Odmor u Tunisu? ---HEPL!---

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...
courtney___

Odmor u Tunisu? ---HEPL!---

Post by courtney___ » 19/09/2005 10:48

jel znate koje agencije imaju aranzmane pocetkom oktobra za tunis???
pliiiz ko zna,nek javlja

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 19/09/2005 10:57

Sol Azur iz Sarajeva je agencija koja radi aranzmane za Tunis...ostale agencije bukiraju preko njih...

ovo su ti njihove kontakt informacije:

Ferhadija 8
71000 Sarajevo BiH
Tel.: +387 33 550 540
Fax: +387 33 550 541
e-mail:[email protected]
http://www.solazur.ba

Odmah da ti kazem ne prihvataj ni jedan hotel ispod 4 zvijezdice jer njihov sistem klasifikacije nije isti kao i nas...u pitanju je higijena...

i ako bookiras odlazak opet se prijavi ovdje za par korisnih savijeta...voljela bih da je mene neko informisao o ovim stvarima prije odlaska :D

flora.sa

Post by flora.sa » 19/09/2005 11:01

i ne pristaj da ideš ako Samer, ili Emina ne budu vodili grupu!!!! :D

car-x

Post by car-x » 19/09/2005 11:09

kako mi je pricala frendica, more u tunisu je puno algi i meduza.. tako da su se oni uglavnom kupali u bazenu..

rekla je isto da joj pravo smor da se za sve zivo moras cjenkat.. ne mozes u wc otic a da se prije toga ne pogadjas za cijenu.. ciganluk zivi..

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 19/09/2005 11:25

car-x wrote:kako mi je pricala frendica, more u tunisu je puno algi i meduza.. tako da su se oni uglavnom kupali u bazenu..

rekla je isto da joj pravo smor da se za sve zivo moras cjenkat.. ne mozes u wc otic a da se prije toga ne pogadjas za cijenu.. ciganluk zivi..

ne znam gdje je tvoja friendica bila ali more u Sousse-u je fenomenalno...nema nikakve zivine...plaze su pjescane i kilometarske...

zavisi s kojom namjerom i s kojim stavom covjek ide tamo...bilo je u grupi s nama ljudi kojima nista nije valjalo...ja licno sam bila veoma veoma nezadovoljna sol azurom kao agencijom...vodici su im srednja zalost, nasa kontakt osoba i nije bila tako losa ali lik koji nas je vodio na taj navodni izlet koji oni organizuju je kriza...

VAZNO: NEMOJ SLUCAJNO ICI NI NA JEDAN OD IZLETA PREKO AGENCIJE1!!!!!! sve iste aranzmane obicno nude i hoteli, bice ti jeftinije, jos se s ovima u hotelima mozes i cjenkati...

a care, sto se cjenkanja tice, ja recimo mrzim i shopping i cjenkanje, ali tamo je to stvar kulture, slicano kao i u turskoj, mada je u tunisu to izrazenije...meni je to bilo fascinantno...mislim sta bih ja trebala reci, meni se desavalo da me djeca na plazi cupaju za kosu jer sam plava, da muskarci nude novac u Medini za mene, i sad bih ja trebala pizditi zbog toga...meni je to bio samo jedan dio njihove kulture, koji sam prihvatila kao neku vrstu egzotike...

p.s. vino im je prvaaaaaaaaaaaaaaa liga...obavezno posjetiti neki od njihovih domacih restorana, lokalni cous cous (ne onaj sto prave u hotelima) i domace vino...njamaaaaaaaaa :D

car-x

Post by car-x » 19/09/2005 11:30

anais_nin wrote:
car-x wrote:kako mi je pricala frendica, more u tunisu je puno algi i meduza.. tako da su se oni uglavnom kupali u bazenu..

ne znam gdje je tvoja friendica bila ali more u Sousse-u je fenomenalno...nema nikakve zivine...plaze su pjescane i kilometarske...

zavisi s kojom namjerom i s kojim stavom covjek ide tamo...bilo je u grupi s nama ljudi kojima nista nije valjalo...ja licno sam bila veoma veoma nezadovoljna sol azurom kao agencijom...vodici su im srednja zalost, nasa kontakt osoba i nije bila tako losa ali lik koji nas je vodio na taj navodni izlet koji oni organizuju je kriza...

VAZNO: NEMOJ SLUCAJNO ICI NI NA JEDAN OD IZLETA PREKO AGENCIJE1!!!!!! sve iste aranzmane obicno nude i hoteli, bice ti jeftinije, jos se s ovima u hotelima mozes i cjenkati...

a care, sto se cjenkanja tice, ja recimo mrzim i shopping i cjenkanje, ali tamo je to stvar kulture, slicano kao i u turskoj, mada je u tunisu to izrazenije...meni je to bilo fascinantno...mislim sta bih ja trebala reci, meni se desavalo da me djeca na plazi cupaju za kosu jer sam plava, da muskarci nude novac u Medini za mene, i sad bih ja trebala pizditi zbog toga...meni je to bio samo jedan dio njihove kulture, koji sam prihvatila kao neku vrstu egzotike...
p.s. vino im je prvaaaaaaaaaaaaaaa liga...obavezno posjetiti neki od njihovih domacih restorana, lokalni cous cous (ne onaj sto prave u hotelima) i domace vino...njamaaaaaaaaa :D

jebes ga.. ako idem na odmor, onda to ne znaci da zelim da upoznam kako zive ovi ili oni.. idem negdje da spavam, plivam, jedem, i ciliram cijeli dan, bez da se prije toga za svaku sitnicu moram, uslovljeno kulturom, nagadjati, jel mogu sad prnuti ili kroz pola sata a da me to kosta pola ili dva eura..

ako idem na neko "kulturno" putovanje, onda se na to i pripremim.. ovdje je to ocigledno nemoguce

oni su isli iz tz.. onim charter letovima..

bili su zadovoljni svim osim morem i tim trgovanjem.. za lezaljku na plazi se moras cjenkat.. eto kakva je sitaucija..

flora.sa

Post by flora.sa » 19/09/2005 11:31

i ponesi kilogram tuzlanske soli :D -OZBILJNO!!!

ili barem toliko, koliko će ti otprilike trebati za tih 8-11 dne., koliko budeš tamo...hrane je apsolutno neslana, a njihova so, je tako blaga, da koliko god da posliš, biće ti neslano...

probaj harisu :D ...samo nemoj da pretjeruješ... :D :D :D

novalic

Post by novalic » 19/09/2005 11:34

stara iranska izreka 8-) postoje tri bijela otrova na svijetu...

secer

sol

sta mislite sta je trece :-?

car-x

Post by car-x » 19/09/2005 11:35

novalic wrote:stara iranska izreka 8-) postoje tri bijela otrova na svijetu...

secer

sol

sta mislite sta je trece :-?

bijele zene?
hehehe

novalic

Post by novalic » 19/09/2005 11:39

hladno... ledeno hladno :-)

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 19/09/2005 11:45

car-x wrote:jebes ga.. ako idem na odmor, onda to ne znaci da zelim da upoznam kako zive ovi ili oni.. idem negdje da spavam, plivam, jedem, i ciliram cijeli dan, bez da se prije toga za svaku sitnicu moram, uslovljeno kulturom, nagadjati, jel mogu sad prnuti ili kroz pola sata a da me to kosta pola ili dva eura..

ako idem na neko "kulturno" putovanje, onda se na to i pripremim.. ovdje je to ocigledno nemoguce

oni su isli iz tz.. onim charter letovima..

bili su zadovoljni svim osim morem i tim trgovanjem.. za lezaljku na plazi se moras cjenkat.. eto kakva je sitaucija..

imas tu opciju i ovdje...ima par hotela koji su na periferiji grada, koji su izolirani od lokalne kulture, cak su plaze zatvorene za lokalce tako da osim osoblja u hotelu ne moras ih nikako ni sretati...u tih par hotela se lezeljke ne placaju ni pored bazena ni na plazi (na svim ostalim mjestima se placa)....

vidis razliciti smo....ja sam imala sve sto ti gore spomenjes, placanje, spavanje, dobru klopu, ali da mi je trebalo SAMO to otisla bih fino na korculu, brac, negdje blizu...mislim meni je sega otici u afriku i zakopat se u hotel...ja sam cak bjezala od ovih vodica, upoznala neke lokalce, bila pozvana na domacu veceru, vidjela izbliza kako oni zive, gdje izlaze, kakve odnose medjusobno imaju...istrenirala malo misic za cjenkanje, sve u svemu nezaborvano iskustvo :D

felichi

Post by felichi » 19/09/2005 11:49

jos su stari iranci smrkali i povlacili cize
i svoja zapazanja iznjeli u poslovici

car-x

Post by car-x » 19/09/2005 11:49

anais_nin wrote:vidis razliciti smo....ja sam imala sve sto ti gore spomenjes, placanje, spavanje, dobru klopu, ali da mi je trebalo SAMO to otisla bih fino na korculu, brac, negdje blizu...mislim meni je sega otici u afriku i zakopat se u hotel...ja sam cak bjezala od ovih vodica, upoznala neke lokalce, bila pozvana na domacu veceru, vidjela izbliza kako oni zive, gdje izlaze, kakve odnose medjusobno imaju...istrenirala malo misic za cjenkanje, sve u svemu nezaborvano iskustvo :D

pa i ja bi to isto uradio.. otiso bi u tunis da vidim zemlju, da se zajebavam medju lokalnim narodom, da pokupim sto je moguce vise od lokalaca i njihovih obicaja.. kako bi o tome mogo pricat, razmisljat, pisat u svojim memoarima, itd..

isto tako, poslije tog "odmora" bi otiso negdje, kako ti kazes na brac, korculu i sl. i odmorio se..

novalic

Post by novalic » 19/09/2005 11:52

felichi wrote:jos su stari iranci smrkali i povlacili cize
i svoja zapazanja iznjeli u poslovici

:lol:

istina.. istina :-)

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 19/09/2005 11:58

car-x wrote:pa i ja bi to isto uradio.. otiso bi u tunis da vidim zemlju, da se zajebavam medju lokalnim narodom, da pokupim sto je moguce vise od lokalaca i njihovih obicaja.. kako bi o tome mogo pricat, razmisljat, pisat u svojim memoarima, itd..

isto tako, poslije tog "odmora" bi otiso negdje, kako ti kazes na brac, korculu i sl. i odmorio se..

hahahahahaha pa eto onda kontamo se :D ja sam se zaljubila u afriku...sada slijedi maroko...vidjela sam ovaj vikend u sarajevu da agencije imaju drama aranzmane za maroko :D eh da mi je... :roll:
Last edited by anais_nin on 19/09/2005 11:59, edited 1 time in total.

novalic

Post by novalic » 19/09/2005 11:59

care, i ja sam tako nasjela u keniji.. imala sve u hotelu, ali, rekoh da upoznam okolicu, jos po nesreci, odem sa djetetom, njoj 13 godina.. i da mi neko plati, vise nikada ne bi otisla tamo...

samo jedna epizoda.. evropljanka, koja je vec 16 godina odlazila u keniju, u isto mjesto, bila je sa mnom tokom te setnje, i kako je dobro poznavala zemlju, ponijela stosta stvari da podijeli svijetu.. odemo mi u jednu skolu..kupim ja prije svakakvih biljeznica, kako su mi preporucili prijeodlaska, i kemijskih olovaka.. kod njih je bic san snova.. i udjemo u skolu.. da ne govorim da su djeca literalno skocila na nas i otela nam iz ruku sve sto smo imali.. za jedno cijelih 5 sekundi, izgrebali nam ruke.. a ovoj zeni, koja je godinama dolazila i uvijek donosila, grabeci iz ruku otkinuli sat i par narukvica sto je imala oko ruke, a dok joj nisu skinuli prsten, nisu je se ni prosli.. napominjem da je ovo bilo na oci "ucitelja" koji nas je pozvao da upoznamo djecu :-)

zena je placuci otisla u hotel.. i govoreci da je se svake godine nadala naci bolje, ali da ovoga puta odustaje...

flora.sa

Post by flora.sa » 19/09/2005 12:00

anais_nin wrote:
car-x wrote:pa i ja bi to isto uradio.. otiso bi u tunis da vidim zemlju, da se zajebavam medju lokalnim narodom, da pokupim sto je moguce vise od lokalaca i njihovih obicaja.. kako bi o tome mogo pricat, razmisljat, pisat u svojim memoarima, itd..

hahahahahaha pa eto onda kapiramo se :D ja sam se zaljubila u afriku...sada slijedi maroko...vidjela sam ovaj vikend u sarajevu da agencije imaju drama aranzmane za maroko :D eh da mi je... :roll:

aaaaa....da je i meni...ali je tri puta skluplje od Tunisa.... :roll: :roll:

car-x

Post by car-x » 19/09/2005 12:01

anais_nin wrote:
hahahahahaha pa eto onda kapiramo se :D ja sam se zaljubila u afriku...sada slijedi maroko...vidjela sam ovaj vikend u sarajevu da agencije imaju drama aranzmane za maroko :D eh da mi je... :roll:

za maroko bi preporucio interrail (ako imas mogucnosti i vremena), zona F, spanija - portugal - maroko.. fantazija ziva.. ;)

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 19/09/2005 12:02

flora.sa wrote:aaaaa....da je i meni...ali je tri puta skluplje od Tunisa.... :roll: :roll:

nije, nije, sad tek pocinje ponuda raznoraznih aranzmana...van klasicne sezone.....mogu se naci dobre cijene...ako naletim na sta dobro obavijestim te...ma meni najveci problem nedostatak vremena, lova bi se vec nekako skuckala...smrc :sad: :roll:

flora.sa

Post by flora.sa » 19/09/2005 12:17

-išlo 2* :D ...obrisala
Last edited by flora.sa on 19/09/2005 12:17, edited 1 time in total.

flora.sa

Post by flora.sa » 19/09/2005 12:17

ono što je mene razočaralou Tunisu, nema nikakve veze sa samim Tunisom, nego sa agencijom, zato i kažem, ako ne idu Samer, ili Emina, ništa od Tunisa....
vodič je bila očajna...upropastila mi je ljetovanje qučka histerična...hvala Bogu sada radi u administraciji, valjda su i oni skontali da ne zna raditi sa ljudima...ubila se za rada u zatvoru, ili popravnom domu :D ...

nemojte ovo, ne smijete ono...
nisam išla ni na jedan izlet preko agencije...puno bolje, kao što kaže anais preko lokalaca, koji svoju ponudu nude i u hotelima...
ako se bude išlo na gusraki brod...obavezno ponijeti nešto za jesti...hrana je 2 sardine, sa nešto malo salate, a ostaje se pola dana...i pazite da se neko ne ispovraća na vas :D , od silnog ljuljanja na brodu...obavezno ponijeti i neku vestu, za svaki slučaj, na pučini je vjetar toliko puhao da smo se svi sledili, sva sreća pa sam ponijela peškir, pa smo se nas par stiskali :D u njemu...

jako teško naći alkohol u prodavnicama...obavezno prije kupnje piva provjeriti da li je bezalkoholno...mi nakupovali pun ruksak, donijeli u hotel, i skontali da smo se zahebali...ostavili čistačici Džemili :D , da liječi bubrege... :D
Peškire u našem hotelu - 3 zvjezdice, niosu mijenjali, nakon dva dana smo skontali fazon-izbaciti ispred vrata sobe, a prethodno ga dobro isprljati...

najbolji doživljaj, ja i dvije prijateljice u vlastiotm aranžmanu :D , sa kartom Tunisa, sjele u voz, i otišle u grad Tunis, poslije nekim tramvajem do sidi bou saida, onda taxiem do Cartage, i onda auto-putem spičile pjehe ponovo do Tunisa, kilometar-dva, dok nismo uhvatile taxi...i vozom se opet iz Tunisa vratile u sousee...

Cjenkanje...obavezno....prvi dan nas je bilo kao stid...poslije ništa nismo htjeli kupiti skluplje od par dinara...vuku te za rukav, ako kreneš da izađeš iz radnje...
ne kupovati "Brebersko" srebro van radnji, na štandovima...jedan lančić-imam ga danas na vratu :D ...sam u radnji kupila dva puta skuplje, ali je fakat srebro, dok kada kupiš van radnje, kao moja narukvica, nije vidjelo srebra, obojeni bakar...

ali opet prijateljica kupila "zlatni" lančić u radnji---koji nije zlatni...što opet znači da ni to nije mjerilo....
otvoriti dobro oči, da se ne zahebete...

eto...dosta od mene... :-)

anais_nin
Moderator

Post by anais_nin » 19/09/2005 12:44

flora slicno iskustvo....nas je vodic u po frke OSTAVIO :lol: on zeznuo stvar pokupili sve ljude za izlet iz svih hotela da bi nekako ispalo da je on zaboravio neke ljude u prvom hotelu...i posalje nas nazad jos 45 minuta voznje da se vratimo po te ljude, a on iskoci iz busa :x :x :x zbog toga zakasnili na program (trbusni ples) i veceru, tako da sam ja trazila pola para nazad....naravno na povratku (na letu) smo saznali da smo samo mi, iz naseg hotela dobili pola novca nazad, jer smo ga napali drama...

Druga stvar ni pod razno nemojte sanjati o trokrevetnim sobama...to tamo ne postoji, dobicete treci lezaj koji lezaja nije vidio...

sto se alkohola tice postoje hipermarketi u kojima se moze kupiti dobro vino....u obicnim prodavnicama zaboravite...

sto se cjenkanja tice, ko ide u Sousse, na pocetku Medine (starog grada) ima shopping centar...prvo uci tu, vecina stvari koje se prodaju po medini ima tu kupiti...tako da mozete okvirno da steknete dojam koliko nesto u stvari vrijedi, pa da znate koliko da se cjenkate :lol: ja samo znam da mi je jedan dedo rekao da ce dusom dahnuti kad ja odem...sta god vam ponude najbolje nudit samo 5 dinara :lol: :lol: :lol: za pocetak...meni pravo dobro palilo....

a za gusarski brod, flora u koje doba si ti isla? mi smo blii pocetkom 8. mjeseca, kod nas je bilo ljudi koji su padali u nesvijest, bilo preko 50 stepeni....savijet PONIJETI PUNO OBICNE VODE zbog radi sprijecavanja dehidracije...voda puno skuplja na brodu...i kad se brod parkirao za kupanje od nasih niko nije htjeo u vodu, prepali se ajkuna :lol: :lol: :lol: ja bih se upucala da se tad nisam okupala :D

flora.sa

Post by flora.sa » 19/09/2005 12:54

Druga stvar ni pod razno nemojte sanjati o trokrevetnim sobama...to tamo ne postoji, dobicete treci lezaj koji lezaja nije vidio...

ja sam imala bračni krevet + još 2 kreveta (nisu pomoćni), u jednoj zasebnoj prostoriji...za nas 3!!!! :D :D :D

imale smo najbolju sobu u hotelu.... :D :D :D

išla sam krajem 5.mjeseca...

Zadig

Post by Zadig » 19/09/2005 13:07

flora.sa wrote:Druga stvar ni pod razno nemojte sanjati o trokrevetnim sobama...to tamo ne postoji, dobicete treci lezaj koji lezaja nije vidio...

ja sam imala bračni krevet + još 2 kreveta (nisu pomoćni), u jednoj zasebnoj prostoriji...za nas 3!!!! :D :D :D

Floro, srce moje, mani se tunisa, vodi te zadig preko zime umjesto na sankanje nedje na egzoticnu plazu, da pravimo snjeska bijelica od pijeska na +35 stepeni
:D

flora.sa

Post by flora.sa » 19/09/2005 13:14

Zadig wrote:
flora.sa wrote:Druga stvar ni pod razno nemojte sanjati o trokrevetnim sobama...to tamo ne postoji, dobicete treci lezaj koji lezaja nije vidio...

Floro, srce moje, mani se tunisa, vodi te zadig preko zime umjesto na sankanje nedje na egzoticnu plazu, da pravimo snjeska bijelica od pijeska na +35 stepeni
:D

da, dragi...to mi i treba...spala mi je bojica od mora, i ponovo mi se vratila ova bijela arisotkratska :D put...

ali meni je i Maroko egzotičan dragi...možemo li tamo???? :D
ili u...Dubai!!!! :-) :D

Post Reply