Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#451 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by JThomas »

i ti stvarno misliš da je za njega u praksi zakon isti kao za obične ljude? kakav je da je?
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#452 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by nasa »

Naravno da ne mislim ali on i takvi kao on su cuvari tog zakona, je li ti mislis da se vise od njega pita neki obicni prosjecni musliman
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#453 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by JThomas »

pa on se pita, i baš zato ne vjerujem da su odgovori za njegovu ženu misicu i za ženu nekog golje u stvarnosti isti.
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#454 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by nasa »

ah pa i ti ne pratis temu, naravno da nisu, njegova zena je mrtva hladna izjavila da su u prisustvu seika, tada buduceg muza, ispaljene fotografije za zekacasopis usred Dubaija, a s druge strane engleskinju, djevojku koja je malo popila poljubila se s momkom istjeraju iz istog grada....

pitaju se oni-citaj kraljevi, princevi, seici, bogatasi generalno i sakica zaludjenika koji fakat vjeruju da je to islam, a ne pita se ni serijat ni islam, o tome i pisem cijelo vrijeme :D da se zakoni koje ove serijatske lafo propagiraju primjenjuju jako selektivno i uglavnom u vezi s bogatstvom, vezama, porijeklom isl.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#455 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by JThomas »

pa šta onda imamo pitati gđu jelenu kako je u šerijatu? njoj je sjajno, u to uopšte ne sumnjam, bez ironije.
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#456 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by nasa »

ma to je bio sarkazam, da pitate Jelenu :D
inace jesi upravu, fakat ona sve lijepo prica o arapskim zemljama, muslimanima, zivotu u Dubaiju itd. :D
User avatar
LolaLola
Posts: 314
Joined: 07/05/2013 22:57

#457 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by LolaLola »

nasa wrote:ma to je bio sarkazam, da pitate Jelenu :D
inace jesi upravu, fakat ona sve lijepo prica o arapskim zemljama, muslimanima, zivotu u Dubaiju itd. :D
I meni je svijet lijep kad imam para.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#458 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by JThomas »

žena živi pjesmu od lepe brene, naravno da joj je lijepo :D
User avatar
Teea
Posts: 437
Joined: 11/09/2011 17:18

#459 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by Teea »

Towelie wrote:Javna je tajna da se u Dubaiu zmuri na raznorazne harame. Sve zarad profita, naravno.
Haremi su postajali i u Halifatu. Harem robinja je islamom dozvoljen.Imas pravo da kupis robinju da je drzis kao robinju i da radis sa njom sto ti je volja
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#460 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by asurbanipal »

Teea wrote: Harem robinja je islamom dozvoljen.
Netačno...
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#461 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by nasa »

Harem, haram, hurem.... :D
da vidimo sta kaze
Povodom nedavno objavljene vesti da je Said, suprug bivše srpske misice, sada uspešne poslovne žene, Jelene Jakovljević Bin Drai doveo u njihov dom u Dubaiju još jednu suprugu, lepa Srpkinja se oglasila na društvenoj mreže “Instagram” i na duhovit način demantovala ovu informaciju.
“Moram da priznam da sam zapanjena koliko njih se danas javilo da dođe na muštuluk. Ovo je deseto leto da mi muža veličanstvenog novinari žene. Vidim, nestašica baš vlada, pa čak i u kreativnosti kada je reč o kreiranju lažnih vesti. Kad god se ja spomenem, uvek ista vest. Da ne dužim mnogo, onima koje baš jako zanima šta se dešava, samo da javim da je sve u redu. Konci su i dalje u mojim rukama. Konkurencija nikada nije imala šanse, to valjda znate. Ipak sam ja iz Srbije. Elem, konkurs je i dalje otvoren, ko će, bre, sam onolike sudove da pere”, završila je svoje obraćanje šaljivim tonom Jelena, koja se tom prilikom potpisala kao misica, majka, kraljica Jelena Hurem Jakovljević Bin Drai.
Posle prvog obraćanja javnosti i prijateljima u duhovitom maniru, Jelena je osetila potrebu da objasni zbog čega je takvi napisi i spekulacije o njenom braku iritiraju, posebno kako će njen suprug, šeik Said Bin Drai dovesti još jednu ženu, jer mu to muslimanski zakoni i običaji dozvoljavaju.
“Ovo je bio moj zvanični odgovor svima onima koji su pokušali da predstave moj brak kao neuspešan, ali i da prikažu Arape i muslimane kao loše ljude. Dosta mi je ćutanja, napisala sam ovu izjavu kako bi svi imali uvid i u drugu stranu priče, u kojoj su strane državljanke srećno udate za arapske muškarce. Ovo nije devetnaesti i dvadeseti vek. Ne mogu više da dozvolim da ljudi u mojoj zemlji veruju kako žena ovde pripada drugoj klasi, posebno ne ja kojoj su ova zemlja i moja prelepa porodica pružili toliku podršku da razvijem svoj mentalni i intelektualni potencijal”, napisala je zanosna bivša misica naše zemlje.


Image



Eto @teea ne postanu sve robinje, mozda zavisi od ljepote ko bi znao.....
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#462 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by JThomas »

realno ovome je više mjesto na lj&s, zorno demonstrira kako žene vole trljati nos drugim ženama što su se one dobro uvalile... :D
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#463 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by nasa »

:lol:

Mole se da ovaj dovede jos 3 zene pa da kazu aha neka tako joj i treba....


Nego, vidimo da njoj ni prava ni slobode ne manjka, pare i ljepota brisu i fetve :D
User avatar
Teea
Posts: 437
Joined: 11/09/2011 17:18

#464 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by Teea »

JThomas wrote:pa šta onda imamo pitati gđu jelenu kako je u šerijatu? njoj je sjajno, u to uopšte ne sumnjam, bez ironije.
Ma serijat je i napisan za sirotinju.Kad vidis i Muhamed je smio 11 zena, iz pljacki u bitkama1/5 njemu i njegovoj porodoci itd. To je slucaj sa svim religijama i nastale su da gladni vjeruje i uzdaju se u boga a ovi glavati da regiraju i uzivaju.

Ti @JTh cekaj svoje 72 na nebu to ti je bolje i duze traje , sta je ovaj prolazni dunjaluk prema vjecnosti.I ljudi cak i poveruju i uzivaju u mastanju. QQ
Last edited by Teea on 08/11/2014 20:18, edited 1 time in total.
User avatar
LolaLola
Posts: 314
Joined: 07/05/2013 22:57

#465 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by LolaLola »

nasa wrote::lol:

Mole se da ovaj dovede jos 3 zene pa da kazu aha neka tako joj i treba....


Nego, vidimo da njoj ni prava ni slobode ne manjka, pare i ljepota brisu i fetve :D
PisaH gore. Ona ima slobodu.
A zaviri u najnizu klasu u KSA, vidjeces kako je.

A zaviri u najnizu klasu u EU, opet zene imaju izbora i slobode govora i kretanja, i svega.
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#466 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by nasa »

Image

Image



Image


Saudijske princeze, neka ih neko obavijesti da islam , a cak ni serijat koji cuvaju I predstavljaju ne dijeli propise na klase, umjesto sto pisu o njihovim haljinama i zlatnim toaletima :D da, ima i to....
I da trebaju da nose uniformu :oops:

Image


ili ipak ne, mozda bas ovako treba jer svakako forumski strucnjaci kazu da saudijci tumace bolje od nas bosanskih muslimana sta je islam i serijat.....bice samo da jos nisu nacisto pa lutaju u tumacenjima....
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5620
Joined: 12/10/2014 01:12

#467 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by skupljac_zeljeza »

nasa wrote: ili ipak ne, mozda bas ovako treba jer svakako forumski strucnjaci kazu da saudijci tumace bolje od nas bosanskih muslimana sta je islam i serijat.....bice samo da jos nisu nacisto pa lutaju u tumacenjima....
Došao ovaj u Arap Bosnu da kuka kako im je teško. Senči je sve to primio sa puno empatije.

Image
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#468 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by JThomas »

doduše nije palo s neba, već izašlo iz zemlje.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5620
Joined: 12/10/2014 01:12

#469 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by skupljac_zeljeza »

JThomas wrote:doduše nije palo s neba, već izašlo iz zemlje.
Kako god. On se osjeća superiornijim u odnosu na narod kojem same šume rastu iz zemlje dok ih oni sade.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#470 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by JThomas »

pa da u prosjeku gledaju na nas otprilike kako mi gledamo prosjake sa ulica - gledaju.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5620
Joined: 12/10/2014 01:12

#471 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by skupljac_zeljeza »

JThomas wrote:pa da u prosjeku gledaju na nas otprilike kako mi gledamo prosjake sa ulica - gledaju.
Čovjek lijepo kaže da im ukinemo vize da može investirati iz svoje zemlje i neće nam samo sadaku slati - i gledati.
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#472 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by nasa »

realno, ne znam kako strucnjaci za evoluciju to objasnjavaju ali bogatasi su evoluirali u nadvrstu, za njih odavno ne vaze pravila, prava, zakoni, propisi ...kao za obicne smrtnike.Tako je to sirom svijeta I onda nije cudo sto se ovaj osjeca superiornije ali jeste cudo kad nas na forumu, koji zivimo u jadu i cemeru BiH, pitaju sto se glas muslimana ne cuje, sto ne osudimo radikalne elemente,postavljaju pitanje prava zena po afganistanu....
ko?mi u Bosni da se oglasimo :D ,jah, nemamo svojih problema, a ovi iz gore pomenutih zemalja pa njima je zivot lijep....


Image


Image
Image

Image


Image

Image

Image

Image


itd.

eto ako bi neka zena da mijenja ovu gore neslobodu za moju slobodu u bih, nemam nista protiv :D
User avatar
apsidejzi
Posts: 8273
Joined: 25/05/2013 23:49

#473 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by apsidejzi »

Teea wrote:
JThomas wrote:pa šta onda imamo pitati gđu jelenu kako je u šerijatu? njoj je sjajno, u to uopšte ne sumnjam, bez ironije.
Ma serijat je i napisan za sirotinju.Kad vidis i Muhamed je smio 11 zena, iz pljacki u bitkama1/5 njemu i njegovoj porodoci itd. To je slucaj sa svim religijama i nastale su da gladni vjeruje i uzdaju se u boga a ovi glavati da regiraju i uzivaju.

Ti @JTh cekaj svoje 72 na nebu to ti je bolje i duze traje , sta je ovaj prolazni dunjaluk prema vjecnosti.I ljudi cak i poveruju i uzivaju u mastanju. QQ
Dobro se obogatio iz tih pljacki u bitkama kad je umro ostavivsi iza sebe par cebadi, jednu devu i nekoliko strijela, a i tvoje poznavanje historije je na veoma zavidnom nivou. Da se primjetiti.
User avatar
nasa
Posts: 8023
Joined: 25/08/2012 16:46

#474 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by nasa »

@teea, obnazene fotogarifije nisu dozvoljene, sljedeci put ces dobiti ban!
User avatar
Teea
Posts: 437
Joined: 11/09/2011 17:18

#475 Re: Odnos demokratskog i šerijatskog društva prema pravima žena

Post by Teea »

ne znam sto je dozvoljeno obnazeni muskarac u gacama ( koje si ti postavila) a nije dozvoljeno obnazena zena?
al helem nejse evo obukla sam joj kupaci kao i ti one sto si postavila u grudnjaku obucene (ne obnazene).




Image



KAKAV DEDA TAKAV UNUK
Post Reply