ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#1 ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by Zoya »

Izuzetna prilika da južne ture zamjenite odmorom u neposrednom području-ili možda do destinacija kakve ste oduvijek željeli vidjeti a nisu vam bili prioritet jer vam je guzica htjela vidjeti puta dalje od BiH :P

Htjela bih da tema bude inspiracija bosancima i hercegovcima :-D na nova iskustva u vlastitoj državi.
Nadam se da će ljudi da podjele fotografije mjesta na kojima su bili i koje je vrijedno posjetiti.
Sve od planinarenja, kupanja u planinskim vodama, ugodnih posjeta restoranima, lijepih mjesta za kampovanje, povoljnih mjesta za noćenje ili noćenja pod vedrim nebom, zadivljujućih pogleda. Toliko toga što krasna zemlja BiH može da ponudi.

Bilo bi lijepo da, ako je ikako moguće, postaviti i video tih mjesta (a da ne bude preko youtubeA). Da moderacija, ili ko već, omogući postavljanje videa sa mobitela.

Hvala ❤️
P. S. Ne zaboravite da držite distancu :)
Last edited by Zoya on 28/06/2020 22:01, edited 1 time in total.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by vjesticanametli »

:thumbup: za temu ali smanji slova :-D
On topik prosla bosnu i her. komplet :thumbup: nemam pri ruci slike nazalost.... imamo fakat lijepu zemlju :bih: :bih:
Bobovac, bihac, krupa, ramsko jezero, sve planine, hutovo b., trebinje, meDZugorje :mrgreen: ma lista je duga :-D
Last edited by vjesticanametli on 28/06/2020 22:52, edited 1 time in total.
User avatar
vazi
Posts: 8821
Joined: 07/04/2010 15:31

#3 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by vazi »

Prije rata ljetovali na buskom jezeru, bilo prelijepo, nema ovdje slika.
S malom djecom prakticno jer je voda plitka, plaza fina , nema kamenja, nama bilo super.


Ljetovali i na borackom jezeru ( muz ribolovac :lol: )

Ramsko jezero isto prelijepo, nismo ljetovali vec na dan ili na vikend .

Voljela bih posjetiti Bihac i okolinu kao turista, bila sam vise puta poslom, voljela bih otici na nekolika dana u obilazak.

Poslom sam obisla BiH uzduz i poprijeko, prelijepa zemlja :thumbup: .
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#4 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by zijancer »

može i tematski : red srednjevjekovnih gradova-janjetine-nekropola stećaka (u stolac na kupanje, pa na boljune).. :P pa onda prenoćiti pod šatorom u kakvoj divljini
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#5 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by Seyfo »

Moze li neko da nabroji koje su lokacije u BiH odlicne za kupanje u prirodi (izuzevsi bazene),ao izuzmemo Neum kao morsku destinaciju? Da pocnem:Jablanicko jezero, Boracko jezero,Plivsko jezero,Busko jezero.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#6 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by zrakomlat »

zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#7 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by zrakomlat »

Seyfo wrote: 28/06/2020 23:13 Moze li neko da nabroji koje su lokacije u BiH odlicne za kupanje u prirodi (izuzevsi bazene),ao izuzmemo Neum kao morsku destinaciju? Da pocnem:Jablanicko jezero, Boracko jezero,Plivsko jezero,Busko jezero.
Bregava u Stocu, Trebižat u Čapljini (ima i kanu safari), Buna kod Mostara.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#8 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by Loki2k9 »

https://www.facebook.com/EcoTOUR.Stolac/

Stolac ♥️ :bih: Mladi entuzijasti, povratnici u taj gradić rade sve da turistička mjesta predstave širokim narodnim masama.

https://instagram.com/visitjablanica?ig ... dxl1rcein8

Jablanica :thumbup: :thumbup: Također mlada ekipa i super promocija ovog grada u zelenom. Ljepota! :bih:
Tambure
Posts: 838
Joined: 12/12/2019 16:50

#9 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by Tambure »

Tradicija je kod nas ljetovanje na jadranu ... ja radije ostajem kuci nego ici 7 dana na rijeku ili jezero. Dzaba tako je.
User avatar
denimb
Posts: 2616
Joined: 27/03/2009 14:33

#10 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by denimb »

Tambure wrote: 29/06/2020 00:55 Tradicija je kod nas ljetovanje na jadranu ... ja radije ostajem kuci nego ici 7 dana na rijeku ili jezero. Dzaba tako je.
Postujem, ali ne znas sta propustas, jos gore ako imas djecu...ne znas za sta ih zakidas...
macchiato
Posts: 613
Joined: 31/05/2013 21:39

#11 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by macchiato »

Nekako tako je i kod mene.

Nisam baš ni fan izležavanja po plaži, više volim obilaziti gradove, ali ovako kako nemam na izbor ni jednu ni drugu opciju, radije bih kući ostala. A i ježim se kupanja u jezerima i rijekama tako da taj tip ljetovanja u startu precrtam. :run:
Ono, lijepo jeste, priroda i sve to, jednom smo i noćili u apartmanu na Boračkom jezeru, ali me sve to smori poslije par dana.


Što se BiH tiče, imamo lijepih mjesta, ali dobar dio sam već posjetila. A i većina naših mjesta je takva da ti treba dan-dva da sve obiđeš i vidiš.


Evo sad pitanje, kako i gdje bi proveli odmor od 5-7 dana u BiH, ako izuzmemo jezera? :D
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#12 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by sadie_forever »

macchiato wrote: 29/06/2020 02:51 Nekako tako je i kod mene.

Nisam baš ni fan izležavanja po plaži, više volim obilaziti gradove, ali ovako kako nemam na izbor ni jednu ni drugu opciju, radije bih kući ostala. A i ježim se kupanja u jezerima i rijekama tako da taj tip ljetovanja u startu precrtam. :run:
Ono, lijepo jeste, priroda i sve to, jednom smo i noćili u apartmanu na Boračkom jezeru, ali me sve to smori poslije par dana.


Što se BiH tiče, imamo lijepih mjesta, ali dobar dio sam već posjetila. A i većina naših mjesta je takva da ti treba dan-dva da sve obiđeš i vidiš.


Evo sad pitanje, kako i gdje bi proveli odmor od 5-7 dana u BiH, ako izuzmemo jezera? :D
Napravis road trip,svugdje ostanes po dan dva ovisno o tome koliko te privuklo mjesto
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#13 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by allem_77 »

Čitavu noć sam kosio travu. Sutra baliranje sijena.
Kada završim sa baliranjem, saperem se u ovoj bari.

Image

Jbg, o godišnjem odmoru mogu samo sanjati. :cry:
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#14 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by mali_balon »

Ja sam svudze bio u bejha, sad cu zenu i dijete malo provozat ima destinacija za "naodban" a ima i za 2 3 dana imamo 15 dana da hodamo
Bobovac, k sutjeska, samostan fojnica, jajce, srebrenica, naravno tuzla, bihac, mozda b.luka, u mostar vazda s mora demo u hindin han na meso, mozda i sad svratimo na putu za blagaj stolac trebinje pa iz trebinja preko sutjeske nazad kuci......uh pa u tvrdos po lozu i vino...ma ima se i kod nas sta obic.....samo cojk vazda hoce da se onako kad izdje iz mora odma cvari pa se ona so osusi na tebi pa se ugrijes pa hladna piva i hop u vodu opet...malo ronjas plivas et......
komsinica_s_drugog
Posts: 696
Joined: 23/12/2018 19:16

#15 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by komsinica_s_drugog »

Naravno, imamo mi puno ljepota ali trcanjem da vidimo tudje svoje zanemarimo. I sama sam takva.

Jucer sam isla na izlet u Tajan, kod Zavidovica. Jako lijepo mjesto za izlet ili visednevni boravak. Mogu se iznajmiti apartmani, vikendice...
Isla sam na jezero Masica, most je odnijela voda u poplavama prije par dana, pa se zadnja 2 km do jezera treba pjesacit i uzivat u netaknutoj prirodi. Samo jezero me nije odusevilo, dosta je manje i ni blizu tako lijepo kao na slikama i snimcima ali opet vrijedi otici i vidjeti.
Pecina je , nazalost, zakljucana.

Kristalno cisti planinski potoci, vodopad, borova suma, djecije igraliste, prostor za rostiljanje, sve je to razlog da ukoliko ste ljubitelj prirode posjetite Tajan. Necete se razocarati.

Ako je neko bio u Krajini neka podijeli savjete, slike, mjesta koja se moraju posjetiti jer planiram tamo provesti par dana u augustu.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#16 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by mali_balon »

komsinica_s_drugog wrote: 29/06/2020 08:02 Naravno, imamo mi puno ljepota ali trcanjem da vidimo tudje svoje zanemarimo. I sama sam takva.

Jucer sam isla na izlet u Tajan, kod Zavidovica. Jako lijepo mjesto za izlet ili visednevni boravak. Mogu se iznajmiti apartmani, vikendice...
Isla sam na jezero Masica, most je odnijela voda u poplavama prije par dana, pa se zadnja 2 km do jezera treba pjesacit i uzivat u netaknutoj prirodi. Samo jezero me nije odusevilo, dosta je manje i ni blizu tako lijepo kao na slikama i snimcima ali opet vrijedi otici i vidjeti.
Pecina je , nazalost, zakljucana.

Kristalno cisti planinski potoci, vodopad, borova suma, djecije igraliste, prostor za rostiljanje, sve je to razlog da ukoliko ste ljubitelj prirode posjetite Tajan. Necete se razocarati.

Ako je neko bio u Krajini neka podijeli savjete, slike, mjesta koja se moraju posjetiti jer planiram tamo provesti par dana u augustu.
Krenes od Livna prreko Drvara pa Martin brod pa dalje gore prem bihacu e gore ima svega jbga javit ce ti se koji domacin pa ce ti objsnit kako dalje ali obavezno obidji Martin Brod
User avatar
lethalthreat
Posts: 532
Joined: 22/07/2010 19:34

#17 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by lethalthreat »

Nema te destinacije koja će mi ljeti zamijeniti more, slana voda je slana voda :D Obično volim skoknuti do CG, ali ove godine Neum je jedina opcija.
Seyfo wrote: 28/06/2020 23:13 Moze li neko da nabroji koje su lokacije u BiH odlicne za kupanje u prirodi (izuzevsi bazene),ao izuzmemo Neum kao morsku destinaciju? Da pocnem:Jablanicko jezero, Boracko jezero,Plivsko jezero,Busko jezero.
Preporučujem Klinje jezero, sasvim slučajno prije par godina tuda prolazio i na mene ostavilo super utisak.
Last edited by lethalthreat on 29/06/2020 08:30, edited 1 time in total.
komsinica_s_drugog
Posts: 696
Joined: 23/12/2018 19:16

#18 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by komsinica_s_drugog »

mali_balon wrote: 29/06/2020 08:17
komsinica_s_drugog wrote: 29/06/2020 08:02 Naravno, imamo mi puno ljepota ali trcanjem da vidimo tudje svoje zanemarimo. I sama sam takva.

Jucer sam isla na izlet u Tajan, kod Zavidovica. Jako lijepo mjesto za izlet ili visednevni boravak. Mogu se iznajmiti apartmani, vikendice...
Isla sam na jezero Masica, most je odnijela voda u poplavama prije par dana, pa se zadnja 2 km do jezera treba pjesacit i uzivat u netaknutoj prirodi. Samo jezero me nije odusevilo, dosta je manje i ni blizu tako lijepo kao na slikama i snimcima ali opet vrijedi otici i vidjeti.
Pecina je , nazalost, zakljucana.

Kristalno cisti planinski potoci, vodopad, borova suma, djecije igraliste, prostor za rostiljanje, sve je to razlog da ukoliko ste ljubitelj prirode posjetite Tajan. Necete se razocarati.

Ako je neko bio u Krajini neka podijeli savjete, slike, mjesta koja se moraju posjetiti jer planiram tamo provesti par dana u augustu.
Krenes od Livna prreko Drvara pa Martin brod pa dalje gore prem bihacu e gore ima svega jbga javit ce ti se koji domacin pa ce ti objsnit kako dalje ali obavezno obidji Martin Brod
Ja krecem s druge strane. Preko BL, mislila sam da mi prva stanica bude Bosanska Krupa, Zeleni otoci, pa Japodski otoci, eko selo Natura Art, Martin Brod i Strbacki Buk su obavezni. Gledala sam smjestaj u Kulen Vakufu. Povratak preko Mrkonjic Grada, jezero Balkana, Jajce, Travnik... Mozda skrenuti u Sipovo, Janjski otoci.
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#19 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by Država »

Valjda ćemo sad doći pameti...

:sax:
breuer
Posts: 7206
Joined: 06/07/2009 15:44

#21 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by breuer »

nevezano za novonastalu situaciju, ali kakvi su to ljudi kojima se život pretvori u 11,5 mjeseci rada i tih 14 dana cvarenja uz hladnu pivČugu negdje na makarskoj rivijeri :-)

a da nisu obišli bezbroj lokaliteta u sopstvenoj državi koji su maksimalno udaljeni 5 sati vožnje...

tačno djeca sa godinama u guzici...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#22 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by banjaluka078 »

komsinica_s_drugog wrote: 29/06/2020 08:29
Ja krecem s druge strane. Preko BL, mislila sam da mi prva stanica bude Bosanska Krupa, Zeleni otoci, pa Japodski otoci, eko selo Natura Art, Martin Brod i Strbacki Buk su obavezni. Gledala sam smjestaj u Kulen Vakufu. Povratak preko Mrkonjic Grada, jezero Balkana, Jajce, Travnik... Mozda skrenuti u Sipovo, Janjski otoci.
Nemoj samo proći kroz BL. Grehota samo proći, a ne oćeifiti ćeLape i kafu uz Vrbas. Piješ kafu, naručiš uštipke s kajmakom i gledaš ovo: https://youtu.be/C757btI4oIE :)

Kod Jajca nemoj preskočiti jezera i Jezero - odlična janjetina. :)
http://fotkanje.blogspot.com/2014/08/pl ... ezero.html
http://fotkanje.blogspot.com/2014/08/jajce.html
http://fotkanje.blogspot.com/2014/08/jezero.html
komsinica_s_drugog
Posts: 696
Joined: 23/12/2018 19:16

#23 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by komsinica_s_drugog »

Hvala puno, razbolim se od ovih slika. Jedva cekam sjesti kraj Une, pa je gledat, pa je slusat, pa je mirisat 😍
komsinica_s_drugog
Posts: 696
Joined: 23/12/2018 19:16

#24 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by komsinica_s_drugog »

banjaluka078 wrote: 29/06/2020 08:59
komsinica_s_drugog wrote: 29/06/2020 08:29
Ja krecem s druge strane. Preko BL, mislila sam da mi prva stanica bude Bosanska Krupa, Zeleni otoci, pa Japodski otoci, eko selo Natura Art, Martin Brod i Strbacki Buk su obavezni. Gledala sam smjestaj u Kulen Vakufu. Povratak preko Mrkonjic Grada, jezero Balkana, Jajce, Travnik... Mozda skrenuti u Sipovo, Janjski otoci.
Nemoj samo proći kroz BL. Grehota samo proći, a ne oćeifiti ćeLape i kafu uz Vrbas. Piješ kafu, naručiš uštipke s kajmakom i gledaš ovo: https://youtu.be/C757btI4oIE :)

Kod Jajca nemoj preskočiti jezera i Jezero - odlična janjetina. :)
http://fotkanje.blogspot.com/2014/08/pl ... ezero.html
http://fotkanje.blogspot.com/2014/08/jajce.html
http://fotkanje.blogspot.com/2014/08/jezero.html
U BL sam bila vise puta, i cevape Kod Muje jela, nije mi ni daleko, pa mogu maksuz, ovaj put cu kroz nju samo proci.

U Jajcu sam isto bila, predivno je,, mlinici i Plivska jezera posebno.

https://i.imgur.com/7jNtBDh.jpg

Ovdje mi je bilo najljepse.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#25 Re: ODMOR U VLASTITOJ DRŽAVI

Post by Loki2k9 »

sadie_forever wrote: 29/06/2020 03:56
macchiato wrote: 29/06/2020 02:51 Nekako tako je i kod mene.

Nisam baš ni fan izležavanja po plaži, više volim obilaziti gradove, ali ovako kako nemam na izbor ni jednu ni drugu opciju, radije bih kući ostala. A i ježim se kupanja u jezerima i rijekama tako da taj tip ljetovanja u startu precrtam. :run:
Ono, lijepo jeste, priroda i sve to, jednom smo i noćili u apartmanu na Boračkom jezeru, ali me sve to smori poslije par dana.


Što se BiH tiče, imamo lijepih mjesta, ali dobar dio sam već posjetila. A i većina naših mjesta je takva da ti treba dan-dva da sve obiđeš i vidiš.


Evo sad pitanje, kako i gdje bi proveli odmor od 5-7 dana u BiH, ako izuzmemo jezera? :D
Napravis road trip,svugdje ostanes po dan dva ovisno o tome koliko te privuklo mjesto
Upravo tako. :thumbup: Amerikanci to često rade u svojoj državi, road trip desetak dana, često s unajmljenim kamp vozilima.
Što se tiče nas, možemo barem dva puta u životu izabrati takav način turizma u BiH. Krajina i tuzlanska regija su mi prvi na umu. Naravno, bez unajmljivanja kamp vozila, pitanje je ima li toga igdje već se u svakom gradu može naći naći pristojan hotel, motel.

Ono što definitivno kao Hercegovac preporučujem je ruta Trebinje, Stolac, Čapljina, Mostar, Jablanica, Konjic.
Post Reply