Odluka o kućnom redu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#26 Re: Odluka o kućnom redu

Post by crnoplavo »

Big Ang wrote:Mene probudile moje drage komsije. Ljudi galame dok ispracaju goste ko da je 3 popodne. Otvorim vrata i upozorim da je noc. Jos me napade. :eh: :-)
Ne znam jel ovo za policije ili za "rijeshi sam"?. :roll:
Naravno da nije prvi put. Stalno oni ovako. Otkako su doselili. Lupanje vratima, glasna muzika, pjevanje, dernjava ... :-) . Prvi put da sam reagovala. Reko mi je da sam bezobrazna. :eh:
suti, dobro je sve dok je verbalnom zbog međe ubije brat brata, gluho i coravo bilo, da Bog sacuva i sakloni

a sad ce oni spavat, bilo bi dobro za jedno sat dva da mozes probudit ti njih ( iako ne znam kako, al bilo bi dobro)
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#27 Re: Odluka o kućnom redu

Post by Saian »

crnoplavo wrote:
Big Ang wrote:Mene probudile moje drage komsije. Ljudi galame dok ispracaju goste ko da je 3 popodne. Otvorim vrata i upozorim da je noc. Jos me napade. :eh: :-)
Ne znam jel ovo za policije ili za "rijeshi sam"?. :roll:
Naravno da nije prvi put. Stalno oni ovako. Otkako su doselili. Lupanje vratima, glasna muzika, pjevanje, dernjava ... :-) . Prvi put da sam reagovala. Reko mi je da sam bezobrazna. :eh:
suti, dobro je sve dok je verbalnom zbog međe ubije brat brata, gluho i coravo bilo, da Bog sacuva i sakloni

a sad ce oni spavat, bilo bi dobro za jedno sat dva da mozes probudit ti njih ( iako ne znam kako, al bilo bi dobro)

:D
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#28 Re: Odluka o kućnom redu

Post by Big Ang »

Ja jos nikad zaspala nisam. :cry: Tako mi je ovo sve razbilo san :-)
Dobra ideja za, recimo, pozvonit na vrata i pobjeci. Moracu to jednu noc uraditi. :D
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#29 Re: Odluka o kućnom redu

Post by crnoplavo »

al zamisli krenes u gluho doba noci da pozvonis, a komsija kreno do wc-a, a wc taman do ulaznih vrata i i samo sto je kreno za steku od wc, kad ono neko zvoni :shock: , a on onako instiktivno brze bolje odmah za drugu steku-otvori a ti trcis prema svojim vratima :lol:
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#30 Re: Odluka o kućnom redu

Post by Big Ang »

Nisam ja ba tako smotana. :twisted: :mrgreen:
Kontam bolje se napraviti blesav i usisavati zajednicki hodnik...evo recimo sad? :hm: Ako upita sta mi je ja cu ga napasti. :mrgreen:
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#31 Re: Odluka o kućnom redu

Post by crnoplavo »

Big Ang wrote:Nisam ja ba tako smotana. :twisted: :mrgreen:
Kontam bolje se napraviti blesav i usisavati zajednicki hodnik...evo recimo sad? :hm: Ako upita sta mi je ja cu ga napasti. :mrgreen:
:lol:
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#32 Re: Odluka o kućnom redu

Post by ljuspica »

Isto mi se desilo.Molim da li iko zna kucni red opcine Zenica da mi slika da prepisem,molim vas.Radim i nemam vremena da odem u Opcinu da trazim kucni red,a ne znam da li bi mi i dali.Na netu nema,trazim evo treci dan :(
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#33 Re: Odluka o kućnom redu

Post by Innovation »

Odgovor iz Općine

Odluka o kućnom redu u stambenim i stambeno-poslovnim zgradama na području općine Zenica objavljen je u "Službenim novinama Općine Zenica" broj 8/00 ( izmjene odluke-broj 8/03).
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#34 Re: Odluka o kućnom redu

Post by ljuspica »

Ma nema...ni tu :(....ne znam sta da radim, kad nemam vremena da idem u Opcinu da mi daju, sigurno ce trazit neki dokaz da sam kucepazitelj zgrade, a ustvari nisam.
User avatar
homega
Posts: 1866
Joined: 18/05/2014 23:45

#35 Re: Odluka o kućnom redu

Post by homega »

ljuspica wrote:Ma nema...ni tu :(....ne znam sta da radim, kad nemam vremena da idem u Opcinu da mi daju, sigurno ce trazit neki dokaz da sam kucepazitelj zgrade, a ustvari nisam.
Odluka o kućnom redu nije privatno vlasništvo Općine, već akt donesen upravo za javnost. Ovakva odluka mora biti vidno objavljena u svakoj zgradi zajedničkog stanovanja, ako nije odgovoran je upravitelj.

Niko ti neće tražiti dokaz da si povjerenica etažnih vlasnika, ti u svojstvu građanke imaš apsolutno pravo na uvid ili na kopiju te Odluke.

Evo, pitaj ovdje - http://zenica.ba/index.php?id=100
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#36 Re: Odluka o kućnom redu

Post by ljuspica »

Jos jednom: ima li iko kucni red objesen u zgradi dolazim na adresu samo da kopiram ....molim ljude da mi izadju u susret....ne mogu nikog kontaktirati,znam da se Opcina zove,ali nemam vremena,razumijete..na mejl ce mi odgovoriti za 1g ili nikako
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#38 Re: Odluka o kućnom redu

Post by ljuspica »

Ovo je Opcina Visoko :(((((((((((( u svakom slucaju hvala na trudu divna si
Zastavnik_dzemo
Posts: 349
Joined: 27/08/2014 12:29

#39 Re: Odluka o kućnom redu

Post by Zastavnik_dzemo »

Vrijedjate ljude, te papci te doslje, te ona debela on zgoljo, sljegle seljacine .... i ocekujete da vam neko pomogne .... tacno znam profil vas sto se zalite .... povazda na prozoru ili vratima tracate, cekate da se neko nakaslje da svima tracate kako seljacina galami
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#40 Re: Odluka o kućnom redu

Post by ljuspica »

Kako ide procedura sa tuzbom? Kad prekipi i ne mozes fino sa lijepom rjecju, sta onda uciniti osim tuziti? Zna se KUCNI RED sta je i sta sadrzi. Kako zivjeti u zgradi gdje neko lupa i galami non stop? Zasto da mi on/ona odredjuje kad mogu spavat u svom stanu, a kad ustati? A to je tako....kako da zovem policiju kad moron lupa i to lupkanje je npr. ili svakih 5 min ili svakih pola sata. Jedino da ugostim policajce i da slusaju skupa samnom nekih 2-3 sata, a s druge strane mozda bas tada prestanu,pa se bezveze izblamiram pred ljudima...
User avatar
astala_vistala
Posts: 1423
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#41 Re: Odluka o kućnom redu

Post by astala_vistala »

Zastavnik_dzemo wrote:Vrijedjate ljude, te papci te doslje, te ona debela on zgoljo, sljegle seljacine .... i ocekujete da vam neko pomogne .... tacno znam profil vas sto se zalite .... povazda na prozoru ili vratima tracate, cekate da se neko nakaslje da svima tracate kako seljacina galami
Klasicna dokonost,i vecinom su to ljudi koji po vazdan sjede u stanu i ubijaju se od dosade i depresije u svakom pogledu,ovi sto rade nemaju vremena da se bakcu oko tih gluposti koje smetaju jednom obicnom besposlicaru.
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#42 Re: Odluka o kućnom redu

Post by Matijevic_Vlado »

ljuspica wrote:Kako ide procedura sa tuzbom? Kad prekipi i ne mozes fino sa lijepom rjecju, sta onda uciniti osim tuziti? Zna se KUCNI RED sta je i sta sadrzi. Kako zivjeti u zgradi gdje neko lupa i galami non stop? Zasto da mi on/ona odredjuje kad mogu spavat u svom stanu, a kad ustati? A to je tako....kako da zovem policiju kad moron lupa i to lupkanje je npr. ili svakih 5 min ili svakih pola sata. Jedino da ugostim policajce i da slusaju skupa samnom nekih 2-3 sata, a s druge strane mozda bas tada prestanu,pa se bezveze izblamiram pred ljudima...
E hvala Bogu, mislio sam da ga nikada neces naci :mrgreen:
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#43 Re: Odluka o kućnom redu

Post by ljuspica »

astala_vistala wrote:
Zastavnik_dzemo wrote:Vrijedjate ljude, te papci te doslje, te ona debela on zgoljo, sljegle seljacine .... i ocekujete da vam neko pomogne .... tacno znam profil vas sto se zalite .... povazda na prozoru ili vratima tracate, cekate da se neko nakaslje da svima tracate kako seljacina galami
Klasicna dokonost,i vecinom su to ljudi koji po vazdan sjede u stanu i ubijaju se od dosade i depresije u svakom pogledu,ovi sto rade nemaju vremena da se bakcu oko tih gluposti koje smetaju jednom obicnom besposlicaru.
Hah, da, klasicna dokonost, mene, radnika, koji nema nikakvog prava i koji je sa ovih 10 prstiju skucko para i kupio stancic, i koji radi tog ustaje prije 5 (mos mislit) da ode na svoj posao...a kad se vrati da se odmori i odspava ne moze od lupanja i galame komsija...toliko o ubijanju moje dosade, depresije i besposlicarenja. Sad cu s apetitom da ih tuzim :) Doslo mi , eto, nemam preceg posla, ali sad ga bas necu imat dok ne bude po mom, tj, po kucnom redu...
Zastavnik_dzemo
Posts: 349
Joined: 27/08/2014 12:29

#44 Re: Odluka o kućnom redu

Post by Zastavnik_dzemo »

Kao sto ti dodjes sjeban i depresivan sa posla ... isto tako neko dodje veseo i pun zelje za zivotom i ne zeli da se izvrne, nego zeli da uziva u zivotu
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#45 Re: Odluka o kućnom redu

Post by ljuspica »

Šta ćeš...neko na poslu radi, a neko ne radi ništa...
User avatar
_Reds_
Posts: 9367
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#46 Re: Odluka o kućnom redu

Post by _Reds_ »

A šta je sa tim kad renovirate stan.

I radite radove od 9 do 4, ali ni to nije dovoljno, pa Vam svaki dan po tri puta zovu policiju.
weltschmertz
Posts: 660
Joined: 30/01/2009 20:07

#47 Re: Odluka o kućnom redu

Post by weltschmertz »

Ne znadoh gdje drugo da postavim pa valjda može ovdje.

Živim na zadnjem spratu u zgradi i iznad mog stana ima milijardu antena plus nekakvi predajnici od kablovskog operatera i BHTelecom-ov. Kakav je zakon ili kućni red kad su u pitanju antene i te stvari? Trebaju mi sad ljudi renovirati krov iznad stana, a ne mogu hodati po terasi od silnih kablova.
Koje je rješenje?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#48 Re: Odluka o kućnom redu

Post by vjesticanametli »

Posalj8 dopis inspekciji tvoje opstine
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#49 Re: Odluka o kućnom redu

Post by orinoco »

Vanjski dio klime komšija instalirao u svoju ostavu i odvod unutrašnjeg zraka sproveo cijevima na ventilacione otvore ostave u zajednički hodnik zgrade.
Je li imao pravo?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#50 Re: Odluka o kućnom redu

Post by moonca »

ljuspica wrote:
astala_vistala wrote:
Zastavnik_dzemo wrote:Vrijedjate ljude, te papci te doslje, te ona debela on zgoljo, sljegle seljacine .... i ocekujete da vam neko pomogne .... tacno znam profil vas sto se zalite .... povazda na prozoru ili vratima tracate, cekate da se neko nakaslje da svima tracate kako seljacina galami
Klasicna dokonost,i vecinom su to ljudi koji po vazdan sjede u stanu i ubijaju se od dosade i depresije u svakom pogledu,ovi sto rade nemaju vremena da se bakcu oko tih gluposti koje smetaju jednom obicnom besposlicaru.
Hah, da, klasicna dokonost, mene, radnika, koji nema nikakvog prava i koji je sa ovih 10 prstiju skucko para i kupio stancic, i koji radi tog ustaje prije 5 (mos mislit) da ode na svoj posao...a kad se vrati da se odmori i odspava ne moze od lupanja i galame komsija...toliko o ubijanju moje dosade, depresije i besposlicarenja. Sad cu s apetitom da ih tuzim :) Doslo mi , eto, nemam preceg posla, ali sad ga bas necu imat dok ne bude po mom, tj, po kucnom redu...
Bas ti treba i to nerviranje. Nadji sam nacin da ga kaznis .

Meni su smjesni policajci, kada ih nazoves i ukazes na taj problem , prvo sto pitaju=jeste li pricali sa njima. :shock: :-)
Post Reply