Odlucio sam sebi pomoci

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#26 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by moonca »

Skretanje paznje na sebe je takodje bolest.

Osobe kod kojih je dijagnostikovan histrionični poremećaj ličnosti imaju stalnu potrebu za teatralnim ponašanjem (dramatizacijom) i skretanjem pažnje na sebe. Ovaj poremećaj se javlja u ranom odraslom dobu (u periodu od 20-te do 30-te godine života) i češći je kod žena nego kod muškaraca. Histrionične osobe su šarmantne, energične, duhovite, društvene ali i impulsivne, sklone preteranom flertu, manipulaciji, nestalne i zahtevne prema drugima.
meteorit135531
Posts: 702
Joined: 29/05/2016 16:35

#27 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by meteorit135531 »

moonca wrote:Skretanje paznje na sebe je takodje bolest.

Osobe kod kojih je dijagnostikovan histrionični poremećaj ličnosti imaju stalnu potrebu za teatralnim ponašanjem (dramatizacijom) i skretanjem pažnje na sebe. Ovaj poremećaj se javlja u ranom odraslom dobu (u periodu od 20-te do 30-te godine života) i češći je kod žena nego kod muškaraca. Histrionične osobe su šarmantne, energične, duhovite, društvene ali i impulsivne, sklone preteranom flertu, manipulaciji, nestalne i zahtevne prema drugima.
I kakve ovo veze ima sa anonimnim pisanjem na forumu , na forumu gdje se niko ne poznaje i na forumu gdje bi skretanje paznje na sebe bilo nesvrsishodno? Forum je za razmijeniti informacije, nista vise.

Posebno na pdf Zdravlje, tu pisu ozbiljne osobe. Generalno, ako ovaj tekst vezujes za mene , meni ne treba paznja, ne treba mi niko. Boze, zelio sam cuti iskustva ljudi koji su imali problema sa depresijom.. i od muskaraca koji su uzimali testosteron, a mnogi jesu..
Ljudi koji nikad nisu imali takvo stanje depresivnosti, misle da slova na forumu predstavljaju misaoni tok neke osobe i da se tako energicno osoba predstavlja u realnom zivotu, kao sto pise po forumu..
JOJ, forum i skretanje paznje na forumu.. uglavnom, odjavljujem se i ne mislim vise nista ni pisati. Brisite temu, zakljucajte i nemojte ni odgovarati ni pametovati ni pisati, ni nista.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#28 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by moonca »

:)
Polako, nije tebi direktno upuceno.
No , nije nista novo da osobe i na ovaj nacin traze 'ugodnost' malu pomoc , iskustvo.
Vidjeno i ranije .
Ne mislim da nemas problem ,imas u to sam ubjedjena.

Vecina nas ima i u blizoj oKolini takve ili slicne tebi,
Ostani, pisi , i to je dio terapije.
Svako ce od nas nesto dodati
Opet i sam ces uvidjeti , mozemo mi pricati sta hocemo , samo si ti u toj kontroli da sebi pomognes.
NADAM SE DA CES USPJETI.

:kiss:
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#29 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by fidoremilienko »

I ti mu mozes pomoci isto @moonca
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#30 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by Njanjavi »

Rokni se bolan, alahami cemo te se sjecat, ostace iza tebe kakva takva ostavstina, vlazice ove osjecajne koke za tobom i zalice sto nisu na vakat se gnijezdile na tvojoj chuni.
Pokazi nam svima da si hrabar i rokni se, ionako je zivot za glupane, ti pripadas vecoj dimenzijskoj ravni :roll:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#31 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by moonca »

:roll:
Njanjo smiri se. Nije to tako jednostavno. :sad:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#32 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by Njanjavi »

Ma jab se rokno mejtefam :roll:
User avatar
BajramBarecula
Posts: 541
Joined: 03/07/2017 18:30

#33 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by BajramBarecula »

cim sam vidio naslov znao sam odma da je meteor
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#34 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by moonca »

:-) :lol:
Nisi ti bez veze 'Barecula'
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#35 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by BarbaDue »

moonca wrote::-)
Sarajevski ljekari su posebna prica.
Mozda mu predloze da se 'uhvati' religije.

No, mojoj prijeteljici je to i pomoglo, tako mi je rekla.
Bravo, religija je zakon. Hodža rules :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#36 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by moonca »

:roll:

Ima logike. Dok obavis sve sta ti vjera trazi - malo je vremena za :-)
bumerangss
Posts: 4476
Joined: 12/01/2015 16:47

#37 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by bumerangss »

Ja nisam protiv testosterona ali osobama koje trebaju da ga primaju. Naravno da je za to i proizveden, ali koristiti ga na svoju ruku bez predhodno uradjenih analiza i konsultacija sa endokrinologom je vrlo opasno!

I još ga sam sebi aplicirati je vrlo rizično jer možete iglom potrefiti nerv i oštetiti ga pa da imate parezu ili paralizu!

Prvi put cujem da se intramuskularna injekcija daje u but! :roll: Medicinska sestra-tehnicar idu 4 godine u školu da bi to radili a ti vidiš na YT šta i kako narkomani rade i to primjeniš na sebi :run:
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#38 Re: Odlucio sam sebi pomoci

Post by Njanjavi »

Ma decko gledo icarus bolan na netflixu pa se malo nafuro na doping :lol:
Post Reply