Odlazim...

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#26

Post by horns&drums »

Upoznaj nekog crnca :D mozda otkrijes neke druge porive u sebi :D:D:D:D
Semiramida
Posts: 311
Joined: 15/09/2005 14:03
Location: Sarajevo

#27 Re: Odlazim...

Post by Semiramida »

Svemirski_Jebach wrote:Nakon nekoliko mjeseci raznih peripetija eto, ako bog da, odlazim uskoro prilicno daleko...u NYC.

da cujem, cijenio bih svako dobronamjerno ispricano iskustvo...
Nemam baš neko iskustvo s odlascima tog tipa, ali ti mogu utješno reći: uvijek se možeš vratiti. :-)

Sretno!
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#28

Post by Svemirski_Jebach »

horns&drums wrote:Upoznaj nekog crnca :D mozda otkrijes neke druge porive u sebi :D:D:D:D
a mozda i crnac skonta da mit o njima jeste samo mit :D :D

ne sjebaji mi temu Želje ti...neću te više nikad povesti kada te vidim :D :D

ozbiljno, neka raja kaže nešto ozbiljno...strašno mi znači da vidim tuđa iskustva.
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#29

Post by horns&drums »

Jeste, kad ti isuces bosansku belegiju :D:D.D

Oprosti svemirac, ne mogu se uozbiljiti, sav sam sublesast ovih dana :D:D:D:D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#30

Post by Svemirski_Jebach »

ne zamjerim ti...moram te malo "saplahat" :D :D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#31

Post by Svemirski_Jebach »

Beatrice_22 wrote:ma evo savjet od mog dobrog prijatelja, on je doduse u kanadi: bolje ti je druzi se sa ondasnjim stanovnistvom, brate, jer on je npr. upao u zamku i nasao neke balkance. getoizirao se frajer :D . godinu dana umjest da pusta korijene i upoznaje kanadjane, on se druzio sa nekakvim tamo, samo zato sto su mu bili poznati. u tom ranjivom raspolozenju uhvatio se za poznato i zavrsio druzeci se sa ljudima s kojima mu ne bi padalo na pamet da se druzi da je u BiH.

ja te evo ne poznaem dobro, ali zelim ti svu srecu i mnogo snage. kazu najteze je prvih par mjeseci. zbog prica o tih par mjeseci, ja sam dvaput propustila sansu da odem :D

pozdravi big apple od mene :)
ja imam drugaciji pocetak, tako da necu moci da se druzim sa nasim i da hocu...ali i mene je strah tog ranjivog, osjetljivog raspolozenja...pa da mi to ne upropasti mnogo toga. A ja znam kako se ponašam kada sam tako osjetljiv...
ibrik
Posts: 440
Joined: 15/01/2005 12:16

#32

Post by ibrik »

Ma ako imas tamo djevojku sigurno ste se pozeljeli tako da ce ti prvi mjeseci proci vrteci se oko nje tako da ce ti u neznanju proci to asimiliranje na novu sredinu...taman kad dosadite jedno drugom ti ces vec imati tamo neku raju i neki novi zivot...a ako ne bude islo pa brate Bosna te uvijek ceka...znas da si ovamo uvijek dobro dosao...
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#33

Post by horns&drums »

Ma Beatris i ostali, momka je jednostavno malo hastra sto je Amerika ipak daleko, pojednostavimo malo
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#34

Post by Zadig »

:lol:

cuj svemirski jebac jos i osjetljiv
:D

sala mala...

Jarane, samo naprijed, nemas se cega bojati. Putuj, gledaj nove stvari i jasi tu amerikanku dok mozes
:D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#35

Post by Svemirski_Jebach »

sve ja to znam...ali nije to tako jednostavno. možda i jeste ali trenutno nije...

elem, ovakva veza će biti teža nego da smo nas dvoje odavdje otišli tamo pa se zajedno u istim problemima nađemo...
User avatar
Altsa
Posts: 7310
Joined: 19/03/2004 18:31

#36

Post by Altsa »

znam kako ti je. evo i ja se spremam malo na more :lol: :lol: :lol: :lol:
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#37

Post by Zadig »

Svemirski_Jebach wrote:sve ja to znam...ali nije to tako jednostavno. možda i jeste ali trenutno nije...

elem, ovakva veza će biti teža nego da smo nas dvoje odavdje otišli tamo pa se zajedno u istim problemima nađemo...
nemora da znaci uopste...

trust me
;)

ne analiziraj toliko
pakuj se ba, suti i putuj


:D
rumenko
Posts: 1482
Joined: 24/07/2002 00:00

#38

Post by rumenko »

neka te ba s rajom jebach....bas nam je dobro ovde:D...ko da ce ti tamo biti bolje :D ......evo ti nkoliko osnovnih pojmova dok se ne snadjes...

Where are you, sick = Ðe si, bolan
Boys from the end = Momci iz kraja
Dark of the job = Taman posla
Meat Community = Mjesna zajednica
I am working with a full dime = Radim punom parom
Big knife tomorrow = Kama Sutra
I am talking alone with the room = Pricam sam sa sobom
Who Washes, Him Two = Ko umije njemu dvije
Come to me go to me = Idi mi, doði mi
What has? = Šta ima?
Who cuts your hair = Ko te šiša
Why yes no = Zašto da ne
He beat him on dead name = Prebio ga na mrtvo ime
Would you translate me on the other page in face = Da li biste me preveli na drugu stranu ulice
A little bit tomorrow = Malo sutra
Only killer = Samoubica
How where = Kako gdje
How when = Kako kad
How yes no = Kako da ne
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#39

Post by Svemirski_Jebach »

Zadig wrote:
Svemirski_Jebach wrote:sve ja to znam...ali nije to tako jednostavno. možda i jeste ali trenutno nije...

elem, ovakva veza će biti teža nego da smo nas dvoje odavdje otišli tamo pa se zajedno u istim problemima nađemo...
nemora da znaci uopste...

trust me
;)

ne analiziraj toliko
pakuj se ba, suti i putuj


:D
pošto si svoju situaciju nekada spomenuo...znam na što misliš i slažem se nikako ne more biti tako.

ma hajde biće ok valjda...spremam se ja svakako samo reko da mi bude lakše...

a vala mi žao i raje... :-D
granulo
Posts: 65
Joined: 15/11/2005 22:54

#40

Post by granulo »

Evo i mi treba da selimo iz drzave u drzavu (u Americi) i ja se slicno osjecam, ne znam da li je to pravi potez. Strah od nepoznatog. To je prirodno. Mi smo u CT i poznavala sam jednu Amerikanku koja se zabavljala sa jednim nasim, ali je on u to vrijeme bio u Australiji (prije 2-3 godine). Mozda si to bas ti. Ako jesi, onda si stvarno lucky jer je ta djevojka prekrasna i njena familija je izuzetno fina.
Inace, dobri su ti razlozi dolaska u NYC i samo naprijed. Nije vise Amerika tako daleko kao sto je nekad bila. Ako budes statican eto nostalgije i problema. Budi busy. U Njujorku ima toliko toga interesantnog. Napravi sebi neki plan. Bice to sve dobro. Lijepi pozdravi.
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#41

Post by Svemirski_Jebach »

granulo wrote:Evo i mi treba da selimo iz drzave u drzavu (u Americi) i ja se slicno osjecam, ne znam da li je to pravi potez. Strah od nepoznatog. To je prirodno. Mi smo u CT i poznavala sam jednu Amerikanku koja se zabavljala sa jednim nasim, ali je on u to vrijeme bio u Australiji (prije 2-3 godine). Mozda si to bas ti. Ako jesi, onda si stvarno lucky jer je ta djevojka prekrasna i njena familija je izuzetno fina.
Inace, dobri su ti razlozi dolaska u NYC i samo naprijed. Nije vise Amerika tako daleko kao sto je nekad bila. Ako budes statican eto nostalgije i problema. Budi busy. U Njujorku ima toliko toga interesantnog. Napravi sebi neki plan. Bice to sve dobro. Lijepi pozdravi.
hehe i moja je iz CT (Danbury) ali sada zivi u NYC...ja nisam bio u Australiji, nego u Bosni :D ali eto, i moja je divna :D

a gdje si ti u CT?
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#42

Post by tigris »

stari da ti ja kazerm koju (jest da sam vani bila najduze 1 mjesec) no......kroz tvoje postove znam da si extra pametan...svjestan mnogih stvari blabla .........tako da ja uopste ne sumnjam da ce taj stah ili ruzan osjecaj u vezi odlaska nestati ili prerasti u osjecaj sigurnosti .....plus ako ides zbog skole, usavrsavanja i to, nema fule :D furaj i ako mozes tivra se da sta ovdje uradis kako treba :-) kad specijaliziras( ili sta vec)


sretno i vidjeces da ce sve bit kako treba...pogotovo sto te ceka neko.......i sto ides svojom voljom a ne sticajem nekih drugih okolnosti :D

imas mahanjae i posalji raju razglednicu nemoj ispast ..... :D :oops:

ciao...ariverderci ,bon vojaž ,gudbaj .... :D :D 8-)

tvoja :? :oops: :D mila i dlga tigris :D :D :D
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#43

Post by tigris »

stari da ti ja kazerm koju (jest da sam vani bila najduze 1 mjesec) no......kroz tvoje postove znam da si extra pametan...svjestan mnogih stvari blabla .........tako da ja uopste ne sumnjam da ce taj stah ili ruzan osjecaj u vezi odlaska nestati ili prerasti u osjecaj sigurnosti .....plus ako ides zbog skole, usavrsavanja i to, nema fule :D furaj i ako mozes tivra se da sta ovdje uradis kako treba :-) kad specijaliziras( ili sta vec)


sretno i vidjeces da ce sve bit kako treba...pogotovo sto te ceka neko.......i sto ides svojom voljom a ne sticajem nekih drugih okolnosti :D

imas mahanjae i posalji raju razglednicu nemoj ispast ..... :D :oops:

ciao...ariverderci ,bon vojaž ,gudbaj .... :D :D 8-)

tvoja :? :oops: :D mila i dlga tigris :D :D :D
User avatar
krava
Posts: 914
Joined: 14/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#44

Post by krava »

mislim da je tu u cijeloj prici najvaznije sto kad odes tamo imas sta raditi....znaci neces ovisiti samo o njoj, vec ces imati obazveze na fakultetu i tu sigurno upoznati dosta ljudi....a sve ostalo ce doci na svoje...

ne brini i sretno!
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#45

Post by Vozdra_123 »

@svemirac

jarene sve najbolje...

jednom se zivi zato zatvori oci i skoci u vodu :D

mlad si, lud si, nemas djecu zato probaj sve sto mozes :D

kao sto neki rekose....
kloni se nasih moze te glava zaboliti.... moze se ono druziti jaranski ali zipa.... ako imas nostalgiju za nasim samo prosetaj astorijom, ima cevapa, suhog mesa, zike, itd... :-)

sto se tice amera, oni su svi potekli od imigranata tako da u vecini slucajeva ljudi veoma lako prihvataju strance (barem u mom iskustvu)

sve najbolje.... :)

ima nas par forumasa po SADu pa ako sta zatreba samo zapitaj
remake
Posts: 369
Joined: 17/03/2006 14:28

#46

Post by remake »

Svemirski_Jebach wrote:sve ja to znam...ali nije to tako jednostavno. možda i jeste ali trenutno nije...

elem, ovakva veza će biti teža nego da smo nas dvoje odavdje otišli tamo pa se zajedno u istim problemima nađemo...
nadjes fino neku nasu hanumu i batalis Amerikanku,

ostajte ovdje sunce tudjeg neba nece vas grijati itd... :sad:


shala, samo ti idi, ziv bio :D
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#47

Post by Svemirski_Jebach »

hvala ljudi, hvala...

jebi ga uhvati čovjeka crnjak...pa eto. Ali bolje mi je, olakšaste mi muku...

a na forumu će me i dalje biti - možda i više nego do sada :D :D
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#48

Post by nineac »

E svemirski nisam stigao da citam sve postove, ali evo ti moj savjet:
Ja sam u USA vec godinu, isto dosao da nastavim skolovanje, s tim da ja nemam punu stipendiju nego ostatak zaradim sa reketom u ruci na ovoj jebenoj vrucini i vlagi u alabami. Medjutim, iako sam dole stvarno super zivio sada se ni sekunde nekajem sto sam otisao, iako su mi svi dole, mati, otac, buraz, sva familija. Medjutim, neke druge stvari sam skonto ovdje, jednostavno skola mi nikad bolje nije isla, poso extra ide, samo samoca jaro jebe! Medjutim, ti ides u NYC, tamo ima svakakvih ljudi, i upoznat ces ljude koji ti odgovaraju, samo se za pocetak probaj drzati vise amerikanaca nego nasih. OPvdje kod mene nema nasih, jedino u atlanti, medjutim kako do sada nisam imao auto, slabo sam isao tamo, ono jednom mjesecno kod prijatelja iz zenice. On mi je extra valjo, i nikad se u njega nisam razocarao, ali ostali, to je cista ljubomora! Jesil uspjesan, odma gleda kako da ti oteza, zajebe, itd. Zato, lakse ces se probiti sam uz pomoc amerikanaca, jer na kraju krajeva ti dolazis u njihovo drustvo i ti si taj koji se mora asimilirati!
Pocetak ce ti biti tezak, ali jaro nakon 6 mjeseci ako sve bude OK, mogao bi doci u poziciju da se zapitas gdje je tvoja buducnost, dole ili ovdje. Ja sam se to poceo pitati kada sam bio u BiH preko zime, i sve vise mislim da cu ovdje zavrsiti zbog tog dole politickog sranja i te atmosfere medju ljudima!
Ja ti savjetujem jaro samo da ne posustajes i da samo gledas naprijed, a kad budem u NYC cucemo se pa se malo zapit :-)
antikleja
Posts: 29
Joined: 11/07/2006 13:58
Location: bih

#49 odlazim

Post by antikleja »

evo citam vase postove, pa odlucih se registrovati......reko, da i ja kazem koju pametnu......a valjda ih imam vise 8) sama cu si zazeljeti dobrodslicu, pa eto i vi se pridruzite :D
nego vratimo se na temu.......svemirski, nemas se sta crnjaciti, u gradu si u kojem samo mozes pozeljeti da budes......koliko ja znam, a nisam nikad bila, bar tu se mozes pronaci, nafurati sebi obaveza preko glave, pa neces imati vremena ni o cemu da razmisljas! eh sta bi ja dala da sam tu.....ono jeste frka, trka, ali boze moj, citav je zivot takav......nego, pitala bih ovog forumasa iz alabame, kakav je zivot tamo??? mislim, jug je to, pretpostavljam da je dosta drugcije od istoka!? dajte ljudi malo detalja, bar za nas koji smo jos ovdje u bih!!!!!
i ne budi svemirski u crnjaku, uvijek imas gdje da dodes :D
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#50

Post by nineac »

uh, razlika je. Mislim jug ko jug je bezveze, nemas sta raditi, totalno je drugacije od nekih nasih predstava o americi. Previse konzervativan, seljacki, i to nekad ide na zivce.
Opet moze se zaraditi jer jug je sad u ekspanziji, posebno Georgia i Alabama, a zivot je jeftiniji dosta. Ali bez obzira nemoze se porediti sa sjeveroistokom koji dosta vise lici na evropu, iako je strasno skup. Na jugu je najbolje u Texas otici, jer je strasno jaka drzava.
Medjutim kao sto ti rece, naci ce on sebi posla, frka trka, evo ja izadjem u 7 napolje ujutro, u skolu, pa drzim casove poslijepodne do 10 navece, nema covjek vremena o nostalgiji razmisljati. Kazu ljudi da je zivot los ovdje, medjutim ja sam misljenja da svako sebe moze pronaci ovdje, i sebi organizovati zivot kako njemu odgovara, ali dok si mlad i sposoban da ides punom parom naprijed i neosvrces se iza sebe. Ovdje je skola najvaznija, posebno ako postdiplomski zavrsis, tada je sve lakse i ljepse, ali i da nemas skole ovo je drzava u kojoj ces uvjek imati posla!
Sada mi koji se sjecamo onog zivota, raje i sl, zudimo za tim nekim vremenima, i mislimo to je dole jos uvjek tako, medjutim ja sam neki dan razmisljao i skonto da imam vise prijatelja iz zenice ovdje u USA nego dole! Dole su mi samo tri prijatelja ostala koji su dobili djecu, ali eto dvojica kontaju vamo izgleda! Sta ja onda dole imam traziti? Imam roditelje koji meni mogu doci, te ja njima otici, i eto, to je zivot, tako na to treba gledati i jebiga!
Post Reply