Odmor u Tunisu? ---HEPL!---

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#26

Post by manki »

car-x wrote:
anais_nin wrote:
hahahahahaha pa eto onda kapiramo se :D ja sam se zaljubila u afriku...sada slijedi maroko...vidjela sam ovaj vikend u sarajevu da agencije imaju drama aranzmane za maroko :D eh da mi je... :roll:
za maroko bi preporucio interrail (ako imas mogucnosti i vremena), zona F, spanija - portugal - maroko.. fantazija ziva.. ;)
ee jesi koristio ti interrail ?? možeš mi plz objasniti kako ide to ? ja sam kontao probati slijedeće ljeto za backpacking u Evropi :D jesi krenuo ti iz BiH ili :?
courtney___
Posts: 65
Joined: 09/11/2002 00:00

#27

Post by courtney___ »

okej ljudi,puno hvala na iscrpnim informacijama :D
evo ima 29.09 u sol azuru...
uglavnom imam ispit 29. u 11 sati,a let za tunis oko 4 ili 5 poslijepodne,veselo pravo... :-)
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#28

Post by anais_nin »

courtney___ wrote:okej ljudi,puno hvala na iscrpnim informacijama :D
evo ima 29.09 u sol azuru...
uglavnom imam ispit 29. u 11 sati,a let za tunis oko 4 ili 5 poslijepodne,veselo pravo... :-)
jos jedan savijet: DEFINITIVNO SE U OBA PRAVCA DOBRO NAJEDI PRIJE PUTOVANJA jer ono sto ces dobiti na letu je pod 1. NEJESTIVO, pod 2. NI MRAVU NE BI BILO DOSTA, pod 3. OBICNO PRI ISTEKU ROKA TRAJANJA :lol: :D
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#29

Post by car-x »

manki wrote: ee jesi koristio ti interrail ?? možeš mi plz objasniti kako ide to ? ja sam kontao probati slijedeće ljeto za backpacking u Evropi :D jesi krenuo ti iz BiH ili :?
nisam kreno iz bih, iz austrije, ali mi se cini da je sad i bih na nekoj od zona..

elem, ako si mladji od 27 godina, mogo bi pravo dobro proci.. jedna zona kosta nesto oko 200 eura za mjesec dana..

zone su sastavljene od susjednih zemalja

npr. spanija, portugal, maroko ili velika britanija, sjeverna irska i irska.. itd..

globalna karta za mjesec dana kosta nesto oko 500 eura.. ali je to malo previse..

ja bi maximalno preporucio 2 zone.. mada je jedna sasvim dovoljna..

ako znas njemacki, mislim da je bilo info na

http://www.statravel.at

negdje pod "reisen" bi trebalo da ima i interrail.. ja sam iso preko ove agencije (to je neki studentski fazon ovdje u austriji) i bilo je ok..
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#30

Post by sunday_morning »

flora.sa wrote:ali meni je i Maroko egzotičan dragi...možemo li tamo???? :D ili u...Dubai!!!! :-) :D
draga flora, ako ikako mozes skupljaj pare za Dubai...makar to trajalo 3-4 god ali vrijedi!!!

Dubai je nesto najljepse sto sam dozivjela u zivotu. ta raskos, to bogatstvo, nesto sto je nama na ovim prostorima pa i za prosjecnog bogatasa iz evrope nezamislivo...recimo, da vidite imanje i kucu jednog sheika..kao u orjentalnoj bajci. iako sam isla u privatnom aranzmanu, vjerujem da se puno toga moze dozivjeti i preko angencija..ima dobrih programa samo treba se dobro raspitati...

takodjer Abu Dabi i Sharjah...ko moze, nece se pokajati 8-)
Ja__
Posts: 151
Joined: 17/09/2005 16:19

#31

Post by Ja__ »

Taman za 3-4 godine ja cu da skupim za Neum :D
novalic
Posts: 4807
Joined: 07/02/2003 00:00

#32

Post by novalic »

ja sam isla u dubai. prije jedno 15 godina.. mozda je sada drugacije, ali tada.. bas i nije bilo super..
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#33

Post by sunday_morning »

evo malo slika iz Sharjah: http://guide.theemiratesnetwork.com/photos/sharjah.php

npr. Blue/Central Souk ...nazalost, na ovoj slici se vidi samo objekt izvana..unutra ima toliko gotivnih trgovina...i toliko zlaataaa..u zivotu nisam vidjela toliko zlata na jednom mjestu, tako osvjetljenje :D :D

(da napomenem, Sharjah je skoro spojena sa Dubaijem, nekih sat vremena voznje autom)

@Novo...ne znam za tvoje iskustvo, ali i tada, prije 15-tak godina oni su svi imali mobitele (ne mislim da proste siromahe, nego na recimo prosjecnog stanovnika UAE), merdze vozali, Honde..auta kakva sam ja tek prije 7-8 godina vidjala po Evropi. lukzusne vile sa bazenima, bogatstvo i raskos na svakom koraku...recimo njihovi veliki trzni centri se zovu ''chojtrami''...tako nekako..to su ogromni neboderi gdje na svakih par spratova imas garaze..podzemni spratovi kako su uredjeni.....mislim, to je bilo '89...u BIH pa i susjednim razvijenijim zemljama...nema tako nesto ni slicno. bila sam skoro u Milanu, Barceloni, Monte Carlu..ne vidjeh nista slicno tom luksuzu..

oni su jednostavno prebogati..imaju taj ''peh'' da im curi na svakom koraku :D :D zasto ih Boze Bush ''voli'' :? 8)

http://guide.theemiratesnetwork.com/photos/
steta sto nema slika iz emirata Ras Al Khaimah...

ali ima evo gl. grada Abu Dhabi-ja http://guide.theemiratesnetwork.com/pho ... _dhabi.php

poznate i novije gradjevine: Abu Dhabi Mall, Volcano Fountain, Sitting Area, Hilton Baynunah Tower...
Last edited by sunday_morning on 19/09/2005 17:51, edited 1 time in total.
manki
Posts: 2075
Joined: 24/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#34

Post by manki »

car-x wrote:
manki wrote: ee jesi koristio ti interrail ?? možeš mi plz objasniti kako ide to ? ja sam kontao probati slijedeće ljeto za backpacking u Evropi :D jesi krenuo ti iz BiH ili :?
nisam kreno iz bih, iz austrije, ali mi se cini da je sad i bih na nekoj od zona..

elem, ako si mladji od 27 godina, mogo bi pravo dobro proci.. jedna zona kosta nesto oko 200 eura za mjesec dana..

zone su sastavljene od susjednih zemalja

npr. spanija, portugal, maroko ili velika britanija, sjeverna irska i irska.. itd..

globalna karta za mjesec dana kosta nesto oko 500 eura.. ali je to malo previse..

ja bi maximalno preporucio 2 zone.. mada je jedna sasvim dovoljna..

ako znas njemacki, mislim da je bilo info na

http://www.statravel.at

negdje pod "reisen" bi trebalo da ima i interrail.. ja sam iso preko ove agencije (to je neki studentski fazon ovdje u austriji) i bilo je ok..

GLOBAL PASS 1 MONTH 269,5 EUR :D
ne djeluje mi loše ova global pass za 269 EUR.. jesam mlađi od 27 :roll: yep BiH je uvrštena od 1. aprila ove godine.. Zona D čini mi se (uglavnom u istoj je zoni sa Hrvatskom)... anyway hvala na infu ;)
everybody hurts
Posts: 373
Joined: 13/06/2005 13:10

#35

Post by everybody hurts »

Evo da i ja kazem koju, posto sam dosao iz tunisa neki dan sa ekskurzije(bilo nam je ludo, by the way).... :D :D :D

I nama su vodici bili samer i emina i jos neki njegov haver, i nisu(barem po meni) nista senzacionalni sada, doduse nije bilo ispada kao sto su neki naveli, ono zlatna sredina...

Bili smo u Susu, ne znam gdje se ova kupala pa kaze da je cisto, kod nas su samo hrabri ulazili u vodu, ja sam se kupao u moru samo prvi dan, a dalje sve mi se cinilo prljavije i prljavije, al plaza je extra....sami pijesak
Al voda, nije bas ono za kupanje ... :(

Sto se tice cjenkanja, to je najludje bilo, dosta vas zna, al eto za neupucene: u medini bilo koju cijenu bilo kog proizvoda kad vam prodavac kaze, znajte da vrijedi upola manje nego sto vam je rekao, i odmah probajte spustiti do 50-60 %, a i vise ako ste sposobni...
recite odmah da ste iz muslimani, iz bosne, to pali, cesto ce vam dati popust(o bosnia, welcome, i know, no capital in bosnia, ok 2 dinars for you my friend), tako su nama govorili, koliko smo se ismijali i napsovali....
Pazite se, hoce prevarit i podvalit, lafo pravu kozu i srebro vam nude, malo sutra, vi fino upaljac u ruke i testirajte...a ima zaista svega da se kupi, divnih suvenira, za kucu stvari, odjece...

Uglavnom, nikad ih ne mozete prevarit, ma koliko spustili vi cijenu, oni su uvijek na dobitku, fazon je samo znaci koliko vi mozete ustediti... i idite uvijek u grupama, s tim da se ne prepirete svi oko cijene, mrze to i zovu sabotaž :-D

Takodjer, neko je vec rekao, to je istina, mnogo smaraju, gnjave, bukvalno vuku te za rukav i uvlace u svoje prodavnice, pitaju te odakle si....

Znaci, prvo obidjite sve prodavnice i gdje vam se pocetna cijena cini najprimamljivija, pocnite se cjenkati, ODMAH U POLA SMANJITE, ne bude li htio, vi samo preko vrata, smjesta ce popustit i vratit vas i pitat koju vi cijenu predlazete i vi onda krenete....

Na izlete licno nisam isao, al kazu da su mnogi bacanje para, pa vi vidite, safari se definitivno isplati...

da ne zaboravim, ne preporucujem Sus nikako, jer je prljav nenormalno, a i nema se nesto posebno vidjet, pravi dozivljaj je otici u u grad tunis i onaj port kentauri(znam da se ovako ne pise), tu je vec cistije i ima sadrzaja...

Voda za pice im je kriticna, odnosno ima vise minerala nego nasa pa se tesko naviknuti, tako da cete izdvojit dosta novca za kupovinu flasirane vode, o vrucini, pretpostavljam, ne moram ni govorit...

Da zavrsim, lijepa je zemlja, ljudi su malo cudni u najmanju ruku, nasim djevojkama nisu mira dali, svima dobacuju, al ne smiju prici nikome, to je tamo kaznjivo,i uopste nisu nasilni... vec sam rekao;pri kupovini su pravoooo dosadni i napadni, gnjave u 16, al je pravo fino i zanimljivo iskustvo u svakom slucaju...

Da, sad sam vidio tek, kartaga je fascinantna i preporucujem je, kao i muzej Bardo (kazu drugi u svijetu po velicini, i ima vise tih mozaika o rimskom carstvu, nego sto ih trenutno ima u samom rimu.... fantasticno je...)

Eto pa sretan put ko ide... :D
Last edited by everybody hurts on 19/09/2005 17:44, edited 1 time in total.
sunday_morning
Posts: 635
Joined: 23/01/2003 00:00

#36

Post by sunday_morning »

..... dupli.
Last edited by sunday_morning on 19/09/2005 17:45, edited 1 time in total.
Ja__
Posts: 151
Joined: 17/09/2005 16:19

#37

Post by Ja__ »

Najvise sadrzaja u Tunisu (po meni) ima u Kartagi.Svima preporucujem da tu iznejme exluzivni hotel A kategorije uz samu plazu :D ,danju je burno,a nocu jos burnije :D
Post Reply