Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post Reply
seHmuz
Posts: 31
Joined: 11/02/2011 18:10

#101 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by seHmuz »

gdje vidis svojatanje u tome da je nesto namjenski gradjeno za odredjeni pravni subjekat, nije to svojatanje, pare su se davale za fk velez, i pare su se davale za kosacu a ne hrvatsku kosacu, da su se davale za hrvatsku kosacu ja ih nikad ne bi dao..
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#102 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by Toto »

ČikaJosip wrote:
Komrad wrote:A jel ti ponato kako se rasporedjuju mandati po izbornom zakonu BiH?

evo ti jedan primjer
BPS Sefer Halilovic 25.102 glasa nemaju nijedan mandat u federalnom parlamentu
DNZ 14.843 glasa imaju jedan mandat u federalnom parlamentu
DN
Poznato mi je to.
Ali očito nisi pročitao ili nisi shvatio moj post. U Mostaru se ne bira po izbornom zakonu BiH nego se izbori vrše sukladno Statutu Grada Mostara kojega je nametnuo visoki predstavnik. I zato nismo imali gradonačelnika više od 400 dana i poslije svakih lokalnih izbora će biti isto. Ali baš isto. Sve dok se ne promjeni Statut i ne uvede izborni zakon kao u ostatku BH.

da niste napravili dva atentata na gradnacelnika Kosnika - jos vas najrodjeniji svabo- ne bi vam namecali gradske statute
'ta ces, namet na vilajet
a i onh par stotina godna 'aga vas prca
neretvanac
Posts: 665
Joined: 23/03/2009 20:41
Location: Hercegovina

#103 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by neretvanac »

seHmuz wrote:pprijatelju moj problem je taj sto sam zivio na zapadnoj strani grada u kojoj je prije rata zivjelo oko 25 000 bosnjaka, danas ih ima nekih pra hiljada, problem mi je sto su mi komsije nogom u guzicu iz tog dijjela grada potjerali sve i jednog clana porodice, problem mi je sto su mi otac daidza dedo i adze prosli od grabovina dretelja gabele ljubuskog i heliodroma svaki logor u hercegovini, problem mi je sto ne smijem ni ja ni ti ni iko sa salom ili dresom kluba koji se volio vise i od zelje i od sarajeva zajedno preci dalje od spanskog trga jer to bi mi bili zadnji koraci, problem mi je da se dom za koji su moji roditelji moj dedo davali novac sada zove hrvatski dom stjepan kosaca, problem mi je sto je sve na istocnoj strani narodno a na zapadnoj hrvatsko, problem mi je sto su moji roditelji davali novac da se izgradi bijeli brijeg da bi mene mala vodili na velezovu utakmicu, pa se sada taj stadio zove stadion hšk zrinjskog, problem mi je sto se svako par dana isara partizansko groblje kukastim kreizevima, problem mi je sto kad pozdravim stare prijatelje iz ukice drugog imena oni okrenu glave iako su njihovi roditelji moje potjerali, a okrenu jer ne zele sa turcinom nist da imaju, a glumili su od 40 ih veliko prijateljstvo i ljubav, problem mi je onaj kriz koji je simbol mira i dostojanstva po isusovom ucenju sada stoji visok nekih pedesetak metara iznad mostara sa kojeg su pobijene desetine bosnjacke djece, problem mi je kad igra bosna sto ne mogu teritorijom svoje zemlje proci radostan zbog njenog uspjeha jer me odmah ceka 50 njih da me okrvave.problem mi je sto i pored svega i nakin svega dodjem i pruzim ruku njima a oni se smiju nas balije ne zanimaju, problem mi je ne sto je srusen stari most nego sto kad je srusen taj dan je bio dan opceg slavlja na zapadnoj strani, ljudi su izlazili sa autima svirali pili uzivali, problem mi je dok je devno hiljade granata padalo na lijevu stranu na desnoj se normalno izlazilo u kafice otvarale su se firme veselilo se i igralo rata..i da imam jos mnogo problema i razocarenja, ali i pored svega toga zivim, a da shvatis da te mogu razumjeti, reci cu ti i da sam magistrirao pravne nauke na jedinom faxu koji ti smatras ozbiljnim tj na onom sarajevskom..i da ne idem na forum herbeg bosna jer cak ni forum koji tako ime nosi mene ne zanima, jer oni koji velicaju to ime sada se dobrano znoje, a sve su kosmije bile odreda..imam ja jos problema ali mi se ne da da ih navodim, i pored svih problema ne kazem izasta da je sarajevo krivo vrati se koji post nazad pa ces cuti koliko ga volim..jer vas su gore zeznuli kosmije srbi pa ste se protiv njih borili, a mi smo se malo borili protiv jednih pa kad se skinose oni sa vrata dodjose oni drugi..i opet nemam problem ko ce se zvati hrvat ko kinez nimalo me ne zanima, ali zasto se meni osporava da ja budem bosnjak, i zasto se meni govori da sam turcin imam jos hiljadu zasto, pa ti opet skontaj da je problem u meni, i da meni nije bitno da mostar bude ovakav ili onakav meni je bitno da bude kao prije rata bar sto se tice onoga na sta mogu uticat a to je broj stanovnika, e sad ako oni broje nacin kako da moj narod svedu na deset hiljada a njihov na stotinjak hljada onda i ja mogu da dam prijedlog kako da to bude bar tu negdje..oni koji su pucali na sarajevo oni tu vise ne zive, a ovi sto su loomili kicme krali ubijali i bacali po mostaru i danas setaju i smijure se okolo, pa ti nemas problem da budes ljut kao ja..
Tu i tamo,al u principu istina. ;-)
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#104 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by jutarnji »

ravno wrote: Mogućnost da se vlast u Mostaru generira na lokalnom nivou ubijena je sa Hadžiosmanovićima (neko ranije spomenu da je kod njih Alija spavao 93.), jer bi svaki pokušaj otkazivanja poslušnosti značio izdaju države i naroda. Da se razumijemo, Hadžiosmanoviće ne smatram pozitivnim figurama, grijeh im je u pogrešnoj procjeni momenta kada uviđaju svu pogubnost Alijine politike prema Hercegovini. Bilo je kasno. Paradoksalno, platili su glavom to što su bili odani Aliji. Alijina «strategija» odbrane nije uključivala ni Mostar ni Hercegovinu. Nužda, pragmatizam, mogućnosti – nebitno. Šta je, tu je.
Ko su Hadziosmanovici?
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#105 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by michio »

Prije bih rekao da je bosnjacka politika srednjobosanskog usmjerenja u koje spada i Mostar. Znaci neka kompaktna teritorija naseljena Bosnjacima od Mostara do Tuzle. Temelji se na skroz pogresnoj slici o BeHa drustvu i kulturi sto su najbolje osjetili Bosnjaci van te regije.
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#106 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by jutarnji »

michio wrote:Prije bih rekao da je bosnjacka politika srednjobosanskog usmjerenja u koje spada i Mostar. Znaci neka kompaktna teritorija naseljena Bosnjacima od Mostara do Tuzle. Temelji se na skroz pogresnoj slici o BeHa drustvu i kulturi sto su najbolje osjetili Bosnjaci van te regije.
Dobro, o kakvoj politici pricas i kakva pogresna slika BiH drustva je u pitanju?
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#107 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by michio »

O multietnicnoj BiH koju su Srbi i Hrvati prihvatali samo kad bi bili manjina.
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#108 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by jutarnji »

michio wrote:O multietnicnoj BiH koju su Srbi i Hrvati prihvatali samo kad bi bili manjina.
Pa sad da smo bili nesto posebno multikulti, jbg, nismo. U mojoj kasabi i za vrijeme Broza najveci praznik
je bio 27. noc ramazana :D. A kad se bas zakuhalo, komsije su ga nabrale k`o djavo od krsta, ne znam sto. :oops:
Ja mislim da su ljudi van krajeva koje si spomenuo imali krizu identiteta i zesci kompleks manje vrijednosti, i
da im se to najvise obilo o glavu a ne nekakva "srednjobosanska furka".
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#109 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by michio »

Ne znam o kojem kompleksu manje vrijednosti govoris.
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#110 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by jutarnji »

michio wrote:Ne znam o kojem kompleksu manje vrijednosti govoris.
Pa recimo kad imas masovnu pojavu da se oborene glave stane u red za klanje bez ikavog otpora, kad ostavis
porodicu na milost i nemilost zlikovcima, kad nakon sto slucajno prezivis svu torturu optuzis "svoje" za pogresnu
politiku, jer kako meni rece jedna stocanka " da vi niste njih dirali ne bi ni oni nas", kad jos ne zna gdje mu je
pola rodbine a on u autu zaholca cecu...jbg, to je meni nekakav kompleks necega.
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#111 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by michio »

Radi se o teritoriji sa znatnom srpskom populacijom i naoruzanoj. Nesto na sto bosnjacka politika nije racunala.

ceca je vec pojava druge vrste.
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#112 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by jutarnji »

michio wrote:Radi se o teritoriji sa znatnom srpskom populacijom i naoruzanoj. Nesto na sto bosnjacka politika nije racunala.

ceca je vec pojava druge vrste.
Radi se o teritoriji i sa znatnom bosnjackom populacijom, Banjaluka, Zvornik, Visegrad, Prijedor, Doboj, Kljuc,
Sanski Most..itd.
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#113 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by michio »

U opstini Banjaluka je bilo samo jedno bosnjacko selo. Bas me zanima na sta bi taj otpor licio :-) Slicna stvar sa ostalim mjestima koja nemaju bosnjacko zaledje.

Vidis kako pogresnu sliku imas o Bosni.
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#114 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by jutarnji »

michio wrote:U opstini Banjaluka je bilo samo jedno bosnjacko selo. Bas me zanima na sta bi taj otpor licio :-) Slicna stvar sa ostalim mjestima koja nemaju bosnjacko zaledje.

Vidis kako pogresnu sliku imas o Bosni.
Ma nacices ti meni milion razloga zasto je najlakse bilo oboriti glavu i pustiti nekog krezavog debila da se
izivljava. Ako je u pocetku bilo nemoguce, kako objasniti cinjenicu da na prilazima Banjaluci i Prijedoru 1995
od banjaluckih Bosnjaka nisi mogao sastaviti jedan dobar vod Armije BiH?
Last edited by jutarnji on 26/02/2011 20:34, edited 1 time in total.
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#115 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by michio »

U BL nekog izivljavanja nije ni bilo. A nisi mogao sastaviti vod jer je vrlo malo ljudi iz BL i protjerano u pravcu Travnika.
Ma nacices ti meni milion razloga zasto je najlakse bilo oboriti glavu i pustiti nekog krezavog debila da se
izivljava.
Nemam ti ja sta tu traziti. BL je vecinski srpska.
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#116 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by jutarnji »

michio wrote:U BL nekog izivljavanja nije ni bilo. A nisi mogao sastaviti vod jer je vrlo malo ljudi iz BL i protjerano u pravcu Travnika.
Doduse, lakse je navijati iz Minhena pa kad sve stane `ebat majku Aliji i njegovoj politici.
michio wrote:Nemam ti ja sta tu traziti. BL je vecinski srpska.
Sad jeste.
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#117 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by michio »

Jelde 91 bila bosnjacka :D
User avatar
jutarnji
Posts: 2326
Joined: 08/04/2009 17:31

#118 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by jutarnji »

michio wrote:Jelde 91 bila bosnjacka :D
Nebitno, da skratimo, ako mozes ti bez nje koji si tu rodjen, moze i jutarnji, ionako sam tamo bio samo 3 puta.
Dovidjenja.
michio
Posts: 1869
Joined: 08/11/2009 12:06

#119 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by michio »

japijem wrote:
michio wrote:Radi se o teritoriji sa znatnom srpskom populacijom i naoruzanoj. Nesto na sto bosnjacka politika nije racunala.

ceca je vec pojava druge vrste.
Može'l se nešto zvati politikom, ako ne računa na sve opcije.
A ne moze. Kod nas je naravno rijec o nekim improvizacijama. Na ho-ruk pa sta bude.
seldzuk
Posts: 2824
Joined: 04/06/2007 18:51

#120 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by seldzuk »

seHmuz wrote:gdje vidis svojatanje u tome da je nesto namjenski gradjeno za odredjeni pravni subjekat, nije to svojatanje, pare su se davale za fk velez, i pare su se davale za kosacu a ne hrvatsku kosacu, da su se davale za hrvatsku kosacu ja ih nikad ne bi dao..
Sintagma "Hrvatski dom Herceg Stjepan Kosača" je najveća povijesna izmišljotina na našim prostorima za koju sam čuo.
Herceg Sćepan nije ni mogao biti Hrvat jer taj termin još nije postojao u Hrvatskoj, a kamoli u Hercegovini. Takođe, nije bio ni katolik. Pred papinskim ekspedicijama, bosanski krstajni su se sklanjali kod njega u Blagaj. Njegov sin prestolonasljednik Stjepan odlazi u Istanbul prima islam i uzima ime Ahmet. Kao sposoban i čovjek od povjerenja brzo napreduje. Bio je veliki vezir u nekoliko mandata, a njegov ukupni mandat je najduži mandat nekog našeg čovjeka na mjestu velikog vezira Osmanske carevine. Ahmet-paša Hercegović ima turbe u malom mjestu Hersek u blizini Imzita, tu se nalaze njegovi vakufi(zadužbine).
http://bs.wikipedia.org/wiki/Ahmed_pa%C ... osa%C4%8Da
Tako da stvarno ne kontam na kojeg se Hrvata hercega Stjepana oni pozivaju. Čak mu se kao titula spominje herceg od svetog Save.
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#121 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by elSaik »

Na Ahmedovog oca.
Meha11
Posts: 2
Joined: 27/02/2011 01:46

#122 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by Meha11 »

Ako bi iko trebao dobiti jednog velikog zlatnog ljiljana onda je to grad Mostar koji se herojski odbranio od fasizma i agresije drzava Srbije i Hrvatske. U Mostaru se branila cijela BiH. Da je Mostar pao, pala bi cijela BiH, a nazalost to i dan danas nije shvatila cjeloukupna politika BiH, ili vam ga "sarajevska" politika. Kad analiziramo stvari u ratu i poslije rata, Mostar je bio prepusten Hrvatima. Da nije bilo hrabrih hercegovackih boraca u Mostaru sad bi se hrvatski i srpski barjaci viorili ne samo u Mostaru, nego i u Sarajevu. Mnogi ljudi nisu svijesni koliko je Mostar strateski vazan za BiH. To je juzni a i centralni bedem odbrane BiH. Tu se i danas brani cast i ponos BiH, nazalost vecinski samo lokalno. Mostar je u ratu najrazruseniji grad na Balkanu. Do dan danas su oziljci rata vidljivi, a slabo se sta cini cjeloukupnom ignorantskom BiH politikom da se Mostar obnovi, da se unisti jedan fasisticki sistem u jednom dijelu grada koji je svugdje u svijetu zabranjen. Dok se god "sarajevska" (centralna) politika bude ponasala kao "maceha" prema Mostaru, tu ce i dalje biti sasvim normalno da se po haremima i dzamijama pisu fasisticki simboli koji su svugdje u svijetu zabranjeni. Ako dubinski analiziramo situaciju u BiH, onda u stvari dolazimo do zakljucka koliko u BiH ima zatucanih i neskolovanih ljudi koji nisu u stanju nista uraditi nakon skoro 20 godina od rata. Sama ova sutnja i neposjecenost na ovoj temi u stvari govori koliko ljude iz Sarajeva i ostalih dijelova BiH zanima Mostar.
Ko ne kaznjava sprovodjenje fasizma samim tim i podrzava fasizam. Ignorantska sarajevska politika...evo dovoljan primjer vidimo i na ovom sarajevskom forumu, dok ovaj padobranac "Josip" slobodno se usudjuje da prkosi ovdje, a niko, osim mostaraca koliko vidim ovdje, mu se nije usudio nista reci, da makar malo podrzi mostarce ili bolje reci patriotsku bosansko-hercegovacku politiku! Mnogi nazalost u Sarajevu i u drugim dijelovima BiH kazu "sta se vi dole u Mostaru svadjate sa Hrvatima i radi vas mi ispastamo u Sarajevu i u drugim dijelovima BiH". To je ono drugim rijecima, zaboli neke "gore" sta se desava "dole", samo da je njegovoj guzici dobro! Ali to nas opet vraca na "neskolovanost" i "neznanje" u BiH! Jedan grad, a ne "istocni" i "zapadni", jedna drzava Bosna i Hercegovina! :bih:
User avatar
ČikaJosip
Posts: 250
Joined: 24/01/2011 12:17

#123 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by ČikaJosip »

Meha11 wrote:Ako bi iko trebao dobiti jednog velikog zlatnog ljiljana onda je to grad Mostar koji se herojski odbranio od fasizma i agresije drzava Srbije i Hrvatske. U Mostaru se branila cijela BiH. Da je Mostar pao, pala bi cijela BiH, a nazalost to i dan danas nije shvatila cjeloukupna politika BiH, ili vam ga "sarajevska" politika. Kad analiziramo stvari u ratu i poslije rata, Mostar je bio prepusten Hrvatima. Da nije bilo hrabrih hercegovackih boraca u Mostaru sad bi se hrvatski i srpski barjaci viorili ne samo u Mostaru, nego i u Sarajevu. Mnogi ljudi nisu svijesni koliko je Mostar strateski vazan za BiH. To je juzni a i centralni bedem odbrane BiH. Tu se i danas brani cast i ponos BiH, nazalost vecinski samo lokalno. Mostar je u ratu najrazruseniji grad na Balkanu. Do dan danas su oziljci rata vidljivi, a slabo se sta cini cjeloukupnom ignorantskom BiH politikom da se Mostar obnovi, da se unisti jedan fasisticki sistem u jednom dijelu grada koji je svugdje u svijetu zabranjen. Dok se god "sarajevska" (centralna) politika bude ponasala kao "maceha" prema Mostaru, tu ce i dalje biti sasvim normalno da se po haremima i dzamijama pisu fasisticki simboli koji su svugdje u svijetu zabranjeni. Ako dubinski analiziramo situaciju u BiH, onda u stvari dolazimo do zakljucka koliko u BiH ima zatucanih i neskolovanih ljudi koji nisu u stanju nista uraditi nakon skoro 20 godina od rata. Sama ova sutnja i neposjecenost na ovoj temi u stvari govori koliko ljude iz Sarajeva i ostalih dijelova BiH zanima Mostar.
Ko ne kaznjava sprovodjenje fasizma samim tim i podrzava fasizam. Ignorantska sarajevska politika...evo dovoljan primjer vidimo i na ovom sarajevskom forumu, dok ovaj padobranac "Josip" slobodno se usudjuje da prkosi ovdje, a niko, osim mostaraca koliko vidim ovdje, mu se nije usudio nista reci, da makar malo podrzi mostarce ili bolje reci patriotsku bosansko-hercegovacku politiku! Mnogi nazalost u Sarajevu i u drugim dijelovima BiH kazu "sta se vi dole u Mostaru svadjate sa Hrvatima i radi vas mi ispastamo u Sarajevu i u drugim dijelovima BiH". To je ono drugim rijecima, zaboli neke "gore" sta se desava "dole", samo da je njegovoj guzici dobro! Ali to nas opet vraca na "neskolovanost" i "neznanje" u BiH! Jedan grad, a ne "istocni" i "zapadni", jedna drzava Bosna i Hercegovina! :bih:
Ja samo govorim realno. A ti meni odmah da sam fašista. To bi bila velika uvreda da te shvaćam ozbiljno. Ali pošto vidim da nisi realan i ne ljutim se. Jer možemo mi željeti i govoriti što hoćemo ali dva Mostara postoje. Đaba ti je ali 90% ljudi kaže: Na ljevoj strani ........... ili na desnoj strani.
Ja sam Hrvat, živim u zapadnom Mostaru i uvijek ću živjeti sa ove strane. Ali ja nemam problema i izaći na onu stranu ako ću na koncert ili prošetat, .... ali većina moje raje ne želi ići tamo i neugodno se osjeća.
Znam da je i sa druge strane isto. posebno me iznenadilo da je neugodno momku koji se sjeća prijeratnog Mostara izaći ovamo. Momak neka vrsta frajera tamo, kada su ga ovi zvali on ih pitao: Pa hoće li biti problema što sam ja sa lijeve strane?

Želi i misli ti što želiš ali realnost je jedna. I ja bih u ovakvoj BH želio većinu toga promjeniti. Ali realno je da ne mogu promjeniti skoro ništa doli sebe.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#124 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by asurbanipal »

Meha11 wrote:Ako bi iko trebao dobiti jednog velikog zlatnog ljiljana onda je to grad Mostar koji se herojski odbranio od fasizma i agresije drzava Srbije i Hrvatske. U Mostaru se branila cijela BiH. Da je Mostar pao, pala bi cijela BiH, a nazalost to i dan danas nije shvatila cjeloukupna politika BiH, ili vam ga "sarajevska" politika. Kad analiziramo stvari u ratu i poslije rata, Mostar je bio prepusten Hrvatima. Da nije bilo hrabrih hercegovackih boraca u Mostaru sad bi se hrvatski i srpski barjaci viorili ne samo u Mostaru, nego i u Sarajevu. Mnogi ljudi nisu svijesni koliko je Mostar strateski vazan za BiH. To je juzni a i centralni bedem odbrane BiH. Tu se i danas brani cast i ponos BiH, nazalost vecinski samo lokalno. Mostar je u ratu najrazruseniji grad na Balkanu. Do dan danas su oziljci rata vidljivi, a slabo se sta cini cjeloukupnom ignorantskom BiH politikom da se Mostar obnovi, da se unisti jedan fasisticki sistem u jednom dijelu grada koji je svugdje u svijetu zabranjen. Dok se god "sarajevska" (centralna) politika bude ponasala kao "maceha" prema Mostaru, tu ce i dalje biti sasvim normalno da se po haremima i dzamijama pisu fasisticki simboli koji su svugdje u svijetu zabranjeni. Ako dubinski analiziramo situaciju u BiH, onda u stvari dolazimo do zakljucka koliko u BiH ima zatucanih i neskolovanih ljudi koji nisu u stanju nista uraditi nakon skoro 20 godina od rata. Sama ova sutnja i neposjecenost na ovoj temi u stvari govori koliko ljude iz Sarajeva i ostalih dijelova BiH zanima Mostar.
Ko ne kaznjava sprovodjenje fasizma samim tim i podrzava fasizam. Ignorantska sarajevska politika...evo dovoljan primjer vidimo i na ovom sarajevskom forumu, dok ovaj padobranac "Josip" slobodno se usudjuje da prkosi ovdje, a niko, osim mostaraca koliko vidim ovdje, mu se nije usudio nista reci, da makar malo podrzi mostarce ili bolje reci patriotsku bosansko-hercegovacku politiku! Mnogi nazalost u Sarajevu i u drugim dijelovima BiH kazu "sta se vi dole u Mostaru svadjate sa Hrvatima i radi vas mi ispastamo u Sarajevu i u drugim dijelovima BiH". To je ono drugim rijecima, zaboli neke "gore" sta se desava "dole", samo da je njegovoj guzici dobro! Ali to nas opet vraca na "neskolovanost" i "neznanje" u BiH! Jedan grad, a ne "istocni" i "zapadni", jedna drzava Bosna i Hercegovina! :bih:
Upravo tako :thumbup: :bih:
User avatar
glade
Posts: 311
Joined: 24/05/2009 16:21
Location: Kod Damira

#125 Re: Odnos sarajevske politike prema Mostaru

Post by glade »

ne mogu da vjerujem da se ljudi svadjaju koji je grad vise razrusen i ko je vise propatio...

pa jeste li vi normalni? :roll:
Post Reply