i poginuo, ako se dobro sjecam u Azicima, u decembru 1992. godine. Mislim da je bio prvi pripadnik odreda cije tijelo nije izvuceno poslije pogibije.
Mislim da on nije bio u "Bosni"... Ne smijem se zakleti, ali mislim da nije.
A prvi koji nije izvucen nakon pogibije je bio Senad Fazlic, poginuo u Doglodima krajem septembra ili pocetkom oktobra '92, ne sjecam se tacno. Nesto kasnije smo dobili njegovo tijelo i ukopan je na Kovacima.
Bio je, zato se i godisnjica odreda obiljezava u OS Mirsad Prnjavorac.

smrdim/vijest/obiljezena- ... bih-161276
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#103 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by tempuser »

tempuser wrote:
Dozer wrote:
tempuser wrote:Mirsad Prnjavorac Profesor nije bio u Lasti nego u odredu specijalne policije Bosna (Vikic) i poginuo, ako se dobro sjecam u Azicima, u decembru 1992. godine. Mislim da je bio prvi pripadnik odreda cije tijelo nije izvuceno poslije pogibije.
Mislim da on nije bio u "Bosni"... Ne smijem se zakleti, ali mislim da nije.
A prvi koji nije izvucen nakon pogibije je bio Senad Fazlic, poginuo u Doglodima krajem septembra ili pocetkom oktobra '92, ne sjecam se tacno. Nesto kasnije smo dobili njegovo tijelo i ukopan je na Kovacima.
Bio je, zato se i godisnjica odreda obiljezava u OS Mirsad Prnjavorac.

smrdim/vijest/obiljezena- ... bih-161276

Za Senada si u pravu, ne znam zasto sam preletio na Profesora, s tim sto on tad nije bio jedini koji nije bio izvucen. U istoj akciji nije izvucen ni Semir Frasto, oba su poginula kod kozare. Semirovo tijelo su poslije jedno mjesec razmjenili, ako de dobro sjecam ukopan na Stadionu, a za Senadovo se ne sjecam kad je razmjenjeno. Dok nije stiglo tijelo bilo je cak i prica da je vidjen ziv u bolnici na Palama.
User avatar
Dozer
Posts: 28348
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#104 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Dozer »

Da...sad kad vidjeh Mirsinu sliku, sjetih se i lika.... Jbg...izlapilo se malo... A rijetko smo se zvali i po imenima.

Za Senada i Frastu je intersantno da su ih vratili tako nekako, mjesec kasnije, i na obojici jos uvijek bili jurisni prsluci. Ne sjecam se vise, ali mislim da su njihova tijela bila razmijenjena za neke Srbe. Ne drzite me za rijec za ovo....
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#105 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by tempuser »

Dozer wrote:Da...sad kad vidjeh Mirsinu sliku, sjetih se i lika.... Jbg...izlapilo se malo... A rijetko smo se zvali i po imenima.

Za Senada i Frastu je intersantno da su ih vratili tako nekako, mjesec kasnije, i na obojici jos uvijek bili jurisni prsluci. Ne sjecam se vise, ali mislim da su njihova tijela bila razmijenjena za neke Srbe. Ne drzite me za rijec za ovo....
Prnjavorcu je nadimak bio Profesor. On je dobio metak u glavu i takodjer ostalo izmedju Otesa i Azica poslije povlacenja, ali su ga uzvukli isto vece,
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#106 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by tempuser »

Sarajmen wrote:Otes pao 4/5 12.1992., veliki broj mrtvih smo imali tada iz svih struktura branilaca. Paralelno se zauzima Žuč, i tu je bilo gubitaka u našim redovima. Ovo u vezi rahmetli Mirsada.... najvjerovatnije je područje Azića u pitanju , ti @Doz možda bolje znaš situaciju tada... povlačenje iz Otesa, prva konsolidacija linija nakon Otesa... koliko mogu da povežem stvari tada je on i poginuo. Najvjerovatnije se ta linija nije mogla održati i nakon neuspjele odbrane je njegovo tijelo ostalo na neprijateljskoj teritoriji ili ''ničijoj zemlji'' tj međuliniji. Vidjet' ću da potražim nekih provjerenijih info pa se javim.
Prva čitulja je objavljena 9-tog decembra u Oslobođenju da je poginuo ali nije navedeno vrijeme i mjesto gdje će biti ukopan.
Sutradan je izvršena jedna od većih razmjena , Prazina je dao 6 neprijateljskih lica a dobio oko 30 zarobljenih branilaca (oko 12 svojih ljudi, desetak iz ''Leptirica'' pet iz Hadzića i tri borca iz Žepe). Siguran sam da Mirsad nije tada bio razmijenjen.

Roditelji su ga zvali Braco.
Mirsad nije bio razmjenjen njega je Caja nasao i izvukao kad se linija smirila mozda cak i isti dan/noc.
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#107 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by agent_zero »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /170515130

Popišam vam se danas na jedinicu kad ovu bandu dovodite da pričaju ovakve gluposti, laži i nebuloze i još im neko ordenje dijelite. :twisted:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#108 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by insomnia78 »

Sad ce vama Woody objaviti istinu. 'ta ce Bakir i njegove lazi
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#109 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Woody »

Sa' će, sa' će... Samo da pročita najnovije izdanje stormfront-a, slavic.net-a i poskoka (jesam li šta izostavio?)

Image
PM72
Posts: 17532
Joined: 30/04/2012 16:54

#110 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by PM72 »

agent_zero wrote:https://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbeg ... /170515130

Popišam vam se danas na jedinicu kad ovu bandu dovodite da pričaju ovakve gluposti, laži i nebuloze i još im neko ordenje dijelite. :twisted:

Nemoj biti bezobrazan! To je najčasnija jedinica u Sarajevu tokom rata.NAJČASNIJA.Nemaju ni atom sumnje u bilo kakav zločin ili nečasnu radnju.Momci koji su vadili kestenje iz vatre.

To što su sad doveli Bakira da im palamudi i drži govore drugi je padež.Onaj šupački.Ali nisu ga doveli momci koji su ratovali nego uvlakači,poltroni i smradovi.
Us and them
Posts: 379
Joined: 11/03/2017 16:23

#111 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Us and them »

Da li je ko imao priliku da pogleda monografiju jedinice što su izdali? Nisam toliko optimističan da ima neka dobra duša koja bi nam i skenirala koju stranicu...

Nije baš jednostavno doći do tih monografija jedinica, knjiga o poginulim borcima i slično. Ja da sam u Sarajevu već bi se je nekako dokopao, kad sam već uspio doći do monografije Teočanske brigade :D
User avatar
eltroxin
Posts: 2010
Joined: 30/08/2009 23:35

#112 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by eltroxin »

Image
Neki na liniju a neki na turneju da sire istinu...
Tromblon
Posts: 2019
Joined: 18/01/2015 19:37

#113 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Tromblon »

eltroxin wrote:Image
Neki na liniju a neki na turneju da sire istinu...
Divi Dzele :bih: ..Otišao je i on u Hrv, igrao za NK Zagreb i odmah poslije rata se vratio sa Adžemom i Faćom.

Joj kad se sjetim Muzura kako je pričao kako su igrači Sarajeva širom svijeta širili istinu o Bosni hahahahaha :run:
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#114 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by TheMule »

auuu nisam ga ni prepozno....
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#115 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Vega_Brothers »

Laste u Krajini, 1995. godina

Image
User avatar
Jolpaz
Posts: 570
Joined: 15/04/2010 20:51
Location: Minder

#116 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Jolpaz »

Vega_Brothers wrote:Laste u Krajini, 1995. godina

Image

Nisu Laste nego Bosna, 1.vod 1. Čete :D
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#117 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by salik79 »

Jolpaz wrote:
Vega_Brothers wrote:Laste u Krajini, 1995. godina

Image

Nisu Laste nego Bosna, 1.vod 1. Čete :D
Ovaj sa sapkom mi lici na Zengu, a on je bio u VP :-? :D
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#118 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Pitar s Kariba »

Jolpaz wrote:
Vega_Brothers wrote:Laste u Krajini, 1995. godina

Image

Nisu Laste nego Bosna, 1.vod 1. Čete :D
Je l ovo u sredini današnji ministar?
User avatar
bdzs
Posts: 820
Joined: 24/03/2010 14:40

#119 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by bdzs »

Pitar s Kariba wrote:
Jolpaz wrote:
Vega_Brothers wrote:Laste u Krajini, 1995. godina

Image

Nisu Laste nego Bosna, 1.vod 1. Čete :D
Je l ovo u sredini današnji ministar?
:izet:
Tromblon
Posts: 2019
Joined: 18/01/2015 19:37

#120 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Tromblon »

Nekoliko dragih faca na ovoj slici vikićevaca :bih:

RESPEKT!!! :bih:
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#121 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Vega_Brothers »

Laste obilježavaju godišnjicu pogiblje 6 svojih boraca kod Sanskog Mosta 1995. godine.
User avatar
Jolpaz
Posts: 570
Joined: 15/04/2010 20:51
Location: Minder

#122 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Jolpaz »

Vega_Brothers wrote:Laste obilježavaju godišnjicu pogiblje 6 svojih boraca kod Sanskog Mosta 1995. godine.

Poranio si par mjeseci sa obiljezavanjem godisnjice 8-)
Vega_Brothers
Posts: 342
Joined: 14/06/2017 22:47

#123 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Vega_Brothers »

Nisam naveo kad obilježavaju. Jesu oni poginuli prilikom oslobađanja Sanskog Mosta ili?
User avatar
Jolpaz
Posts: 570
Joined: 15/04/2010 20:51
Location: Minder

#124 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by Jolpaz »

Vega_Brothers wrote:Nisam naveo kad obilježavaju. Jesu oni poginuli prilikom oslobađanja Sanskog Mosta ili?

Razlicite lokacije pogibija a akcije koje su izvodjenje, omogucile su oslobadjanje Sanskog Mosta.
Direktno u samom gradu se nisu nalazili...

Uglavnom, momci prva liga :thumbup:
MLA_333
Posts: 105
Joined: 07/02/2017 23:30

#125 Re: Odred policije za specijalne namjene "Lasta"

Post by MLA_333 »

Odred policije za specijalne namjene - LASTA

Post Reply