Odnosi sa porodicom supružnika?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
dust in the wind
Posts: 2114
Joined: 26/08/2012 23:52
Location: isključena

#26 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by dust in the wind »

naravno da je bitan korektan odnos sa partnerovom porodicom... a to ne bih rekla samo sa porodicom, vec i sa prijateljima...

a sto se tice porodice... pa od porodice sve pocinje i potice. niko nece dlaka past sa glave ako se povremeno vidi s njima (jednom u 10ak dana) npr., ako se cuju telefonom, ako odu sa mladjim clanovima porodice na kafu, pice... to je sve normalno i lijepo.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#27 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by Ramzess Veliki »

Rukovodeći se bogatim iskustvom koje sam još i dopunio i nadogradio, kada me je Dhalai Lama pitao za savjet kao mudrijeg, zdušno sam mu dao svoje mišljenje da kad budem tražio novu partnericu moraće porijeklom biti rođena u laboratoriji. Samo se tako možeš riješiti punicinog uplitanja ... :oops:
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#28 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by Altsa »

berenice wrote:
ladyblue18 wrote:
XOX100 wrote: Ako vole mamu, sigurno postuju i zene generalno.
Oh koji zajeb :mrgreen:
T O T A L N I
Sve je isto kao u rejmondu ali s tim sto uopste nije smijesno

Image
Last edited by Altsa on 14/03/2014 12:57, edited 1 time in total.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#29 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by Dr. Kuca »

Vrhunski :)
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#30 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by JThomas »

moji roditelji su živjeli prvo kod njegovih, pa kod njenih.

ko je to pregurao, nema životnog iskušenja koje ga može pokolebati, sjebati i poremetiti... :D
User avatar
WildRedRose
Posts: 23712
Joined: 03/09/2012 00:58
Location: Nikad fiksna.

#31 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by WildRedRose »

kockica_kockica wrote:
Gomila ljudi oko mene ne voli punca, punicu, snahu, zaovu, svekrvu, svekra... i ne znam sta je to sa ljudima pa se toliko trude ne voljeti jedni druge...

I da mladi bracni par treba imati vrijeme za sebe, svoje prijatelje, djecu.. ali ako ti ne postujes majku svog muza ili zene kako onda ocekujes da taj neko postuje tvoju majku ili oca..
udas se ili ozenis iz ljubavi prema toj osobi, porodica dolazi u paketu s tom osobom... htjeli ili ne mora se taj paket prihvatiti... i postovati barem... i nije svaki pokret svekrve, zaove, punice, punca, zlonamjeran, mozda ona samo voli praviti taj kolac za vas, punac i dalje kcerku vidi kao malu princezu to je njegovo dijete i logicno da mu smeta kad se svadjate, i zaova nije vjestica ako dodje kod tebe na kafu da te vidi, ne kontrolira te, mozda samo zeli provesti vrijeme sa bratovom zenom...
svaka cast na postu, pogotovo boldirano. u srz si pogodila.

btw, zar ima nesto ljepse od viseclane, slozne porodice ? jednosedmicnog rucka, sjedenja, kafenisanja ? Nema vecih prijatelja od porodice.

steta pa je porodica postala sinonim za smetnja.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#32 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by Altsa »

JThomas wrote:moji roditelji su živjeli prvo kod njegovih, pa kod njenih.

ko je to pregurao, nema životnog iskušenja koje ga može pokolebati, sjebati i poremetiti... :D
ko je to pregurao ni pakao mu nece tesko pasti :D
XOX100
Posts: 335
Joined: 12/02/2014 19:18

#33 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by XOX100 »

Nemojte tjerati muskarca da bira izmedju mame i vas.
Zene moraju shvatiti da normalan muskarac uvijek voli VISE svoju majku nego bilo koju drugu zenu na svijetu.
Smirite se.
Isto ce biti kada vas sin odraste.
User avatar
BadCopy
Posts: 2941
Joined: 18/09/2013 23:01
Location: Beton

#34 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by BadCopy »

Zene mojne da ikad moramo birat ili ili.vezano za bilo sta

Od zla oca od gore matere
prolazna
Posts: 77
Joined: 25/02/2014 12:46

#35 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by prolazna »

Generalno ne razumijem tjeranje bilo koga da bira ili/ili, vezano za bilo šta. Ne znam, možda je do mene ali čim mi neko postavi takav uslov... tako da se i sama čuvam istih.

Nisam udata još uvijek ali znam da ću ako ništa poštovati njegove roditelje. Ok su ljudi koliko znam o njima, buduće zaove takođe. Život nas dovodi u različite situacije i svašta se može desiti pa stoga ništa 100% ne mogu ni reći. Znam samo da nemam namjeru podići glas na njih ili se svađati sa bilo kim od njih, za slučaj da se jave neki problemi mogu se samo svom mužu obratiti za pomoć, a nikako se ponašati onako kako ne bih željela da se on ponaša prema mojim roditeljima. Iskreno se nadam da neće biti potrebe za tim. Partner je taj koji mora pomoći u rješavanju eventualnih problema, sigurno je da ću svog muža zaštiti od drage mamice koja zna biti teška :lol: i isto očekujem za uzvrat.

U najgorem slučaju od mene će dobiti samo poštovanje jer oni su ti koji su od njega napravili čovjeka kojeg volim, a sa druge strane nikad neću dozvoliti nepoštovanje prema mojim roditeljima.
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#36 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by berenice »

XOX100 wrote:Nemojte tjerati muskarca da bira izmedju mame i vas.
Zene moraju shvatiti da normalan muskarac uvijek voli VISE svoju majku nego bilo koju drugu zenu na svijetu.
Smirite se.
Isto ce biti kada vas sin odraste.
Niko nikoga ne bi trebao tjerati da bira... ako je dotle došlo, pravi muškarac će uvijek znati šta mu je činiti i kako da situaciju dovede ured.
I, nemoj mi šta zamjeriti, ali pravi muškarac isto tako zna razliku između ljubavi prema majci i ljubavi prema ženi. Kako uopšte možeš porediti te dvije stvari?
XOX100
Posts: 335
Joined: 12/02/2014 19:18

#37 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by XOX100 »

berenice wrote:
XOX100 wrote:Nemojte tjerati muskarca da bira izmedju mame i vas.
Zene moraju shvatiti da normalan muskarac uvijek voli VISE svoju majku nego bilo koju drugu zenu na svijetu.
Smirite se.
Isto ce biti kada vas sin odraste.
Niko nikoga ne bi trebao tjerati da bira... ako je dotle došlo, pravi muškarac će uvijek znati šta mu je činiti i kako da situaciju dovede ured.
I, nemoj mi šta zamjeriti, ali pravi muškarac isto tako zna razliku između ljubavi prema majci i ljubavi prema ženi. Kako uopšte možeš porediti te dvije stvari?

Koji perverznjak moras biti da pomislis kako ne razlikujem te dvije vrste ljubavi ?? :lol:
User avatar
berenice
Posts: 3173
Joined: 17/06/2010 14:32

#38 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by berenice »

XOX100 wrote:
berenice wrote:
XOX100 wrote:Nemojte tjerati muskarca da bira izmedju mame i vas.
Zene moraju shvatiti da normalan muskarac uvijek voli VISE svoju majku nego bilo koju drugu zenu na svijetu.
Smirite se.
Isto ce biti kada vas sin odraste.
Niko nikoga ne bi trebao tjerati da bira... ako je dotle došlo, pravi muškarac će uvijek znati šta mu je činiti i kako da situaciju dovede ured.
I, nemoj mi šta zamjeriti, ali pravi muškarac isto tako zna razliku između ljubavi prema majci i ljubavi prema ženi. Kako uopšte možeš porediti te dvije stvari?

Koji perverznjak moras biti da pomislis kako ne razlikujem te dvije vrste ljubavi ?? :lol:
Ma ja ba, ja sam perverzna ;-)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58751
Joined: 03/08/2010 19:04

#40 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by kakavdanakneiskustvu »

je li ko imao svađe sa pojedinim članovima porodice supružnika?
User avatar
Truba
Posts: 81769
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#41 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by Truba »

mene zanima koliko će nas iste greške praviti ako se nađemo u istim situacijima za 20 30 40 godina ak budemo živi i imamo potomke :D
User avatar
BackInBlack
Posts: 736
Joined: 06/08/2011 22:46

#42 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by BackInBlack »

Mah kakava zajednica ... kakvi bakraci.

Ni sa svojima ni sa njenima ...

Sent from NOKIA 3310 ( ovo je u modi ... sjedis u kaficu i tipkas ) xD
User avatar
motorna_pila
Posts: 1422
Joined: 24/09/2013 04:00

#43 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by motorna_pila »

BackInBlack wrote:Mah kakava zajednica ... kakvi bakraci.

Ni sa svojima ni sa njenima ...

Sent from NOKIA 3310 ( ovo je u modi ... sjedis u kaficu i tipkas ) xD
Samo neutralni teren. :grin:

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58751
Joined: 03/08/2010 19:04

#44 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by kakavdanakneiskustvu »

direktni wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:je li ko imao svađe sa pojedinim članovima porodice supružnika?
Svađu NE, ali indirektne i direktne uvrede DA.


nekad se drukčije ne može sa pojedinim ljudima
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#45 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by ilkbahar »

Mene intersuje slijedeće: kakvo je vaše stajalište o tome kako i kojoj mjeri je snaha dužna da pomaže i ugađa porodici svog dupruga. Pod tim podrazumjevam ne samo svekra i svekrvu, nego i dajdje, amidje, nane i dede.
Često čujem kako je snaha dužna da bolje pazi rodbinu svog moža nego svoju, jer eto njena joj neče zamjeriti a njegova hoče. Pod tim se podrazumjeva da se snahi ledja oderu od rada i pomaganja pokući i služanja na sve moguće načine, i ako se ne živi pod istim krovom.

E sad, objektivno gledano, na koji način je snaha dužna da pazi i pomaže porodicu svoga muža?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#46 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by ladyblue18 »

ilkbahar wrote:Mene intersuje slijedeće: kakvo je vaše stajalište o tome kako i kojoj mjeri je snaha dužna da pomaže i ugađa porodici svog dupruga. Pod tim podrazumjevam ne samo svekra i svekrvu, nego i dajdje, amidje, nane i dede.
Često čujem kako je snaha dužna da bolje pazi rodbinu svog moža nego svoju, jer eto njena joj neče zamjeriti a njegova hoče. Pod tim se podrazumjeva da se snahi ledja oderu od rada i pomaganja pokući i služanja na sve moguće načine, i ako se ne živi pod istim krovom.

E sad, objektivno gledano, na koji način je snaha dužna da pazi i pomaže porodicu svoga muža?
Porodicu da, blizhu, ovo ostalo obici s vremena na vrijeme reda radi ako on to hoce.
Ako treba i neka pomoc nije problem, ali cuj da ja pazim bolje njegove tetke nego svoju rodbinu, i jos da im sluzim, ma daj :lol:
Ja bih se ustvari zapitala kakvog muskarca imam pored sebe da on pusta da njegova familija mene "odere" od rada.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#47 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by ilkbahar »

ladyblue18 wrote:
ilkbahar wrote:Mene intersuje slijedeće: kakvo je vaše stajalište o tome kako i kojoj mjeri je snaha dužna da pomaže i ugađa porodici svog dupruga. Pod tim podrazumjevam ne samo svekra i svekrvu, nego i dajdje, amidje, nane i dede.
Često čujem kako je snaha dužna da bolje pazi rodbinu svog moža nego svoju, jer eto njena joj neče zamjeriti a njegova hoče. Pod tim se podrazumjeva da se snahi ledja oderu od rada i pomaganja pokući i služanja na sve moguće načine, i ako se ne živi pod istim krovom.

E sad, objektivno gledano, na koji način je snaha dužna da pazi i pomaže porodicu svoga muža?
Porodicu da, blizhu, ovo ostalo obici s vremena na vrijeme reda radi ako on to hoce.
Ako treba i neka pomoc nije problem, ali cuj da ja pazim bolje njegove tetke nego svoju rodbinu, i jos da im sluzim, ma daj :lol:
Ja bih se ustvari zapitala kakvog muskarca imam pored sebe da on pusta da njegova familija mene "odere" od rada.
NE nije stvar domuskarca, nego do ocekivanja njegove familije. KOliko obzira imati prema njima?
njegova familija smatra i ocekuje da ja njih obilazim svakodnevno i pomazem u kuci, ne vezanano za mog supruga. Znaci ako sta kritikuju i prebaciju, prebaciju meni i to kada on nije u blizini, jer ih on sve rastjera pa ne smiju pred njim.
Znaci konkretno ocekuje se da ja njegove dvije starre nane svakodnevno obilazim i pomazem im u kucu (jer sam trenutno nezaposlena i nemam djece), i pored toga sto one imaju i svoje sinove i kcerke i snahe a i unuke odrasle.
Da li ja imam obavezu prema njima?
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#48 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by ladyblue18 »

ilkbahar wrote:
NE nije stvar domuskarca, nego do ocekivanja njegove familije. KOliko obzira imati prema njima?
Konrtno njegova familija smatra i ocekuje da ja njih obilazim svakodnevno i pomazem u kuci, ne vezanano za mog supruga. Znaci ako sta kritikuju i prebaciju, prebaciju meni i to kada on nije u blizini, jer ih on sve rastjera pa ne smiju pred njim.
Znaci konretno ocekuje se da ja njegove dvije starre nane svakodnevno obilazim i pomazem im u kucu (jer sam trenutno nezaposlena i nemam djece), i pored toga sto one imaju i svoje sinove i kcerke i snahe a i unuke odrasle.
Da li ja imam obavezu prema njima?
Izvini, ali jeste stvar u tvom suprugu.
Valjda on treba da te zastiti i postavi granice, ko ce ako nece on?
Ako nane imaju svoju djecu koju to ti obavezu imas prema njima pa da im izigravas dadilju? Bez obzira sto si nezaposlena i nemate djecu...
Pomoci nekada i obici ok ali sve ostalo prelazi neke granice.
To je samo i iskljucivo do njega sto se ne postavi kako treba.
User avatar
Capajebo
Posts: 20752
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#49 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by Capajebo »

Moja aBd treba MENI da ugadja, i da postuje mog oca. Sve preko (osim kulturenog ponasanja) je previse, i za to je kriv muz.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#50 Re: Odnosi sa porodicom supružnika?

Post by ilkbahar »

ladyblue18 wrote:
ilkbahar wrote:
NE nije stvar domuskarca, nego do ocekivanja njegove familije. KOliko obzira imati prema njima?
Konrtno njegova familija smatra i ocekuje da ja njih obilazim svakodnevno i pomazem u kuci, ne vezanano za mog supruga. Znaci ako sta kritikuju i prebaciju, prebaciju meni i to kada on nije u blizini, jer ih on sve rastjera pa ne smiju pred njim.
Znaci konretno ocekuje se da ja njegove dvije starre nane svakodnevno obilazim i pomazem im u kucu (jer sam trenutno nezaposlena i nemam djece), i pored toga sto one imaju i svoje sinove i kcerke i snahe a i unuke odrasle.
Da li ja imam obavezu prema njima?
Izvini, ali jeste stvar u tvom suprugu.
Valjda on treba da te zastiti i postavi granice, ko ce ako nece on?
Ako nane imaju svoju djecu koju to ti obavezu imas prema njima pa da im izigravas dadilju? Bez obzira sto si nezaposlena i nemate djecu...
Pomoci nekada i obici ok ali sve ostalo prelazi neke granice.
To je samo i iskljucivo do njega sto se ne postavi kako treba.
ma nije stvar u njemu. on im ne da da me maltretiraju, i zastitinicki se odnosi prema meni, tako da oni pred njim nesmiju nista da mi zucnu. ali problem je sto on radi , a ja sam nezaposlena, a oni su mi u komsiluku. sad se ja pitam u kojoj mjeri je zaista normalno da im pomazem, i gdje je granica. Jer prilicno mi zamjeraju i ljute se zbog mog "ponasanja". E sad ja hocu da nadjem tu neku sredinu, da budemo zadovoljni i oni i ja. Pa me realno interesuje sta je normalno.
Post Reply